GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

шаранджийки - двуколенни или триколенни

+8
ПЛУВЧО
илия
Любак
nasco2
Мънцата
YordanDanev
eminem94
carpsliven2
12 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:38

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:39

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:40

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:40

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ???? Вто 23 Фев 2010 - 14:53

Marco Polo написа:570556 Статията си беше направил труда да я напише Сестрата, Павел...
Аз само я копнах с негово разрешение...

Въпросната статия, касае конкретен производител и всички таблици и харектеристики на прътите посочени в нея, касаят само и единствено прътите на СПОРТЕКС ( "чубитата" от клипчето на колегата). Според мен, залегналите там концепции за интерполирането на теста на кривата(в либри), в максимална изхвъргаща тежест (в унции/грамове) е, или само и единствено за тяхните пръти, или са се препрепрегарантирали, или е изначално погрешна и то с големи разлики в "минус" на максималната изхвъргаща тежест на прътите.
Ето я въпросната статия в пълен обем; т.3 касае този въпрос:

[You must be registered and logged in to see this link.]

А това са характеристиките по каталога на производителя за 3-либровото(3.66М) , двуколенно, Шимано-АЛИВИО:

Alivio Specimen пръчки следва стандартите с предоставянето на двуколенни модели с дължина 3.60 м и акция 2.5, 2.75 и 3.0 lb, 3.90 м и акция 3.0 lb плюс 3.60м маркер с акция 3.0 lb и 3.60 м 5.5 lb спод. Едновременно с това летвата се вдига и от предлагането на 3 и 4 коленни версии на 3.60 метровите модели за посрещането на европейските вкусове и за по-лесно транспортиране. С Shimano Hardlite водачи и макародъжачи на тяло от ХТ30 карбон много се съмняваме, че ще намерите по-добър изглед и стойност за същите пари. И не на последно място - отново непобедима цена за предлаганото качество!


Дължина: 3.66 м
Трансп. дължина: 187 см
Брой секции: 2
Брой водачи: 6
Тест: 3.0 lbs
Акция: 125 гр.
Тегло: 332 гр.
Код: ALCX12300


Характеристиките на 3 и 4-коленното Аливио 3.66 са същите, само дето цените са по-високи, щото са "вдигнали летвата"!
Вижда се една "скромна" разлика от 40гр. с "предполагаемите" параметри на СПОРТЕКС за изхвъргащата тежест.

12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 15:02

Под вдигане на летвата става на въпрос за това, че се транспортира лесно, но не и по-качествени.Обаче аз съм със шимано аливио на 3,90, на 3 либри, двуколенни.Изхвърлят 120гр., но със 100гр. 0лово хвърлят много повече.Ако хвърлям не къдърно, то би трябвало, да хвърлям не къдърно и с двете тежести.Ако някой има желание мога да му ги дам да се увери сам, а не разни писаници с цел реклама, на производителите. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ???? Вто 23 Фев 2010 - 15:37

Някой виждал ли е клипче, дето да замахват с прът и тежест; не да вдигат килограми с него sunglasses2

п.п. "летвата" съм я сложил в кавички; не знам дали триколенните са по-здрави, но двуколенните със сигурност имат по-добър строй. Това със здравината по отношение на изхв. тежест е толкова мъглява работа...особенно като става дума и за различни марки или модели.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 15:39

Напълно съм съгласен, че различните марки, различните материали си имат различни показатели.Въпреки, че пише 3либри, примерно sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ???? Вто 23 Фев 2010 - 15:55

И не само това, ако вземем един и същи ценови клас на две реномирани фирми- както в случая Спортекс и Шимано, то разликата в параметрите е очебийна -всички 3-либрови "Чубита" са със 84гр мах. изхв. тежест, а всички 3-либрови "Шимана" са със 125гр, без значение кой от моделите на двете фирми, при съпоставими цени на моделите на двете фирми. И какво, тогава....освен за всяка конкретна тояга, да се рови конкретно производителя; да не говорим и за прътите от най-висок клас... поръчкови истории и т.н.
По принцип обаче, според мен двуколенните пръти трябва да са по-здрави от триколенните( за един и същи модел); най-малкото заради по-добрия строй и съответно по-равномерното разпределяне при големите натоварвания; съответно и с по-добър кастинг!
12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Pavkata 1977 Пон 1 Ное 2010 - 18:12

По-неудобни са двуколенките,но за мен са по-здрави,по-добри за дистанция,да не говорим за удоволствието от ваденето на рибата особенно ако е с по-мек връх!
Ползвам двуколенни- Шимано Аливио 3лб.(1 брой),Про лоджик 3лб.(2бр.),
Поки3,5лб(1бр.),триколенни Спро и Митчел(Митчела вече е собственост на Елфи).За 2 дни имам най-малко 30 презамятания с на Сапуна тоягите - триколенки на 3,5лб.
Казвам всичко това,за да ме разберете правилно оцених всяка една тояга и установих,че няма абсолютна истина!
Трофейният си шаран го извадих с триколенката на Сапунчето,рибата не можа да "гъкне",чудесен контрол с балансиран аванс и слон ще извади,във вятър спокойно можете да я товарите с по 120гр. олово и да замятате,нооо...можем ли да ловим само трофейни екземпляри?
Риби до 3кг. тази тояга ги вади като "плюнки",къде остава удоволствието от риболовът и борбата с рибата,Про Лоджиците са уникално финни изпълнения е параболична акция,беше ме страх,че са слаби,но Митачето ми вика:"Само така изглеждат брат...товари ги!",натоварих ги в големият вятър с 100-110гр. олово и си мятаха прилично,но удоволствието от ваденето на рибата с тях е уникално,2-3кг. шаранета ти вдигат адреналина и чувстваш всеки "напън",Шиманото(не е купувано от България и не мога да намеря същото)е универсалният ми боец,то е средината(моята средина де)между кастинг,контрол на рибата и същевременно удоволствие от борбата,въпреки,че ми е единична бройка никога няма да го "пенсионирам" без причина!
Спрото(триколенка)ми е тежката артилерия,на Богров го товаря с над 200гр. тежест и мятам,никви грижи,но пак остава отворен въпросът с удоволствиетооооо...10кг. шаран не мръдна с лек аванс го извадих безпроблемно!
Покито е най-новата ми придобивка и все още не мога да изкажа впечатление по отношение на вадене на риба,контрол и т.н,но съм очарован от кастинга и на реакцията й на сериозни натоварвания-замятане на около 120м. хващане на двулитрова бутилка с камък 5-6кг(беше шамандура)и изваждане на брега,който си има представа за какво съпротивление става въпрос знае за какво иде реч,тоягата се сгъваше до макарата,вече съм решил,че ще заприходя още една такава!
Направих "дисекция" на всичките си тояги за да може после,който прочете темата да се спре на това,което за него е по-важно-контрол,сигурност,кеф,застраховане...всеки си има приоритети!
Моят приоритет е удоволствието от риболовът и затова съм с относително "по-меки" пръти,ще заприходя и още въдици за да мога да покрия повече ситуации,но всичките ми пръти ще са двуколенни,Волвото е голямо,има къде да ги натоваря,а за хората,които имат проблем с транспортната дължина-триколенки,то май няма друг избор де!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни - Page 2 Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите