GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

шаранджийки - двуколенни или триколенни

+8
ПЛУВЧО
илия
Любак
nasco2
Мънцата
YordanDanev
eminem94
carpsliven2
12 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  carpsliven2 Нед 21 Фев 2010 - 21:05

Да разискваме малко спорната тема.. и така..Англичаните внесаха мода за двуколенни въдици.. и цяла лята въдица.. която така и неможаха да наложат на пазара.. но успяха да наложат двуколенните с размер 3.60м. Единственото предимство на двуколенната е че, хвърляла 5 метра повече от триколенната.
А недостатъците и са много повече.. трудно се транспортира и е по-слаба от триколенната. В България двуколенните въдица са скъпи , но всъщност е обратното.. триколенните въдици са по-скъпи от двуколенните защото по-трудно се изработват.
На всички марки които внася колегата е еднакво, триколенните са по-скъпи и по-здрави от двуколенните.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  eminem94 Нед 21 Фев 2010 - 21:09

За мен лично триколенните,са по-добри.По-лесни за транспортиране и тнт .Както казваш дали ще хвърлиш 5 метра повече или по малко ... Текаче,следващата ми дънна,която ще си взимам ще е на 3 части .
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  YordanDanev Нед 21 Фев 2010 - 21:10

Аз съм със триколенни 3.90 и немисля че двуколенна 3.60 може да хвърли повече от моите. Взех си триколенни защото по-лесно се транспортират. :dancingHappy_i
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Мънцата Нед 21 Фев 2010 - 21:19

Аз пък съм с триколенни 3.60 щот такива ми сложили Васко и Жоро, пък аз с тях за такива работи не споря sunglasses2 :dancingHappy_i
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  nasco2 Пон 22 Фев 2010 - 0:37

Няма да се заязждам но твърдя( лично мнение), че двуколените са по добри, а ако има и едноколени т.е. цяли ще са върхът. Пропускам транспортната дължина и т. н. за практичност е друга работа. На времето си бях купил една от GDR двуколенна счупи я един толуп около 11кг. но аз бях на 12г. сега не би я счупил, а и няма да кося сега. И все пак по темата по малко снадки по здрава тояга.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Мънцата Пон 22 Фев 2010 - 0:43

nasco2 написа:...по малко снадки по здрава тояга....
Правилно - представи си ако Всевишния ни беше създал с дву или триколенни....работи смях
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  carpsliven2 Пон 22 Фев 2010 - 1:21

nasco2 написа:. И все пак по темата по малко снадки по здрава тояга.

Насе .. разбира се че нестава въпрос за заяждане приятелю.. Твоето мнение също ще е полезно за сайта .. може би си имал предвид .. като по-добра или нещо подобно .. ама не е възможно да е по-здрава дългата снадка от късата.. колкото са по-къси снадките .. толкова е по-здраво
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Любак Пон 22 Фев 2010 - 6:08

carpsliven2 написа:колкото са по-къси снадките .. толкова е по-здраво
Има логика в това. Да погледнем природата, бамбукът.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Пон 22 Фев 2010 - 7:42

Имам двуколенни на 3 либри и триколенни на 3,5лб.При еднакав тест със замятане, с тежест 120гр. триколенната се счупи, точно над снадката.Колкото повече снадки толкова повече слаби места.Разковничето е в самото огъване, разпределяне на напрежението, колкото по малко снадки има, толкова по-добре се разпределя напрежението. И ще нещо, задайте си въпроса, защо въдиците за силов риболов са едноколенни, а не от няколко колена.
п.п.Относно бамбука, той е цял, има само подсилване от майката природа, при въдиците това се замества от броя на водачите и влакното намотано на тях.Като стана на въпрос за водачите, те също са важна част от разпределението на напрежението. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ???? Пон 22 Фев 2010 - 8:36

Поне от часовете по физика и математика съм останал с впечатлението, че колкото по-малко са снадките толкова по-малко е напрежението върху самата снадка, а оттам и здравината на елемента /въдицата/. Ако наистина триколенните са по здрави от двуколенните, то тогава какво да кажем за телескопичните шаранджийски пръчки 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ПЛУВЧО Пон 22 Фев 2010 - 8:38

По следването на логиката.Колкото повече снадки,толкова здравината намалява.
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Иван Пон 22 Фев 2010 - 8:57

Съгласен съм със Илийката, ама аз съм с триколенни заради по-голямото удобство при транспортиране и съхранение.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Любак Пон 22 Фев 2010 - 10:51

илия написа:Имам двуколенни на 3 либри и триколенни на 3,5лб.При еднакав тест със замятане, с тежест 120гр. триколенната се счупи, точно над снадката.Колкото повече снадки толкова повече слаби места.Разковничето е в самото огъване, разпределяне на напрежението, колкото по малко снадки има, толкова по-добре се разпределя напрежението. И ще нещо, задайте си въпроса, защо въдиците за силов риболов са едноколенни, а не от няколко колена.. sunglasses2
Именно авторитетът към тебе, ме накара да се поразровя тук-там. Прав излезе.. Ама и аз : - барабар Петко с мъжете. mistaken :609c1f728720fb
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  YordanDanev Пон 22 Фев 2010 - 11:15

Аз също си мисле че двуколенните са по-здрави и ще хвърлят малко повече, но зависи от марката на въдицата, модела и класът на пръчката. Има на две части които са много по-слаби от на три, а са във един ценови клас. Незнам дали си спомняте миналата пролет на Езерово кой със каква пръчка и на колко части, спечели състезанието за най-далечно вхърляне.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ???? Пон 22 Фев 2010 - 11:44

Мисля, че темата е абсолютно излишна.. Както при всяка друга пръчка, така и при шаранджийските нещата са ясни...
Всяка сглобка намалява здравината, променя строя и т.н.
Ако имахме възможност, щяхме да ловим само с цели въдици.
Единственият проблем идва от транспортната дължина, така че всеки взима сам за себе си компромисното решение - една, две или три части на пръчката. sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  carpsliven2 Пон 22 Фев 2010 - 20:14

nono
Темата е много спорна и не е безсмислена.. през ден се сблъсквам с този проблем.. спорят дори световни фирми.. тези които отрекаха триколенните са англичаните и неги произвеждат.. има и друго .. сега снадките се правят по друг начин.. мога да ти гарантирам че, ти давам въдица която може да счупиш от всякъде , но не и от снадките.. другото е че при триколенните .. когато умре.. фирмите предлагат части и може да я съживиш .. иначе си остава в гардероба .. можеби и Снег има счупени двуколенни .. ама за тях неспоменава. При телескопичните .. вече работата е друга.. те влизат една в друга и няма как да се подсилат много снадките .. макар че, съм виждал телескопични сърф-кастове .. дето издържат на големи силови натоварвания.
Лята въдица за шарани нени е нужна понеже няма шарани 200+ ..
Имам обикновен телескопичен сърф с който съм вадил големи риби и никоя сладководна неми се е опънала.. Новите телескопични шаранджийки също са много здрави и могат да се преборат със всеки шаран.. Ненаписах темата ,не за да спора понеже несъм толкова много компетентен .. написах я за да се замислят хората които тепърва ще си купуват за да несе мъчат както се получава напоследък.
Много хора са си накупили .. двуколенни а нямат нужния транспорт и място и започват мъките и после съжеляват.. и когато ги попитам защо.. отговора е един и същ ... ---> Така ми казаха всички .. че трябвало да са такива...
Ако е решил да става състезател или да се надява да хваща риба с кастинг.. тогава вече може да подходи към подходящи сподове или хвърлячки както им викат.. те също се делят на няколко проекта.. и там споровете са много големи и там са яко цифра.. и лабиринта е много голям.. :29e6bbd771c7f3
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Тихомир Вто 23 Фев 2010 - 12:00

Васка намесвам се и аз не сьм много на ясно с чуждиците но имам мнение.Имах 3 коленни за шаран прьчки но с тях 2 пьти ми се наложи да купувам врьх зощото си чупи 20см над снадката.Акцията им беши 3лб. хвьрлях с70гр олова.С лед тава ги замених с дву колени на истина с транспорта има проблем но с качството не.Даже с пьрвите много внемателно четох на Марко една статия в друг саит щое това либра зада неби да ги натоварвам много и причината за чупине е в грамажа на оловото.Вторите бяха сьс сьщата акция но перфекно се справяха сьс сьщото олово.Та затова сьм за дву коленни те.
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  ???? Вто 23 Фев 2010 - 12:16

570556 Статията си беше направил труда да я напише Сестрата, Павел...
Аз само я копнах с негово разрешение...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  YordanDanev Вто 23 Фев 2010 - 12:33

Тихомир написа:Имах 3 коленни за шаран прьчки но с тях 2 пьти ми се наложи да купувам врьх зощото си чупи 20см над снадката
Колега според мен триколенните пръчки са ти били някакви ментета, и затова са се счупили така лесно.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Тихомир Вто 23 Фев 2010 - 13:41

Не е изключено и това знаеш ли вече кое е сои кое не.Данчо тез вече са ми добре просто споделих мнение.Сега сьм заложил на Шимано Аливио 2 колени 3лб малко ми етрудно преминаването през бариерата на теца с кальфа на гьрба и др.багаж в рьце но се справям не са дали дефект до сега. 231589
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Живко Василев Вто 23 Фев 2010 - 13:57

Моите шаранки са двуколенни, ето и видео как се чупят 364672



Ако намерите и други клипчета пуснете да видим.

Поздрави!
Живко Василев
Живко Василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.02.2010
Брой мнения : 36 Рожд.дaта : 20.06.1981
Години : 42

https://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Ribolov-okolo-Burgas/2

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:35

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:36

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:37

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  илия Вто 23 Фев 2010 - 14:37

илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

шаранджийки - двуколенни или триколенни Empty Re: шаранджийки - двуколенни или триколенни

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите