GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протеиново топче на косъм!

+9
monilom
илия
Nedeltcho Delev
Иван
nasco2
carpsliven2
YordanDanev
петко стоянов
georg
13 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  YordanDanev Сря 3 Фев 2010 - 19:08

Какво ли ще стане ако се издялка едно топче със формата на царевично зърно sunglasses2
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Сря 3 Фев 2010 - 19:31

илия написа:Всичко зависи от водоема.Има водоеми, където за да хванеш голяма риба трябва топче, някъде и големи топчета.Както е научен.На дивите е ясно :dancingHappy_i

Да има .. нащи даже се записват за Радута.. там ще хванеш голяма риба .. ама ти трябват 50 кила топчета + 1000 лева. Приятен риболов. Аз имам един ефтен вариант който ще тества Краси.. може да се окаже ефективен.. Иначе Краси ще трябва да даде още 500 лева за топчета. И на мен ми са ходи .. като и на теб сигорно Илийка .. както и на много хора из форума любители на шаранджийския риболов. Там големите шаранета са много и там всеки си подобрява рекорда. Ама там на мода са топчетата.. и ....... dollars
Аз засега мога да си го позвола .. ама предпочитам да направя 15 риболова н теца от колкото един на Радута


Последната промяна е направена от carpsliven2 на Сря 3 Фев 2010 - 19:41; мнението е било променяно общо 1 път
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 19:36

Тая година съм решил да ползвам основно топчета.Ако е по-неуспешна от миналата откъм шарани-ще си призная обещавам.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  monilom Сря 3 Фев 2010 - 19:42

carpsliven2 написа:
Да има .. нащи даже се записват за Радута.. там ще хванеш голяма риба .. ама ти трябват 50 кила топчета + 1000 лева. Приятен риболов. Аз имам един ефтен вариант който ще тества Краси.. може да се окаже ефективен.. Иначе Краси ще трябва да даде още 500 лева за топчета. И на мен ми са ходи .. като и на теб сигорно Илийка .. както и на много хора из форума любители на шаранджийския риболов. Там големите шаранета са много и там всеки си подобрява рекорда. Ама там на мода са топчетата.. и ....... dollars
Абе Васко що се излагаш със тая Радута.Лятото ще видиш кво значи "Радута" и ненормални риби (11кг шаран 35минути ни разказа играта и не ще да поддаде).Пък и няма да ти трябва кой знае какво.Ще минеш само със 10лв за царевица(даже ще са ти много) :dancingHappy_i :dancingHappy_i А за другите да знаеш че най-добре ще се лови на вратни паржолки. 856625
Сега сериозно лятото съм намислил да направя 1 риболов само и единствено със топчета.С тях ще ловя с тях ще захранвам.Зарекал съм се че не бутне ли нещо повече няма и да се потя да правя и да се занимавам със тях.
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Сря 3 Фев 2010 - 19:44

Secret Carp написа:Тая година съм решил да ползвам основно топчета.Ако е по-неуспешна от миналата откъм шарани-ще си призная обещавам.
То и аз ше пробвам ама само за стръв.. имам 5 аромата
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Иван Сря 3 Фев 2010 - 21:14

carpsliven2 написа:Правят хората на баламурняци.. и ние лесно се подвеждаме и искат да ме накрат да си правя риболова в пъти по-скъп и да уча рибата на разни вкусотийки ..
С това съм напълно съгласен, но на места вече е научена.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Сря 10 Фев 2010 - 21:24

georg написа:Съгласен съм с инцидентен удар,но целенасочения риболов,за мен е изключен!

И за мен, целенасочения риболов с протеинови топчета в свободен водоем в БГ е АБСОЛЮТНО ИЗКЛЮЧЕН!!!!! Някой ако го е правил- да пише, с подробност, та и останалите да се научим :d5b65c17bec10f magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Pavkata 1977 Вто 14 Сеп 2010 - 16:17

Бачо,не е,на Копринка имах удар на топче с рибен аромат и дипнато в подобен аромат!
Да,само удар,но и това е показателно!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  eminem94 Вто 14 Сеп 2010 - 19:42

Така да си изкажа и аз мнението.Не съм чел темата до момента,но ще изкажа моето лично мнение.Аз лично за неарендован водоем не бих използвал протеинови топчета.Залагам само и единствено на Царевицата (Било то с коноп,варена ,накисната или един микс от:царевица+коноп+ароматизатор+натрошени топчета за аромат).Според мен рибите у нас не са научени на всички водоеми на топчета ,а ако искате на обикновен водоем да ловите на топчета ако има риба на избраното от вас място ,според мен за 6 до 10 часа рибата ще им свикне (това си е мое мнение и не мога да го потвърдя,защото не съм го опитвал).
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Пет 10 Дек 2010 - 11:13

При мен е провал.. имах само едно шаранче около кило на развъдник пролетта..
и две каракуди имам на жребчево..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Пет 10 Дек 2010 - 11:26

Всичко зависи от това, с какво са свикнали да се хранят шараните. Изгледах няколко филма за Радута(Румъния) и там големите шарани, амурите че и едрите платики плющят здраво само на протеинови топчета(хем шараните в по-голямата си част са от Дунав)! Обаче, захранването с царевица е абсолютно забранено и много ясно че ще са свикнали на топчета и пелети.
То и тук ако забранят захранването с царевица на ТЕЦ-а, само след година топчето ще стане обичайната стръв. Същата работа е и на свободните водоеми!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Пет 10 Дек 2010 - 11:42

Несъм чул да е забранена царевицата .. до колкото знам .. алуминиевия бос беше споменал че, там се продава накисната и то доста скъпо.. но все пак Мънцата е ходил и най-точно може да опише как стоят нещата ....мммммм.... невярвам да некълве на царевица..
Пък и доколкото си спомням .. риболова с топчета излезе около 1500лв.

п.п. Ми от царевицата животните стават големи и дебели.. рибите на теца също .. имам познат и на развъдник .. храни с царевица... ммммм шараните ще гръмнат от дебелина направо... незнам какво неи харесват.. и все пак всеки си е свободен.. кой на квот иска на такова да си лови..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  andro68 Пет 10 Дек 2010 - 16:02

Ми то и аз бях на Радута!Ко да ви кажа -не е забранено да се захранва с царевица,даже след 3-я ден това беше основната захранка на поне полавината колеги.За първи път пробвах прословутия косъм .За стръв вървяха добре топчета с аромат на миди, риба, раци,но и на плодови аромати имаше успехи!Ползвахме по две топчета на косъма м/у 15и 25мм за да избегнем платиката,не че пак не се хващаше!За едноседмичния престои научих доста неща ,по едричките шарани там- само на топче,за амурите- предимно с повдигач.Риба имаше много,но не както си го представях(Хвърляш,вадиш,хърляш вадиш накрая само вадиш,щот няма време да хвърлиш)Първите два дни- пет човека -20 въдици-без удар,много обиколки с лодки сонари,смяна на петна,закачки,чак на третия нещата потръгнаха-хванахме по 20-30 риби на човек от 2 до 16 кг в оставащото време,имаше и жега,имаше и буря,имаше и едновременни удари на три въдици, а бе въобще екшън.Но най важното е че ми останаха незабравими спомени с добри приятели-пожелавам го на всички!
andro68
andro68
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.02.2010
Брой мнения : 777 Рожд.дaта : 18.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Станимир 65 Пет 10 Дек 2010 - 17:12

Топчета ползвам само в края на сезона ,когато шарана започне да налита на мърша и не че са по-добри от червите ,ми за да отсявам каракудата.През останалото време мисля ,че ловят повече риболовци от колкото риби.
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! - Page 2 Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите