GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протеиново топче на косъм!

+9
monilom
илия
Nedeltcho Delev
Иван
nasco2
carpsliven2
YordanDanev
петко стоянов
georg
13 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Протеиново топче на косъм!

Писане  georg Вто 2 Фев 2010 - 19:56

Тук е мястото да го разнищим това топче и моето мнение по въпроса е,че не върви на всеки водоем!
Личните ми опити на Жребеца са с нулеви резултати!
Веднъж даже спорих с колега от един форум,че целенасоченото търсене на риби там,на топче е изключено!
Мога да подплатя думите си с факти от седем дневен риболов с колега,залагащ изцяло на топчета,а ние на царевица!
За седемте дни,той хвърли над 20 кила топчета и пробва повече от пет модела за стръв,но нямаше пипване дори,а шараните при нас си вървяха безотказно на царевица!
Въдиците ни бяха разпънати в непосредствена близост!!!
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  georg Вто 2 Фев 2010 - 20:14

Съгласен съм с инцидентен удар,но целенасочения риболов,за мен е изключен!
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  петко стоянов Вто 2 Фев 2010 - 20:35

А за диво място,колко време требе да ги уча на топчета 12666
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  YordanDanev Вто 2 Фев 2010 - 20:45

Много чудно ми беше, как на Малко Шарково шарана още 2007г. си взимаше на топче, и още се чудя защото винаги пробвам на топче като ходя за риба но неиска.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 21:05

Представям си Карпчетата да пишат "...захранихме на първи скендер с 50 кила протеинови топчета на "Майнлайн"....както си е схемата с царевицата там" sunglasses2 Ше се банна за една седмица и пускам подписка за "помощи"; ми как да се захрани с топчета като 10 пакета са една минимална заплата бре 12666 Пък да се захранва с царевица и да се лови на топчета, пак става... ама на рибарник(или малък аренден водоем); ако не са хранени 2-3 седмици- купчинка от 2 шепи царевица и отгоре да се мандахерца едно "попъп", ма закво да се харчи топче, кат номера става и със стиропор sunglasses2 41990
Та, затова у нас не кълве на топчета в повечето от нормалните(свободните) водоеми- не сме си насмогнали на масрафа, пък и няма смисъл; топчетата са по схемата: "..стИсни ма Пенке, зорлен да пръдна..." 60678
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 21:28

От 3г Secret Carp експериментира да прави топчета.Имам риби над 15кг на мои топчета.
По въпроса колко време е нужно да се храни див водоем с топчета ще Ви кажа...
На реките си зима и от един 2-дневен излет,Но на язовир е нужно поне месец...




Ти дай на сиромаха луканка,пък другите нека му дават кренвирши....Та тва е сравнението горе-долу топче-царевица.
На теца ако земе се храни с топчета менлайн Бачо трябва си много богат sunglasses2 Аз имам алтернатива-Secret Carp money6
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  петко стоянов Вто 2 Фев 2010 - 21:45

Аз да науча дебелия да яде топчета,пък нека го чакат после на царевица sunglasses2 ...
Се си мисля,че ще му е деликатес и няма да ги отказва 12666
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 21:51

Secret Carp написа:
На теца ако земе се храни с топчета менлайн Бачо трябва си много богат sunglasses2 Аз имам алтернатива-Secret Carp money6

Карпче, правил съм топчета в индустриални количества... със секундомер в ръка по отношение на варене и т.н. По форумите съм отскоро... и гледам да не пиша за каквото не ползвам в момента... да ги ева ф топчетата, като става дума за свободни и големи водоеми, ТАКОВА ПОНЯТИЕ У НАС НЯМА!!!
И с меаинлайн да се храни- все тая; на определени арендни язовири е съвсем друга история- става дума за тези, които са за шаранджийски спортен риболов... ама те се броят на три пръста на едната ръка... поне за сега!
Желанието и амбициите на наши колеги за т.н. "модерен шаранджийски риболов", за голямо съжаление, надхвърля стотици пъти даденостите, които в момента има- създадени от свястни и предприемчиви хора у нас :21fe7b94c4e424
Та , така стоят нещата- тия дето всеки ден "тотално" продават по форумите цялото си шаранджийско оборудване( в повечето случай ползвано 1-2 пъти), са не повече от 10% от тези на които им седи по гардероби и шкафове...щото "надеждата, умирала последна.." no2
Поотклоних се от "топчето", ма то покрай единият чифт топки дет ги гледаме от 20 години насам 606186
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 22:03

Аз пък им се разсърдих на топчетата и приключих с тях.. всички исфърлих в казана.. имам само 4-5 кутийки некви накиснати на старбайтс .. тях нема са да ги фърлям че, 17лева -десет топчета съм ги купувал... после ше ползвам миризмата .. пък и на теца каналните сомчета много ги обичат ... даже записах и едно европейско грозило на банан.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 22:12

петко стоянов написа:Аз да науча дебелия да яде топчета,пък нека го чакат после на царевица :
С това може да се приключи темата при по-голям процент успели шаранджии у форума,доказали тезата като мен sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 22:27

петко стоянов написа:Аз да науча дебелия да яде топчета,пък нека го чакат после на царевица sunglasses2 ...
Се си мисля,че ще му е деликатес и няма да ги отказва 12666

По-скоро, ше научиш Бачо ти да яде топчета, наместо бира с кебапчета... ма, пробвай се де... може пък и да стане. Голям смях с тия протеинови топчета, между другото... ,ма голям- за у нас става дума.. не за Англия или за Европа!!!
Никога шарана или амура няма да предпочете топчетата, пред царевица, тесто, коричка, торен/земен червей, малка рибка(шарана)- топчето е за да разкара "навляците"(ако има такива), от риболова в разните водоеми със разновидови риби!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 22:31

Бъркаш,но не знам дали има смисъл да ви убеждавам.Следващите 3-4 поста ще ми подскажат...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 22:54

Бачо .. кои навлици ще изгонат .. аз съм виждал да хващат .. каракуда на топче.. пък както зеха да зарибяват навсякаде с каналета .. пази боже.. няма оттърване на тях .. а си фърлил на топче.. онуй ща земе веднага .. както е и на теца.. фърлиш ли на топче .... веднага ти кълве онуй грозило. Да си кажем и истината .. защо в другите страни кълве на топче.. ами щото царевицата е 3 евро- полвин кило. пък унгарската излиза на 9 лева.. пък там топчета в големи расфасовки излизат по-ефтено. В България кой храни с топчета ... някой си фърлил полвин кило... и от туй полвин кило полвината натрошени... угояват таранките.. Те тез риби ше умрът от глад. Пък и кво хранително има в нащи топчета че, немой да са сета... трици с консерванти.. ако не дипнеш топчето щи клъвне на върба у сряда. Ай да неса самозалъгваме с тез топчета-час-мак. Хубавите неса за нашия стандарт. Дори и някой си хванал неква риба на топче.. мноо важно.. Аз пък сеча на царевица и охранвам рибата щото хвърлям по 50 кила.. Царевицата е 20 стотинки.. за кило.. и кат я накисна става мазало. За 4 лева 50 кила царевица.. Хем храна рибата хем по някога хващам. Пък от царевицата рибата става голяма и дебела смях
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 23:29

carpsliven2 написа:Бачо .. кои навлици ще изгонат .. аз съм виждал да хващат .. каракуда на топче.. пък както зеха да зарибяват навсякаде с каналета .. пази боже.. няма оттърване на тях .. а си фърлил на топче.. онуй ща земе веднага .. както е и на теца.. фърлиш ли на топче .... веднага ти кълве онуй грозило. Да си кажем и истината .. защо в другите страни кълве на топче.. ами щото царевицата е 3 евро..

Васко, имам тука едни приятелчета(с едни други от Пловдив), дето до преди три години, всяка година ходеха на бивак по за 20дена на Жребчево(Шаки ше се сети кои са) и още по 15 на Малко Шарково. Аз преди също ходех от време на време с тях, но не понасям изхвъргации и чепарета с по 100-150 куки(ако ме разбираш). Та, последния път- при около 75 кила царевица върху чепаретата на Жребчево(това, преди 3 години), на протеинови топчета от тези дето са "баш" 16 и 20мм са хващали само бабушки по над кило и платики :217b315cad77fe На царевицата- един сом към 25 кила един амур 12 кила и един шаран-7 кила; това за 20 дена; на дънните- 15 броя- 1 амур и 2-3 шарана по 3-4 кила. Та, да ги "таковам" в топчетата... На Малко Шарково, същия номер... само че каракуди и шаранчета по 700-800гр.( на топчетата- от 5/6 вида)
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  georg Вто 2 Фев 2010 - 23:35

Бачо Илия написа:едни приятелчета(с едни други от Пловдив), дето до преди три години, всяка година ходеха на бивак по за 20дена на Жребчево

off:
Бачо,една молба:
Ако подочуеш,че и тая година ще бивакуват,да ми дръннеш! sunglasses2
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 23:49

georg написа:
Бачо Илия написа:едни приятелчета(с едни други от Пловдив), дето до преди три години, всяка година ходеха на бивак по за 20дена на Жребчево

off:
Бачо,една молба:
Ако подочуеш,че и тая година ще бивакуват,да ми дръннеш! sunglasses2

Що бе, то наиш ква хамалогия е да разпъваш чепаре 300 метра със 150 куки и да прибираш бабушки "на топче" от 200 метра.... magnifier :6e6ebecd09233a 60678
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  nasco2 Сря 3 Фев 2010 - 9:31

Бачо Илия написа:

Що бе, то наиш ква хамалогия е да разпъваш чепаре 300 метра със 150 куки и да прибираш бабушки "на топче" от 200 метра.... magnifier :6e6ebecd09233a 60678


Щот си е бракониерщина от секъде.


Относно топчетата, мисля си, че правилно направеното топче би могло да лови навсякъде и найстина според големината може да отсее дребната риба. Ако не е така значи трябва да се откажем и от диповете и всякакви аромати. Каква е разликата между царевица и топче на което основната съставка е царевично брашно. Просто по голяма и ароматна царевица.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Иван Сря 3 Фев 2010 - 10:18

Насе не съм съгласен с теб по един въпрос.
Освен по вкус и аромат шарана подбира храната и по цвят и форма, та не е се тая дали ще му предложиш царевица или протеиново топче от царевично брашно.
Наблюденията са ми,че на топчета кълве кажи речи само на арендовани водоеми където рибата е свикнала с тази храна от години пример Мало Бучино, Казичане,Кривина.
Другото нещо е, че шаран уловен два или три пъти на дадена стръв спира да взима на същата. За това на арендни водоеми за спортен риболов с трофейни риби които се пускат, винаги трябва да имаме под ръка различни аромати,цвят и големина на топчета.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  nasco2 Сря 3 Фев 2010 - 11:11

drat написа:Насе не съм съгласен с теб по един въпрос.
Освен по вкус и аромат шарана подбира храната и по цвят и форма,


Ванка цвета може да се докара, а относно формата не съм много съгласен. Като хапнеш едно малко шоколадче и ти хареса, после като ти дадат по голям със същия аромат и цвят, дали ще се поколебаеш да го хапнеш?
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Иван Сря 3 Фев 2010 - 11:45

nasco2 написа:
drat написа:Насе не съм съгласен с теб по един въпрос.
Освен по вкус и аромат шарана подбира храната и по цвят и форма,


Ванка цвета може да се докара, а относно формата не съм много съгласен. Като хапнеш едно малко шоколадче и ти хареса, после като ти дадат по голям със същия аромат и цвят, дали ще се поколебаеш да го хапнеш?
Насеее, ако рибата беше като нас на ракия и шопска салата щяхме да я скъсаме ама не е. :6e6ebecd09233a
На топчета се пробвам по-редовно точно от една година и нямам много опит, но си мисля,че има значение и големината и формата. Наблюдавах един колега тази година на Казичане ловеше с едни продълговати топчета, от формата ли от друго ли не знам, ама хвана много повече и по-едри риби от останалите рибари.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Nedeltcho Delev Сря 3 Фев 2010 - 13:52

Спорите А?Пък ми са смеехте на мене че фащам с кренвирши 509158
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 14:07

Като чета за продълговатите топчета, минавайки и през кремвирша се сещам че и парче вмирисано кебапче, монтирано на косъм... понякога замества всякаква друга стръв! no-no
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Иван Сря 3 Фев 2010 - 14:18

Nedeltcho Delev написа:Спорите А?Пък ми са смеехте на мене че фащам с кренвирши 509158
Темата е за топчета. Дръж се сериозно ако обичаш. 606186
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  carpsliven2 Сря 3 Фев 2010 - 18:48

Айде малко да погледнем реално на нещата.. Богатите тръгнаха да обеждават бедните че, цял свят хващат на топчета и топчетата са по-добата стръв и хранилка. И отиваме на водоема и аз храна и хващам с топчета от 40 лева килото .. пък ти ше ме гледаш от страни.. щото немойш си го позволиш.. Кой от вас тука ходи да храни с 30-40 кила топчета и да хваща на тях.. и кой от вас има тази възможност.. дори и да има .. това е много малък процент сред риболовците. Или ше ми праиш шаранджийски риболов с кило-две топчета ли? Правят хората на баламурняци.. и ние лесно се подвеждаме и искат да ме накрат да си правя риболова в пъти по-скъп и да уча рибата на разни вкусотийки .. пъ аз да ям кренвиши от гранулати соя и смляни пилешки крака. Да и аз бях .. от баламурняците и аз потънах поне 500 лева по разни топчета ама вече несъм от тях. Айде сега някой да ми развива правилните тези и да ме убеждава в обратното. Очаквам някой да ме убеди и ще му стисна ръката лично.
п.п. И все пак колеги това е само мое лично мнение с което нежелая да обида или засегна някой .. напротив .. аз си уважавам колегите независимо кой как лови и какво прави .. всеки е достоен за уважение.. лично аз си търса машина за серийно произвеждане на топчета с цел комерс. Сикрета ше помага с рецептите .. за съформуци отстъпки до 70% смях
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  илия Сря 3 Фев 2010 - 18:54

Всичко зависи от водоема.Има водоеми, където за да хванеш голяма риба трябва топче, някъде и големи топчета.Както е научен.На дивите е ясно :dancingHappy_i
илия
илия
мир на праха му

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Протеиново топче на косъм! Empty Re: Протеиново топче на косъм!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите