GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сезон 2013

+28
boysa
Мънцата
Петър Василев
JimBeam
Вельо
Pretor
gogo26
roko koko
КИРО
rikitikitavi
fishermann2
Любак
mooooka
iamyordan
Nikolov
tolio_pm
Моряка
Тик Так
ПЛУВЧО
strijok
vstoikov
baretata
Ribarina
kokofishig
Светозар Върбанов
vanko4at
ДЯДО ИВАН
EU_BG_akademika
32 posters

Страница 6 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  mooooka Съб 24 Авг 2013 - 6:04

Макар и да не се гмуркам следя темата с интерес.Евала Бояне продължавай в същият духworshippy
mooooka
mooooka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.04.2013
Брой мнения : 56 Рожд.дaта : 17.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  gogo26 Съб 24 Авг 2013 - 9:29

Боби,:здравей: почваш да осъзнаваш,че с чужд опит и съвет не става,трябва да преминеш лично през всичко за да достигнеш до даден етап или ако нямаш търпение.....просто я зарязваш тая работа.
Спрямо рибите....гледам че си мераклия и стреляш здраво по всичко което ти мине....пробвай да пропускаш една,втора, да изчакаш да видиш какво се движи след тях-говоря за дребосъци,понякога след малките има солидни екземпляри.Или когато лягаш на едно и също място не закачай малките и след 3-4 гмуркания, те вече не те отчитат като заплаха и се приближават интересно близо226711  а покрай тях и чаканата риба.
Още една насока....гмуркането.Пробвай да слизаш на по-големи дълбочини.Примерно ако слизаш до 8-10м, ще ловуваш без проблем на 5-6м и то с кеф...без да се затормозяваш психически и физически570556
Аре стига засега,че почнах да давам акъл като дърта бабаspying 
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Съб 24 Авг 2013 - 9:59

Благодаря много за споделените неща Гого. Слагам ги в чантата с уроците и започвам да тренирам. Точно тези въпроси съм търсил тези дни. Благодаря още веднъж!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Съб 24 Авг 2013 - 13:27

Тегава работа днеска .Видимост на места метар ,метър и нещо на други една дължина .Абе риби се виждаше но само силуети.
Утре пак , дано да се е избистрило че на места си беше направо страшничо.
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Съб 24 Авг 2013 - 22:02

[You must be registered and logged in to see this image.] Йордане и при мен беше мътно. Парво влязох на Чала Борун, но много вълна и не ми беше никак удобно направих 5-6 гмуркания и излязох. Пътеката на горе дойде таман. От там на Калиакра послушах Гого и чаках да минат малките после чаках и големите да минат и после само чаках и така дочаках тези три хубавки. Благодаря Гого за урока. Бях се подготвил днес за дълбочини, но в много клатеше и още не съм дорасъл да влизам в такова море. Не че беше чак толкова зле ма като знам, че съм със телефона и документите във водата хич не ми се стои при вълни. Преди няколко дни си гледах как бодиборда се беше обърнал и си помислих кво ли не. после се оказа, че няма никакви поражения. Но при почти всяко излизане се оглеждах за него, а слънцето ме заслепявахе и се връщах пак в началото. Рибата беше на шкарпа и пак не пожела да мине на плиткото не че ми причеше, но там беше по бистро.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  fishermann2 Пон 26 Авг 2013 - 10:21

gogo26 написа:Боби,:здравей: почваш да осъзнаваш,че с чужд опит и съвет не става,трябва да преминеш лично през всичко за да достигнеш до даден етап или ако нямаш търпение.....просто я зарязваш тая работа.
Привет на всички във форума,занимаващи се с това прекрасно хоби.
До сега съм се занимавал само с лов на попчета.От скоро се гмуркам и мисля да премина на бяла риба,разбира се съвсем аматьорската.
Затова чета и попивам всички теми и едновременно се опитвам да прилагам на практика наученото.
За сега на мен чуждият опит ми е от голяма полза.Преди няколко дни гмуркахме с biysa (Боян ) и опита му ми беше безкрайно необходим.
Показа ми как ляга на дъното в изчакване,как да си държа краката долу,без тежести.Показа ми и колко риба може да се улови за няколко часа и накрая ми позволи да се снема с нея за спомен.И най-важното,показа ми какво е за него морето,как го боготвори.Каво то ни дава и може да ни отнеме едновременно.
Благодаря ти за съветите и помощта Бояне.  sunglasses2

fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Pretor Сря 28 Авг 2013 - 9:52

Дерзай Бояне! Ентусиазма ти е заразителен. Един от горните ти пасажи ме провокира да ти покажа една твоя грешка. Може би и сам си я осъзнал вече. Намери начин да не мислиш за нищо друго, освен за гмуркането и рибата. Дори и за рибата не мисли. Когато правиш всичко както трябва, тя сама ще дойде. Притеснението ти за документите и телефона и "притичването" до бодиборда и обратно, вреди на риболова. Намери място за ценните ти вещи, което да е сигурно (кутия, презерватив, торбички и т.н.). Убеди се, че нищо не може да им се случи и забрави за тях докато си във водата. Така ще достигнеш по-лесно състоянието на "подводна медитация", когато съзнанието ти ще бъде чисто и свободно, а излета ти пълноценен и откъм риба и откъм емоция. Хайде сега, батковото - отивай да гмуриш, че както каза Джимби-то, имаш да наваксваш :здравей: .
Pretor
Pretor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.07.2010
Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Сря 28 Авг 2013 - 23:48

Здравей Pretore! Разбирам много добре съвета, но още не мога да се отърся от мисленето. Последните няколко пъти на няколко пъти се гледах от страни както ми подчерта Ники темата на Лагутин. Не бях аз а моят дух. Този сезон имах малка дилема. Бях стигнал до едни мисли или по точно ми минаваха през главата. Някак не изпитвах същите чувства съм морето. Уважавах го постоянно мислех за него и кога ще мога да гмуркам, но не ме теглеше така. Причините са си лични и нова че някак нямах стимул, нямах муза или както и там го наречете.Много често този сезон гмуркам сам и трябва много добре да преценявам нещата. От една страна е добре, но от друга си е самотно. Много често още докато се гмуркам и думите извират пред мен и после си ги повтарям и нагласям а после ги споделям. Та бях стигнал до едно такова състояние на кръстопът .Благодаря на Ники че намираше точният момент за побутване на Гого че ми намери част от истините и на човек който сподели с мен неща, които ми дадоха стимул да продължа. Благодаря и на всички вас! Благодаря и на Иван фишармен2 че ми показа колко силен трябва да е духът. Малко да ме извини и за тежката програма но това ми даде допълнителни надежди и стимул за развитие. Виждам че вече е и тук във форума така че му пожелавам Добре дошъл!


Последната промяна е направена от boysa на Чет 29 Авг 2013 - 17:40; мнението е било променяно общо 1 път
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  fishermann2 Чет 29 Авг 2013 - 11:17

boysa написа: Блатодаря и на Иван фишармен2 че ми показа колко силин трябва да е духът. Малко да ме извини и за тежката програма но това ми даде допълнителни надежди и стимол за развитие. Виждам че вече е и тук във форума така че му пожелавам Добпе дошъл
Бояне,от опит съм разбрал,че освен "новобранците" и "старите" изпадат в такъв момент на колебание някой ден.Затова един допълнителен стимул,винаги е давал своето отражение.
Ами то,какво и беше тежко на програмата...,десетина часа гмурене и накрая един голям баир за завършек на програмата.На мен, като на човек без достатъчно тренинг, май ми беше по-трудно,но изкарахме все пак.
Очаквам да ни съвпадне програмата и да се поровим по морското дъно отново заедно. sunglasses2 


Кирил Калчев написа:

Добре дошъл колега в форума:здравей: . Иди при Иво в Глобул до хотел България той ще те въведе в нещата sunglasses2
Добре заварил колега!
Непременно ще отида при колегата в Глобул,да се запознаем и поговорим.Имам да уча доста,така че съм сигурен,че на мен поне ще ми е доста интересно и полезно.
Бих отишъл още днес,но се оглеждам да разбера дали времето ще ми позволи да прескоча до морето и да потренирам,защото имам сериозна нужда да го правя по-често.
Ами то,иначе как ще ви стигам... fishing1 
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Чет 29 Авг 2013 - 17:53

Само да кажа ,че и аз съм новорбаниц в много отношения още. Разликата при нас е и това че имам няколко години повече гмуркане от теб. Иване, като те гледах сръчен си и ти се занимава. Иво ако е момчето за което си мисля има какво да ти покаже стига да има време и да пожелае. Пожелавам ти много приятни моменти в безкрайно топлите прегръдки на морето и не забравяй както казват всички по стари, че техният опит е трупан с години и това, че изглежда лесно не означава, че е безопасно Нито една риба или преживяване не е по важна от самите нас. Всичко трябва да става постепенно и сам да прецениш стъпка по стъпка до къде да се изкачваш.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  fishermann2 Съб 31 Авг 2013 - 22:49

Пиша в тая тема ,защото има и да разказвам малко и въпроси разнородни се появяват... Ами нали сме новобранци,така ще е. 140123 
Та преди два дни,мястото където си избрах да влизам,за ветровете които се бяха развихрили си беше най-подходящото.Имаше "мазна" вълна от морето която правеше забележителен прибой в скалите в брега,а вятъра духаше в обратна посока.
Цамбуркам се аз във водата и избрах едно ъгълче малко предпазено от прибоя.Казвам малко,защото него пак си го имаше.Та,ще ловя в прибой.Това ми е за пръв път,без да ми е правено показно.Започвам с налучкване и отхвърляне да търся успешните варианти.Еми, имаше си риби,обаче мен като ме тресе едно вълнение.И вътрешно,щото съм сам и се опитвам да налучквам нещата и морско,което ме подмята,преди вълната в една посока ,след нея в друга. 140123 Обаче аз не се давам. шама Ами,полезно ми беше ,цялото това блъскане.Доста неща видях,освен преминаващите край мен риби и доста понаучих.Даже успях и две платерини да надупча с късия харпун.Едната си беше доста хубавка. fishing1 
Та тая хубавката,като я дялнах със стрелата и тя като хукна отгоре ми ,както е с набучената стрела и дали успях леко да се отместя или така ми се стори,но оная се набучи със стрелата до мен в камъните.И както ме лашкаха вълните...,щеше да стане една... c3e619afd2339e86975b 
Обаче,шнорхела ми гаден.Старо наше производство и направо се душа с него.Пропуска му е малко и не мога да раздишвам добре.Днес вече имам нов,само дето не съм го пробвал още.Осем кила колан ,май и той тежък и той ми пречи и на всичко отгоре ми се тътрузи нагоре надолу.Ще се сменя с гумен.А сега най-важното...,въздуха.
Правя си сухи тренировки за апнея в службата.Дано не ме помислят за изперкал. 439871 За два три дни с проби за дишане с помощта и на корема,стигнах до 2мин. и 10 сек.,статично.Обаче под водата много не ми се получава.Дали е от гадния шнорхел,от тежкия колан или от това,че не мога да се отпусна достатъчно...? question А може би, нещата са комплексни?
Ами, долу горе това е.Ако някой има коментар за нещо,ще ми бъде безкрайно полезно.
Успех на всички! fishing1 
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Нед 1 Сеп 2013 - 0:02

Колега има доста нещо изписано по въпроса с апнеята в spearfish.org
Добрата апнея си иска и добра подготовка .Нещата не стават с няколко гмуркания през почивния месец през лятото.
Емоционалното състояние играе голяма роля, хранителен режим...
И аз съм новобранка в подвония риболов и втора година от както гмуркам по запалено. Първите апней направо си беше зле , да не казвам трагедия .Но с повечко влизанията нещата се получават след време. Натрупва се нужния опит и увереност под водата.
Трябва да си спокоен ... и нещата ще си дойадт на мястото .
Има го и друго , като няма риба колкото и да можем да стоим отдоло , файда няма :здравей:
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Нед 1 Сеп 2013 - 8:39

Иване ти ме провокира и аз пробвях дтатична на 2 мин.Но под водата е друго там всичко е вашно.Виждам че още ги бучиш рибите то морето ни ги дав а като дар. Ако не ди спокоен апнеята е на половина ако си преял или препил хич недей да млизаш . ТА аз вчера на Чалаорун сат ме подмята един мартвак на няколко пъти си почивах на бодиборда и дори направих една две почивси на брепо половин час. Риб 2 за 4 часа. Не че я нямаше ма кой ми налива предната вечер незнач. За Апнеята и тук и в другите форуми както коза Йордан има много написано но ще тва са най важното е спокоиствието релакса или както там се нарича. Колан плавници шнорхел по оборудванет.. Поссл техника и най важното психика. Но трябва бавно и спокойнобез да бързач.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Любак Нед 1 Сеп 2013 - 9:03

magnifier :аххх: :аххх: :аххх: :аххх: :аххх: :аххх: 

Боянчооооооо ...... нали знаеш, че Ви чета тук най-редовно.d5116e0ebf2fc8f68ade 
Кой с повече опит, кой с по-малко, но сте все стойностни хора.  Затова Ви ценя.65ace96196811c664645 

Но като ти чета постта (последният) ........ гледам още те държи ....... мъртвака. sunglasses2 

Спокойно бре младеж.
Не само под водата и тук трябва спокойствие ...... когато пишеш.d5116e0ebf2fc8f68ade sunglasses2 

Успехи на всинца Ви.135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  rikitikitavi Нед 1 Сеп 2013 - 21:40

fishermann2 написа:Еми, имаше си риби,обаче мен като ме тресе едно вълнение.И вътрешно,щото съм сам и се опитвам да налучквам нещата  и морско,което ме подмята,преди вълната в една посока ,след нея в друга. ....
Обаче,шнорхела ми гаден.
.Осем кила колан ,май и той тежък и той ми пречи и на всичко отгоре ми се тътрузи нагоре надолу.Ще се сменя с гумен.А сега най-важното...,въздуха.
Правя си сухи тренировки за апнея в службата.Дано не ме помислят за изперкал. :

439871: За два три дни с проби за дишане с помощта и на корема,стигнах до 2мин. и 10 сек.,статично.

: А може би, нещата са комплексни?  
  fishing1 
първо си балансирай добре колана. за дълбочина над 5м трябва да успяваш да шежиш на повърхноста при напълно вдишал дроб и мнооого бавно да потъваш при издишал.а на дълбочина 2 м добавяш кило и малко

стегни колана. въртенето му хаби кислород

2 минути статична са 45 секунди реална. стигат ти напълно за нормален риболов(до 8 м дълбочина)

ко ти дреме за службата у водата да ти е комфортно.

смени си плавниците.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Пон 2 Сеп 2013 - 0:09

Любак то моето е по рождение ма ко да прая той телефона малък а пръстите дебели кат се чета не се разбирам ма за разказите гледам да минавам през редактор. Така днес в Каварна 5 рибки за 4 часа мътно в плиткото после мътно и на шкарпа минаха на няколко пъти рибки и неколко си тръгнаха с мен. Водата е много топла и рибата си стои в дълбокото. Е добре си се завърнал пак Ники. Надявам се както работиш така и да си почиваш в топлото огнище на семейството. Благодаря ти още веднъж за отделеното време и извлечени истини на Лагутин. Снощи спах с тях по скоро заспах докато ги четях пак. Днес тренирах в Каварна . Ма ми се получи на два три пъти доста добри апнеи



Последната промяна е направена от boysa на Пон 2 Сеп 2013 - 12:45; мнението е било променяно общо 1 път
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Любак Пон 2 Сеп 2013 - 0:59

boysa написа:Любак то мойто е по рождение ма ко да прая той телефона малък а пръстите дабели кат се чета не се разлбирам ........
6e6ebecd09233a2d4a30 6e6ebecd09233a2d4a30 6e6ebecd09233a2d4a30  

Мани ги тез телефони бре.  4506ea66aafe7fc12bd4              смях 
Седни си в къщи пред голямата щайга, сипи си една биричка и си пиши на спокойствие.sunglasses2 
beer
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  fishermann2 Пон 2 Сеп 2013 - 6:59

rikitikitavi написа:
първо си балансирай добре колана. за дълбочина над 5м трябва да успяваш да шежиш на повърхноста при напълно вдишал дроб и мнооого бавно да потъваш при издишал.а на дълбочина 2 м добавяш кило и малко

стегни колана. въртенето му хаби кислород

2 минути статична са 45 секунди реална. стигат ти напълно за нормален риболов(до 8 м дълбочина)

ко ти дреме за службата у водата да ти е комфортно.

смени си плавниците.
Даааа,наистина по колана има да се работи,но има едни детайли,такива дребнички и ако не се изпипат,нещата не се получават.
Колана гледам да го слагам по-надолу към таза.Така по-лесно лежа с краката на дъното.Но си мисля,ако сложа част от тежестта на гърба и по този начин олекотя колана,ще мога по-лесно и пълноценно да раздишвам на повърхността.Защото сега,май колана е тежичък и имам леки затруднения.А ходенето му напред и назад според мен се дължи на това,че не е гумен и няма сцепление с костюма.
За плавниците съм напълно съгласен.Моите сега става само да се вадят миди и рапани,но не и за друго. Ами,и за това ще ми трябват жокери.И без това тия с чорапи няма да ми станат,а водата ще започне да изстива.Ще ходя по магазините да ги разгледам,но и съвети приемам.
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Пон 2 Сеп 2013 - 13:18

[You must be registered and logged in to see this image.]В събота бях на Чала борун. това е малко след Русалка. Красиво място. Имаие и рибки ма май вече ще трябва да се отписва. Има хора хивеят през целият сезон по пещерите и палатки. Влизат редовно и така си се изхранват. Те са малкото които го правят и за храна освен и за кеф. Някой приятели не ги одобряват щото били там за постоянно, но то морето не е наше. Дай като живеем наблизо другите да не могат да ходят. Пък те хората добри. Единият се казва Калоян. Аз същият ден влизах ма нещо ме болеше главата. Мислех че с гмуркане ще се оправи. Имаше голям мартвак. не ми се ходеше много навътре а в плиткото беше още по-гадно. Излизах да си почивам на два три пъти хапнах солети и пак във водата. На дълбокото беше бистро и риболовът различен, но си искаше апнея. Видях три сватби едната беше с доста голяма женска. На няколко пъти слизах да ги наблюдавам и накрая въобще не се плашеха от мен. Ма възникна дилема? Сега като стрелям по големите те повечето са женски. По сватби не стрелям, но не е ли едно и също? Общо взето имах една малка пачурка и една хубава рибка. накрая извадих и миди. Та Калоян и още един негов приятел ми помогнаха за багажа. Мислех да направя два курса, но момчетата взеха повечето неща. пътеката е доста по хард от на Калиакра и дори така не ми беше лесно, а се имам за див кашик. Горе ме поканиха на кафе предложиха ми нещо за ядене и пиене и са много топли и открити хора. Та поуките ми да не влизам като не ми е добре.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  gogo26 Пон 2 Сеп 2013 - 14:49

Браво,че не стреляш по кефаловите сватбиworshippy worshippy 
Не сме толкова гладни и безмозъчни с един изстрел да унищожиш хиляди неродени....
Между другото,женската е една и най-едра,останалото са мъжкарчета които се надяват на нещоspying .
Забележи как ти се отразява на гмуркането - недоспиването,алкохола предната вечер,"неправилна" закуска,дълъг транспорт да мястото,някой да те вбеси същия ден, и си прави изводиmagnifier
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  rikitikitavi Сря 4 Сеп 2013 - 20:19

Значи от известно време ми попадна една реплика от Юлиан, че тренировката за статична апнея не върши толкова работа, колкото си мислим. От там следват изводите, че има нещо по-тобро за трениране докато сме си на сушата. за себе си почнах една почти постоянна тренировка на коремно дишане и успокояване на пулса със всяко съзнателно издишване. Получава се едно спокойствие на тялото и духа, което съм убеден , че ще помогне при гмуркането.( Отделно тези тренировки ми помогнаха много когато се наложи да шофирам 20 километра в много лошо физическо състояние. Успях да запазя чиста мисъл и всичко мина добре.)
Разбира се пробвах и тренировката описана от Лагутин ама както казва човека за такива дървета като мен да си сменят начина на раздишване е мъкааа. Като време достигнах малко над 3 и кусур, което си е с минута по-малко от времето дето се напъвах на статична апнея(преди 15тина години). За северното черноморие една минута под водата е напълно достатъчна при правилно гмуркане. На южното още неме късмет да се натопя.
Понеже има нови гмуркачи в нашите среди е добре повече да наблегнат на спокойствието и на сигурността. Наслаждавайте се на красотата която се вижда на всяко гмуркане. Опитайте се да станете част от природата там долу на дъното и се опитайте да почувствате ритъма на рибите. Стрелбата....е последното. Наслука.
абе нещо много даскалски се оказа поста. Извинявам се за това ама нещо ме накара да го напиша.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  fishermann2 Сря 4 Сеп 2013 - 23:43

Добре го каза.На новобранци като мен им беше полезно.
Ами аз днес си бях жива трагедия.Изтърсвам се с грохот на дъното с един камък мушнат под горницата,щото не ми стигна оловото.Абе смешна история.Добре,че не ме гледат отстрани.Ами,то ако за пет пъти се ставаше харпунджия... 140123 Тренировките продължават,ше се учим,няма как. шама 
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  rikitikitavi Чет 5 Сеп 2013 - 17:11

на Ной. Иларии по 100 грама се движат на равномерни гъсти пасажи под повърхността край буната. Доста забързани. На дъното по камъните чоплят от същият калибър иларии ама има и по някоя до към 220грама. На средата се движат малки пасажи с хамсия и гюмюш. На пясъчните дъна има рехави и гладни пасажчета със барбун. Платерини мноого малко и то само пред стоянката на лодката. Имам всичко 4 изстрела с три взети риби. Едната илария е повторих. Една платерина с размер на иларията и една трофейна за мене платерина дето после се оказа 550грама. А ми мязаше на по-охранена. Като цяло тъкмо се е обърнало морето и до няколко дена ще има бели риби. А и да не забравя. Огромни пасажи в дълбокото от малки и спокойни уви.

абе аз да ви питам нещо-тез попчета що никой не ги лови??


Последната промяна е направена от rikitikitavi на Пет 6 Сеп 2013 - 10:57; мнението е било променяно общо 1 път
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  КИРО Чет 5 Сеп 2013 - 21:27

Тази информация за движението на ема е много важна.
БЛГ Ники.
Утре ще имам едно на ум.sunglasses2 
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Чет 5 Сеп 2013 - 21:57

Поздравления Ники пак си ги намерил, пък Аз за 6 часа във водата имам два пропуска една скъсана риба и тези хубавки, но за това пък тренирах и дъблочини и апнеи.[You must be registered and logged in to see this image.] Днес на Фичоза рибата беше в дълбокото и много малко минаваше в плиткото до 4 часа после не знам.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 6 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите