GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сезон 2013

+28
boysa
Мънцата
Петър Василев
JimBeam
Вельо
Pretor
gogo26
roko koko
КИРО
rikitikitavi
fishermann2
Любак
mooooka
iamyordan
Nikolov
tolio_pm
Моряка
Тик Так
ПЛУВЧО
strijok
vstoikov
baretata
Ribarina
kokofishig
Светозар Върбанов
vanko4at
ДЯДО ИВАН
EU_BG_akademika
32 posters

Страница 5 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Нед 4 Авг 2013 - 6:47

Браво Боби.И аз се разписах тази година :рок: 
Не е бяло  ама кефа беше на макс.
[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Нед 4 Авг 2013 - 10:32

Браво, Йордане! Добре си се завърнал, пострелял и развличал. Да ти е жив и здрав и юнака и той да им се радва.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  tolio_pm Нед 4 Авг 2013 - 10:45

Браво Боби
Поздрави за улова,и само напред и нагоре
Поздрави от Поморие:здравей: 
tolio_pm
tolio_pm
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 10.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Нед 4 Авг 2013 - 14:42

Благодаря Анатоли!
Поздрави и на теб и хората около теб да сте живи и здрави много позитивни и щастливи заедно!
Ето го и накратко разказа от вчера:

Станах рано. Поех на север, но не за гмуркане а за работа. Пътувахме с майка за село. По пътя много ми се искаше да съм във водата, но трябваше първо да свърша със задачите. Към два се върнахме в Каварна обадих се на един приятел бяхме се разбрали, като съм готов да се обадя и да направим едно гмуркане. Разбрахме се да мина към 3.30 да го взема. Програмата беше Зеленка и след това Болата. Паркирахме на Зеленка колеги излизаха и казаха, че е мътно но се виждала риба. Това и чакахме. Белян-така се казва приятелят е на гости на родителите в Каварна заедно с жена си. Опитваме се да се учим и да се научим на нещата необходими за подводен риболов. Аз не го играя учител просто предавам знанието на други и това, което съм научил. Не мога много добре да обяснявам, щото и аз не ги разбирам много нещата а и ме притеснява и факта, че може да дам грешна насока. Затова съм малко сдържан и наблюдавам докъде са възможностите, без да давам много съвети а по-скоро сам да достигне до някои истини. След като се облякохме направихме разбор къде и как да я търсим, как да залягаме, от къде е слънцето, начини на гмуркане. Идеята ми беше и да обясня, колкото мога да погледам как се справя и ако мога да видя неща, които да не са както трябва да ги отстраним. Белян беше с 3 мм неопрен, като горницата беше без ръкави .Първото гмуркане беше доста шумно, все едно бяхме на скокове във вода, но за сметка на това прикриването и заставане неподвижно бяха доста добре. Коланът му не беше гумен. Тази година за първи път се гмуркам с гумен колан и откривам удобството и комфорта. Често се е въртял и чистите гмуркания бяха малко. Свалихме едната тежест да може по-добре да раздишва. Маската му се изпотяваше и се нуждаеше от почистване с дентал. На няколко пъти виждах риби, които се стрелкаха изплашени. Попитах го дали ги е видял. Рибата беше в самия бряг. Веднъж до едно малко камъче забелязах една голяма опашка, но бях прекалено лек за плиткото и рибата ме усети, а изстрела пропусна. Взех един камък от дъното и го пъхнах под колана. Легнах пак там и първата рибка беше факт. Потърсих ги и в дълбокото, беше доста мътно, а рибата рядка. Върнах се в плиткото точно на един метър от брега. Две рибки си пасяха изчаках ги да дойдат и втората беше факт. Извиках Белян показах му мястото, къде да легне и от къде да я очаква легнах да покажа на 10 секунда ми дойде риба, но пропуснах малко и съжалих че стрелях, щото ще я изплаша за Белян, но рефлекса беше пи-бърз от мисълта. Оставих го там и отидох да нагледам големите камъни. Беше доста мътно и риби рядко се виждаха. Погледнах и видях, че е излязъл на камъка беше му станало студено. Направихме разбор Всяка част от оборудването е важна и забележките трябва да се отстраняват по възможност в къщи. Потеглихме към Болата. Там народа не си беше заминал още, на буната имаше само едно место точно за нас. Нямаше вълни и видимостта изглеждаше по-добра. Видях се и с братовчед ми станахме трима Белчеви само не знаех, че Билян и братовчед ми не се познават. Разбрах го вече на тръгване. Следва кратък разбор обличане и във водата. Белян беше сложил тризъбеца за попчета. Надявах се така да придобие малко увереност. Още в началото видях едно голямо попче между един голям камък на пясъчно място извиках го и му го показах. Той се гмурна и зачака в засада точно до камъка. Стоя около 20 секунди краката му с плавниците бяха малко на високо, може би това се дължеше и на ботите и на техниката му. Но определено стоеше добре на дъното в засада. Видял попчето но решил да почака за платерина. Казах му да ги търси в плиткото. Аз закотвих бодиборда в плиткото и продължих навътре. Още на второто гмеркане ми дойде хубава платерина. Мина бавно и не ме усети бях сигурен, че ще я уцеля, но не беше точно така вместо да гледам върха на харпуна съм гледал повече рибата, която след изстрела дойде да ме огледа. Продължих по-навътре. Раздишах и потеглих. Лягнал съм в подножието на един голям камък минава риба малко е далеч, но тя идва точно към мен леко съм мръднал и ме усети обърна се прицелих се в опашката и стрелях имах риба. Огледах се за Белян и забелязах шнорхелът му да около мястото където го бях оставил. Продължих малко по-навътре. Този път залегнах пред един камък и зачаках минаха две рибки колкото дланта ми. Изглеждаха ми малко странни. Сплескано сребристо тяло и едно черно петно, но не към опашката може би на разстояние два пръста от там последвах ги от любопитство тогава забелязах две големи опашки на риби, които пасяха. Притихнах пак в засада. Рибите дойдоха към мен беше бистро и притихнах още повече. На разстояние изстрел са и приближават. Повдигам харпуна и стрелям. Още една е на кукана. Следващото гмуркане го правя още по-навътре. Лягам до камъка, броя до двайсет риби някякви граци и гюмуши, придвижвам се малко по-напред две риби пасат малко в страни и по- надълбоко. Пак притихвам и изчаквам рибите идват към мен. Взел съм едната на мушка но зад нея има скала и изчаквам да подмине точно вече решавам да стрелям и тя помръдва. Стрелата минава покрай нея не била за мен. Направих и няколко гмуркания на границата на пясъка и скалите. Интересното беше, че не чувствах толкова много налягането и си се гмурках спокойно. Факт е и че рибка имаше. Потърсих приятеля и го видях, че е излязал . Понаскубах както обикновено малко миди и излязох. Той ги почисти а аз почистих рибата. Бяхме доволни от резултатите. Белян беше успял да види доста голяма платерита и да стреля по нея, но мисля, че му е взела окото и още нама толкова практика, трябва му още съвсем малко късмет за да раздуха малко пламъка. Беше понацелил някое друго попче и бише видял една малка част от подводният живот. За мен остана приятното преживяване натрупването на опита и най-вече това че се гмурках спокойно на места където преди много рядко влизах. Гмуркането с изчакване и придвижване интересните риби, които ще търся отново, но най хубавото от цялото гмуркане беше това че сме двамата с Белян и споделяме преживяванията и емоциите и натрупваме знания и опит.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Нед 4 Авг 2013 - 21:49

Благодаря за топлите думи бате и за историята която си споделил. И аз ги видях описаните рибоци с точките.С продълговата форма на тялото ,приличащи на чернокопчета но с по-удължено тяло и черна точка по средата подобна на Спароса .
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  КИРО Нед 4 Авг 2013 - 22:26

Или директно казано - змарид сте видели.

БЛГ пак за интересния разказ Бояне.thumbsupsmileyanim 
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Пон 5 Авг 2013 - 6:55

Сега като разглеждам снимките с този рибок се вижда че е било точно змарид.
[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Пон 5 Авг 2013 - 17:16

[You must be registered and logged in to see this image.] Това е от вчера по-малко, но по-класно . Йордане още една риба сплескано тяло като на змарида, но много характерно жълтеникаво оцветяване на перките.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Любак Пон 5 Авг 2013 - 17:40

boysa написа:......... Йордане още една риба сплескано тяло като на змарида, но много характерно жълтеникаво оцветяване на перките.

Да не е случайно те това ?364672 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Пон 5 Авг 2013 - 19:08

worshippy worshippy 
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Любак Пон 5 Авг 2013 - 19:54

iamyordan написа:
Любак написа:............Да не е случайно те това ?364672  ...
worshippy worshippy 

Салпа.

Екзотика по нашето крайбрежие.  
Аз поне от около преди 2годи чух, че е забелязана тук.

f0169589900b7bd305e7
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Пон 5 Авг 2013 - 22:53

Тези ги видях на борсата пишеше малки лаврачета цена 5 лв взех от любопитство. Не бяха такива. Жълтото беше само по периферията а тялото ако мога да го оприлича на платика . Много красиви малки рибки като от аквариум.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Nikolov Чет 15 Авг 2013 - 23:01

Не се радва на огромно внимание от тукашните рибари.Трябва да се чисти веднага след, като се хване ,иначе се вмирисва за броени минути.Поради факта, че се храни със едни водорасли има ясна миризма дори и след готвене. По голяма от кило и половина не съм срещал.Лови се много лесно от засада с харпун.В момента в, които се паркираш на дъното и е застанала пред теб,,,


Любак предполагам,че екзотичното е само на снимка,,цветове и шарки...:здравей:
Nikolov
Nikolov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 48

http://www.greekspearfishing.com

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Чет 15 Авг 2013 - 23:10

Тези които срешнах бяха колкото палец но ако пораснат надявам се ще бъдат добър обект.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Съб 17 Авг 2013 - 23:23

[You must be registered and logged in to see this image.]Хайде колеги не се стискайте споделяйте преживявания! Кажете къде е рибата още малко остана! Джими при теб нещата как са?
Днес в Каварна само проба. Първо влязох с 75 ца стрела за 85ца ластик18 омер за 90. Това по обяд след като брат ми си тръгнаха за Русе. Първо се чудех, но после нарамих сака и към морето. Много вятър ма аз време за чакане нямам. В 4 имах уговорка да ходя на плаж с дъщерята, бабата и племениците. Водата не изглеждаше да е много бистра. Ма и аз нямах много голям избор. Бях забравил големият харпун във Варна. Още с едно от първите гмуркания имах риба. Мислех в началото да плувам срещу вятъра, за да може да ми е по-лесно когато се връщам. Да, но се замотах по други пътеки и по едно време ми идва кефа ма голям трети за този сезон, които виждам водата е мътна има вятър и вълни и хич не ме усети. До момента в който му опадаха люспите си плуваше съвсем спокойно. После се обърна и отиде там от където се беше появил, а аз останах да броя люспи и да премислям, но без да мисля. Отидох до бодиборда и взех допълнителен ластик 14.5. Прекарах го през главата на харпуна  и си мисля ела ми сега ела. Да ма не ще да идва пустия. Влязох малко по-навътре идват платерини  охо сега ми паднахте изстрел пропуск. Приемам го филосовски, но още не мисля. На третият пропуск почна нещо да ми светва. Харпунът е претоварен рита и не стреля точно. Оставих само ластика 18 е веднага подобрих резултата още една риби беше на кукана. Да ама не или надали. Стори ми се че стреля малко горе. Едни приятели бяха на плаж  казаха, че станало 4.10 излязох.  Започнах да подреждам нещата. Обадих се по телефона. Плажът се отлагал. Ма аз нали съм тук продължавам. Само смених ластиците и си оставих тези с които бях свикнал. Намерех още три рибки да пътуват с мен на обратно. Запознах се и с един колега. Ми аз се гмуркам и гледам един ме гледа, но го помислих за един от рибарите и си педрашех точно оправях последната риба стъпал  на един камък и се заприказвахме и като стана лаф аз във водата а той на камъните на брега. Мислех да ходя до буната, но тя няма да избяга. Оказа се че той има много добри познания за подводният свят, оборудването, хората които прекарват в морето и има какво да се научи от него стига да поиска да го сподели. Каза ми и една грешка която правя щопайки с плавник, когато се гмуркам, която смятам да отстранявам в близко бъдеще. Излязох и се прибрах пеш до колата. А там две русалки с един познат решиха да се снимат с улова и с мен. Та като почнахме едни чупки, стойки на тоз фон, на залеза, чак да му стане драго на човек, а дано ама на дали, но да не се отдалечаваме от темата.
Чакам сега всички да почнете да споделяте да коментирате да показвате и разказвате. Може и да записвате и на зима да споделяте ако не искате сега да разбираме къде е рибата.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Пон 19 Авг 2013 - 23:11

[You must be registered and logged in to see this image.]Днес на Болата от 1 до 6 много търсене малко намиране, както обикновенно миди рапани и три рибки, а четвъртата е от един познат. Рибите бяха в дълбокото дори и над вечер не влязаха на плитко. Водата по обяд беше бидтра, но после позамъти та видях и риба. Веднъж ми се обърна и бодиборда от вълните застана надолу. Та добре, че всичко беше закрепено здраво, че съм с телефона и документите във водата, но нямаше проблеми. После почти след всяко излизане се оглеждах за бодиборда. Пък то слънцено насреща и често често ходех да го наглеждам от това пострада доста и апнеята, но гмурканията при, които морето ми даде даровета си бяха почти перфекни. Първо видях рибита от повърхността и се гмурнах. Те направиха един полукръг и ми доидоха от другата страна. По- голямата беше първа но я пропуснах взех втората. Точно реших че съм ги намерил и ми излезе сферата от ластика. Днес смених тетивата сложих и макара и явно не съм стегнал добре бронзовота сфера. Нищо нали съм с два ластика лягам и чакам да ми дойдат точно пред стрелата но пропускам. Вземам си пак 75цата. Още с първото гмуркане лягам на дъното чакам 10 секунди и тръгвам да я търся. Виждам риба от дясно. Големичка е. Застивам и не мърдам. Дали рибите на кръста или самото движение я кара да доиде към мен изстрелът е точен кратка борба и е на кукана. Да обаче следващите гмуркания пак ми идвана, но нещо се бях възгордял и не ги целех. Доближавах си до тях изчеквах ги да ме приблежат целих се по последните риби и пропусках. Трябваше вече да излизам остана ми поуката да работя както трябва в къщи  и когато съм ги намерил на едно място да не ходя да обикалям морето ми да си пуцам докато спрат. Само ми кажете, че не влизате, хайде де до кога ще ви подканям къде я намирате сутрин рано по обяд и над вечер.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Сря 21 Авг 2013 - 22:26

[You must be registered and logged in to see this image.]Нещо май се притеснявате да споделяте. Тук всички сме доброжелатели както казва Vatosa. Нямам време да разказвам, за да ме поправяте ако греша. Рибите ги намирам над вечер на плиткото и не много дълбоко. Често са по една две само днес та Калеакра видях на няколко пъти по около 10 риби все с  повечето с еднаква големина. Беше много мътно но си бях с 90 цата сложих и макара  с надеждата да срешна нещо по-едро на няколко пъти виждах хубави риби но беше много мътно и нямах възможност да го въртя много. Често и ги пропусках да минават без да стрелям. Така за 4 часа 4 риби две хубави. Днес не ги видях да се хранят. Шумен ли бях или просто вече почват сватбите и не се хранят така активно. Може и това, че беше много ама много мътно в дълбокото чак страшно. Рибите от вторник в каварна бяха ама съвсем в плиткото. Хайде по скоро да влизате и да споделяте къде ги намирате и по кое време. Приятни моменти на всички в морето!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Мънцата Чет 22 Авг 2013 - 0:48

Браво Боянски thumbsUp_icon И ... ЧРД sunglasses2 00cb7643c76cf487f206 
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  iamyordan Чет 22 Авг 2013 - 6:16

Браво Боби , пак си се записал.
ЧРД и повече моменти за разказване :здравей: 
avatar
iamyordan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.08.2010
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 14.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  gogo26 Чет 22 Авг 2013 - 9:00

Добре ве Бобиthumbsupsmileyanim 
Гледам че търсиш помощ,ама май не ти е необходима,справяш се повече от добреsuper С всяко влизане трупаш опит който е безценен спрямо всякакви съвети.И най-важното е честото гмуркане,така започваш да се чувстваш по комфортно във водата отколкото на сушата.
Аз например тази година само един път съм влязъл в нашето море,на около 300км от теб и то след буря, и каквото и да ти кажа не ти върши работане знам Просто гмуркай,гледай,мисли и си опознавай региона, и след известно време ти ще даваш акъл:здравей:
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Любак Чет 22 Авг 2013 - 9:27

boysa написа:.......Нещо май се притеснявате да споделяте. ............!
Спокойно Бояне. По ред причини колегите ти не успяват да влизат така често като теб.
А ти си  пиши,   d5116e0ebf2fc8f68ade ........ виждаш, че дори такива като мен редовно Ви я четем темата.  defbb9c71e97924d0207 

Бъди си такъв какъвто си  и ще изпитваш душевен конфорт, а това не е малко.

135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  GENIUS Чет 22 Авг 2013 - 9:50

Как да не я четеш темата, след като колегата е много добър с репортажите и редовен thumbsUp_icon 

Ч.Р.Д, жив и здрав, да ги стреляш все по-големи 135d02aa35ad75a2cb71 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  JimBeam Чет 22 Авг 2013 - 11:57

boysa написа:.... Джими при теб нещата как са?...
Бояне, нещата са все тревопасни , а и няма трофейни от тях / че да ги цъкна с мушкатото де/   ......ама ти действай че има да наваксваш  sunglasses2


Последната промяна е направена от JimBeam на Чет 22 Авг 2013 - 14:29; мнението е било променяно общо 2 пъти
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  vatus Чет 22 Авг 2013 - 14:10

Аз тъй както гледам, Боян бая е наваксал и е на път да влезе във висшата лига.
Вярно е, че и много гмури /за разлика от някой от нас/, ама и добри резултати показва, пък и разказчетата му са бисерчета.

ЧРД - Бояне!!! Бъди жив и здрав ти и семейството ти и много успехи в живота и в риболова!
:здравей: 
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  boysa Пет 23 Авг 2013 - 23:50

[You must be registered and logged in to see this image.]Благодаря, приятели за пожеланията!
 Тези дни нещо нямам муза, но за сметка на това събирам доста материал. Само вчера пропуснах гмуркането, но получих ценен урок. Тя рибата си е в морето и нема да избяга. Вярно, че този сезон по-често ги намирам и имам подобрение. Последно усещам, че правя доста неща по-различно от преди. Намирам и рибата на места където преди рядко дори съм срещал. Общо взето тя е навсякъде стига да се търси както трябва. Благодаря Гого. Благодарение на Ники, че намира и време да ме съветва дори и от разстояние успявам и да подобрявам доста неща.  Днес разбрах и колко е трудно да обясниш на някого нещо което знаеш а искаш да му покажеш път по който би искал да върви.  Запознах се с един приятел във форумите и ме помоли да му покажа някои неща. След като не можах да го разубедя че не съм точният човек днес направихме малък тур Зеленка-Калиакра.  Видях го мераклия да стреля по риби и реших да му обясня, че за тези неща са ми трябвали години и пътя на познанието минава през много лишения, страдания, болка, уважение, любов към морето и неговите обитатели. Надявам се да ме е разбрал и да си извлече поуките от този ден. Каквото ме попита му казах това което аз знам и как го правя. Колкото повече навлизам във нещата се отварят толкова различни прозорци и разбирам, че съм надзърнал само съвсем малко в стаите на познанието. По малко започвам и да отбирам и рибата, по която да стрелям да я наблюдавам и така откривам все нови и нови нища. Тези дни когато влизах редовно направих и доста подобрения в гмуркането. Подготовка състояща се в преглед на оборудването не напълно но отделих време в къщи.  Самото гмуркане със съпътстващите неща и стрелбата.  Днес Рибата я намерих на места с по студена вода и дори над вечер не пожела до дойде хубаво в плиткото. Почти на всяко трето гмуркане виждах риби. Беше много мътно, но през по-голяма част от деня стрелях с 90цата. Имам още какво да работя по нея, но при едно от гмурканията дойде да ме види една доста едра платирина. Харпунът беше под мен и докато го извадя да я поведа вече я бях изгубил от поглед, но въпреки това стрелях миг след това усетих макарата да се развива, ма то голям кеф било да се гоните така. При няколко други след като бях поседял на едно място извесно време се премествах на няколко метра по-напред и така имах 2-3 риби бонус. Искаше ми се малко да пораздвижим темата и разделът. За това ви подканям да пиште каквото и да било. Благодаря ви още веднъж на всички нека силата бъде с вас и нещо което прочетох вчера. Не се надявайте на щастието зад ъгъла а се радвайте на нещата по улицата около вас.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2013 - Page 5 Empty Re: Сезон 2013

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите