GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сезон 2021

5 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Сезон 2021 Empty Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Нед 16 Май 2021 - 16:47

Днес в Созопол реших да пия едно кафе на скалите. Още попътьом видях един буй. Позабавих се с кафето докато излезе колегата. Имаше три платерини, един хубав кефал и една врана на кукана. Позаговорихме се и сподели, че предните дни е било по-добре. Току що си поръчах нов неопрен, че старият дал фира. Надявам се като пристигне да имам и време да го ползвам. Успех на всички през новият сезон.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  boysa Вто 18 Май 2021 - 13:14

Благодаря зя информацията!


Сезона на кефаловите го открих по северните Шабленски ширини. Водата беше студена около 11С и имаше много силно течение от изток. Плувах около час по течението и след това пеш до колата да се стопля. Първата слука я пратих към Бургас. После в Каварна имах и слука на платеринка гарнирана с морски череши. Пък между двата града и награда. Рибата беше лошо ударена и добре, че беше макарата. Беше ми третото гмуркане за деня на едно и също място. Предните пъти стоях и нищо не видях, чак когато си направих нормата от рапани и миди влязох за последно. Два пъти ги видях от къде минават и на третия бях залегнал на правилното място. Рибата се появи над мен и доста на далеч. Стрелях и в първият момент не усетих подръпване. Видях, че рибата да идва към мен и е лошо ударена. Пуснах от макарата и изплувах. Кефала тръгна към дълбокото. Последва голямо гонене. накрая почти се отказах и я видях как се търка в пясъка. Раздишех и успях да я натисна в пясъка. Много лош изстрел, но това вече нямаше значение. Пак късмет, че сложих втора 16ка и стрелата я стигна. Последва едно оправяне на въжето на макарата от около 5 минути. Вече бях изморен бех си взел моята риба. направих две три гмуркания, но ми беше станало студено. Отидох до буя, котвата се е заклещила в цепнатита напънах и скъсах кордата. Пробвах да изместя къмъните, но бяха много големи. След малко се проясни видях котвата в цепнатината. Пробвах да я извадя, но беше много тясно. Свалих ръкавицата. Бръкнах до където ми стига ръката и я напипах дори успях да я поместя. При вторият опит я извадих и без да чакам потеглих към брега.[You must be registered and logged in to see this image.]
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Петър Василев, Моряка, КИРО, mitko_h_d, vankony, bananaman and Димитър Маринчев харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Пет 28 Май 2021 - 20:37

Паметна за мен дата. След три годишен неплатен отпуск, се спуснах в царството Нептуново. Първо цирк за плажуващите, докато се наместя в новия неопрен. Второ цирк за дребните рибки, докато си натъманя баласта. И трето цирк за платерините, докато се сетя ,как се стреля. След два часа цамбуркане успях да поканя една платерина на разходка. Снимки няма, защото подводното фото, като мене нямаше добра апнея и ще трябва да вземам ново. Пожелавам на всички, приятни емоции и наравни.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Нед 27 Юни 2021 - 17:05

Днес намерих малко свободно време и тъкмо натоварих багажа в колата, ми развалиха кефа. Смятах да ида до свети Тома , обаче една приятелка на жената и звънна и ни покани на плаж в Крайморие. Кво да правя, няма начин. Поне си издействах да сме на нос Форос. За три часа само веднъж видях платерини, които се изнасяха на скорост, явно стреснати от плажуващите. Поне раци имаше доволно
[You must be registered and logged in to see this image.]
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО and boysa харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  boysa Пон 28 Юни 2021 - 14:36

Много вкусно изглежда. Като няма риба и рака е риба. Раците са малко по различни. Често ли се срещат? Не познавам района около Бургас, но платерината я търси рано сутрин и над вечер в брега, където има скали. Ако по тях има и миди още по добре. Аз гмурках на север и платирини си имаше от обяд до късно вечерта. Но бяха в дълбокото или мътното. Дори видях и две сватби.Видях змарид, монахини, кефали и врани.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

КИРО and Димитър Маринчев харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Пон 28 Юни 2021 - 19:29

Мястото е доста рибно, но и доста трудно. Наблизо се влива Узунгерен и след дъждовете е много мътно. Отделно наличието на много плажуващи. А пък и бях със семейството и трябваше да се съобразя с тях.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  boysa Вто 29 Юни 2021 - 13:27

Две вранки от северните брегове. За първи път попнах на реещи се врани. Много красива гледка. Наколко дни ме държи и ме кара да чета и да уча още за този красив вид. Извинявам се за снимката, че е така разхгвърлена. Много комари имаше и не ме оставяха да подредя нещата. Водата беше мътна в дълбокото в плиткото бистро, но много дребни ушати медузи и калинки. Гмурках на средна дълбочина платиринките си ги имаше дори видях и сватби. И кефалите и те сватбуваха. Видях скорпид колкото среден кефал. Дори помислих, че не е жив. Изглеждаше бял не така шарено кафяв, както обикновенно, побутнах го със стрелата и то се наежи. Оставих го да си почива. После видях и змарид колкото една длан. Морска мишка и монахини също, но по-дребни. Много атеринки уви наколко сафрида също.
Прикачени файлове
Сезон 2021 Attachment
209127650_10217461745089378_4416627694514967854_n.jpg You don't have permission to download attachments.(452 Kb) Downloaded 1 times
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

КИРО and Димитър Маринчев харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Вто 29 Юни 2021 - 20:56

Аз пък днес хванах тен на покрива. Мамка му - той триъгълен, а керемидите квадратни, никак не уйдиса. А и каляската е на ремонт. Скоро няма да стигна до морето.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Нед 4 Юли 2021 - 20:22

Миналата седмица приятелката на жената ми развали настроението, но днес само ръка дето не и целунах. Мина и ни взе с нейната кола и ни закара до морето. Останаха да се пекат,а аз с харпуна и Марийка (мюрето) влезнахме пред нос Форос. Морето супер и с видимост до 5 метра(нещо рядко за региона). На трето гмуркане един кавалер се приближи до Мимето и беше поканен на вечеря. След суматохата се изместих на страни и попаднах на сватба с което се отказах от кефаловите и се насочих към попчетата. Настрелях се на воля.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Съб 10 Юли 2021 - 20:20

Вчера каляската излезе от болницата и днес след работа се изстипосах на Крайморие. Морето супер, но водата мътна. За час и половина не мина риба по която да стрелям. Но беше пълно с дребна Илария. Утре смятам да ида до нос Акра (Черноморец).
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

bananaman харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Нед 11 Юли 2021 - 20:48

Днес се надлъгваха с едни врани ,ама си останах капо. Явно има много за осъваршенстване. Пред нос Акра кипи от живот. Спарита, заргани, чернокопи , сафриди и платерини. В далечината мина и една едра риба, според мен лаврак, но не съм сигурен. Имаше и доста лодки , които дърпаха добър сафрид. Накрая си набрах малко рапани и това е за днес.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  КИРО Нед 11 Юли 2021 - 21:43

Утре лаврака ще е твой,само стой на гюмето.
Вчера търсех тези спаровите,ама не можах да излъжа екипажа,
да си ловят сафрида покрай скалите,много близко до брега им се виждаше.
То така си беше де,ама над пясъка тези сплесканите рядко минават.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

bananaman харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Пон 19 Юли 2021 - 22:15

Днес освен, че останах без стрела, друго нищо не направих. Много стрелби, никакъв резултат. Умората от работа си каза думата. Нос Акра, много риба и много пропуски. Накрая се опитах пак с враните и наврях стрелата в една дупка. След десет опита да я извадя, се отказах и я оставих дар на Нептун. Но пък колегата днес ходил в Созопол и пак взел хиена половин кило.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Чет 12 Авг 2021 - 21:38

Днес след работа сефтосах новата стрела. Тоз път отидох на Таласакра (пак в Черноморец, но от южната страна). Имаше много лодки. Аз си взех три платерини и се нагледах на риба. На два пъти ми минаха тройка лефери(що бяха три не знам?) На няколко пъти над мен минаха пасажи циганка. След едно излизане попаднах на облак заргани, ама огромен. Сафрида не го броя, но е пълно с чернокоп, по-дребен от сафрида. Но да се върна на Лефера. Първият път ми дойдоха в гръб и ме изненадаха. Втория път си застанаха пред мен като пичове, докато се целих в една платерина. Забравих да стрелям и по нея, и по тях. Просто стоях и гледах. Даже ми се доиска да не излизам. Плуваха на метър от мен, сякаш знаеха,че няма да стрелям. Бях като хипнотизиран. За днес толкова, другият път повече.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Любак, rap66 and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  krasi81 Пет 13 Авг 2021 - 1:20

Градски чета ти излетите с удоволствие  и  се радвам искрено че намираш време да ги споделиш дасе порадват и такива като мен с мерак но без време .Пожелавам ти следващия излет още по добра слука
krasi81
krasi81
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.07.2009
Брой мнения : 466 Рожд.дaта : 07.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Пет 13 Авг 2021 - 20:43

Времето една много странна валута, с която всеки разполага, но никой не може да управлява правилно. Познавам много хора, които имат много свободно време и пак не го използват както трябва. Представи си, че всеки ден в 0 часа, някой ти дава 86400 лева (толкова секунди има в едно денонощие) и ти казва, харчи колкото искаш, но в 24 часа, каквото остане изчезва. Защо тогава да не изхарча 7200 лева (2 часа), за хоби или разходка в природата (ходя и за гъби). И още няколко хиляди лева за семейството, щом не може да ги заделя в банката, или да ги вложа в нещо. Аз също понякога нямам и "левче" свободно време, за себе си. Всичко е начин на мислене. Работа има, откакто има хора и ще има докато има хора. За мен, най-важното, за да си върша работата както трябва, е да съм починал, особено психически.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО, ribarshe, roko koko, boysa and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Нед 15 Авг 2021 - 20:27

Днес голямо обикаляне за нищо. Отивам на Акра и два буя. Кръгом към Таласакра, трима колеги тъкмо влизат. На Созопол , на всички градинки митинг. Приморско, на крокодилите преброих 23 буя. Стигнах до Варвара и положението същото. Накрая си купих умрял черав от Приморско и спрях на Агалина да похвърля на бомбарда. Дръпнах три заргана и тъкмо сабирах и се появи един юнак без буй. Излезе да почива и се оплаква че на Св. Тома щели да се изпозастрелят с някакъв друг пак без буй. Зарекох се , че повече в почивни дни, ако ще и риба тон да излиза, аз харпун няма да барна.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО, Любак, roko koko, boysa and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Сря 18 Авг 2021 - 21:36

Днес след обяд минах през Акра и накиснах та......те. Сравнително безрибно в сравнение с предните излети там. Не броим заргана. Малкото риби които видях, минаваха с мръсна газ. С триста зора успях да ценровам една платерина , около половинка. Чакам с нетърпение, туристите да си тръгнат, че да ловим на спокойствие, под и над водата.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

mitko_h_d and boysa харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  boysa Чет 19 Авг 2021 - 10:57

Здравей ,Мите! Сега е топло и рибите още сватбуват. Повечето кефалови ги срещам на повърхността. Чак над вечер се спират да похапват. Това че минават с двеста или се плашат от теб или някои ги плаши. Скоро видах лехери да ги гонят така. Вчера влизах във Варна Фичоза, вечер от 6.30 до 7.30 Видях кефалова сватба и доста платеринки. Един кефал за втори път на едно и също място ме финтира. Тази година има много врани. Наблягам на тях, когато имам повече време за гмуркане. Платерината е доста по малко. На последното състезание в Шабла имат повече врани от колкото платерини. Не знам как е на юг, но при нас има и много спарита хиенки, вранки и други видове се срещат по-често. След две три седмици вярно ще има повече хранищи се риби, но тогава и денят е по къс а задачите повече. Поздрави и продължавай да ни радваш с репортажи!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

КИРО, Любак, mitko_h_d and Димитър Маринчев харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Чет 19 Авг 2021 - 20:23

По принцип преди 6часа рядко се добирам до морето. Гмуркам докато виждам. На Акра влизам на подветренната страна, но този път имаше колеги. На тихото джетове, лодки и плажуващи. Според мен,за това рибата беше наплашена. Врани има много. Даже в Созопол на пристанището вече я търгуват. Хиени не съм срещал, но едно аверче има доста ударени. Даже ми даде една да си кусам(щот съм момченце) . С враните и аз се заигравам, но явно нещо ми куца и за сега резултата е 5:0, за тях+ една стрела. Не знам аз ли си измислям, ама ми се струва, че кефалите са по хитри от платерините.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

boysa and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  boysa Пет 20 Авг 2021 - 8:56

За враните още се уча и не им разбирам. Имам дупка по средата на стрелата и там вързах линията. Така когато уцеля враната и тя тръгне да влиза в дупката остава само линията не и стрелата. Последната я намерих под една скална козирка та след като стрелях и враната влезе под козирката, но стрелата остана от вън. Хванах стрелата и заедно с харпуна издърпах линията. Още не мога да преценя кога ги има повече кога са извън дупките, но по-често при мрачно време са от вън. По дупки стрелях само веднъж. После половин час вадих стрелата. Може да се ползва и тризъбец или много зъбец за дупките. така също има по- голам шанс да се изкара стрилата. Линията я държи права, но аз още не съм пробвал. Пробвай да ги търсиш от пред на носа на течението. ако има големи скали с козирки или цепки. Спаритата ако ги видиш обикновенно наблюденията ми са, че се въртят в един и същ район или под един и същ камък. Днес ако пропуснеш утре пак може да се провери. Искат да си много тих, че са по плашливи от враните нищо, че са любопитни. За кефалите не знам, много се лъжат на мюретата. И все пак по големите имат повече опит и се затова са по предпазливи. Сафрида вижда ли се след като влизаш след 6 ако го има може и леферчета да се появяват. Още нямам взет голям лефер само няколко скъсани. Поздрави!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

КИРО, roko koko, bananaman and Димитър Маринчев харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Пет 20 Авг 2021 - 21:35

И на мен ми направи впечатление, че враните са пред носа. Стрелата я вкарах в дупката, след неуспешен изстрел. Просто в мътилката не я видях. Сафрида на мръкване излиза в брега. Лефери съм виждал многократно, но винаги се вцепенявам и само им се възхищавам. Имам взет само един преди много години когато адаша(бог да го прости) Булти, ме въвеждаше в подводния риболов. Няма да забравя, на трето или четвърто гмуркане видях силует и стрелях инстинктивно. Като излязох ме чуха чак в Созопол. А пък той като го видя, го чаках до тъмно, да излезе от водата. Освен него ,имам и един ватус на талян Чайка. Това са ми по екзотичните риби. другото е кефали , платерини и попчета. Кефалите се лъжат на мюрето, но иначе са по недоверчиви от платерините. Това е мое наблюдение и не обременявам по никакъв начин положението. Просто търся друго мнение. Успех с враните и се надявам,ако не тази година, поне догодина и аз да се похваля.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО, Любак, boysa and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Съб 21 Авг 2021 - 20:57

Боянски, току що гледах пресни клипчета на Юли от Видракс . Има какво да се научи. Надявам се да съм си направил правилните изводи. А и добра пушка показа. Хвърли едно око, няма да съжаляваш.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

boysa харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Димитър Маринчев Пон 23 Авг 2021 - 22:29

Днес ме стегна шапката и запразних в 3. От Грудово газ към Созопол. Вълна чудо, няма влизане. От там обратно към Таласакра. Влезнах и излезнах. За 20 метра, 4 пъти ми пълни шнорхела. На Акра даже и не слязох от колата. Накрая спрях на Чукалята, до резан-сарай. Изпуших една цигара, за кураж и огледах мястото. Спуснах се като акула, да ама не. Половин час не видях риба. Накрая докато се разсъбличах в плиткача, изтървах ключа за колата (вързвам го с ластик на китката). Сложих маската да го намеря по лесно. Навеждам се и на една ръка разстояние, една прекрасна платерина си рови в пясъка, сякаш ме няма. Намерих ключа и пак цялото снаряжение на гърба. До 19 часа си взех 8 платерини на 50 Санта дълбочина. Де го чукаш,де се пука.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

КИРО, Любак, boysa and bananaman харесват този пост

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  krasi81 Вто 24 Авг 2021 - 22:44

Кефиш .Кога ли ще намеря време да влезна и аз слодката.Тези летни вируси ни разсипаха
krasi81
krasi81
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.07.2009
Брой мнения : 466 Рожд.дaта : 07.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Сезон 2021 Empty Re: Сезон 2021

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите