GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

остров Самотраки

+10
Любак
тони котев
D.Dimitrov
Петър Василев
divein
КИРО
ПЛУВЧО
Моряка
EU_BG_akademika
nasco2
14 posters

Go down

остров Самотраки Empty остров Самотраки

Писане  майсторчето страхил Съб 17 Дек 2016 - 11:57

Здравейте ! Както и миналата година ,та и сега направихме с един приятел една разходка по Гърция ,и по специално на остров Самотраки!Пътуването беше с едно ванче като идеята беше да спим по плажовете с него,но се оказа че извън туристическия сезон може да се намери стая за спане по 10 евро на калпак  (какво му плашташ) ,а и в кръчметата за по 15-20 евра може да пийнеш и хапнеш доволно!   Острова е много див и готин ,като все още не е презастроен .С риба може да се каже че е пълно,но е трудно да я уловиш  :oops: Хубавите риби край брега са на развиделяване или през ноща,а за другите трябва лодка както и установихме.Имахме щастието да уловим по един лаврак на спининг около килото и установих че няма нищо общо със сладководните риби  ;) ,дърпа като за последно и без кеп(който не носех) е трудно да извадиш.За щастие плетеняка и "черито" се оказаха яки че го извадих като коркова тапа  :D Да ,ама не .... три дена се пробвахме за други и трите дена неуспешно   :oops: За щастие заргани по 30-40 см. отнасяха срама на риболовеца,а и са вкусни на барбекюто  ;) Иначе на дъното се ловяха разни риби които и името им не знам,ама и те стават за ядене  :lol: Иначе острова е много красив и си струва да се види!  :ok: Пожелавам на всички да направят един подобен круиз ,струва си!  :kissa:

Пристанището на Алесандропулис с ферибот на същата фирма с която пътувахме.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Острова от далеч,целия е обвит по върха в облаци(тъмната му страна  :D )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Интересното е че целия остров е пълен със свободно движещи се кози и овце без овчари ,това при нас ще е лоша идея  ;)  :D

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ванчето се оказа голям боец ,"нисан" Ванета  :ok:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Юнаци от местните,накацали по скалите да ловят риба ,но като че не видяхме да ловят нещо  :think:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тук моя милост съзерцава в далечината един Турски остров,(така и нямам снимка да ловя риба  :( )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Но пък ме има с чаша в ръка на едно от малкото места за палене на огън !  :drink6:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Заргани на скара,класика! :ok:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Първите дни от лакомия да ловим риба,я развалихме и я изядоха местните котки  :oops:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Качихме се до един параклис високо в планината от който се откриват чудесни гледки(има черен път до там)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тук "бараката" в която се настанихме  :D

[You must be registered and logged in to see this image.]

Снимки от заминаването,за съжаление хубавите неща свършват бързо  :(

[You must be registered and logged in to see this image.]

Любимото ни място за улов на заргани!

[You must be registered and logged in to see this image.]

И залеза в морето от заминаването!

[You must be registered and logged in to see this image.]
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  nasco2 Съб 17 Дек 2016 - 14:29

Браво майсторе, в таз студена зима ни донесе малко топлина, красиви снимки :рок:
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty остров Самотраки

Писане  EU_BG_akademika Съб 17 Дек 2016 - 14:29

майсторчето страхил написа:
Интересното е че целия остров е пълен със свободно движещи се кози и овце без овчари ,това при нас ще е лоша идея  ;)  :D
[You must be registered and logged in to see this image.]
Няма значение какво сте хванали, важното е, че добре сте изкарали.....
Относно овцете, ама там хората са пропуснали това благо ТКЗС, АПК и прочие и си я карат по старому.
Аз видях в някакво селце което едва ли имаше повече от 500 жители, пред общината, хладилни/агрегатни гюмове за мляко, включени в захранването. После разбрах, че те са на някаква мандра и ги е сложила там за удобство на производителите. Да не чакат камиона да дойде, ами като им е удобно отиват и изсипват млякото в съответния за вида гюм, оставят бележка, от кого е, колко е, какво е....... Мандрата си събира млякото когато пък на нея и е удобно. И по бележките в края на месеца превежда парите по картите question  И явно системата си работи, без комунизъм question Ама явно и хората са други..... Щото ако беше тук... problems 5ff67901e688fa2ed7af
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  майсторчето страхил Съб 17 Дек 2016 - 18:20

EU_BG_akademika написа: И явно системата си работи, без комунизъм question Ама явно и хората са други..... Щото ако беше тук... problems 5ff67901e688fa2ed7af

Така си е струва си да се види! thumbsUp_icon
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  Моряка Съб 17 Дек 2016 - 18:33

Супер Страхиле, още много излети с положителни емоции ви желая :здравей:
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  ПЛУВЧО Нед 18 Дек 2016 - 18:48

Ееееххх...Напълни ми душата Страхиле!Готино си е там!
Преди около десетина години,когато още не знаех какви риби се въртят из тяхното мре,открих това райско кътче!Идеално място за почивка и риболов,особенно когато е "извън сезона"!Няма навалица от курортисти,пълна тишина и спокойствие...!Местните не бързат за никъде и в началото направо се изнервях.Но след два-три дни влязох в техния ритъм и душата направо литва!При първото ми посещение на острова лових само зарган и по случайност някое и друго рибе,няколко калмара и сепии и някой и друг октопод,но бях на седмото небе!
Скоро не ми е стъпвало крачето там...!А как ми се ходи отново....!
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  EU_BG_akademika Нед 18 Дек 2016 - 20:04

ПЛУВЧО написа:
Скоро не ми е стъпвало крачето там...!А как ми се ходи отново....!
Чи колко му е да отскочиш, въпрос само на време и пари sunglasses2 :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  майсторчето страхил Пон 19 Дек 2016 - 16:53

Чи колко му е да отскочиш, въпрос само на време и пари написа:

Тръгнахме с по 300 евро на човек,а върнах 100.С тези по 200 евро дето изхарчихме на човек,влизаха спането за пет дена,почти всяка вечер в местна кръчма на пристанището с по 150 грама ципуру ,разни мезета + пържена риба,а бе между 15-20 евро за двама.Най скъпото е ферибота 60 евро за колата и двама човека в едната посока.Иначе на закуска банички в местна пекарна ,ама кафето им е отврат ,та си правехме с кафеварката на газовото котлонче.В хотела на пристанището една от сервитьорките е българка от Свиленград и е местния кординатор на българи за неща като наемане на лодка,до проблеми с властите icon_wink
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  КИРО Пон 19 Дек 2016 - 19:38

Браво ве Страхиле,и ти намокри дупето с МОРСКА вода. :рок:
Ей ся,отърване вече няма,да знайш де. 29e6bbd771c7f3dfc36b смях
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  EU_BG_akademika Пон 19 Дек 2016 - 20:13

майсторчето страхил написа:
.....а бе между 15-20 евро за двама. 
С тия цени ме изненадваш за кръчма, не че съм ходил в Гърция по кръчми............ Но в Солун, е наистина някаква култова кръчма, до морето, дето чак Путин и наш Първанов са били клиенти, рибен обяд за 6 човека 450 евраки, без нищо излишно като питиета, бира пих аз, май че две, другите и те скромни питиета. Имаше по едно плато миди, октопод, рибки някакви и една рибена чорбица хапнах... аве нищо излишно и тая цена. Бяхме и на още места, трима души 100-150 евраки. Само в едно селце платихме 60 евраки за наистина богата трапеза за трима 2 х 200 ципуру две бири и ядене богато, хайвери риби и салати.
Но 15-20 евраки за двама, кръчма, вчетеплен съм!!! Давй адрезЪт........... смях 6e6ebecd09233a2d4a30
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  divein Пон 19 Дек 2016 - 20:42

Браво, много ми хареса. Много искам следващото ми ходене до Гр да е точно на Самотраки. Никога не съм бил там. Най-много ми харесва да обикалям безлюдните плажове със спининг в ръка и кутия с примамки...Ще направя всичко възможно скоро и аз да се докосна до тези места.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  Петър Василев Пон 19 Дек 2016 - 21:19

EU_BG_akademika написа:
.....а бе между 15-20 евро за двама.

Първият ми шеф в Гърция ми даде много напътствия,понеже и той е бил като мен в чужда държава и ме съжаляваше човека,че съм далеч от роден край.
Най -много наблягаше на това............. Ако видиш ветрина пред магазин ....! не влизай,там са мошенници и ще те излъжат!Та за Гърция братле Академиков трябва да си доста обигран за да си хапнеш прясно и ефтино.Съществуват и то не малко такива таверни и магазини,но първо трябва да си придобил нюх или някой да те поразходи и покаже за какво става дума.Тук също както във България ,едни са цените за местните и други за туристите .......с разлика такава,че тук се ценят повече местните,защото те оставят пачката на масата ,а не туриста!Туриста ще остави веднъж пет лева на масата ти,а местният поне няколко пъти! Затова е по-ценен.Не знам дали ме разбирате?
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  D.Dimitrov Пон 19 Дек 2016 - 23:19

EU_BG_akademika написа:
С тия цени ме изненадваш за кръчма, не че съм ходил в Гърция по кръчми............ Но в Солун, е наистина  някаква култова кръчма, до морето, дето чак Путин и наш  Първанов са били клиенти, рибен обяд за 6 човека 450 евраки, без нищо излишно като питиета, бира пих аз, май че две, другите и те скромни питиета. Имаше по едно плато миди, октопод, рибки някакви и една рибена чорбица хапнах... аве нищо излишно и тая цена. Бяхме и на още места, трима души 100-150 евраки. Само в едно селце платихме 60 евраки  за наистина богата трапеза за трима 2 х 200 ципуру две бири и ядене богато, хайвери риби и салати.
Но 15-20 евраки за двама, кръчма, вчетеплен съм!!! Давй адрезЪт........... смях 6e6ebecd09233a2d4a30
Малко по-точно трябва да разкажеш нещата.
Кръчмата в Солун беше най-нафуканата крайбрежна възможна. В скъпарския квартал Каламария. Създадена през 1926 г. Призната за най-старата със запазена история и местоположение в Солун. Към настоящия момент обявена за част от историческото наследство на града и със специалните протекции на общината.
Всичко което поръчах, с изключение на твоята супа, бе синтезирано по следния начин: Моля, донесете ни това с което се гордеете  и това с което се представяте пред важните си гости.
Все пак, не забравяй, че повода беше специален. Почерпката беше за отпразнуване на новата ти лодка и от местните разбрах, че имат такава традиция. Редно беше да я уважим. За здраве и късмет. И като видях, на какво място сме попаднали, то няма как да не използваш момента да опиташ от най-добрите предложения. И това, че съм платил 500 евро, ми се струва, че са едни от най-приятно похарчените пари. Пожелавам на всеки който има възможност да я посети. А като цени, ако не се поръчва по горе описания начин, има и съвсем не скъпи предложения. Менюто е чудесно и много от нещата се предлагат за двама или четирима в тематични комбинации за по 40-50 евро на човек.
Ето и линк към страницата на кръчмето: Цък
И да. Списъка с гостите е впечатляващ. Приятно ми стана, когато видях, че снимките на гостуванията на Първанов са наред с тези на Путин и далеч над тези на Берлускони. Него дори го няма и на малкото снимки в сайта.
Другата кръчма за която говориш, "При Аристо", също не е случайна. Това е най-реномираният рибен ресторант на Ситония. Знаеш, че познавам района, и неслучайно го посетихме. Там по отношение на  качеството на храната са пословични. На въпроса към местните къде е гарантирано че рибата е прясна отговора е един. При Аристо. Та и тия 150 евро които платих си струваха. Ето я и тая кръчмица: Цък
Някои от вкусотийките ни ги има и в Гуглето: Цък
А това е изглед от масата към лодчето ми: Цък
Всичко това го пиша, за да не остане някой с впечатление, че гърците са някакви изедници и ей така от нищо си цакат туристите.  Както видя, и аз знам за кръчмички за по 20 евро, ама когато има повод, и искаш да опиташ нещо хубаво и качествено от традиционна чужда кухня си има цена. Следващия път ще те водя в едно селце да папкаш кукуреци и свинско вратле на еднометров шиш завитичко в агнешко було и  печено на бавен огън къде 4 часа. Нема и 20 евраки на тумбак. Да ме споменуваш. sunglasses2
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  EU_BG_akademika Вто 20 Дек 2016 - 7:05

D.Dimitrov написа:Редно беше да я уважим. За здраве и късмет. 
Ако късметът е, че при моята катастрофа беше малкия дявол, то тази цена е направо евтина 12666 И съвсем не казвам, че са кожодери гърците, напротив, там от пазарчето си купих хубави неща, на същите или по ниски цени от тук. Просто при средна цена, за народна кръчма, 60лв за двама тук, там цените действат стресиращо за мен :аххх: Освен това аз мисля, че там рибите са пресни навсякъде поне това впечатление ми направи видяното 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  EU_BG_akademika Вто 20 Дек 2016 - 7:11

D.Dimitrov написа: Да ме споменуваш. sunglasses2
Аз така или иначе винаги те споменувам... b9484c5bc88d13225f7c Ти колкото си ми помогнал, аз толкова няма как да ти върна. Мога само да те споменувам.... b9484c5bc88d13225f7c
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  тони котев Вто 20 Дек 2016 - 8:44

Вече понатрупах опит с кръчмите при комшиите та и аз да кажа. Винаги сядаме там където са местните. При последното ходене седнахме на 1 м. от морето, поръчахме 3 карафакита= 3х200 ципуро глико с 2 чинии мезета -голяма чиния с малки сардинки, скариди и изключително вкусна салатка от боб, както и една гръцка салата, жената ни носи и хляб 2 пъти и накрая платихме 20 евро, Ицо и остави 5 евро отгоре и хората се притесниха даже. Излишно е да споменавам, че всичко беше повече от прясно. Как да го сметна в пари това? И мен са ме драли, но човек се учи. В нашата мила родина съм ял много по-големи дръвчета.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  EU_BG_akademika Вто 20 Дек 2016 - 9:08

Масовият български турист, пътува, май или октомври с павурите и захлупсците в багажника. На жена ми колега, лекар, работещ на две места, с доста приличен доход, за 7 дни е похарчил в Гърция 2 евро за покупки... Моята жена и жена му са големи приятелки а и ние с него сме приятели. Та е купил на жена си два пъти по един сладолед по едно евраки от тия дето са водица и боица от машина. Има 30 годишен, 124 мерчо 70 коня, нямало по малък двигател.... Та значи като го нафука тук със 80 литра дизел, бръмчи някъде из северна Гърция, не знам кое е най близкото море до София, колата се заключва, като преди това се разтоварват дисагите и те тва е 7 дни. Плажа-стаята с балкончето-плажа... Но пък ходят два пъти годишно. Аз бих полудял за два дни от такъв ритъм. Така че е до човека, Митака е излишно широкопръст, поне според мен, мизерията също не я понасям, обичам златната среда, та за това кръчмички с до 20 евро на човек са точно като за мене :рок: sunglasses2 :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  Любак Вто 20 Дек 2016 - 9:34

373173

Малко се отплесвате от = Темата = с тези кръчми, ...... гаче ли. 484712
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  Пещерски Вто 20 Дек 2016 - 10:16

Браво- чудесно зимно зареждане!
Турският остров, в който си вперил взор е Гьокчеада.
(По въпроса с кръчмите- да вземем да отворим една тема за добри и ефтини гръцки кръчми....)
Пещерски
Пещерски
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.07.2010
Брой мнения : 44 Рожд.дaта : 08.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  майсторчето страхил Пон 27 Фев 2017 - 17:14

Вчера пристигнах ме с ферито,но днес отчаян от към риболов ден :( Сега почиваме че след обяда пак я почваме :-)
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  майсторчето страхил Сря 8 Мар 2017 - 19:31

Седмица след завръщането обратно в България ,да драсна два реда за големия карък от към риболов. :(
Както се казва "Кълвало вчера и на другия бряг" ;).Та с нашия късмет от четири дена непрекъснато мятане на воблери, дънни монтажи, купища силиконови и подобни примамки, два заргана , две особени риби  и нищо друго 12666
Иначе ципурото,калмарите и октопода не свършваха в кръчмата ,та от тази гледна точка беше добре. смях
Времето беше почти идеално,но рибите бяха на друго мнение,снега обаче си стоеше по високата част на острова.Два от дните се разхождаха три огромни делфина около местата за риболов ,не бях виждал толкова големи,та и ако е имало риба тя е забегнала някъде.Един юнак лепна една туна от брега и за пръв път видях как 100 метра влакно беше развито за отрицателно време,а финала беше кратък 752444 Предната седмица е имало някакъв риболов,но след два дъждовни дни нещата се променили и ние уловихме точно този момент.Звучи като оправдание,но си е така смях

[You must be registered and logged in to see this image.]


Хотела с кръчмата  на брега на пристанището. За три легла в една стая, 30 евро за 24 часа,или по десет евро на човек. Прилична хапка и пийка,20-40 евро за трима.Това обаче извън сезона!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Точно тук срещу църквата има чудесна баничарница и хубаво експресо кафе!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Отчаяна физиономия на голям карък  6e6ebecd09233a2d4a30

[You must be registered and logged in to see this image.]
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  antares Чет 9 Мар 2017 - 13:36

Удоволствието от почивката, отмората с приятелите и красотата на мястото достатъчно компенсират липсата на улов. Рибите и морските дарове сте си ги наваксали в кръчмата. А за ползата от каръка питай Мънцата.. sunglasses2 
   Поздравления за добрата почивка. 45479
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1966 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Стоян Гайтаников харесва този пост

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  chapara Чет 9 Мар 2017 - 14:37

Няма да се плашиш , следващия път, а и нали сте отморили sunglasses2
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

остров Самотраки Empty Re: остров Самотраки

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите