GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

неприятност

+40
fishermann2
vesko1234
Albena
ПЛУВЧО
pivkoto
Петър Василев
Tiho Todorov
cat1
Бай Гого
grandal_331
Стефан Добрев
justinian
bananaman
Borkata
anastas_peykov
shibailo
PETROV
efo
EU_BG_akademika
vladtod
nasco2
gogo26
roko koko
antares
Моряка
Кирил Калчев
bsgold
baralya
chapara
Любак
мечока
sllipi1
Мънцата
Plamen
gogata1
savi aleksiev
чечо
vvt1970
paynera
КИРО
44 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  roko koko Вто 2 Авг 2016 - 9:37

Сега прочетох за инцидента,слава богу 231589 ,че всичко се е разминало без утежнения и че е имало пичаги да помагат worshippy worshippy worshippy и добра логистика 8ac9254b304298904130 95a6347ec54c9075c0ab .

Още един път евала на пичовете за адекватната реакция worshippy worshippy worshippy .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Любак Вто 2 Авг 2016 - 9:39

Моряка написа:Благодаря момчета, добре съм, работата беше на косъм.

Къде си бре шушумиго ?
С какво мога да ти бъда в помощ?12666

На телф.  8ac9254b304298904130  не мога да те набера.

Дзънни ми ти  8ac9254b304298904130 , за да знам какво да правя. 226711 b23b8673c6466f67b2b0
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  gogo26 Вто 2 Авг 2016 - 10:03

Абе момчета,опишете с няколко думи какво се е случило....защото всичко е като в студио Х :аххх:
Доколкото разбирам има паднали зад борда,бягаща лодка,спасители......а де 226711
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Мънцата Вто 2 Авг 2016 - 10:17

Пичове, благодаря за топлите думи, но вярвам, че всеки от Вас би се отзовал на подобна ситуация. Но съм потресен от факта, че на мястото е имало много лодки и хора, които са стояли безучастно, някои са правили и клипчета дори, а после просто са се разотишли!  :аххх: Доколкото разбрах, инцидента е станал още към 17.30ч!!! Основната заслуга е на Яни, който ми се обади и ми обясни ситуацията. Тогава още не знаехме, че хората в лодката са били Академика и Моряка, но имахме опасения, че е точно така! Яни е човека, който осигури веднага две лодки за спасителната операция, понеже щяхме да загубим ценно време докато приводним моята и се придвижим до Фичоза! Върбин е другия човек, който заслужава адмирации - беше преди мен на пристанището, връзва въжета, абе абсолютно адекватна реакция! worshippy "Спасителите" от ИАМА не искам дори да коментирам! Искрено се надявам да не ми се налага да ползвам техните услуги никога! Спасителен кораб без хвъргало /моряците ще разберат какво говоря/!!!
paynera написа:Бях информиран незабавно , но за съжеление не съм в морето.
Ами нашите телефони нямаш ли ги ве, фий, що не звънна веднага?! 21188 Няма значение дали са наши хора, в морето навременната помощ е задължителна!!!

Както и да е, важното е, че всичко се размина по възможно най-благоприятния начин 5ff67901e688fa2ed7af И нека всеки си вземе поука, защото това можеше да се случи на всеки един от нас!

И последно - Моряка ще има нужда от доста нови зъби ... Дали можем да помогнем? sunglasses2


Последната промяна е направена от Мънцата на Вто 2 Авг 2016 - 11:42; мнението е било променяно общо 1 път
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  nasco2 Вто 2 Авг 2016 - 10:21

Ако съм разбрал правилно от прочетеното до тук, всичко е свършило добре 5ff67901e688fa2ed7af  . Това е най важното. Браво на помагачите thumbsupsmileyanim worshippy thumbsupsmileyanim  Радвам се че Ви познавам :здравей:

пп писали сме заедно с Мънцата, ще помогнем с каквото можем :здравей:
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Любак Вто 2 Авг 2016 - 11:09

Мънцата написа:...........................

И последно - Моряка ще има нужда от доста нови зъби ... Дали можем да помогнем? sunglasses2

Нека Ванко малко да се дъврандяса и Иво/Докторът да го прегледа, и да казва каква е ситуацията. 226711 money6

От там нататък, ......... ние сме на ход.

Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  vladtod Вто 2 Авг 2016 - 11:17

Евала момци, май и аз ще пиша кога влизам макар и за малко ама да се знае. И шнура няма да го свалям от ръката докато глисирам. Още веднъж worshippy worshippy worshippy
vladtod
vladtod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.11.2014
Брой мнения : 161 Рожд.дaта : 05.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Plamen Вто 2 Авг 2016 - 11:50

Мънца, това с гледането на сеир трудно може да го разбере човек наистина...
Доколкото разбирам, това се е случило някъде на юг от Галата, където вчера е имало поне 100 лодки!!! Това не е като да спукаш гума на колата и да излезеш в канавката, баси!!! Забелязал съм, че морето е пълно с "лодкари", но моряците са малко. Ти знаеш добре за какво става дума.
Ако знаех, можеше да се опитам и аз да помогна. Лодката ни е в езерото, на 15 мин път по вода до Галата.
За събирането на пари - участвам. Само да каже някой колко и как.
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  КИРО Вто 2 Авг 2016 - 12:12

Мънцата написа:

И последно - Моряка ще има нужда от доста нови зъби ... Дали можем да помогнем? sunglasses2
Можем,и то веднага,само трябва Академика да се задейства - имаме средствата,
после ще събираме.То и сега може де,има банкова сметка на форума,който иска да внася.
Шибайлото ако се натовари с деликатната част,да вика Моряка на свиждане.
Ако трябва куршум да им се лее,ще им намерим бабичка.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  EU_BG_akademika Вто 2 Авг 2016 - 12:51

Сега се събуждам и още съм в стрес. Първо благодаря на Бога, че Моряка е жив и относително здрав. Той си глътна езика и загуби съзнание във водата, добре че имаше лодка наблизо, май Димитър се казваше капитана, сега ще му се обаждам..... Та хората хвърлиха пояса, той се хвана и припадна, аз някак го до бутах до лодката, но вече започваше да посинява...
Хората като го изтеглиха, тогава видяха че си е в глътнал езика и с нож му отвориха устата за да го извадят, счупен му е един зъб, така поне ми каза той, Моряка, снощи се чухме по телефона, после го изкараха на Фичоза, където почти веднага дойде линейка и го откара, като каза къде го карат. Мен една друга лодка ме извлече до Фичоза, тъй като не можах да се кача в нея, нали съм си обемен.
Цялата ми мисъл беше за Моряка, хич не ми пукаше какво ще стане с лодката, само помолих едно момче да звънне на 112 и да каже че тази лодка се върти еди къде си и за колко време има гориво за да не направи и друга беля. 112, пък го свързаха с МКСЦ, които казаха, че няма проблеми и веднага ще я овладеят. Как кой и кога я овладя Мънцата е писал...
Сега ще ходя да плащам за свършената работа, от Мънцата, Яни и Слипи на МА 509601 5ff67901e688fa2ed7af Аз бях против те да влизат в морето и да рискуват с побеснялата лодка, стигаше ми Моряка като чувство за вина 5f3aea9b1ac1514a8b8f
Единственият телефон, който знаех наизуст, е този на жена ми, та от брега едно момче ми даде апарат да и звънна и и казах да звъни на който има телефон от форума, След малко се обади Д.Димитров, че идва да ме вземе, той човека, изключително много помогна и в координацията с катера, центъра и ме закара до спешното да видя Моряка....

Сега как се случи...
Ами вината си е изцяло моя, че прекъсвача на двигателя, не е вързан за тялото. Предполага че и на вас ви се струва маловажно, но уверявам ви, от изключителна важност е. Аз съм се смял гледайки клипове на побеснели лодки в тубата и си виках, що за идиот трябва да си, за да паднеш от лодка с пълна газ... А ето, че аз се оказах предводителя и байрактаря на идиотите..
Както си карахме и Моряка ми вика че нещо излетяло, аз разбрах, че е кърпата ми, ама той ми казал че излетяло нещо от куфара с такъмите, и аз с целия си акъл, се обръщам на ляво, да го хващам, при което с лакът бутам и лоста до края, беше на 2/3,а волана пускам, нали ще хващам нещо... 509601 5ff67901e688fa2ed7af Двигателят веднага завива рязко на дясно, по посоката на въртене на винта и при скорост 60км в час лодката се завърта на място, аз излетях като тапа, все едно изпаднах в безтегловност и се намерих 3-4 метра под водата, като изплувах видях, лодката да се върти на поне 30 метра и моряка да бере душа на 5-6 метра от мен, отидох да го подхвана и останалото вече казах.

Баналните благодарности, към всички участвали и помогнали в тази катастрофа ги изказвам искрено и от сърце. worshippy worshippy Ще отида и при хората на Яни, които не познавам, но които са помогнали да им стисна ръцете. worshippy worshippy worshippy Почерпих и хората от катера.

Сега какъв извод направих за себе си и какво препоръчвам на вас. Освен задължително вързаният прекъсвач за тялото, поворота на двигателят, трябва така да е регулиран, че да държи курса във всякакъв режим на обороти независимо от по големите усилия за управление, моят се въртеше с един пръст и ето това до къде ме докара. Също така пътниците със жилетки, вече никой няма да кача без жилетка.
Слава на Бога и на хората помогнали за спасяване на Моряка, ако се беше случило нещо не поправимо, не знам как щях да живея :сълзи: 5f3aea9b1ac1514a8b8f
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  КИРО Вто 2 Авг 2016 - 13:11

Поне научи няколко урока с едно влизане. sunglasses2
Според мен,не бутай волана,понякога пък трудното въртене ще ти изиграй номер,
ако се наложи екстремно завиване,но си закучи мотора на 70к.с.
Така и не мога още да разбера,за какъв чеп ви са 70км/ч в морето ?
Абсолютно опасна скорост,както и да я погледнеш.
А сиджимка,отдавна съм се наканил и аз да си сложа,патил в някакви си
"невинни" ситуации,стигнах до такова решение.
Спокойно море,карам си нататък,вързвам си чепарето,и хич не съм видял кога е минал граничния
на около 400м от мен.Само по едно време усещам минусовата вълна,и докато се хвана
дойде плюсовата,едва не ме изхвърли от лодката,ако не бях се хванал,бях във водата на 100%.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  КИРО Вто 2 Авг 2016 - 13:16

Мънца,няма да е лошо да разкажеш как спря лодката ?
Че тези от МА,дано да четат тук,да им влезе нещо в главата и на тях.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  efo Вто 2 Авг 2016 - 14:05

Днес към 10,30 влизам в едно рибарско магазинче до морско училище и имаше трима посетители, като единия разказваше, че имало една лодка на морска гара, която е с оборудването с въдиците ... даже джапанки имало, обаче и двамата пасажери ...ги нямало!!! Говориха разни страшни неща, при което взех решение да звънна на Киро за информация. Той ме насмете, че не чета форума и , че всичко е описано тук!
Поздравления за Мънцата и всички отреагирали навреме на ситуацията и ... искренно се радвам, че няма нищо вярно с това което разказваха кибиците в магазина!!!
efo
efo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.11.2012
Брой мнения : 49 Рожд.дaта : 24.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  PETROV Вто 2 Авг 2016 - 14:37

Доста поуки колеги.
Радвам се, че все пак всичко е преминало "сравнително" добре, при така получилата се ситуация.
Адмираци на спасителите, за точните действия.
Имайте на ум, че не всеки е способен (дали поради слаба лодка или слабо "ду.е") да спре движеща се лодка със 70 км/ч.
PETROV
PETROV
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.09.2014
Брой мнения : 154 Рожд.дaта : 14.04.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  shibailo Вто 2 Авг 2016 - 14:41

Ще помогна безвъзмездно с каквото мога. Щом реши Моряка да звънка.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  gogo26 Вто 2 Авг 2016 - 14:58

Баси случката 41990
От нищо-нещо,от едно невнимателно обръщане....такъв панаир...добре че няма тежки поражения върху хора и техника c3e619afd2339e86975b
Но бат Киро е задал най-правилния въпрос
"Така и не мога още да разбера,за какъв чеп ви са 70км/ч в морето ?"
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  anastas_peykov Вто 2 Авг 2016 - 15:20

Брей, до вчера гедах романтични снимки на изгрева от Чичо Синчо във фейса , а тя ква станала
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Моряка Вто 2 Авг 2016 - 16:52

Нямам изкъртени зъби от инцидента.
Та поехме на юг в началото бавно, аз се заех да оборудвам едната сопа, до мен беше отворен куфар с такъми, Академика усили скоростта и от куфара излетя някакво пакетче, обърнах се и казах да намали, дали ме е чул не знам. Усетих рязко завиване и изпаднах в безтегловност, бях с краката нагоре, нещо ме цапардоса по главата, помислих си,че е балона на лодката. Във водата вече бях обезсилен с мъка движех ръце и крака, опитах се да сваля дрехите, но не успях. Свестих се като приближавахме брега. Нямаше болка, усещах мъка и празнина. Болката дойде после на пясъка и в линейката и усилваща болка в главата-челото. И общо взето в Терапията се стабилизирах.След второто артериално изследване ми казаха, че резултатите приближават нормите, на мен не ми се лежеше в интензивното при умиращите и се подписах да се прибирам.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Borkata Вто 2 Авг 2016 - 16:59

Някъде из фейса гледах някакво клипче на въртящата се лодка и изтръпнах.Чесно казано мен ме е много шубе от такива неща.В морето винаги съм изпънат като струна.Така и не успях да свикна да се отпускам и да релаксирам там.Може би е за добро.Адмирации за Мънцата,Върбин и всички смелчаци които са помогнали на момчетата в беда worshippy Ако трябва да сме честни пред себе си почти всеки реагира с тънка усмивка на тези сиджимки и ги отминава с лека ръка.Сега обаче след като пострадаха точно от това едни от "старите вълци" трябва да се замислим по-сериозно.
Borkata
Borkata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.02.2012
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 17.03.1979
Години : 45

http://www.chepare.com

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  bananaman Вто 2 Авг 2016 - 17:01

Много се радвам че всичко е наред колеги! Случват се и такива неща в морето - а това с въженцето наистина е сериозно и ще ме накара да си сменя старият мотор с по-нов само заради тази важна подробност. Един път с един приятел на Аркутино така се обърнахме с гумена лодка - правихме се на сърфисти с лодката и ни захлупи вълна. Много неприятно чуство да знаеш че някъде до теб работи косачката на пълни обороти (в нашия случай се беше обърнала лодката и мотора беше загаснал). Та живи и здрави, пийте по една ракия за здраве!
bananaman
bananaman
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.09.2014
Брой мнения : 81 Рожд.дaта : 17.02.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Мънцата Вто 2 Авг 2016 - 17:07

КИРО написа:Мънца,няма да е лошо да разкажеш как спря лодката ?
Че тези от МА,дано да четат тук,да им влезе нещо в главата и на тях.
Има само един начин да се спре лодка в подобна ситуация - да се подаде въже, което винта да поеме! Лошото беше, че разполагахме с доста къси въжета. Още първто въже винта го засмука, но явно го е скъсал веднага, защото лодката не спря. Успяхме да подадем още няколко въжета, но резултата беше същия. Общо сме подали не по-малко от 150м въжета, един найлонов чувал и тениската на капитана на лодката. Впоследствие се оказа, че всички са били в целта, но не е било достатъчно. В крайна сметка подадохме дебелото въже на фендера от Спасител 1. Ние взехме фендера, а те подаваха въже и заградихме лодката като скъсявахме дистанцията докато накрая винта го пое и след 30-тина секунди се предаде sunglasses2 Говорим за въже с дебелина около 30мм! Докато ме дърпаха към Морска гара снимах влекача, на снимката се вижда камарата с въжета на кърмата - една трета са нашите  sunglasses2

[You must be registered and logged in to see this image.]

В предния си пост споменах термина "Хвъргало". За непознатите, това е въже с мусингова топка накрая /или друга тежест/, което се хвърля от палубния моряк към бреговия, а после с това въже се изтегля швартовото въже /дебелото/, с което се връзва кораба към кея. Е, господата спасители нямаха хвъргало!!! Може би защото струва страшно много  problems  http://watersportsequipment.eu/bg/product-view/1430.html Ако разполагахме с такова, нямаше да се налага да приближаваме в толкова опасна близост до лодката и нещата щяха да са приключили в рамките на не повече от половин час! Това е цялата работа  :здравей:

И още нещо - хидравликата е благинка, но в случая точно тя е една от основните причини да стане сакатлъка! Отказах се твърдо да слагам! sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  justinian Вто 2 Авг 2016 - 17:36

БРАВО, МОМЧЕТА! worshippy 95a6347ec54c9075c0ab
Горд съм, че ви познавам и съм ви приятел. 95a6347ec54c9075c0ab
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Стефан Добрев Вто 2 Авг 2016 - 18:10

Подвиг!!! worshippy worshippy worshippy
Стефан Добрев
Стефан Добрев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.10.2010
Брой мнения : 304 Рожд.дaта : 15.12.1954
Години : 69

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  grandal_331 Вто 2 Авг 2016 - 18:30

ГОСПОД си пази чедата! Добре,че се е разминало без голям сакатлък! Пък Мънцата си е голям,не само на кила :здравей:
grandal_331
grandal_331
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1998 Рожд.дaта : 23.06.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Бай Гого Вто 2 Авг 2016 - 18:56

.................................................................................... Радвам се ,че сте добре и двамата! Радвам се, че има все още добри хора..

Бай Гого
Бай Гого
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1378 Рожд.дaта : 02.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 2 Empty Re: неприятност

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите