GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Отпускааа - Лефкада, Халкидики

+14
КИРО
valium
Adrian
Моряка
roko koko
EU_BG_akademika
icokanev
dobria1
esox hunter
Tiho Todorov
Петър Василев
ivojekov_vet
Красен Матеев
Pesho N.Zagora
18 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Adrian Нед 27 Сеп 2015 - 15:26

Най-накрая малко по-дълъг престой по гръцките плажове и чакам риболов. Планът - няколко дни в Лефкада, после Халкидики и няколко дни на яхта. Ще карам малко телеграфно,  за да споделя емоциите, като се върна повече.
Първия ден(пътуването) спряхме около Превеза да помятаме един час,  но никаква индикация за риби.
Втория ден - времето лошо, дъждец и вятър. Не става за плаж, значи риболов и пробваме на нов играчки [You must be registered and logged in to see this image.] . Курдисваме се към 10 часа на избраното място и на третото замятане някаква торпила ме взе и започна да прави пълна програма.  Скокове,  аванси, опити да влезе в някакви клони. Постепенно взимам надмощие и я извличам на брега. Едно хуууубаво чернокопче на уокър. Кантара показа 6.100кг. Половин час ми трепереха ръцете от адреналина :
[You must be registered and logged in to see this image.]
Дъждът спира и започва данданията. Изпълзяват всякакви плавателни съдове,  повечето влачат разни атракциони, около нас се къпят хора а и бийч баровете се включиха с високи децибели. Демек време е да се омитаме. Обратно до Превеза -две нереализирани атаки. Не можаха да оцелят уокъра. Към 18.30 се връщаме на сутрешното място. Народа се разотива и ние почваме пак. След около час колегата реализира удар и получава хубава борба. Лица 3кг. [You must be registered and logged in to see this image.]
Планът за днес е изпълнен. В таверната ни изпичат лефера и после се знае - узо, салати  и т.н. Всички доволни и щастливи [You must be registered and logged in to see this image.]
Трети ден(днес). Време прекрасно за плаж. Един час проба рано сутринта, но нищо. След това плаж, за да уважим и жените.
Ако има нещо интересно ще пиша пак. Като се върна ще разширя и допълня със снимки.
Adrian
Adrian
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 46 Рожд.дaта : 16.06.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  ПЛУВЧО Нед 27 Сеп 2015 - 16:27



Летящ старт!Бравос!Приятна и пълноценна почивка и голяма хамалогия в риболова ви желая! 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  esox hunter Нед 27 Сеп 2015 - 18:39

Риби, като бус и автобус fishing1 - Бравос на младежите :здравей: Айде чакаме още снимки и весело изкарване !
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Pesho N.Zagora Нед 27 Сеп 2015 - 21:05

[You must be registered and logged in to see this image.] Супер .

Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  roko koko Пон 28 Сеп 2015 - 11:59

Успех fishing1и приятна почивка :здравей: dce6ea135d817e20cff5
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Красен Матеев Пон 28 Сеп 2015 - 15:08

Еваларката :здравей: :рок:
Красен Матеев
Красен Матеев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.03.2012
Брой мнения : 266 Рожд.дaта : 15.03.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  ivojekov_vet Пон 28 Сеп 2015 - 17:53

Adrian написа:........... Едно хуууубаво чернокопче на уокър. Кантара показа 6.100кг. .........

Хубава нокторезачка. Супер thumbsupsmileyanim
ivojekov_vet
ivojekov_vet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.10.2010
Брой мнения : 227 Рожд.дaта : 18.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Adrian Вто 29 Сеп 2015 - 19:29

Допълвам телеграфно темата. Следващите два дни прекарахме по плажове и круиз из околните острови. Правихме някакви опити за риболов сутрин и вечер за по час,  но на набелязаните места беше пълно с яхти и народ.  Риболов просто не се получаваше. Снощи дадохме и лицата да ни я приготвят в една таверна. Започнахме да преяждаме с риба вече 41990 . Днес трябваше да пътуваме за Халкидики и да се качим на яхтата,  но ни се обадиха, че времето не е добро. След справка със сайтовете за прогнози решихме да останем още 2 дни тук. А с колегата решихме да станем рано за риболов. Но явно снощните уза и вкуснотии му изиграха лоша шега,  та в 6.40 се озовах сам на брега. Започнах с по-дребно воблерче за лавраци и бързо реализирах две в тъмното, но с размер на дребна скумрия. Не е моя риболов и след като ги пратих да си ходят,  се върнах на повърхностните примамки. Междувременно мина 7 часа и се развидели. Два лефера започнаха да скачат пред мен,  но не ми достигаха 15 метра за да се включва във веселбата. Но на перото замятане нещо ме взе и се започна пак както си трябва - аванси,  скокове, и т.н. пълна програма. Трябваха ми десетина минути да я укротя и измъкна на брега. До последно мислех, че е лефер, но в крайна сметка излезе една прилична лица,  около 3 кила отново :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Помятах още половин час и щастлив се прибрах за кафе. А като се сетя какво хубаво оправдание си имах,  че рибата не кълве по пълнолуние….
Adrian
Adrian
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 46 Рожд.дaта : 16.06.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Петър Василев Вто 29 Сеп 2015 - 19:42

thumbsupsmileyanim worshippy
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Tiho Todorov Вто 29 Сеп 2015 - 21:17

thumbsupsmileyanim
Tiho Todorov
Tiho Todorov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.12.2010
Брой мнения : 2535 Рожд.дaта : 19.06.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  esox hunter Вто 29 Сеп 2015 - 21:47

Adrian написа:....Помятах още половин час и щастлив се прибрах за кафе. А като се сетя какво хубаво оправдание си имах,  че рибата не кълве по пълнолуние….
И 'ся си на кон А ? смях смях смях Бравос thumbsupsmileyanim
Добре сте го решили да останете, времето не става за плаване все още...
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  dobria1 Чет 1 Окт 2015 - 7:05




Браво колега уникални риби а тази се дърпа уникално,кефа си е бил на макс thumbsupsmileyanim
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  icokanev Чет 1 Окт 2015 - 8:50

Поздравления!
Тръпката е много голяма!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Adrian Чет 8 Окт 2015 - 13:08

Прибрах се снощи и вече е време да обновя и завърша разказа за добре прекараната отпуска. И така след сутрешната ми лица, остатъка на деня беше посветен на плажуване и разходки. Вечерта опитахме на друго място за евентуални луцоси, но нищо не се получи. Прекалено много яхти и лодки и беше крайно неудобно замятането. На другия ден в сутрешната сесия колегата Крис дръпна един лефер към 3 кг. След това наехме лодка за разходка и се помотахме около островите, но освен плажуване на диви плажчета и хапване в таверна почти нищо не се случи - закачих едно малко тонаки и го изпратихме да си ходи. Вечерната сесия и аз дръпнах една лица отново около 3-те кила. Следващия ден - само изпуснати добри риби. Първо на мен ми удари някаква торпила почти в краката ми, дет се вика, ама след няколко метра аванс се откачи. Малко след това Крис поведе хубава риба, но след около 5 минути лефера изригна на 1 метър над водата и изправи тройката на воблера. Видимо беше риба около 5 кг. Рибите са толкова борбени. че изправяха тройките на маркови воблери като Daiwa Shoreline Shiner и Duo Tide Minnow. Та каръшка работа.За капак Крис закачи камъни по дъното и си замина и най-успешния му воблер. Аз наблягах основно на повърхностни приимамки, а той на плиткогазещи миноули. При мен се оказа най-успешен подаръка от майстор Христо Златев - HZL. Предизвика най-много атаки, а пробвах и други като Пачинко и Лъки Крафт Гънфиш. Дойде време и за преместването ни към Халкидики. Последния ден нямахме нито един удар - рибите бяха таm и ги виждах как ми следват примамката, правейки следи и кръгове след нея, но не атакуваха. И при Крис беше така - само леки почуквания.
Ето ме и мен с рибка :

[You must be registered and logged in to see this image.]

И Крис :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дойде време и да си тръгваме от тези прекрасни места. Бяхме си запазили по една рибка във фризера, а на другите им се случваха такива работи :

[You must be registered and logged in to see this image.]

И така, като равносметка накрая. Хванахме 5-6 хубави риби. Най-добре ни кълвяха навръх пълнолунието. Колкото повече се изпразваше луната и отлива се увеличаваше, толкова по-капризни ставаха рибите. Изкарахме си прекрасно, макар и по-дълго от плануваното. Имаше и плажове, и разходки, а и сериозен риболов. Какато се казва - дай боже всекиму.
Скоро ще напиша и последната част - плаването с яхтичката.
Adrian
Adrian
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 46 Рожд.дaта : 16.06.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  КИРО Чет 8 Окт 2015 - 13:22

За мен са си чудесни екземпляри - поздравления.. thumbsupsmileyanim worshippy worshippy
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  EU_BG_akademika Чет 8 Окт 2015 - 13:29

КИРО написа:За мен са си чудесни екземпляри - поздравления.. thumbsupsmileyanim worshippy worshippy
+1
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  roko koko Чет 8 Окт 2015 - 16:42

Браво :браво: страхотни риби ,страхотен релакс и страхотен репортаж :браво: .Наистина дай боже всекиму :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Моряка Чет 8 Окт 2015 - 17:19

Адмирации момчета за рибите и за купона споделен с нас worshippy
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Adrian Чет 8 Окт 2015 - 17:24

Време е за заключителната част. Пристигане в Торони в събота късния следобяд. Приказки с приятеля Василис, собственик на хотела и собственика на яхтите и наш капитан и водач Маки, после хубава вечеря и полягване. На другия ден кафе и товарене на багажа на борда. Опит за тръгване, но след първаначалното запалване, двигателя изгасва и отказва всякакви опити да го омилостивим. Вкрайна сметка се оказва, че предните плавали с лодката, по невнимание са наляли няколко литра вода в резервоара с гориво. Та се започнаха разни свещенодействия по изпомпване на горивото и почистване на системата. В крайна сметка към 14 часа вече сме на път
[You must be registered and logged in to see this image.]
Въдиците са във водата и сме в очакване да се случи нещо :
[You must be registered and logged in to see this image.]

Вече сме близо до целта - необитаемата част на Северните Споради :
[You must be registered and logged in to see this image.]

Тук вече реших и аз малко да практикувам и да вкарам лодката в залива за нощувка, че само с документ не става ...
[You must be registered and logged in to see this image.]

По пътя не се случи нищо. Виждахме проигравания на туни и риби меч от всякакъв калибър, но нищо не пожела да ни клъвне. На другата сутрин раннобудния Василис е потролил с дингито из залива и се връща с няколко луцоса и дребни лици. Пием кафе и тръгваме да тролим - по бавно около брега за паламуди и след това навътре за нещо по-едро. Закачаме няколко паламуда и тончета до кило и отиваме да търсим едрото. Първо пропява аванса на Крис - малко борба и една туна около 8 кила е на борда. Спиране за плаж и плацикане и следобяд наобратно. Близо до брега вадя спининговата въдичка и влача с нея за паламуд, защото с дебелите поводи и влакна на другите не мога да пусна малък воблер. Хванахме някакви дребосъци и почти на мръкване във входа на залива нещо се опитва да ми вземе въдичката. Стиснах я и не я давам, ама то взе стотина метра влакно. Бавно и внимателно с това такъмче взимам превес и след известно време имаме победител на борда - паламуд 4 кила.
На другата сутрин Кептън Маки предлага да излезем извън островите да потърсим голямото и постепенно да се ориентираме към прибиране, тъй като дават разваляне на времето. А аз решавам, че след снощната случка, няма да троля със спиниговата въдичка и преправям по-леката от тежките пръчки като слагам повод 0.47 и малък вирбел за да троля за паламуди. Тази сутрин обаче хващаме само едно дребно тонче и се отправяме навътре. Аз съм си мързелив и не ми се занимава да сменям поводи и да връзвам сложни възли и оставям на едната въдица да се влачи малкото воблерче - лъки крафт пойнтер 9см. Естествено лошо решение :) . След час въдицата се сгъва и рибата взима 200м аванс. Естествено линията веднага олекна и извадих воблерчето с тройки, изправени като карфици. Продължава да ме мързи и оставям линията така, но сменям със по-сериозен плиткогазещ воблер - текъл хаус шибуки. След още час пак тази въдица се сгъва зверски и пак 200 метра аванс. Крис бързо прибира останалите въдици, а аз се монтирам отзад и започвам да се боря с рибата. След няколко скока на повърхността и десетина минути борба я докарвам до лодката и виждаме едно прекрасно, голямо дорадо. До лодката започва нова порция борба, но вече е доста поуморена, но пък мен ме е страх да я напъвам заради тънкия такъм и малкия вирбел. След още 5 минути с помощта на Надя (съпругата на Крис) рибата е канджосана и качена на борда. Страхотна риба повече от десет кила, а на мен ръцете ми треперят и не мога да я вдигна за снимка :). В тихото море рибата беше уникално красива. Наложи се да я срежем, защото беше дълга над метър и нямаше как да влезе в иглуто. Ето едно клипче от края на борбата :



След това до прибирането ни повече емоции нямаше. Пообиколихме наоколо и се прибрахме. Разтоварване на багажа, душ и хайде отново на страхотна рибна вечеря, приготвен от готвача на хотела. Менюто - паламуди и луцоси на скара и част от дорадото. Цялата компания хапна, пийна и попя до насита. Такава страхотна почивка не бяхме изкарвали досега! Беше страхотно просто! Поздрави и много емоции на всички!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Adrian
Adrian
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 46 Рожд.дaта : 16.06.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  valium Чет 8 Окт 2015 - 18:30

shock11 shock11 shock11  Аплодисменти. thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  КИРО Чет 8 Окт 2015 - 18:50

Адриане,благодарско за клипа. super
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Adrian Чет 8 Окт 2015 - 19:21

КИРО написа:Адриане,благодарско за клипа. super

Еее, дано има повече такива случки за споделяне, Киро!
А ю-тубата мачка много клиповете. Оригинала е много по хубав, а и изживяването е незабравимо. Тази над метър риба изглежда уникално във водата, а и е силен съперник.
Adrian
Adrian
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 46 Рожд.дaта : 16.06.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  timo1 Чет 8 Окт 2015 - 19:53

Супер :браво:  ,от 15 и аз съм на Василики но морския ми е мъгла и маи само ще си почивам 856625
timo1
timo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 153 Рожд.дaта : 08.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  own Пет 9 Окт 2015 - 7:39

Напълни ми душата! Браво!
own
own
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 13.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Тедо Пет 9 Окт 2015 - 10:21

Браво! Това се казва "сбъдната мечта"!
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Отпускааа - Лефкада, Халкидики Empty Re: Отпускааа - Лефкада, Халкидики

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите