GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов около Неос Мармарас

2 posters

Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Риболов около Неос Мармарас

Писане  Станимир 65 Съб 25 Юли 2015 - 20:12

Здравейте коилеги от 17ти ще ходя за 1 седмица на почивка на Парадейсос северно от Мармарас ,Ситоня . За първи път ще съм в Халидики ,какво се лови по това време там.Гледам , дълбочини има, особенно на носа между плажа и града.Ловя основно хищник ,но ще нося и бял червей ,че си трябва и стръв.Ще се пробвам също така от плажа на дъно с тия тяхните червеи.Ще съм благодарен за всякаква помощ за района и риболова .Ще черпя снимки (дай боже с риби) като се върна.Ако има някой колега в района по това време можем да направим и някой съвместен риболов .
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Re: Риболов около Неос Мармарас

Писане  radoadvokat Съб 25 Юли 2015 - 22:09

Здравей колега, на пристанище на Неа Мармарай от към Парадисос по това време можеш да пробваш на червеи - бели, акроват, цуцуни за спароси и други подобни по големи риби. Не очаквай килограмови но върси някакъв риболов. На скалите в левия край на Парадисос не съм пробвал но ми се струва интересно, има дълбочини. На самия плаж не съм забелязвал нещо да гони с изключение на дребни заргани. В интерес на истината в десния край на плажа видях един колега от БГ, който ловеше на бомбард и раглу и имаше сериозен удат, но не можа да засече или там нещо не се получи. НОга да ти препоръчам един плаж, където със сигурност има Кокали - едри сафриди. Плажа се казва Калугря или Калугрия. Като идваш от НИкити за Мармара, по точно след като завиеш след Никити на дясно за Мармара четвъртия или петия плаж от дясно, респективно като тръгнеш от Мармара към Никити, на около 13-14км. в ляво. Има голяма табела за плажа, но внимавай, че се пада на завой. Та като отидеш на плажа застанал с лице към водата, в най лявата част има шезлонги и чадъри. Точно преди тях ловиш от брега, има една шамандура, около нея се въртят Кокалите. Често правят нещо като джурум и това издава присъствието им. Ловят се на малки плитки воблери и най вече на малък пилкер 5-8гр. по възможност с розово по него. Невероятен резултат. Трябва да си сутрин преди изгрев до към 7.30 редко до към 8 е мача. И надвечер преди да се скрие слънцето.
Също така и марината на Никити е добро място за риболов.

Поздрав и успех.
radoadvokat
radoadvokat
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2015
Брой мнения : 313 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Re: Риболов около Неос Мармарас

Писане  radoadvokat Съб 25 Юли 2015 - 22:33

В интерес на истината през средата на август трябва да има паламуди и лавраци на марината на Мармара, там можеш и за октоподи да пробваш.
Ето една снимка с кокали.

п.п. Извинявам се за правописа в предния пост.

[You must be registered and logged in to see this image.]
radoadvokat
radoadvokat
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2015
Брой мнения : 313 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Re: Риболов около Неос Мармарас

Писане  Станимир 65 Нед 26 Юли 2015 - 12:25


Благодаря колега ,кокалито не кълве ли на раглу с бомбарда.Около Порто лагос така го ловя и на чепаре.
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Re: Риболов около Неос Мармарас

Писане  radoadvokat Нед 26 Юли 2015 - 12:50



Предполагам, че ще кълве на раглу. Аз не съм пробвал. На малък пилкер ги ловиха трима колеги, българи, които живеят в Никити. А и в магазина пак там, ги купуваха пилкерите за кокали. Та затова и аз лових така.
Поздрав!!!
radoadvokat
radoadvokat
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2015
Брой мнения : 313 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Re: Риболов около Неос Мармарас

Писане  Станимир 65 Сря 26 Авг 2015 - 14:11


Здравейте ,в неделя се върнах от Мармарас ,време прекрасно ,риболов слаб. На 17ти като пристигнах духаше западен вятър ,викам си ей ся ги пропилях само да се задържи така насрещен.Докато разтоварм ,да се настаним и деня си отиде.На другия ден още в 5 ставам и почвам да замерям морето с бомбардата и 5,5см раглу.Вятърът обаче се беше обърнал от към сушата и отслабнал .На второ-трето хвърляне ,удар и един хубав сафрид на пясъка.За съжаление до развиделяване друго нямаша.Като съмна се преместих на скалите и смених раглуто с бял червей ,до 9 часа хванах 10 зарганчета размер от 25 до 45сми се прибрах.Следващите дни вятър от към сушата и капо.В четвъртък се разходихме до Торони ,много хубав залив с едър пясък и добра дълбочина.Там също хванах 10 зарганчета размер стръв и 5-6 кефалчета.Едното зарганче го пуснах на вътре за дорадо ,но както го пуснах така си го извадих, явно е много рано за хищник още.Снимки ще кача по -късно ,че не съм ги свалил още.
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов около Неос Мармарас Empty Re: Риболов около Неос Мармарас

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите