GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

+11
Моряка
Румен Ганев
D.Dimitrov
EU_BG_akademika
dako
krezo_bg
chapara
Любак
КИРО
d_bozhkov
nasco2
15 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  Моряка Съб 28 Мар 2015 - 19:56

ганев написа:
Моряка написа:
Както и останалите акумулатори в базите за скрап на около лев килото :здравей:
Ще проверя пак , но преди два месеца не ги вземаха.
Не знам за Бургас, във Варна ги вземат, информацията е първа ръка, комшията работи в база sunglasses2
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  наско хвойнев Съб 28 Мар 2015 - 20:11

При нас в Станимака е два лева килото.Иначе от Румъния по фактура на прицеп е двайсет и четери хил. долара материала.Нещо ми изяде цифрите :аххх: .Ако ви интересува кво излиза и кои са най добре ме питайте.Иначе съм ЦЕЛУНАЛ доста sunglasses2 та ако някой му трябва размер и параметри на ЛС.Най хубави и дори с клемите са от Холандия-дори са с гаранциите на тях eyeballs_icon
наско хвойнев
наско хвойнев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.07.2010
Брой мнения : 2014 Рожд.дaта : 26.05.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  JimBeam Съб 28 Мар 2015 - 20:22

Давай тука бре,...или има някой дето произвежда акумулатори и ще се сърди 525707397c05bb6a06eb
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  gogolisec Съб 28 Мар 2015 - 22:18

Много се отклонихте от темата с тея акумулатори. Който иска, да заяви на лични, за да няма сърдити после. Марко преди години донесе един кашон на Езерово.., свалили ги от някакви юпиеси, но бяха годни - е мойте са от там и въпреки, че им е изтекъл срока на ползване, все още работят безотказно.
D.Dimitrov написа:
gogolisec написа: Дори мойто не е ЮПС, а е само инвертор, който включваме ръчно.
Ами има и по трудни и скъпи начини! Ако кажеш..... щъ казвам!
Не схванах, но ако имаш предвид, че мога да си нарведя на системата ако спре тока, то не се притеснявай - на 2 етажа съм и топлото бяга нагоре и без да го бутат. Е, не работят всички радиатори, но има движение на самотек.
И все пак казвам: казвай! 226711
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  gogata1 Съб 28 Мар 2015 - 22:58

Адаш нали ще промиеш ризата на новата печка преди да я закачиш на системата ?  Аз направих грешката да оставя системата празна за около 2 месеца (септември и октомври , поради разбираеми причини sunglasses2 ) При първото пускане задръстих помпата и търсих помощ тук . Кирето позна веднага къде е проблема worshippy . иначе за 15г не съм оставял системата празна . Точил съм за поставяне на нови консуматори и веднага я пълних с вода от чешмата . Номера с фунията е много тегав и предпочитам маркуча :) Не съм вещ в тия работи ама така я карам 15 г вече .
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  gogolisec Нед 29 Мар 2015 - 11:23

Ами дори източена, във всеки радиатор остава малко вода на дъното, която не можеш да извадиш, освен ако не го откачиш и въртиш насам-натам, че да изскочи всичката вода. В ризата е същото положението - на дъното има малко вода и при наличие на кислород от въздуха става мазало. Точно затова водата, която е ползвана от системата е добре да не се сменя. В нея има мехурчета кислород, които образуват въздушни възглавници в най-високите части на елементите от системата, дори и обезвъздушителите не помагат. С времето този въздух излиза и водата остава с по-голяма плътност и липса на въздух в нея, или т. нар. омекотена вода. Отделно варовика, който не липсва, където и да сте в БГ. Със всяко наливане на нова вода, от старата варовика е полепнал по стените най-вече на ризата и се добавя нов и нов, който в комбинация с окисите образува слой, който пречи на доброто топлоотдаване - ниско КПД; отделно скъсява живота на ризата. На работата имаме дестилатор на вода за промишлени нужди и си вземам от там вода за различни прибори от домакинството, включително и за доливане на системата на парното. Ютия, кафемашината, разреждане на антифриз за колата, или за чистачките, е и за разреждане на любимата напитка де! sunglasses2
Антифриза не съм го наливал против замръзване, а заради ръждясването на железните части от системата и заради помпата. А и както знаем, той има по-добър коефицент на топло отдаване/приемане от чистата вода.
Разбира се, че ще промия печката преди монтаж. Аз тая попара я сърбах, когато смених бойлера от обикновен към този с водната риза (2010 г.). Източих системата, уж излезе бая утайка, но явно бе останала доста, та като я напълних за проба в чудо се видях - печка гори, водата наближава 100 град., помпа върти, а радиаторите студени... Моментално загасяване, проверка филтъра - по решетката имаше 3 мм слой мизерия. Втори опит - тръгна и след половин час пак същото - пак отваряне, пак почистване и на 3-я път тръгна. След 2 дена отново се запуши и го махнах и от тогава съм без филтър!
Пак се отплеснах! 570556
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  КИРО Нед 29 Мар 2015 - 13:24

Не си се отплеснал,ама махането на филтъра е грешка брътчед.
Минах през този път,често да чистя филтъра,но никога не съм го свалял.
И сега (повече от 10г ) го чистя по два пъти на месец,и в повечето случаи си е чист вече.
Но във водната риза не влизат боклуци де,а водата не съм я пипал от 4-5г сигурно.
Имам намерение тази година да промия цялата система,че само подовото ми има към 60м
тръби,ама ще видим,че като се знам,може пак да остане за следващата година.
Помпата ми е SALMSON,с три степени,и съм я сложил вертикално,като самата помпа е най-отдолу.
Така отгоре си я обезвъздушавам без проблеми.
При промиването на филтъра ми отиват 3-4л вода,която после допълвам в разширителния съд,
така в системата не влиза прясна вода с кислород и хлор.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Локалното парно - въпроси, проблеми и решения - Page 3 Empty Re: Локалното парно - въпроси, проблеми и решения

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите