GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

С яхта около Спорадите

+31
Красен Матеев
JimBeam
timo1
batjoro81
boysa
Tiho Todorov
Любак
roko koko
baralya
max
EU_BG_akademika
sllipi1
Pesho N.Zagora
ПЛУВЧО
savi aleksiev
efo
КИРО
Петър Василев
nikinenov
DOCTORABukarNo1
antares
gogo26
Милен Нинов
RAAZIEL
georg
Васил
Кирил Калчев
chapara
Моряка
D.Dimitrov
ДЯДО ИВАН
35 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  ПЛУВЧО Чет 16 Окт 2014 - 13:59

Даааа...Става все по интересно....И писането ти приляга.. thumbsupsmileyanim
И ко стана после.... b23b8673c6466f67b2b0
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  max Чет 16 Окт 2014 - 16:29

Щом катериш срещу вятьра значи си на ти с материята sunglasses2
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  DOCTORABukarNo1 Чет 16 Окт 2014 - 17:06

EU_BG_akademika написа:
RAAZIEL написа:Eдна от най-добрите теми,която съм чел,гарнирана с разкошни снимки...
Завиждам ...ама честно...
Аз не завиждам, щот ако се кача на тая яхта или няма място за другите или потъваме, обаче това не ми пречи да преживям всичко заедно с Ицо, още повече, че имам принос към клиповете които още не е пуснал, батерийте за камерата минаха по моя канал за доставка :рок:
Ама верно си майстор на разказа Ицка и ко викаш после question question question

Напълно си прав братле! И аз се записах да изкарам курса за дей скипър в Англиа - след пътеписите на Дели, и се наложи да се откажа още първият ден - лодката беше Бенето-като тази но по-голяма и въпреки това не можах да се навра в тоалетната. Едиственният начин да стана ветроходец е да пожертвам една от спалните и да я направя на тоалетна.
Набутах се £380, поне изкарах курса за укв радио.

Браво divein! Чудесен пътепис!
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Чет 16 Окт 2014 - 17:28

EU_BG_akademika написа:
divein написа: Нали знайш най-големия резил за капитана е да потънеш в пристанище... Та така.

6e6ebecd09233a2d4a30 смях 6e6ebecd09233a2d4a30 смях 525707397c05bb6a06eb

По точно приказката е "Най-големия резил за капитана е лодката да потъне докато си вързан за кея."
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Чет 16 Окт 2014 - 19:17

И така успешно само на 1/2 геноа влязохме в пристанището, което не беше защитено от този вятър и вътре имаше отвратителна скорца (мъртва вълна). Реших, че ако пристана на борд при тази вълна има вероятност да разбия лодката в бетона или най-малкото да спукам някой кранец, затова реших да застана във вътрешната част с котва и кърма към кея, т. нар средиземноморски стил. Тоя път маневрата се получи горе долу добре и максимално отдалечена от бетона беше вече безопасно нощуването въпреки, че продължаваше да клати.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вечерта вятъра утихна, дори лъчите на залеза пронизаха облаците над съседния о-в Скиатос.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Бяхме изчерпали запасите от прясна риба и наш рибарски дълг беше да осигурим такава. Веднага с ТИМО се заехме с тази задача на същото място от външната страна на кея. Този път риба не гонеше, но въпреки това мятахме най-уловистите си воблери. Пръв закачи риба ТИМО на Seaspin momoti и то голяма баракуда. Разбира се кепа, канджата и щипките бяха в лодката. Аз слязох до камъните с намерението да вдигна рибата, но щом приближи видях, че се е закачила странично и ФК повода е в устата и. Едва докоснал рибата повода се скъса и тя си замина с воблера. Изпратихме я със звучна българска, но поне бяхме въодушевени. Измятах всичките си маркови воблери, но риба йок. По едно време до мен се чу отново вик РИБА, РИБА.. и видях че въдицата на ТИМО се е сгънала. Отново баракуда, която вече извадихме с кепа. Викам на къв воблер удари, а той на някаква китайка. След няколко замятания ТИМО извади втора риба, малко по-дребна от първата.

[You must be registered and logged in to see this image.]

веднага и аз сложих една розова 170мм китайка и започнах да я водя като него, бавно и монотонно. Веднага последва удар и аз кепчосах баракуда. След едно две замятания извадих още една същия размер пак на китайката.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Решихме, че това е достатъчно за вечеря и се прибрахме на борда където останалите ни чакаха на масата. Хапнахме пържена баракуда и пийнахме по няколко узота. Заехме се да правим плановете за следващия ден.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Имахме желание да отидем до следващия, по далечен остров Алонисос, но в договора за чартъра има условие че трябва да сме на на-далечната точка от плаването до 1/3 от времето за чартър, тоест да имаш толеранс да се върнеш при влошаване на времето. В предвид че и прогнозите бяха за усилване на вятъра следващите дни, предпочетох да тръгнем към о-в Скиатос, тоест да започне малко по малко да се връщаме.

[You must be registered and logged in to see this image.]

На следващата сутрин не бързахме да тръгването, тъй като разстоянието до Скиатос е късо. Духаше свеж вятър от СИ с макс скорост отчетена от уреда 19,5 възела. Перфектни условия за ветроходство, които нямаше как да пропусна. Влязохме навътре далеч от брега, където скоростта и посоката на вятъра бяха по-постоянни и с грот на 1 риф и цялата геноа се шляехме из водната шир накъдето ни кефне. И така няколко часа докато не решихме да се прибираме за да има време за разходки из столицата на Спорадите гр. Скиатос. Въдици въобще и не сме пускали.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Приближавайки входа на пристанището започнах да се оглеждам за скала отбелязана на картата, като навигационна опасност. В пилота пише, че се пристава с нос или кърма или на градския кей или на понтона, но предупреждават че понтона е окупиран от чартърни компании и трябва да се иска разрешение. Обадих се по радиото на посочения 77 канал в пилота, да искам разрешение, но така и никои не ми отговори. Исках да избегна приставането с кърма към кея, защото много често в близост до кея дълбочината рязко намалява и можем да ударим перото на руля. Това не е проблем ако има някой на брега да ти поеме въжетата, но нас никой не ни чакаше. Не познавах водите в пристанището и затова предпочетох да ме изгонят от понтона отколкото да ударя перото. Пристанахме средиземноморски стил, въпреки наличието на мъртви котви и риска да закача с веригата някоя от тях, но не знам защо и останалите лодки бяха сторили същото (в рим като римляните). Маневрата се получи въпреки силния старничен вятър. Все пак се бях застраховал и пуснах котвата макс. далеч на 60м от понтона. Екипажа отиде на разходка, а аз се опънах в кокпита да поспя.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вечерта естествено завърши в култова таверна, в която се пръснахвме от ядене и пиене за 85Е обща сметка.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Стига за днес че огладнях....
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  roko koko Пет 17 Окт 2014 - 9:56

:рок: Страхотно,жалкото само е ,че започнахте да се връщате.Искаше ми се да изкараме с пътеписа поне до Коледа :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Пет 17 Окт 2014 - 17:14

max написа:....ПП.На Трикери брьмча ли морското такси ?Ние като бяхме почти цяла нощ прави курсове 41990

Да ве, направо ми скри шапката кви маневри прави и с ква скорост влиза.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  savi aleksiev Съб 18 Окт 2014 - 15:30

Доста интересен разказ sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  nikinenov Съб 18 Окт 2014 - 17:42

Евала за яхтената екскурзия, пък и рибарския занаят не забравяте което е още по добре и дано Нептун е с вас за спокойно море по пътя. :здравей:
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Съб 18 Окт 2014 - 18:42

Продължение...

ТИМО беше купил от рибарите една торба с бейби калмари. Вечерта като се върнахме на лодката стъкмихме една дънна въдица и сложихме за стръв калмарче. Два пъти я вадихме без стръвта, но удар не сме усетили. До 1:30 чакахме съседната яхта, която се готвеше да отплава. Имах притеснение да не би нашата котвена верига да е върху тяхната и тогава щеше да има маневри посред нощ. За щастие отплаваха без проблеми и ние си легнахме. На сутринта се събудих от виенето на вятъра във вантите и мачтата. Прогнозите вече бяха познали за усилването на вятъра. Плана беше да тръгнем от Скиатос и да отидем в едно курортно селце Милина на източния бряг на Волоския залив. Сбогувахме се със Скиатос. Ток  и вода на понтона нямаше, но и пари никой не ни взема.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Задължителната закуска за шампиони преди отплаване.

[You must be registered and logged in to see this image.]

За наш късмет вятъра беше попътен и не се усещаше толкова силата му. Карахме изцяло на ветрила със скорост 7-8 възела. Покарах малко и на пеперуда, но дали заради вълната или по-скоро липсата на умение, не успях да я нося продължително. Сложих един дълбокогазещ воблер заради вълната, а ТИМО заложи на стандартния такъм за паламуди. Той извади няколко риби, а при мен удар нямаше. На входа на Волоския залив в открито море се носеше откъсната рибарска мрежа около 30 м. Забелязах я в последния момент на около 10 м пред лодката. Не успях да я избегна въпреки маневрата. Изпищях от страх и се обърнах да погледна дали мрежата  ще тръгне след лодката. Не знам как, въпреки че минах отгоре и не я закачихме. Това беше най-критичния момент от плаването за мен.
Пристигнахме в Милина към 17ч. Пристанището представлява малка буна заета на 90% с рибарски лодки и ограничено място за гости. Успях да акустирам на борд между две лодки на доста тясно място, чак и аз се учудих че успях.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Разходихме се, селцето е симпатично, но пусто заради края на сезона.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вечерта си хапнахме бейби калмари, които ТИМО сготви вкусно и пихме до късно узо и уиски на лодката.
На следващия ден трябваше да се приберем във Волос, до който имахме около 3-4ч път. Решихме на сутринта да тръгнем по-рано за да можем ранния следобед да пристигнем и да остане време да разгледаме Волос и купим подаръци. Направихме си прощална снимка със целия екипаж.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вятър нямаше никакъв и 4ч моторясвахме, по точно кареше автопилота, а ние си хапвахме.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Пътя мина скучно и унило, като изключим няколкото паламуда, които ТИМО хващаше, откачаше и пускаше обратно във водата. Преди да оставим лодката трябваше да минем през бензиностанцията за да напълнил резервоара догоре, така както я получихме. За наша приятна изненада бяхме изгорили 16л дизел за 6 дни плаване на обща стойност 22Е. Може би най-сигурното доказателство, за нашите ветроходни умения. 6e6ebecd09233a2d4a30
Швартовахме се не по най-професионалния начин на същото място от където тръгнахме. Уговорих се с Димитрис (представителя на фирмата) да дойде и в 18ч да започне предаването на лодката, а ние отидохме на шопинг и разходка.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Предаването мина без проблеми, върнахме лодката без нито една драскотина и без нито една липса. Стиснахме си ръцете със Димитрис и ни остана да се наспим добре и на следващата сутрин да потегляме към Варна. Е не се наспахме щото пак таверни после на лодката имаше алкохол за доизпиване и така някой откараха до 3ч посред нощ.

Направихме си и последна снимка за спомен с ANASSA.

[You must be registered and logged in to see this image.]

На сутринта натоварихме багажа и с носталгия гледахме чистачката, която влезе да приготвя лодката за следващите туристи, които пристигаха същия ден.
Изкарахме си страхотно, на всички много ни хареса, дори повече от очакваното. Благодарности на целия екипаж, които се справиха блестящо и най-важното нито веднъж на лодката никой не повиши тон на никого. Дори и в напрегнатите моменти се бъзикахме на борда. Вече кроим нови планове и дестинации за другата година. Аз вече в хотел не смятам да почивам. А аз зимата смятам да се подготвя за тия туни, щото 6 дни без удар не ми хареса. worshippy


Последната промяна е направена от divein на Съб 18 Окт 2014 - 18:46; мнението е било променяно общо 1 път
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Съб 18 Окт 2014 - 18:45

Очаквам ТИМО да пусне видео защото имаме мнооогооооооооооооо. Благодарности и на Академика дето достави навреме части за камерата. worshippy
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  max Съб 18 Окт 2014 - 20:09

divein написа:Очаквам ТИМО да пусне видео защото имаме мнооогооооооооооооо. Благодарности и на Академика дето достави навреме части за камерата. worshippy
Изгоря ......./кой се хване с това му е за цял живот .../ :здравей: ПП.Колко ви взеха за наем на лодката? /ако не е тайна/
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  savi aleksiev Съб 18 Окт 2014 - 20:37

Перфектен репортаж thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim :браво: :браво: :рок:
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  Петър Василев Съб 18 Окт 2014 - 21:36

Готов си за писател sunglasses2
Чудесен разказ thumbsupsmileyanim worshippy


п,п,Догодина задайте дестинация о.Крит.Има много забележителности,които е хубаво да видите.
Ще помогна с каквото мога.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  savi aleksiev Съб 18 Окт 2014 - 21:54

А ако ви липсва екипаж аз съм на среща. не знам кое точно мога да правя най добре spying sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Съб 18 Окт 2014 - 22:10

max написа:
divein написа:Очаквам ТИМО да пусне видео защото имаме мнооогооооооооооооо. Благодарности и на Академика дето достави навреме части за камерата. worshippy
                                                                                         Изгоря ......./кой се хване с това му е за цял живот .../ :здравей: ПП.Колко ви взеха за наем на лодката? /ако не е тайна/

За лодката се пазарих и от 2600Е ми я дадоха за 1600Е за седмица. Лодката е много добре поддържана и не ни направи нито един проблем.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Съб 18 Окт 2014 - 22:15

savi aleksiev написа:А ако ви липсва екипаж  аз съм на среща. не знам  кое точно мога да правя най добре  spying sunglasses2
Абе можем да направим едно форумно плаване напролет около Самотраки ама като му дойде времето ще го мислим....

divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  savi aleksiev Съб 18 Окт 2014 - 22:31

Е те това ще ме топли цяла година :рок: b23b8673c6466f67b2b0
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  divein Съб 18 Окт 2014 - 22:39

Пролетта наехме една Bavaria 36 от Кавала от четвъртък до неделя за 480Е. За риболов е перфектна за 4-5 души.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  EU_BG_akademika Нед 19 Окт 2014 - 5:16

savi aleksiev написа:Е те това ще ме топли  цяла година    :рок:     b23b8673c6466f67b2b0
И мен, а ако беше плавал до Нова Зеландия, щяхме и да четем цяла година, Ицо така разказва, че все едно си там :рок: :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  ПЛУВЧО Нед 19 Окт 2014 - 10:15

И...Свърши.... :сълзи:
Благодаря за споделените преживявания! worshippy
Чакам следващото плаване.Я за екипаж sunglasses2 ,я като читател на мемоарите ти....
135d02aa35ad75a2cb71


Последната промяна е направена от ПЛУВЧО на Пон 20 Окт 2014 - 14:10; мнението е било променяно общо 1 път
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  КИРО Нед 19 Окт 2014 - 18:11

Ице,големи благодарности за този интересен репортаж. worshippy worshippy worshippy
Ще става ветроходец от теб,личи си още от първото плаване. super super super
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  roko koko Пон 20 Окт 2014 - 8:24

Страхотен репортаж :рок: .Браво на екипажа ,браво на капитана,браво на хроникьора :браво: :браво: :браво: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  boysa Пон 20 Окт 2014 - 9:23

Благодаря, за споделеното преживяване! Една от мечтите ми е да пътувам с яхта. Знам, че много трябва да се учи за да си подготвен. Благодаря за труда и времето, което си отделил за да постигнеш това и да ни радваш с репортажи!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  Моряка Пон 20 Окт 2014 - 12:47

Благодаря worshippy изкефи ме, следващото плаване нека е по-дълго и с повече положителни емоции 556b43b07afed4656d79
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

С яхта около Спорадите - Page 2 Empty Re: С яхта около Спорадите

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите