GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Българско овчарско куче

+4
Любак
EU_BG_akademika
eminem94
divein
8 posters

Go down

Българско овчарско куче Empty Българско овчарско куче

Писане  divein Съб 14 Юни 2014 - 11:58

Търся кученце от породата Българско овчарско куче. Да е младо до 2-3 месеца и породисто. Трябва ми да ми пази двора на къщата, т.е грижите за кучето ще са като за член от семейството ми.
За предложения или съвети в темата на л.с или на 0899987272 Ицо.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  eminem94 Нед 15 Юни 2014 - 9:20

Колега,имам познати от които си взех моя дзвер ,чистокръвни са но хората имат изисквания кученцата да се кледат  (което включва тъпченето с калции и там всичките му ваксини) . Скоро се роди още 1 котило и около 10-ти Юли ще бъдат вече отбити и ще могат да се вземат.Ето няколко снимки :

РЕКС (моя куч  от 1-вото котило)

Ето снимка като го взех миналата година:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето и последната снимка:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето снимки на по-малкия му брат (от второто котило- НЕРО)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ако имаш интерес драсни 2 реда на ЛС
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  EU_BG_akademika Нед 15 Юни 2014 - 9:42

eminem94 написа: хората имат изисквания кученцата да се кледат  (което включва тъпченето с калции и там всичките му ваксини)
Калцият и храненето са изключително важни при растежа, тези кучето много бързо наедряват и костите не сварват да поемат теглото, и става мазалото....
Жена ми от криво разбрани грижи тъпчеше нашето куче като малко, като брегова гаубица го пълнеше и на шестия месец се разкуца отидохме да дофтор, па снимки, па чак в Пирогов ги носи на нейните колеги да разчетат костната структура...
И се оказа преяждане, никакви криви кости и прочее, но просто сме се обадили веднага, още един месец и е щял безвъзратно да изкриви краката...

Та го подложиха на диета, един чувал Роял Каин за подрастваща немска овчарка на цена към 200 лв 20 кила :аххх: и всеки ден по две мерителни чашки само, някъде към 300гр общо и се оправи животното.

Така че тия неща са много важни, също и движението, тия кучета трябва да се движат, а не да стоят вързани за синджир...
Изобщо кучето е голяма грижа, по голяма от за дете, защото детото пораства и почва само да се грижи за себе си, а за кучето се грижиш винаги...

На хората им се струва че взимането на куче, е проста и лесна радост ама съвсем не е така... Гледат 5-месеца година и ги пускат на улицата....
Аз например не мога да отида в Гърция на риба защото няма на кого да си оставя кучето..та така 509158 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  Любак Нед 15 Юни 2014 - 10:21

EU_BG_akademika написа:.........
Така че тия неща са много важни, също и движението, тия кучета трябва да се движат, а не да стоят вързани за синджир...
Изобщо кучето е голяма грижа, по голяма от за дете, защото детото пораства и почва само да се грижи за себе си, а за кучето се грижиш винаги...

........

Абсолютно съм съгласен с Академичето. 65ace96196811c664645 135d02aa35ad75a2cb71 

Нищо ново няма да кажа, но на времето дядовците и прадядовците ни са гледали такива кучета, но те са пазели стадата с добитък. Сиреч ....... по цял ден сред природата.
Родата ми е от Ловеч и дядо ми е разправял разни случки с вълци. А тогава те  били проблем, за стадата.

По тази причина, ...... сега в апартамента гледам .... котка. На мама любимеца. 509601
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  Румен Ганев Нед 15 Юни 2014 - 14:06

Любак написа:
По тази причина, ...... сега в апартамента гледам .... котка. На мама любимеца. 509601
И аз също.
Румен Ганев
Румен Ганев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2012
Брой мнения : 642 Рожд.дaта : 18.04.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  str.hadjiev Пон 4 Авг 2014 - 15:26

eminem94 написа:  хората имат изисквания кученцата да се кледат  (което включва тъпченето с калции и там всичките му ваксини)
Моля не тъпчете кучетата с калций - във форума има много вет. лекари ,те също ще потвърдят ,че предозирането с калций само влошева нещата,особено при едрите породи.
Храни с хубава храна и спазвай определените дажби.Спазвай датите за ваксинации и обезпаразитяване.Ако кучето няма генетично заложени проблеми това е .
Калцият е креда,тебешир - дори и в най-евтината храна никой не го спестява.
Успех  :здравей: 
str.hadjiev
str.hadjiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.10.2010
Брой мнения : 753 Рожд.дaта : 06.08.1974
Години : 49

http://www.eukanuba.bg

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  КИРО Пон 4 Авг 2014 - 22:55

Не бързай Ице - ще проверя нещо. sunglasses2 
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  vanko4at Вто 5 Авг 2014 - 5:28

str.hadjiev написа:
eminem94 написа:  хората имат изисквания кученцата да се кледат  (което включва тъпченето с калции и там всичките му ваксини)
Моля не тъпчете кучетата с калций - във форума има много вет. лекари ,те също ще потвърдят ,че предозирането с калций само влошева нещата,особено при едрите породи.
Храни с хубава храна и спазвай определените дажби.Спазвай датите за ваксинации и обезпаразитяване.Ако кучето няма генетично заложени проблеми това е .
Калцият е креда,тебешир - дори и в най-евтината храна никой не го спестява.
Успех  :здравей: 

 judge 
vanko4at
vanko4at
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2012
Брой мнения : 371 Рожд.дaта : 06.05.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Българско овчарско куче Empty Re: Българско овчарско куче

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите