GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

5 posters

Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  icefire Нед 6 Апр 2014 - 20:53

Както е видно от топика на темата, ще бъда в този район от 30-ти Април до 10-ти Май. Риболов от брега , пристанищата на Неа Каликратия и Неа Моунданя  , също така и от плажовете около Созополи и канала в началото на Касандра . Възможно е да предприема и еднодневни излети до Никити и Ормос Панагиас.
Ако някой колега от форума има намерение да е на същите места по същото време да пише по темата или на личните съобщения !
icefire
icefire
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2014
Брой мнения : 23 Рожд.дaта : 06.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Re: Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  icefire Чет 8 Май 2014 - 13:52

Дааа ... никой не е писал , явно никой не е имал път на там. Е аз ходих, поразходих се нагоре-надолу из района и така.. Да ви кажа бях се подготвил, бях се наточил за големият риболов, за един много ЯК репортаж със снимки и коментари който да споделя тук във форума.. Ама... нц... риба- не хванах , снимки- не снимах , единственото което хванах е една доста стабилна настинка и секнат кръст : 509601 
Времето беше доста променливо , един ден слънчево и ясно-но с много силен вятър, на следващият ден тихо и безветрено - но силно заоблачено и с кратки превалявания през час/два. И така цяла седмица.Риболов от брега -  surfcasting , демек две въдици на тежко и трета с бомбарда /предимно потъваща бомбарда/. Стръв : бял червей , акробати ,сардела и от онези малките скаридки /мисля Каравидаки им казваха/.Сменях бомбардата със силикони и воблери, резултатът беше няколко почуквания и доста скъсани по каменистото дъно, включително няколко клатушки и една цикада на екогиър дето трябвало да емитира ужким скарида.Малко над селцето Созополи има няколко неголеми залива с каменисто дъно където преди съм хващал доста добри ципури и мормурита, този път освен морски таралежи друго не видях, та там значи се видях с един местен рибар , който ми каза , че от брега риба не е хващал от декември месец! Същото нещо ми сподели и друг местен герой на фара на пристанището в Неа Моунданя, той добре говореше английски и след като разбра , че не живея и не работя в Гърция , а съм турист който е дошъл единствено да риболовства се оказа много отзивчив и ми сподели някой техники за риболов от брега и дори ми посочи няколко добри места за риболов на първият и вторият крак на Халкидики.Важно било по кое време да се ходи на риболов, по заздрачаване и рано сутрин,водата да била леко мътна а вятарът да духа от Юг. Източната страна на първият крак и западната страна на втория до върха били най-удачни за риболов от брега.
На 6-ти май Гергьовден станах свидетел на нещо интересно , на 4км от Неа Каликратия към 19 часа, заставам на един плаж и подготвям такъмите , на около 300 метра пред мен в морето една лодка пуска парагади, а в далечината се виждаха други лодки и няколко рибарски корабчета.Морето беше тихо и плоско като огледало. Още не бях заметнал въдиците и около близката лодка се появиха стадо делфини 6 до 8 броя, подскачаха натам насам, по едно време над делфините се появи голямо ято чайки и вдигаха много шум. После делфините се пръснаха и видимо започнаха да ускоряват ход, чайките ги догонваха разпръснато с летене и където се разплискваше силно водата стръвно се спускаха в разпенилата се следа оставена от делфините.Явно започна обилно хранене.Диапазона на действие се разшири до 500-600 метра навътре в морето и около километър по протежение на брега.Докато наблюдавах тези удивителни за мен събития , в следващите 15 минути всички рибарски лодки в района около 20 се събраха в същият този диапазон на действие, след още 5 минути доплуваха и 4 рибарски корабчета , едно от които доста голямо корабче.Започнаха да влачат мрежи и да описват големи кръгове във водата, имаше 3 лодки които плътно плуваха след корабите /не знам с каква цел/.Делфини скачат наляво-надясно плискат вода, чайки вдигат ужасен шум пикират отгоре им, лодки се лашкат , корабите обикалят и бучът вдигнаха такива големи вълни, че на брега водата заля около 7-8 метра от сухият пясък. Седя си там на брега наблюдавам и си мисля "е тука е рибата" ... явно голям пасаж беше. Сега каква е била незнам да ви кажа , може би скумрия или сардина !?! И така всико приключи за 40-50 минути , в 20.00ч. делфините,чайките,лодките ги нямаше, остана само един от корабите тежко-тежко навиваха мрежите.. пасажът можеби и него вече го нямаше. Голям екшън беше, голяма касапница и всичко за няма и един час...... И така за от брега риба-Няма...на следващият ден си тръгнах , да не се връщам "празен' дето се вика , си купих една голяма тенекия зехтин - екстра върджин
Леле малко се увлякох с писането, и то без да съм хванал риба!!!
icefire
icefire
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2014
Брой мнения : 23 Рожд.дaта : 06.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Re: Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  Петър Василев Чет 8 Май 2014 - 14:19

Увлякал си се ,но си го написал и улекателно  thumbsupsmileyanim 
Рибите за които се съмняваш какви са били ще ти кажа със 100% сигурност,,,Ренга и Сардела,,или Херинга и Сардина  sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Re: Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  ivaylo.filipov Чет 8 Май 2014 - 14:43

Колега и аз съм по сърфкастинга и плажовете. Бях на Тасос и при мен беше почти същата история, с разлика че последният ден нацелих рибата и хванах малко, но добри рибки. Есента живот и здраве ще е по ползотворно. Ако намериш по магазините червей монодоли вземи си, при мен, той се оказа правилната стръв и отървах капото. В района, в който бях рибата беше много на вътре и много рядка.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Re: Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  ПЛУВЧО Чет 8 Май 2014 - 15:07

Че не си хванал не е добре,но пък затова си си починал де....Ако рибата беше налице щеше да имаш и мускулна треска. spying 
Следващият път ще се поправиш. 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Re: Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  roko koko Чет 8 Май 2014 - 15:14

Хубаво би било да си хванеш самостоятелно някое рибенце,ама риба и от пазара можеш да си вземеш,а иди си купиш моренце ,да си се разхождаш покрай него ,даже и да капотираш :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014 Empty Re: Неа Каликратия : 30.04 - 10.05.2014

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите