GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Паста за пъстърви.

+3
rikitikitavi
strijok
nasco2
7 posters

Go down

Паста за пъстърви. Empty Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 12:04



Някой ловил ли е с такова нещо. Купих си някаква кутийка за 12лв. утре ще ходя, ама не знам как се ползва, ако някой знае да пише?
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  strijok Пет 22 Ное 2013 - 12:10

Мажеш куката или по добре кофата и рибите сами ще скачат вътре 525707397c05bb6a06eb 
Сега сериозно - тука гледах по едно време некви такива кутийки и Локала обясняваше че се прави топче също като тестото и така се ловяло, ма ставаше въпрос за скобар и кефал sunglasses2  Туй сигурно е същото 12666 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 12:18



В магазина ми обясниха горе долу същото, но казаха че и червей мога да сложа на куката, ама някък си не мога да си обясня комбинацията, малка кука, паста, червей.:аххх: 
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  strijok Пет 22 Ное 2013 - 12:30

Вероятно топчето трябва да имитира на вид и на мирис хайвера който е забранен за стръв, пък за червейчето сигур са ти казали за да дразни с движенията си 12666 
Бе утре ще кажеш ко се е получило sunglasses2 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  rikitikitavi Пет 22 Ное 2013 - 12:41

какво съм чел за пастата за пъстърви:
измислена е като един вид блесна. Използва се по-едричка кука цялата скрита в паста. Самата паста се слага като цилиндърче около куката и после се усуква за да стане като перка. Замята се с бомбарда-прозрачна за нашите условия. Задължително поне двоен много качествен вирбел. Монтаж нато за заргана. Навива се средно бързо ама да не пори бомбардата по повърхноста. Може да си закачиш и червей ама тогава правиш по по друг начин закачането и червея виси след тестото. Със засичането се изчаква докат огъне върха
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 13:23

rikitikitavi написа:какво съм чел за пастата за пъстърви:
измислена е като един вид блесна. Използва се по-едричка кука цялата скрита в паста. Самата паста се слага като цилиндърче около куката и после се усуква за да стане като перка. Замята се с бомбарда-прозрачна за нашите условия. Задължително поне двоен много качествен вирбел. Монтаж нато за заргана. Навива се средно бързо ама да не пори бомбардата по повърхноста. Може да си закачиш и червей ама тогава правиш по по друг начин закачането и червея виси след тестото. Със засичането се изчаква докат огъне върха



Мерси, ако е така няма да ми свърши работа, утре ще тренирам за едно състезание на което живата стръв и блесни са забранени, предполагам, че и за бомбардата важи същото. В тоя ред на мисли приемам всякакви идеи свързани със случая. Приготвил съм за утре бял, торен, паста, сладка царевица, чернодробни гранули, кус кус накиснат във кръв и камола.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  rikitikitavi Пет 22 Ное 2013 - 13:36

ако е за неподвижна вода може да пробваш:
много дълъг гол телескоп-6-8м, 0.1мм флорокарбон от върха до кука Но10. На куката торен червей през пръстенчето закачен. замяташ много нежно(трудно е поради липса на тежест. Позиционираш пръта успоредно на водата и от време на време подхвърляш по някой накълцан червей.

Тексаски монтаж с 3 гр подвижно олово и две мъниста разстояние до куката. Лек спининг. Основно 0.14мм повод не слагаш. водиш с приплъзвания и подскоци. Стръв торен

за подвижна вода пак тексаски монтаж ама с вертикално припомпване на всяка грапавинка с много дълга болонеза.стръв торен.

ако настървиш пасаж със гранули ги мятай на плувка от перце от дива патица без отежнение на гранула

опс сега видях за камолата-първо нея тестваш после червей
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 13:57





worshippy worshippy worshippy 


Неподвижна е водата, директен телескоп нямам с мача мисля да лова. Съотборникът ми (ninastefanina) ще е с директен. Още един път БЛАГОДАРЯ :здравей: 
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  roko koko Пет 22 Ное 2013 - 14:05

Пък ако не се хване риба,намажи го на препечен хляб и с по-тъмна бира или черно вино я омахайте тая паста.........ебахти пъстървите.....глезотии525707397c05bb6a06eb 

Успех Насе,дано да има с какво да се похвалиш:здравей: 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 14:14

roko koko написа:................

Успех Насе,дано да има с какво да се похвалиш:здравей: 



Мче то ясно, че ще сме №1 всички други ще се борят за 2-то място :рок: 525707397c05bb6a06eb смях 
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  chapara Пет 22 Ное 2013 - 14:33

Имай предвид, че пастата е плуваща, демек работи като повдигач. Ако си на плувка ще се вдигне успоредно на линията и няма да работи. По скоро е за дънен монтаж. Прави се топче което слагаш на куката и като се покаже куката на върха поставяш едно бяло цръвце. Много е устойчива на замятане, почти няма шанс да падне. Слагайте здрави поводи, за да отразявате всеки удар, а не както с Нинка на подледното състезание преди две години да кичите рибите само с куки. Може да си направят ташак да ви пуснат некви литровки, та да падне голям смях. Аз на подледното състезание закичих две мурмишки на пъстървите и после като видях големината на извадените 41990 :аххх: Пробвайте и на дънце с плетеняче и две куки(има го в регламента). Може и комбинация торен-бял, като на дъно шанса е по голям, две куки всяка с по два вида стръв. Може това да е печелившата комбинация. Има по магазините и изкуствен хайвер. Добър вариант е хайверче-бяло цръвце.sunglasses2 
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 15:03



Мерси Божо 45479  , взел съм и някакъв изкуствен хайвер, ама забравих да го спомена. Пастата е плуваща или поне така каза продавача. Мисля някакъв вариант с плувка фабрично утежнена фиксирана, повод около метър без утежнение и да си плува отгоре куката с пастата. На предишният тест пробвах на дъно, нито едно кълване, но утре пак ще пробвам по начина който описа. Поогледах местните рибари, почти всички ловяха на тапа с рибка на около 50см. под тапата, но това ще ни е забранено.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  тони котев Пет 22 Ное 2013 - 15:42

Здрасти Наско.Аз използвам често пастата за риболов на пъстърва.Нормална линия с 2-3 гр. плувка.Връзвам 10-12 № кука , предварително омачквам хубаво едно топче от пастата голямо колкото грахово зърно, бодвам го на куката , след което пак го омачквам да не падне.Забравих да спомена , че предварително си нагласям дълбочината така , че оловцето да е на дъното а плувката да е леко полегнала.
Целта е пастата да се вдигне от дъното колкото е повода, както е споменал по-горе колегата, пастата е плуваща.Когато плувката тръгне изчакваш малко и засичаш, обикновено след това трябва кукоизваждач.
Най-уловистите пасти са на Баркли- хайверената(има няколко зрънца червен хайвер на етикета) и гранулената (там се виждат няколко гранулки на етикета).Също така е ефективна и чернодробната паста.
Някои колеги комбинират топчето паста с висяща камола на куката и понякога има много добър ефект.
Успех и дано съм ти бил полезен:здравей: 
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  nasco2 Пет 22 Ное 2013 - 15:54

тони котев написа:
Успех и дано съм ти бил полезен:здравей: 


Благодаря Тони :здравей:  както казах по горе утре е ден за тестване състезанието е на 1.12.2013 ако успея ще има още един тест освен утрешният, така, че всяко мнение ще ми е от полза. sunglasses2 
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  Zako Пет 22 Ное 2013 - 17:55

Една подсказка и от мен. Продават се куки с монтирана пружинка на стеблото, които са изключително удачни за пастата, понеже я задържат повече време на куката. Успех в начинанието.
Zako
Zako
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.02.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.01.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Паста за пъстърви. Empty Re: Паста за пъстърви.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите