GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Помощ за река Дунав

+4
Петър Василев
Вельо
Tiho Todorov
zhikata
8 posters

Go down

Помощ за река Дунав Empty Помощ за река Дунав

Писане  Вельо Вто 10 Сеп 2013 - 18:34

Момчета, моля за помощ!
По принцип нямам никакъв мерак към сладководния риболов и съм се оборудвал само за морски, основно за беломорски, но!!! Жена ми е от Русе и към момента е там с децата. Дунав е паднал и децата при едва разходка видели някакъв звяр да се приближава към брега и да скача и т. н. Децата са видели това и са пощурели - в петък или събота отивам да ги взема, а те искат да нося такъмите и да правим 1 риболов - в събота. Та, много ви моля да ми кажете какво се лови в този сезон, на каква стръв и монтаж, по кое време на деня и въобще - каквото се сетите вие полезно. Естествено - най-лесните неща и достъпни неща, защото имам бегла представа какво море е сладководния риболов. Четох темите, но не мога да вдяна всичко за 2 - 3 дни и да направя избор. И основен въпрос - трябва ли ми билет за Дунав. Доколкото знам - не, но все пак да попитам.
Благодаря ви!!!
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  zhikata Вто 10 Сеп 2013 - 18:43

Трябва ти!
zhikata
zhikata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2011
Брой мнения : 381 Рожд.дaта : 13.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Вельо Вто 10 Сеп 2013 - 19:00

zhikata написа:Трябва ти!
Благодаря! Значи към молбата си добавям да ми кажете къде може да се лови на частно около Русе.
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Tiho Todorov Вто 10 Сеп 2013 - 21:13

Здравей колега . Това което са видели малчуганите , най-вероятно е бил распер . Гони доста в момента , но има и с какво да се храни сега и то обилно . Ще ти е трудно с воблери , спинери , блесни ... Аз лично бих потърсил мряна и сом в момента на дъно . За мряната ти трябва по бързо и каменисто дъно , докато за сом точно обратно . Хубаво е да се посъветваш и с местните рибари за тънкостите , местата и стръвта . Дано поне малко съм бил полезен . Не съм критерии , просто това ми идва на ум . А , можеш да метнеш и една дънна въдица на попче близо до брега . Наслука fishing1 
Tiho Todorov
Tiho Todorov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.12.2010
Брой мнения : 2535 Рожд.дaта : 19.06.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Вельо Вто 10 Сеп 2013 - 21:58

Благодаря, колега!
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Вельо Пон 16 Сеп 2013 - 6:03

Ей го - 50см, 1,5кг.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Петър Василев Пон 16 Сеп 2013 - 8:25

Распер thumbsupsmileyanim worshippy 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  strijok Пон 16 Сеп 2013 - 8:47

И какво стана - извикаха ме, видях, хванАх и се снимАх spying
 thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  rikitikitavi Пон 16 Сеп 2013 - 9:33

Вельо написа:Ей го - 50см, 1,5кг.
[You must be registered and logged in to see this image.]
ааа само с това няма да минеш. Чакаме разказ и какви такъми използва и накрая как го поля...
традиции има тука:здравей: 
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Вельо Пон 16 Сеп 2013 - 17:51

Вие, момчета, вероятно си мислите, че риба се лови с такъм, чалъм, сезон, Минчо Празников (и Любка Кумчева) и т. н., но не е така. При мен, явно, е валидно единствено правилото "на хайван пиле Господ му свива гнездо".
Както ви казах, нямам никакви мераци към сладководния риболов и сбед като разбрах от вас, че за Дунав се иска билет, в сряда поръчах онлайн два билета за децата. В четвъртък следобед ги получих, натоварих жената да намери стръв в Русе, аз прочетох закона и доста от темите тук и в петък надвечер отидох. След десетина дни ергенски живот и висене пред компа меракът ми беше единствено да легна и спя безкрайно. Известен брой ракии, хапване и се метнах в кревата. Обаче - в Русе имали бирфест, та малко преди 23ч. започна заря... След няколко минути голямокалибрена канонада вече се бях сетил за всички хранителни лафове от рода "планината ражда хора, полето ражда тикви" (да ме прощават русенци). Свърши и със сладката мисъл за безкраен сън склопих очи. Хубаво, ама друг си мислил друго - около 6 часа някакъв се раззя като на заколение точно под прозореца (тъстовете са на първия етаж). Ще ви спестя чувствата, които се надигнаха в мен - утайка на всичко най-черно от човешката природа. Около 7 жената направи едно здраво кафе и след две чаши слънцето изгря и от моите очи. Децата, закуската и т. н. - знаете.
Около 10 часа отлепихме и тръгнахме към Стълпище (по отбивката за Пиргово) - миналата година направихме експедицийка за един от сайтовете, които поддържам, та бях видял как е на реката. Посрещна ни лют вятър и вълни. След час - час и нещо решихме да ходим някъде по Лома, белким е по-тихо, та и малкия да хвърля (4г.). Само да вметна, че жената беше купила 5 попови прасета, пиявици, червеи, аз бях взел цялото морско оборудване. По Лома съм снимал преди години пак за един от моите сайтове, но не можах да си спомня пътя - въртяхме се, питахме, но само време загубихме. Нервите ме бяха хванали здраво и в края на краищата се върнахме в Русе с единствено останалия вариант да отидем на кея. Жената с малкия се прибраха, големия и аз отидохме на кея. Искаше да мята с кастмастър - направих му въдицата. Не оспорвах желанието му, защото с блесна не ставаше, с плувка - също, а е на 7г. и за дънна няма сили. Аз стъкмих сърфкастинговия прът с олово 100гр и една кука, която ми даде дядо ми преди не помня вече колко години. Кордата на нея си я бях купил като ученик, но опънах с ръка и ми се видя здрава. Сложих торен червей. Метнах с все сила и видях как течението на реката отнася оловото като да го няма. Ясно, че трябва с по-тежко и дръпнах, поне, за да не закача. Усетих, обаче, че съм закачил. Кордата е дебела и си викам "ако е малко камъче ще го преместя". Дърпах, дърпах (рязко с върха) - не става. Реших да късам - хванах пръта така, че да сочи морето, обърнах се, хванах кордата с ръка през ръкава си и тръгнах по брега. След 4 - 5м "'що още не се е скъсала"? Направих още няколко крачки - пак не се къса. Междувременно, на плиткото видях 1 автомобилна гума, та си помислих, че може нещо такова да съм уловил. Пак ме хвана бяса и започнах да навивам - дърпам нагоре с ръка на аванса, навивам надолу, нагоре с ръка на аванса, навивам надолу... По едно време нещо се белна. "Привидяло ми се е" - и пак нагоре и надолу. На около 2 - 3 метра от брега видях распера и като се сетих как съм го теглил като автомобилна гума... Та вече внимателно го изтеглих. Беше се закачил за гърба зад главата. Просто се е оказал в куция момент на куцото място. Това е.
Тъщата го опържи. Според мен пърженето ощетява вкуса на рибата, ама расперчето стана бонбон! Направо страхотия! В неделя, малко преди икиндия, ми мина и главоболието (след риболов на Янтра, пътьом към София). И там хванахме едно рибе, но не му знам заглавието. Това е. Както ви казах - номера е да си "хайван пиле" :рок: .
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  ПЛУВЧО Пон 16 Сеп 2013 - 19:37

"Хайван пиле" хванал хайван риба.570556 sunglasses2 
За това в риболова се казва "Наслука".От тази слука по-добра,здраве му кажи.d5116e0ebf2fc8f68ade thumbsUp_icon 
Ако си бил тази събота и неделя по Дунава около "Стълпище",си изтървал много.Вервай ми.d5116e0ebf2fc8f68ade Имаше състезание по кльонк и купон.Бяхме в поч.база на 516-ти километър.Сутрин аз "шетах" по брега с една спинингарка и съм много доволен от резултата,въпреки неблагоприятното време.Навестиха ме десетки щуки и една добра бяла риба.Нямах късмета да се срещна с  распер,а имах огромното желание да се сборим.Казвали са ми че се бори жестоко.А твоят щом е бил закачен за гърба....Направо не ми се мисли кво е било.752444 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  rikitikitavi Пон 16 Сеп 2013 - 21:30

браво:здравей: 
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Вельо Пон 16 Сеп 2013 - 22:01

ПЛУВЧО написа:"Хайван пиле" хванал хайван риба.570556 sunglasses2 
За това в риболова се казва "Наслука".От тази слука по-добра,здраве му кажи.d5116e0ebf2fc8f68ade thumbsUp_icon 
Ако си бил тази събота и неделя по Дунава около "Стълпище",си изтървал много.Вервай ми.d5116e0ebf2fc8f68ade Имаше състезание по кльонк и купон.Бяхме в поч.база на 516-ти километър.Сутрин аз "шетах" по брега с една спинингарка и съм много доволен от резултата,въпреки неблагоприятното време.Навестиха ме десетки щуки и една добра бяла риба.Нямах късмета да се срещна с  распер,а имах огромното желание да се сборим.Казвали са ми че се бори жестоко.А твоят щом е бил закачен за гърба....Направо не ми се мисли кво е било.752444 135d02aa35ad75a2cb71
Знам за състезанието и виждах лодките, както и джиповете, които ги бяха пуснали. Както казах, бях с двамата си сина - на 7 и 4 години. Риболовът понякога се колебае между 2 и 3 място. Но пък, според мен, палнах в децата още една искрица - това е най-важното и си заслужаваше всичко.
Встрани от темата, до Дунав на Стълпище, видях един Ленд Ровър Дискавъри, който беше пуснал лодка и, според мен, участваше в състезанието. Ако притежателят му е член на този форум, моля да ми пише ЛС. Благодаря!
rikitikitavi написа:браво:здравей:
Не е за браво, но благодаря!
- - -
Под "Лома" имам предвид "Русенски Лом".
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  divein Пон 24 Фев 2014 - 10:49

Някой знае ли дали в момента има някакъв смисъл да хвърлям силикони от брега за бяла или щука? Става въпрос за района около Силистра. Събота и неделя ще съм нагости там и се чудя дали да взема спинарката с мен?? Въобще в момента дали има някакъв риболов по Дунав??
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  rikitikitavi Пон 24 Фев 2014 - 11:22

Щуката е в забрана, а и в главата и е .......само хайвер и сех.
Бялата и костура трябва да папат вече.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Помощ за река Дунав Empty Re: Помощ за река Дунав

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите