GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

+14
savi aleksiev
Любак
mitko_aks
tiho_roev
rikitikitavi
4o4o
sistefanov
ПЛУВЧО
Петър Василев
вакрил
vvt1970
roko koko
dobria1
fishmaster
18 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  fishmaster Сря 9 Яну 2013 - 8:07

Колеги от доста време си мисля една работа ,но честно да ви кажа се притеснявам да я споделя ,че някой да не си помисли ,че зимата съм се смахнал....... бесило става въпрос за лаврака в черно море ,със сигурност знам места където се крие и харпунджиите го стрелят успешно,миналата година мой приятел има повече от 50 риби с размери около 2-2.5 кг.и няколко трофейни рекордния е 10 кг.И сега идва важното ели е възможно тея риби да ги ловим на воблери или други чалъми,аз не съм мнооого запознат,ако ставаше на чепаре там ми е силата ,но не става, много са плитки скалите около 3 до 5 метра.....мисля си че щом в егеско море се хваща лаврак би трябвало и нашия да може да се излъже 41990но ако успея  щее е удар в десятката лаврака е по нашите брегове още от май месец изчезва юли  и август и после пак е тук....ако някой е наясно с риболова на тая риба ще се радвам да сподели своя опит... :dancingHappy_i
fishmaster
fishmaster
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2012
Брой мнения : 236 Рожд.дaта : 21.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  dobria1 Сря 9 Яну 2013 - 8:17

Мога само да спомена че мой познат ми показа точно преди 5дена едно клипче как е имал слука на такава риба (кога драхме леферите) по него време но от градинките около Бяла.
Уловен е на 11см. воблер-хамсиика (не ми каза подробности за воблера) но по важното е че атакува sunglasses2
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  fishmaster Сря 9 Яну 2013 - 8:23

Мите понеже си точен и добър приятел ще ти кажа и местата....пък защо не дасе пробваме заедно......предполагам ,че ще е супер приживяване.....да се хванат такива риби.....как си ???Майсториш ли чепарета.....следващият сезон мнооого лефер и чернокоп ще има....знаеш ли защо ????-------щото много ми се хваща.....
:609c1f728720fb
fishmaster
fishmaster
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2012
Брой мнения : 236 Рожд.дaта : 21.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  roko koko Сря 9 Яну 2013 - 8:34

И аз се бях замислил защо не съм чувал за хваната с въдица такава риба.Харпунджии си я взимат от време на време(или може би тези които им знаят местицата и навиците)което показва ,че не е кой знае колко плашлива и предпазлива риба.........и от много мислене съм заспал :525707397c05bb в смисъл ,че нищо не можах да измисля като причина освен ,че все още си е доста рядка или не я познаваме достатъчно добре като навици и местообитание.Колкото съм чувал от харпунджии със стаж ударените риби не са на някаква особенна дълбочина ,даже и доста от рибите са ударени на 3-4 метра.... не знам Виждал съм лаврак (единични бройки)нахакан в мрежа ,но на въдица даже и не съм чувал за нашето море question
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  vvt1970 Сря 9 Яну 2013 - 8:53

Ето едно клипче:
[You must be registered and logged in to see this link.]
vvt1970
vvt1970
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.01.2010
Брой мнения : 725 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  вакрил Сря 9 Яну 2013 - 9:40

Явно е много малко ,миналата година по това време някой беше пуснал снимки на 3-4 пачета пред Созопол или Несебър ,но на мрежи,което също си е рядкост.Иначе в гръцко си го хващаме на плитки воблери(до 30-40см) на места дето има камъни рифове и се образува прибой и пяна.Би трябвало и тука да е същото,но като го няма хич или един на голяма площ вероятноста да се срещнем е твърде малка.
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  Петър Василев Сря 9 Яну 2013 - 10:00

Щом знаете със сигурност места където има лавраци са ви в кърпа вързани ,но с сардина и полиангистро. sunglasses2
Ако ви интересува ще ви кажа как да си уловите лаврак.
Лови се през цялата година,но Точно сега му е силния сезон,,,от месец декември до края на февруари.
За спининг най-предпочитаната примамка е лъжичка или сребриста клатушка с завързани гларосови пера на тройката отзад.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  ПЛУВЧО Сря 9 Яну 2013 - 11:55

Петър Василев написа:...
За спининг най-предпочитаната примамка е лъжичка или сребриста клатушка с завързани гларосови пера на тройката отзад.
А какво ще кажеш за поперите и уолкърите,че съм заприходил някоя бройка и....Остава само да пробвам... sunglasses2
А преди години в Гърция(Порто Лагос) ей тия воблери даваха добър резултат.
[You must be registered and logged in to see this link.]
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  roko koko Сря 9 Яну 2013 - 12:01

В спеърфиш гледах снимки от тази есен на един Варненски харпунджия беше ги помлял ,а имаше един екземпляр поне 7-8 кила ,бат Васко ли беше бат Веско ли не се сещам ама явно им знае местенцата ,ама беше ги напукал ,от коментарите разбрах ,че без лаврак не излизал....И тука в Несебър имало няколко такива бандита дето без такава риба не се прибирали ,ама............ 570556
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  вакрил Сря 9 Яну 2013 - 12:30

ПЛУВЧО написа:
Петър Василев написа:...
За спининг най-предпочитаната примамка е лъжичка или сребриста клатушка с завързани гларосови пера на тройката отзад.
А какво ще кажеш за поперите и уолкърите,че съм заприходил някоя бройка и....Остава само да пробвам... sunglasses2
А преди години в Гърция(Порто Лагос) ей тия воблери даваха добър резултат.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Тия малко тудно се водят а за да хванеш нещо голямо мятане е,гледам там използват основно адажиота 12-14см аз лично ползвам този изпитан боец и имам много добри резултати в сравнение с колегите дето сме били заедно
[You must be registered and logged in to see this image.]
ето и резултати от по миналата година ,но и тази се записах sunglasses2

[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от вакрил на Сря 9 Яну 2013 - 13:12; мнението е било променяно общо 1 път
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  sistefanov Сря 9 Яну 2013 - 13:00

Бате Васко е :609c1f728720fb Мисля, че влиза на Емине.
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  roko koko Сря 9 Яну 2013 - 14:38

Явно там се навърта щот тия Несебърлиите и те там чакалят :609c1f728720fb
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  dobria1 Чет 10 Яну 2013 - 8:19

roko koko написа:И аз се бях замислил защо не съм чувал за хваната с въдица такава риба

Щото никой не пробва.Ти виждал ли си някой да мята март месец воблери в морето??? Щото аз не съм,но май месец водолазите дето се гмуркат на Ной редовно излизат с такива риби понякога и доста добри като размер

п.п.Викторе,идеята за пробване не е лоша,и няма нищо лошо да се пробва, sunglasses2 щом знаеш местенцата sunglasses2
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  4o4o Чет 10 Яну 2013 - 14:34

Не че съм ловил скоро на нашето море, но си мисля, че все пак хранителните навици на лаврака ще са същите като в Гърция и Турция (и не само там). Ако притесненията са, че е плитко местото, то няма масто за тях - в Гърция се лови на точно такива места. Според мен най-уловисти са воблерите, относно блесните - също, но при доста бурно море и голяма вълна (тази година мой познат ги беше разгромил с една клатушка на Пезон и Мичел по Халкидики). Воблерите в естествени цветове - сардина примерно, 9-15 санта и грамаж 10+, издължени, тип слим, мноооого плитко газещи макс 0,8-1 метър (ето защо казах да не те притеснява дълбочината), уолкъри потъващи и плуващи също - адажио, ЛК уондър и самми и др., попери по скоро не.
Щом ги бият харпунджиите ще ударят и на спининг. По принцип като отидеш на мястото при спокойно море и са активни сам ще ги видиш.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  rikitikitavi Съб 11 Яну 2014 - 19:24

Лаврака у нас се оказва,че се храни на плитки места с пръснат среден и дребен камък, намиращи се не съвсем в брега. Чест там дето почва прибоя. Почива на други места и си прави редовни разходки между двете ама в движение не папа.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  dobria1 Съб 11 Яну 2014 - 20:14

Търся си дърводелец  sunglasses2 sunglasses2 sunglasses2 


ето как се ползва [You must be registered and logged in to see this link.]

тук накрая на клипа е описан монтажа на линията [You must be registered and logged in to see this link.]

тук се вижда как се прави (важна е фаската на 2-те дъски) за да влиза само навътре [You must be registered and logged in to see this link.]
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  tiho_roev Нед 12 Яну 2014 - 10:16

Няма ли да е по-добре да се ползва лодка за захранка
защото като гледам клипа не се сещам къде по нашия бряг  може да се дърпа
 а с радиоуправляема лодка има доста места даже и пред Ной
[You must be registered and logged in to see this link.]
tiho_roev
tiho_roev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.12.2010
Брой мнения : 763 Рожд.дaта : 06.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  rikitikitavi Нед 12 Яну 2014 - 11:06

dobria1 написа:Търся си дърводелец  sunglasses2 sunglasses2 sunglasses2 


ето как се ползва  https://www.youtube.com/watch?v=pbqYnkYVo1g

тук накрая на клипа е описан монтажа на линията [You must be registered and logged in to see this link.]

тук се вижда как се прави (важна е фаската на 2-те дъски) за да влиза само навътре [You must be registered and logged in to see this link.]
това е планер, ама на това му трябва течение. Или караш с лодка и бяга в страни от нея или има странично течение край брега и то си влиза навътре. Струва ми се , че с бягане по плажа няма да влезе навътре.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  Петър Василев Нед 12 Яну 2014 - 13:25

Аз го направих вече и тези дни ще го пробвам  sunglasses2 

п.п.Не му трябва течение а дърпане.
Понене е вързано странично това Барчило , конструкцията  не му позволява да завие докато го дърпаш и се изнася на вътре. sunglasses2 
Дърпане и влачене му е майката  sunglasses2
Такива подобни пласмасови се продават за тролинг.
Мисля,че Макса има .
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  dobria1 Нед 12 Яну 2014 - 16:39

rikitikitavi написа:
dobria1 написа:Търся си дърводелец  sunglasses2 sunglasses2 sunglasses2 


ето как се ползва  https://www.youtube.com/watch?v=pbqYnkYVo1g

тук накрая на клипа е описан монтажа на линията [You must be registered and logged in to see this link.]

тук се вижда как се прави (важна е фаската на 2-те дъски) за да влиза само навътре [You must be registered and logged in to see this link.]
това е планер, ама на това му трябва течение. Или караш с лодка и бяга в страни от нея или има странично течение край брега и то си влиза навътре. Струва ми се , че с бягане по плажа няма да влезе навътре.

 9bbce68c65a7e84dba91 По скоро влиза заради скосената част на дъските отколкото течението,не напразно го пускат и отиват встрани от него,забележи и че като смениш посоката по брега имаш захват към него по цялата му дължина към 2,50мин. се виждат и фаските много добре както и металната пръчка [You must be registered and logged in to see this link.]


tiho_roev написа:Няма ли да е по-добре да се ползва лодка за захранка
защото като гледам клипа не се сещам къде по нашия бряг  може да се дърпа

Кой е казал че трябва да се ползва тук Гръцки километрични плажове колкото искаш.
Пък и тук каква риба ще търсиш с това (за зарган може и да стане)
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  rikitikitavi Нед 12 Яну 2014 - 17:30

12666  абе аз що си мислих, че темата е за черно море само  12666 
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  mitko_aks Нед 12 Яну 2014 - 17:33

Аз мисля да си направя едно такова катамаранче да си го дърпам на есен на Златните sunglasses2 плаж голям  525707397c05bb6a06eb 
mitko_aks
mitko_aks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.03.2012
Брой мнения : 517 Рожд.дaта : 13.04.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  tiho_roev Нед 12 Яну 2014 - 18:20

Идеята ми беше за платерини и кефал а пък дай боже и някой забатко  :здравей: 
tiho_roev
tiho_roev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.12.2010
Брой мнения : 763 Рожд.дaта : 06.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  Любак Нед 12 Яну 2014 - 21:31

mitko_aks написа:Аз мисля да си направя едно такова катамаранче да си го дърпам на есен на Златните sunglasses2 плаж голям  525707397c05bb6a06eb 

А пък аз си помислих, че ще го използваш тук.  364672 
Познато ти е това мясъо .... нали.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  mitko_aks Нед 12 Яну 2014 - 21:43

Любак написа:
mitko_aks написа:Аз мисля да си направя едно такова катамаранче да си го дърпам на есен на Златните sunglasses2 плаж голям  525707397c05bb6a06eb 

А пък аз си помислих, че ще го използваш тук.  364672 
Познато ти е това мясъо .... нали.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 :здравей: И там може но на златните има по-голяма ивица за обхождане и рифа е на близо
mitko_aks
mitko_aks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.03.2012
Брой мнения : 517 Рожд.дaта : 13.04.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море Empty Re: С какво да пробваме, за улов на лаврак в Черно море

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите