GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бургаски проблеми и предложения!

+10
Salamandyr
EU_BG_akademika
vankica
Моряка
ufo
Шморхи
strijok
emanuil
Любак
bobiklima
14 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Бургаски проблеми и предложения! - Page 3 Empty Re: Бургаски проблеми и предложения!

Писане  Румен Ганев Пет 11 Май 2012 - 12:16

Вчера познати не са били пуснати да минат през Созополис.Ето какво намерих
ЗАКОН ЗА УСТРОЙСТВОТО НА ЧЕРНОМОРСКОТО КРАЙБРЕЖИЕ

В сила от 01.01.2008 г.
Обн. ДВ. бр.48 от 15 Юни 2007г., изм. ДВ. бр.36 от 4 Април 2008г., изм. ДВ. бр.67 от 29 Юли 2008г., изм. ДВ. бр.19 от 13 Март 2009г., изм. ДВ. бр.82 от 16 Октомври 2009г., изм. ДВ. бр.92 от 20 Ноември 2009г.
Чл. 2. Основните цели на закона са:
1. създаване на условия за опазване, устойчиво интегрирано развитие и устройство на Черноморското крайбрежие;
2. осигуряване на свободен обществен достъп до морския бряг;
Чл. 3. Черноморското крайбрежие обхваща частта от:
1. територията на страната, попадаща в обхвата на охранителните зони по чл. 9 и островите във вътрешните морски води и териториалното море;
2. акваторията на Черно море, с широчина 200 м, измерена от линията на най-големия отлив от брега.

Чл. 4. (1) Гражданите имат право на свободен и безплатен достъп до морския бряг и на свободно ползване на обектите по чл. 6, ал. 4 и 5.
(2) Достъпът на гражданите до обектите по ал. 1 се осигурява чрез предвижданията на:
1. устройствените планове, включително на парцеларните планове за изграждане на обектите на техническата инфраструктура, обслужваща териториите по ал. 1;
2. схемите по чл. 22, ал. 1, т. 2.
(3) За части от територията на обектите по ал. 1 достъпът на гражданите може да бъде ограничен само в случаите, свързани с националната сигурност и отбраната на страната, охраната и контрола на държавната граница, опазването на защитени територии и обекти, при опасност за здравето или живота им, както и в други случаи, определени със закон.

Чл. 5. (1) Физическите и юридическите лица имат право на информация за предвижданията на устройствените планове и за инвестиционните дейности, осъществявани на територията на Черноморското крайбрежие. Информацията се предоставя по реда на Закона за достъп до обществена информация и чрез интернет страницата на съответната община.
Чл. 6. (1) Крайбрежната плажна ивица е обособена територия, съставена от отделни морски плажове, представляваща част от морския бряг към прилежащата му акватория.
(2) Морският плаж е обособена територия, представляваща част от крайбрежната плажна ивица, покрита с пясък, чакъл и други седиментни или скални образувания в резултат на естествени или изкуствено предизвикани процеси на взаимодействие на морето със сушата.
(3) Морските плажове са изключителна държавна собственост.
(4) Публична държавна собственост, която не може да бъде обявена за частна, са:
1. морските плажове;
2. брегоукрепителните и брегозащитните системи и съоръжения за предпазване от вредното въздействие на водите, изградени в имоти - държавна собственост, извън границите на населените места;
Чл. 7. (1) Морските плажове с прилежащата им акватория могат да се поддържат и управляват чрез предоставяне на концесия при условията и по реда на Закона за концесиите за срок до 10 години. Широчината на прилежащата акватория, включена в обекта на концесия, не може да бъде повече от 200 м.
(2) Концесионерът осигурява осъществяването на задължителните дейности и свободен безплатен достъп на морския плаж и поставя указателни табели със схеми на отделните зони и условията на концесията.
Глава пета.
АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Чл. 24. (1) Физическо лице, което ограничава свободния достъп до морски плаж или определя такси за това, се наказва с глоба от 3000 до 6000 лв., а при повторно нарушение - до 12 000 лв.
(2) За нарушения по ал. 1, извършени от юридически лица или еднолични търговци, се налага имуществена санкция в размер от 6000 до 12 000 лв., а при повторно нарушение - до 24 000 лв.

Румен Ганев
Румен Ганев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2012
Брой мнения : 642 Рожд.дaта : 18.04.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Бургаски проблеми и предложения! - Page 3 Empty Re: Бургаски проблеми и предложения!

Писане  ТАРАЛЕЖ Пет 11 Май 2012 - 13:39

Страхотен си!! Ще си го принтирам,ще си го нося и нарочно ще отида там за риба 226711
Търся съратници! ..ако ме бият,да си разделяме шамарите spying
ТАРАЛЕЖ
ТАРАЛЕЖ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.09.2010
Брой мнения : 1356 Рожд.дaта : 15.10.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Бургаски проблеми и предложения! - Page 3 Empty Re: Бургаски проблеми и предложения!

Писане  bobiklima Вто 22 Май 2012 - 22:17

Колеги спряхме да коментираме по темата, а проблеми специално хората с лодки имаме, не малко, както се вижда от последните постове и тези които риболовстваме по брега не сме без проблеми. Ще ми се всеки да пусне отговор с по 1 проблем и да го разискваме и да му търсим решение. Съгласен съм, че не сме намерили решение и на 1 два проблема които обявихме, но специално аз бях малко разукоражен след изказването на наш съфоромник. Не съм се отказал да си помагаме сами с проблемите до колкото можем. Всяко предложение, оплакване, предложена помощ, би ни заитересувала и си мисля, че всеки от нас ще има интерес да участва в каквато и да е инициатива за подобряването условията за упражняването на любимото ни хоби.
bobiklima
bobiklima
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.04.2012
Брой мнения : 108 Рожд.дaта : 14.07.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Бургаски проблеми и предложения! - Page 3 Empty Re: Бургаски проблеми и предложения!

Писане  Ribarina Сря 23 Май 2012 - 8:29

bobiklima написа:Чакам Ribarina да се появи и малко по малко други колеги аз тоя пристан в Отманли си го искам и помагам на всеки които иска да го почистим и използваме

Сега виждам темата.

Казвйте ден и час от мен чувалите,а буклука ще намерим как да го извозим до сметището.
Говорим за Яхтеното пристанище нали?
Много муруци взеха да ходят там да грабят каквото е останало,но едва ли ще ни направят проблем,забелязал съм че бинакулярната камера на Нефтобазата почти винаги е насочена към пристанището и следят какво става там.
Аз лично още миналата година се отказах да си суркам лодката на колесар,защото много се ядосах от последното ми ходене на Перла.А то къде ли няма да се ядосаш.Единствено на Черноморец има някакви примитивни условия и то ако някой льольо не си е оставил колата на рампата.
Може още да се пише,но толкова ме е яд че ще спра до тук
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Бургаски проблеми и предложения! - Page 3 Empty Re: Бургаски проблеми и предложения!

Писане  Шморхи Сря 23 Май 2012 - 10:36

Момчета, хващаме я от краката, а трябва от главата. Дайте да разберем първо чие е съоражението, можем ли да го ползваме и прочие, а тогава да го чистим. Чували, ръкавици, микробус и всичко квото трябва и аз ще осигуря!
И после, освен да го почистим, хелинга трябва и да го довършим. Слипа свършва не на пясъка, а в нищото и там ще е трудно за колесар. Трябва да се добавят между 50 см. и 1 м. дължина.

Иво, що се мъчиш с пясъците на Перла? Иди на хелинга на пристанището в Приморско бре!
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Бургаски проблеми и предложения! - Page 3 Empty Re: Бургаски проблеми и предложения!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите