GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

+23
cerberus
dobria1
milen kordov
Мънцата
nikinenov
chapara
Любак
Elfi
Pesho N.Zagora
xivo
strijok
sava14
КИРО
Светозар Върбанов
georg
Didi Stefanova
Иво - Шабла
ПЛУВЧО
roko koko
antares
max
Тедо
esox hunter
27 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  Дели Сря 21 Мар 2012 - 10:23

Не се засягай за "полурепортажа". Всеки е прав за себе си. Аз вярвам, че тези които ще захапят приятелски подадена ръка са единици и заради тях не си струва да се затваряме в себе си.
По време на плаването с яхтата най-много се притеснявах как ще вадим рибите на ход. Оказа се , че когато продължиш да дърпаш рибата за носа тя вместо да забие надолу плува към теб. Да не се спира или намаля ход съветваше и Петьо, но трябва да си сигурен в такъмите.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  max Сря 21 Мар 2012 - 10:34

вакрил написа:Страхотен риболов,браво и аз искам така.Някой ще каже ли как се наема такава лодка,къде,това 50-70 евро на калпак ли е или за лодката.
Колега рентил съм лодка на Уранополи извън сезона и беше 40е + бензина колкото си изхарчил (но стават късно гърците и сутрешният риболов заминава ).Добрият тон е ок (Дели също можеше да разкаже историята с Джигита по-така но нямаше да сме съпричастни с пътуването и .....).Тедо ми спомена какви са притесненията на колегата за снимковият мат.(и го разбирам за снимките).Инфото че туните се завъртат е много важно (очакваше се да следват скумрията и сафридът ) Стягайте такъмите че ........
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  esox hunter Сря 21 Мар 2012 - 10:36

Дели написа:...
По време на плаването с яхтата най-много се притеснявах как ще вадим рибите на ход. Оказа се , че когато продължиш да дърпаш рибата за носа тя вместо да забие надолу плува към теб. Да не се спира или намаля ход съветваше и Петьо, но трябва да си сигурен в такъмите.
Склонен съм да се доверя на капитана (цял живот е в морето) относно спирането и обирането... Тези специално са риби, които развиват 40 мили в час около 65 км/ч и ако е голяма риба трудно, ще я водиш за носа след лодката sunglasses2 , освен ако такъма не е "корабно въже" и вместо кука "котва". Познай ако тя иска назад, а ти се движиш напред, какво ще стане sunglasses2 Такива риби (големите) си правят, каквото си искат в началото и са трудни за удържане на ход и "обръщане". Понякога се налага и даване на заден ход за леко "догонване" и обиране ...
Всичко е според ситуацията и е комплексно, тип риба, ниво на здравина и качествио на такъмите, морска обстановка в момента, опит и т.н.
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  esox hunter Сря 21 Мар 2012 - 10:42

max написа:...Колега рентил съм лодка на Уранополи извън сезона и беше 40е + бензина колкото си изхарчил (но стават късно гърците и сутрешният риболов заминава )....
Това за лодка под наем без водач предполагам. На повечето места са такива цените има и по 30Е
Аз съм наемал няколко пъти на различни места из гърция и винаги се пазаря. Взимал съм и по-голяма на Корфу за 40Е на ден свалих от 65Е Обикновено малките до 25 кс са в диапазона 30-45Е + бензин
Проблема обаче когато човек взима такива лодки на непознато място е че не познава района и вероятноста да е капо е 90% sunglasses2 Другото - повечето от тези лодки нямат разрешително за риболов и трябва да се внимава и поне билет да има човек.
Така че както казах и погоре по-добре да се пита по портовете за влизане с местен рибар Те поне знаят къде-какво Има случаи когато това дори не струва пари...всичко си sunglasses2 зависи от хората ....

п.п. Пропуснах да добавя, че в момента не знам някъде да дават самостоятелни лодки под наем...сезона им почва някъде от началото на май месец - тогава ги изкрват.
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty 123

Писане  max Сря 21 Мар 2012 - 11:02

40е без капитан беше цената (спец. на Тасос местните рибари си имат едно избушено кафе и се събират там но говорих с местен и ми каза че никой от тези който познава не би качил чужденци за да ги води на дашните места sunglasses2 ) Истината е дебнене и експерименти .Комшията ми на Тасос е бивш капитан на кораб и в момента си докарва допълнително по някое евро като продава охтоподи на ресторантите (от три изкарва 50е и съчетава полезното с приятното). 488232 ПП.Пълна заблуда е че туристите ядеме прясно уловени морски дарове смях
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  esox hunter Сря 21 Мар 2012 - 11:34

max написа:40е без капитан беше цената (спец. на Тасос местните рибари си имат едно избушено кафе и се събират там но говорих с местен и ми каза че никой от тези който познава не би качил чужденци за да ги води на дашните места sunglasses2 ),,,
Аз за това казвам има "хора" и хора sunglasses2 ....това че един мисли така друг, ще се навие...Е разбира се добре е да познава човек някой местен да го препоръча sunglasses2 ....баси то 'кат няква "мафия' стана смях
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty 123

Писане  max Сря 21 Мар 2012 - 11:52

Познавам (не офицялния шеф на двете пристанища sunglasses2 каквото каже това става като и полицията се съобразяват с нейго ) много приятен старец .Като плащах апартамента от банката не ми даваха да нося изтеглените пари без охрана (та се наложи същият да се обади в банката и проблемът беше решен с две думи).Същият ми даде много стратегическо място в марината но още не съм намазал лодката с анти фаулинг и ....Рибарите са сериозна организация и стигат до крайности ако се наложи и не трябва да се подценяват .Сори за спама .
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  esox hunter Сря 21 Мар 2012 - 13:52

Сега се чух с колегата от 2 влизания нищо 12666 Влезли са в колкото часа трябва и където трябва, но явно рибата си е била камшика нанякъде... :217b315cad77fe
Иначе капо съвсем не са де - хванали са няколко октопода sunglasses2

Така че както казва Тедо.... 364672
Тедо написа:...А и ден с ден не си прилича - и да ти напишат всичко дословно, пак няма гаранция, че на следващия ден на същото място ще хванеш същото... :21fe7b94c4e424
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  вакрил Сря 21 Мар 2012 - 15:00

Благодаря за инфото 50е си е много добре,то ако тръгна да си влача моята лодка до там може и по скъпо да излезе.Наистина по добре е да си с местен койот но ако няма такъв ще се оглеждаш за село или се присламчваш към някоя друга лодка и :1db1cce6422ce9 ,отдалеч де не нагло.Иначе билета за лодката е или и рибарите в нея трябва да имат билети?Капитанско искат ли?Миналата година ходих на Порто Лагос от брега хвърляхме за лаврак.Сутрин доста лодки влизаха в морето и на ума ми беше да питам на пристанището ама не го направих,а то виж не било толкова страшно.


Последната промяна е направена от вакрил на Сря 21 Мар 2012 - 15:08; мнението е било променяно общо 1 път
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  Тедо Сря 21 Мар 2012 - 15:08

ако не те проверяват, нищо не искат...
а и с твоята лодка за 2-3 дни можеш да направиш и повече от 20 часа риболов... ако наемаш това са ти 4х 50 евро :)
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  вакрил Сря 21 Мар 2012 - 15:19

То ако не те хванат лесна работа :dancingHappy_i ама ако те хванат 41990кво прайме тогава. Иначе вярно то няма само за един ден да си там,ама нали искали регистрация за лодката ,помощен двигател и т.н.Моята е твърда 4.70 не знам точно как стои въпроса с гуменките и рибовете.А то и морето май там не е много за такива малки лодки.
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  Тедо Сря 21 Мар 2012 - 15:33

вакрил написа:То ако не те хванат лесна работа :dancingHappy_i ама ако те хванат 41990кво прайме тогава. Иначе вярно то няма само за един ден да си там,ама нали искали регистрация за лодката ,помощен двигател и т.н.Моята е твърда 4.70 не знам точно как стои въпроса с гуменките и рибовете.А то и морето май там не е много за такива малки лодки.

гърците основно влизат със стъклопластови лодки 4 до 5м със извънбордов 10-15 до 30кс, естествено има и по-големи лодки със стационарен двигател, РИБове и т.н. Всеки според възможностите си...
Морето не е по-страшно от нашето, дори е малко по-спокойно...
Втори мотор се иска за влизане над 5 мили навътре.
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  вакрил Сря 21 Мар 2012 - 15:47

А как стои въпроса с регистрацията на лодката, трябва ли да е регистрирана или не ,може ли българска регистрация или трябва гръцка,трябват ли риболовни билети и капитанско право?Какви документи искат на границата?Питам щото какви ли не работи съм чувал ама все не от първа ръка .
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  Тедо Сря 21 Мар 2012 - 15:56

вакрил написа:...Какви документи искат на границата?...

от 2007 г. няма митническаграница - проверяват само ЛК/паспорт...
Хубаво е да си носиш документи за лодката и мотора, може да ти ги поискат - дори и в БГ вече...
Капитанско там трябва за твърда лодка с мотор над 30кс.
Трябва ти риболовен билет за риболов от лодка...

Тия неща ги дъвчеме в темите от 2 години и пак има неразбрали...


Последната промяна е направена от Тедо на Сря 21 Мар 2012 - 15:57; мнението е било променяно общо 1 път
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  esox hunter Сря 21 Мар 2012 - 15:57

вакрил написа:...Иначе билета за лодката е или и рибарите в нея трябва да имат билети?Капитанско искат ли?...
Понеже сме го писали това по други теми та съвсем накратко:
- разрешително за риболов за лодката (същата естествено трябва да е регистрирана)
- индивидуални билети за всики риболовци в нея
- за твърда лодка до 30 к.с. без капитанско над тези к.с. с капитанско
- има норми за улова, както и понякога локални и временни забрани - трябва да се следят

Лодката трябва да е оборудвана в зависимост от периметъра на плаване (подробности в другите теми)

Това разбира се са зконовите норми и изисквания от там нататък всеки си поема рисковете, ако нещо си спести...не забравяйте, че не сте гърци sunglasses2

Аз за това казвам, че е хубаво първо с местни хора да се влиза на различни места да се види какво, що па после си пробвайте с вашите лодки. Това разбира се е лично мнение, вие сте големи хора и всеки си решава sunglasses2

п.п. Тедо ме изпреварил вече sunglasses2 Да тая тема е дъвкана и нека не спамим по нея тук
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...." - Page 3 Empty Re: В едно "Мартенски фишинг 2012" + "Качих се на товарния влак амааа...."

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите