GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за Shimano Stella SW серията

+2
ПЛУВЧО
max
6 posters

Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  max Вто 7 Фев 2012 - 22:40

Здравейте колеги (като ориентиран към морския риболов и враг на мултипликаторите sunglasses2 се спрях на Stella от 8000 на горе .В комплекта с макарите има инструмент и смазка :217b315cad77fe Питането ми е на колко време се обслужва и има ли някой наблюдение за макарите .Заприходих вече две (10000 и 16000 и скоро мисля да ги тествам )ПП.Какво значи драг ХХХХкг?
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  ПЛУВЧО Сря 8 Фев 2012 - 10:04

Аз доколкото съм на наясно с макаретата,това е комбинирана авансова система( като двойния аванс).С лостче регулираш как да ти се задвижва аванса.Само с едно движение на лостчето можеш да направиш(регулираш)аванса да ти е "по-мазен",когато рибата вече е на отсрещната страна.Мисля,че всички макари Shimano имат тази екстра(макари,които са със заден аванс).
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty 123

Писане  max Сря 8 Фев 2012 - 11:50

Само с преден аван са (и едната върти само напред )На 10000 и дават Practical drag 24.0 kg ??? е това нищо не ми говори . 488232


Последната промяна е направена от max на Сря 8 Фев 2012 - 14:57; мнението е било променяно общо 1 път
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  Светозар Върбанов Сря 8 Фев 2012 - 12:04

Драга Ники е колко голяма риба ще държи без проблем/мъртва тяга без да прескочи зъб ! Колкото е по голям драга по добре - такива са макарите на PENN всички са супер мощни . Или друго яче казано -

Драг = мощност .

п.п. Мисля ,че ще издържат доста по голяма риба от 24кг sunglasses2
В момента се договарям с един гражданин за една такава , но размер 3000 - чисто нова sunglasses2
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  vstoikov Сря 8 Фев 2012 - 12:23

Драгими Плувчо пак се изказа неподготвен.Всички макари от серията stella са със преден аванс.А на питането на колегата Ники мога да кажа че това е една от най добрите макари за големи риби да не кажа най добрата.
А за драга хич да не ти пука като хванеш голямата ТУНА дърпай яко докато я изкараш макарата ще издържи аз отговаряш :dancingHappy_i :dancingHappy_i sunglasses2 И честито за новите лебедки,щото са точно такива. fishing1
vstoikov
vstoikov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.06.2010
Брой мнения : 495 Рожд.дaта : 14.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  ПЛУВЧО Сря 8 Фев 2012 - 13:19

ПЛУВЧО написа:..............Мисля,че всички макари Shimano имат тази екстра(макари,които са със заден аванс).
Не четеш май както трябва. :d776892fea672e Е...И аз не съм го написал много точно... 12666 Ама пак става ясно,че "говоря" за драг система на макари със заден аванс. 509158 :d776892fea672e
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  Светозар Върбанов Сря 8 Фев 2012 - 13:27

За смазването не ги закачай , докато не забележиш наистина ,че става нещо !
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  Тедо Сря 8 Фев 2012 - 13:53

max drag е максималното съпротивление на аванса. За голяма риба (напр. туна) трябва голяма мощност на аванса за да мори рибата...
Ако "драг"а е малък, дори да сложиш здраво влакно, рибата ще го развие и пак ще избяга... Или пък трябва да спираш шпулата с ръка като някой "мухар" :217b315cad77fe
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty 123

Писане  max Сря 8 Фев 2012 - 15:04

Стана ми ясно всичко 488232 (да навивам по 300м як плетеняк и да не го мисла).ПП.Днеска ми казаха че без флоркарбонов повод туната се назландисвала нещо (та това ще е слабото място в монтажа).Мерси за инфото .
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  esox hunter Чет 9 Фев 2012 - 20:10

max написа:Стана ми ясно всичко 488232 (да навивам по 300м як плетеняк и да не го мисла).ПП.Днеска ми казаха че без флоркарбонов повод туната се назландисвала нещо (та това ще е слабото място в монтажа).Мерси за инфото .
Салбото място са "свръзките" на флоркарбона дет ги прави Адриан смях - това ти го казва "парен каша духа" sunglasses2 смях Иначе сериозно флоркарбона ако е с необходимите либри не ти е никакъв проблем. Проблем са възлите и вибелите по линията!!!
Другото което и аз съм с по 300 че и 2 и нещо пъти по толкова плетеняци и ти гарантирам че ако ти удари нещо забрави да не го мислиш... С плетеняка ще имаш много повече "фитки" и загуби на риби. Както знаеш той е неразтеглив а това са мощни бързи риби със страшен демараж...въдиците не могат да поемат цялата тая енергия и в резултат често откачане, късане изправяне на куки и кво ли не....Така че не само че ще трябва да го мислиш ами и много акъл и умения да се влагаш при ваденето...
При монофилите разтегливостта си казва думата и успеваемостта е доста по-голям да се извади риба...

Наскоро гледах един много показателен филм един пич за 1 ден закачи 4 марлина със спинингова макара морска с плетеняк...От тях успя да извади само един и то най-малкия-бебе. Другите офейкаха поради споменатите погоре причини... Плетеняка издържа просто рибите се откачаха...Имаше и лидер от флоркарбон. На следващия ден лови с монофил... и познай sunglasses2

И аз като теб не съм много фен на мултитата и си предпочитам "спининговите" с плетеняк и лидер, но съм наясно какво може да излезе от това ми "нахалство" sunglasses2
Ама вече съм я "духал тая супа" както казах щот Адриан не мое да снажда смях смях смях
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty 123

Писане  max Чет 9 Фев 2012 - 22:32

Колега не се сещам за кой Адриан говориш 12666 но компромис при такъмите не бих си позволил.(и да има гелета не ме бърка sunglasses2 ).Важното е да съм във водата и каквото сабя покаже.Заприходих и изкуствени заргани (ято) който се пускат в дирята от мотора а зад тях голями воблери като ми казаха да хвърлям зад лодката парчета дребна риба sunglasses2 Постепенно ще станат нещата все някога :609c1f728720fb
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  esox hunter Пет 10 Фев 2012 - 0:28

max написа:Колега не се сещам за кой Адриан говориш 12666 ...
Адриан е колега и френд дет ходим от време на време с него за риба sunglasses2 ...ама то това за снаждането си е закачка между нас си ...той си знае смях

Иначе с подготовка и упорство няма как да не станат работите... fishing1
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за Shimano Stella SW серията  Empty Re: Питане за Shimano Stella SW серията

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите