GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

+19
roko koko
sava14
Любак
Elfi
DOCTORABukarNo1
own
baispartan
ПЛУВЧО
valium
Pesho N.Zagora
Петър Василев
Nedeltcho Delev
ribarshe
cerberus
strijok
Rimohit
Шморхи
Светозар Върбанов
ivaylo.filipov
23 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ivaylo.filipov Пон 3 Окт 2011 - 10:19

Здравейте колеги,

снощи се завърнах от десет дневна почивка на о. Тасос, преминала изцяло в риболов :dancingHappy_i

Пристигнахме на 22-ри и се настанихме в Скала Сотирос. Риболовствахме в залива от Скала Сотирос до Скала Принос, на местата, на който можеще да се излезе на брега, няма как точно да ги опиша, просто между имотите има излизанки на брега и се възползвах от тях.

На втория ден сутринта реших да пробвам на спининг сутринта рано. Има по залива едни каменни като кейчета, влизат на вътре в морето и се качурех по тях. Ма за зла участ се хлъзнах, паднах и си счупих дръжката на спининговата макара. И така спининг риболова приключи преди да е започнал. 509601

Следобяда мръднахме до Скала Принос и реших да пробвам на дъно на стръв акробати, какво ще излезе. Повъртях и една бомбарда междувременно. На дъно излизаха мурмури, е това беще най-едрата, другите по-мънички.
[You must be registered and logged in to see this image.]

На бомбардата дребна лица 50-100 грама и рядко по някоя дребна зарганка, опитах да пусна една за стръв, но много вълна и нещо не се получи. Приключихме в ранен следобяд с мурмурки колко за една скара.

Ден трети, заложих изцяло на дъно и лежане по плажа. Пак добре вървяха мурмурки и към 12 на обяд, нещо удари по-силно, след кратка схватка морето ме дари с таз прекрасна ципура. Отдавна мечтана рибка.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вечерта я приготвих на скара и устройх на жената романтична вечеря на плажа със свещи, на залез слънце.

Ден четвърти, неделя. Таз ципура ме амбицира, и реших да търся още, но от сутринта до обяд нищо не пипна червея, рибата никаква я нямаше. Взе да ми писва леко и реших пак да опитам да пусна жива заргана. То беше голям цирк, пускам я тя по брега върви и нещо не ме кефи. Нагазих във водата да я пусна, жената държи въдицата и отпуска влакно. Докато зарганчето навлизаше в морето изведнъж нещо взе да ми изкарва много влакното от ръцете ... в първия момент не се усетих, ама бързо стоплих, че имаме удар. Засякох го на ръка, викам на жената "Затваряй бигела и дръж въдицата е сега идвам" и газ с плъване към брега. Удари доста на вътре и докато го изкарам беше поне половин час борба.

[You must be registered and logged in to see this image.]

И на края ето го .... първото ми дорадо.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Запалих се и пак с бомбардата за заргани, доста трудно хващах зарган за стръв, явно хишника се беше навъртял към брега. Успях да пусна втора заргана. Тоз път почаках около час докато има удар и ето - второ дорадо.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тоз път по-малко, но ме запали още повече. Пак бомбардата, пак зарганче след много дълго въртене. Чак към 17:00 следобяд успях да хвана, тъкмо го пускам и на няма и 10 метра от краката ми удар, оставям му да води 10-15 метра, засичам и трето.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вече бях доста уморен и нямах сила за още въртене с бомбардата. Така приключих риболвния ден с 3 дорадота.

Марто, извинявай че не ти дигнах, когато си звънял бях в морето да пускам заргани :) Надявам се ще ме разбереш. Жалко, че не успяхме да се видим.

И така следващите дни порължиха само с риболов на заргана. Във вторник излезе силен вятър, имах два удара, които изтървах, влакното правеше голям корем и при удар дорадото изплюваше като усети съпротивлението на влакното. В сряда вятъра стихна, но дорадото вече го нямаше. Пусках заргани без успех. Залива обаче завря от заргана и се заиграх с бомбардата, пуснах и дънните но нищо на тях. За един следобяд успях да изкарам около 50 заргана, болшинството дребни. На следобяд влизах с лодката на Асен и ловихме паламуд, две поредни вечери на влачене, като цяло имахме по два паламуда от 17-19:00 часа.

В петък пак реших да пусна заргана, тоз път дорадо нямаше, но морето ме дари с тоз лаврак след дълго упорстване.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Събота, ден последен. Дорадото се върна като за прощален риболов. Следобяда успях да хвана заргана и да пусна в морето. За половин час две дорадота и мача свърши, поне не си тръгвам с капо.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е от мен, като заключение, за 10 дневен риболов равносметката е - 1 ципура, 1 лаврак и 7 дорадо. Дребосъците на бомбардата не ги броя, между опитите да хвана заргана се обаждаше всякаква дребна гад, която връщах в морето. Ципурки, мурмурки, един кефал около 400гр. един доста едър зарган и страшно много лица, за съжаление от дребната.

Поздрави
Иво

ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Светозар Върбанов Пон 3 Окт 2011 - 10:28

Прекрасен риболов си направил :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Шморхи Пон 3 Окт 2011 - 10:48

Чудесен риболов колега. Благородно ти завиждам! :thumbsupsmiley
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Rimohit Пон 3 Окт 2011 - 10:52

Браво... красота!!!!!
:609c1f728720fb
Rimohit
Rimohit
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2009
Брой мнения : 603 Рожд.дaта : 24.06.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  strijok Пон 3 Окт 2011 - 11:12

Малейййй кък ти завидех :3f7e6dc87de4b9 :3f7e6dc87de4b9 :3f7e6dc87de4b9
Евала перфектна почивка :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  cerberus Пон 3 Окт 2011 - 11:31

:)
Ми ти си ги разсипал...
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ivaylo.filipov Пон 3 Окт 2011 - 11:53

cerberus, тоз път морето даде много :) Изкарах страхотна почивка и направих чудесен риболов ...

Искам за пореден път да благодаря на Петьо за метода със живата заргана и всички други методи, който е обяснил ...
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ribarshe Пон 3 Окт 2011 - 12:51

Браво колега, накефил си се :609c1f728720fb

По заглавието реших ,че сте били двама рибари , пък ти си бил с жена си sunglasses2
ribarshe
ribarshe
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.12.2009
Брой мнения : 1368 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ???? Пон 3 Окт 2011 - 13:03

Бравос и от мен !!!

556b43b07afed4656d79

Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Nedeltcho Delev Пон 3 Окт 2011 - 13:16

:thumbsupsmiley Браво,с удоволствие изчетох риболовните ти излеяния.
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  cerberus Пон 3 Окт 2011 - 13:20

Направо ми върна надеждата, че все още може да се направи добър риболов от брега :)
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ivaylo.filipov Пон 3 Окт 2011 - 13:39

Да ти кажа честно за спининг ми се стори много подходящо, доста често рибата гонеше близо до брега на дистанция достъпна за спининг. Но както казах си счупих макарата и не можах да опитам. Последния ден не ме сдържа и сложих на спининга една от дънните, ама хамалска работа е да спинингосваш с макара размер 10 000 :)
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Петър Василев Пон 3 Окт 2011 - 18:51

ivaylo.filipov написа:Искам за пореден път да благодаря на Петьо за метода със живата заргана и всички други методи, който е обяснил ...
Няма за какво Ивайло,но много ми е кеф,че все пак съм допринесал добро с моите писаници worshippy

п.п. и не се заблуждавай,че със спининг ще имаш по-голяма слука,,,колко съм си развивал китката от хвърляне и навиване ако знаеш и все си виках,,,, а ся ще удари ,ма нънциspying
Друго си е живата зарганка 503495
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  cerberus Пон 3 Окт 2011 - 19:57

Петър Василев написа:...и не се заблуждавай,че със спининг ще имаш по-голяма слука,,,колко съм си развивал китката от хвърляне и навиване ако знаеш и все си виках,,,, а ся ще удари ,ма нънциspying
Друго си е живата зарганка 503495
Така е, затова рибата уловена на спининг е доста по-ценна, поне за мен.
Освен това винаги идва един момент, когато упорстваш, да схванеш за какво, става дума и да почне да дава по-добре от колкото с жива стръв.
Номера с дорадото е да не те види, трябва задължително да се гонят големи дистанции, напада всичко без изключение, но е много мнително.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Петър Василев Пон 3 Окт 2011 - 20:12

cerberus написа:
Петър Василев написа:...и не се заблуждавай,че със спининг ще имаш по-голяма слука,,,колко съм си развивал китката от хвърляне и навиване ако знаеш и все си виках,,,, а ся ще удари ,ма нънциspying
Друго си е живата зарганка 503495
Така е, затова рибата уловена на спининг е доста по-ценна, поне за мен.
Освен това винаги идва един момент, когато упорстваш, да схванеш за какво, става дума и да почне да дава по-добре от колкото с жива стръв.
Номера с дорадото е да не те види, трябва задължително да се гонят големи дистанции, напада всичко без изключение, но е много мнително.
Уважавам го това твое мниние и си е така,вярно е всичко ,което си написал worshippy
Другото важи за почти всички хищни риби sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ivaylo.filipov Пон 3 Окт 2011 - 20:15

И Петьо е прав за живата стръв и cerberus. Имах мерак да пробвам спининга когат рибата гонеше като луда около брега, а нямах жива заргана да пусна, а и като хишника я пръсне след това един час млатя с бомбардата и стръв никаква.

cerberus, принципно си прав, за дорадото, предполагам и лаврака е така, но неща, който наблюдавах докато ловя, едва ли мога да направя генерални заключения от това, но ще споделя наблюденията си, може да са полезни.

Имах два удара буквално в краката. Стоях прав на едни камъни и определено се въждах от далеко. Едното удари в страни от мен на не повече от 20 метра. Вторият удър беше пред мен, тъко пуснах зарганата и тя не беше минала повече от 3-4 метра, така да се каже тъкмо заплува. През това време имаше и друг човек до мен и си говорехме, направо удара ме изненада. Лаврака, също удари на 10-15 метра от мен, пак на открито.
Не че искам да вадя някави изводи от това, просто споделям наблюденията си, може да са полезни.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Pesho N.Zagora Пон 3 Окт 2011 - 20:18

Те тва е почивка с риболов браво страхотен репортаж и риба thumbsUp_icon bravo bravo .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  valium Пон 3 Окт 2011 - 20:44

Адмирации! Перфектна почивка. fishing1 :thumbsupsmiley
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ПЛУВЧО Пон 3 Окт 2011 - 20:48

Страхотен риболов си спретнал.Направо си обезрибил района.Вече се замислям,дали да хващам пътя.Останала ли е риба... :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  baispartan Пон 3 Окт 2011 - 21:22

Супер риби fishing1 worshippy
Много добре сте си изкарали. :thumbsupsmiley :dancingHappy_i
baispartan
baispartan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.04.2011
Брой мнения : 667 Рожд.дaта : 11.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ivaylo.filipov Пон 3 Окт 2011 - 21:24

Плувчо, риба имаше много, дано задържи.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Петър Василев Пон 3 Окт 2011 - 21:37

ivaylo.filipov написа:Плувчо, риба имаше много, дано задържи.
Ивайло не искам да влизам в размишления ,но аз винаги съм бил за живата стръв,,,там колебанията на рибата са нищожни,,,но има и друго нещо,,,знаеш,че има много различни болести така и в риболова,,един спинингист,друг тролингист,трети еди какъв си,,,важното е на кой какво му приляга и крайния резултат.
Супер риболов си направил и то е ,защото си бил късметлия.
Рибата не кълве всеки ден и час,а в определени моменти,които се гадаят от такива като нас,но така и никога няма да разберем всички тънкости в риболова, защото са променливи така както сме и ние хората и ние оставаме само с някакви си догатки,,,но дали наистина е така,трудно е да го разберем.
Така мисля аз.
Още веднъж ти казвам,,,Браво за риболова,който си направил worshippy
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  own Пон 3 Окт 2011 - 22:04

Страхотен излет...и аз си мечтая за подобни изживявания....поздрави! :609c1f728720fb
own
own
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 13.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  ivaylo.filipov Пон 3 Окт 2011 - 22:06

Петьо, прав си ... всеки е изпитвал на собсетвен гръб и тегавите и приятните риболови. Живата стръв равна няма, по тоз въпрос спора е безмиселн. До сега нямах възможност да опитам метода с живата заргана, един път пробвах ма нещо прецаках зарганата, а сега се получи и успях да половя и доразвия за себе си умения в един напълно нов за мен метод. Че и добра слука имах.
Разбира се късмета е нещо, което е необходимо на всички и го пожелавам на всички колеги.

Определено този метод ми стана фаворит за гръцките морета и винаги, когато мога ще го пробвам.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  DOCTORABukarNo1 Пон 3 Окт 2011 - 22:58

Поздравления за разнообразният улов Ивайло!
Как беше акомодацията на скала сотирос? Лови ли на кея?
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)  Empty Re: Двама души на един остров (ще стане дума и за рибата)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите