GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хладилните чанти

+5
roko koko
Pavkata 1977
Мънцата
strijok
Шморхи
9 posters

Go down

Хладилните чанти Empty Хладилните чанти

Писане  Шморхи Сря 7 Сеп 2011 - 22:06

Такава тема май няма, пък всички ползваме такива работи. :609c1f728720fb
Аз имам хладилна чанта от Метро. Съвсем елементарна е, около 15 литра и струваше 15-20 кинта. Напоследък обаче, все ходя и с хладилната чанта на един авер, че моята не стига. Та...мисля си да си взема още една чанта, та да събирам и бирата, че и за ядене да остане място.
Оттам се замислих дали по-скъпите чанти си струват парите. Дали са с по-добра изолация, дизайн, конструкция или просто плащаш едни пари за марката.
По-конкретно си харесах това Иглу-> [You must be registered and logged in to see this link.]
Дали си струва разликата в цената или да се мятам пак на евтина чанта? 12666
Може и друго да предложите де.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  strijok Сря 7 Сеп 2011 - 22:20

Тоше, в пъти по-добра изолация имат, което е най-важното sunglasses2
Аверчето има подобна на същата марка но по-голяма, леда държи почти 6 часа повече от Метровската която имам и аз.
п.п. Павката има такава от тази марка той може да каже от първа ръка sunglasses2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  Мънцата Сря 7 Сеп 2011 - 23:02

Иглу е номбър уан 509158 Вземи си от морската серия, доволен ша останиш 503495 Нясои ги дават да държат лед до 5 дни /което е много субективно разбира се/ no-no Миналата седмица си взех това и това
От този сайт е най-далавера - над 100 кинта дават 5% и безплатна доставка 503495
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  Шморхи Сря 7 Сеп 2011 - 23:21

Ма пробвал ли си иеФтини чанти преди това? Сравнение да може да се направи искам.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  Мънцата Сря 7 Сеп 2011 - 23:22

Шморхи написа:Ма пробвал ли си иеФтини чанти преди това? Сравнение да може да се направи искам.
Ами аз си излизам с двете, сравнение не може да се прави ... sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  Pavkata 1977 Чет 8 Сеп 2011 - 7:51

Здравей Шморхи(Тоше),съжалявам,че не се познаваме лично,но и това ще стане,все пак Поморийската среща наближава!
По въпросът за чантите Мънцата ти е отговорил,а аз ще доуточня някои неща.
Иглу са номер 1 в производството на чанти без каквото и да било захранване,всичко е въпрос на материалите за изолация,от което печелим няколко неща-не скапваме акумулатора и имаме ледена водичка,биричка,ментичка,уиски около 3-4 дни!
Моята чанта държи лед м/у 3-4 дни,в зависимост от външната температура и това колко често я отваряш и колко топли неща слагаш в нея.
Моят съвет е ако имаш възможност си купи една чанта около 50-те литра:
[You must be registered and logged in to see this link.]
и забравяш за всичко по време на 3-4 дневните излети.
Купи си 4 пълнителя,които ще поставиш на дъното на чантата,замразяваш във фризера 2 двулитрови бутилки от бира пълни с вода и имаш достатъчно място да си наредиш и мезенца и питиенца,най-отгоре купуваш от Шела един пакет лед,може и два и си готов за следващите 3 дни за семеен излет!
Не е желателно да слагаш топли неща след това,много бързо отнемат температурата и издържа леда чувствително по-малко,но каквото и да правиш за два дни ще имаш винаги охладено ядене и пиене!
Надявам се да съм ти бил полезен!
Весел ден.
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  Шморхи Чет 8 Сеп 2011 - 12:45

Благодаря за отзивите. Явно Иглу ще се купува.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  roko koko Пет 9 Сеп 2011 - 17:03

Една приятелка работи в медицинска лаборатория ,там им носят някакви лекарства в едни стириопорови кутии с пакети (или както там се казва )които се замразяват в хладилника 3-ри броя са.Та тази чанта (говоря за еднодневни излети)като влезем в лодката да се разходим запазва бирата и другите питиета студени (като казвам студени ,студени ,не охладени)до като решим да излезем а това примерно е около 19.30 следобед .При условие ,че бъркаме вътре постоянно (имам предвид че често се отваря което също сговня нещата)и външната температура е над 30-тина градуса.Като литраж не знам колко е ама събира 3-ри двулитрови бири ,бутилка 750-грамова с по-висок алкохолен градус ,шише минерална вода ,някой друг зеленчук ,някой мезелък приготвен предварително,нарязани тънки мезенца. А бе за един ден 4-ма човека ни оправя добре подредена и като се има предвид ,колко често се бърка вътре и пак се поподреждат нещата си е убийство.И не на последно място (което е и най -важно)потрошим ли я нещо ни се доставя на мига друга и то безплатно :dancingHappy_i .Пак казвам за еднодневен излет ,като се върнем в къмпинга си зареждаме наново тия панели ли там каквото се казваше да са готови за следващия ден. :609c1f728720fb .Така ,че ако някой има такава позната да изкрънка една ще остане доволен.
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  roko koko Пет 9 Сеп 2011 - 17:05

Сори ,може и познат да е .Грешка на езика и мъже работят в такива лаборатории. :609c1f728720fb
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  ???? Пет 9 Сеп 2011 - 19:32

Не знам дали иглуто са номер 1 ,но и тези не лъжат 12666
[You must be registered and logged in to see this link.]
имам такава голяма ракла от 3 год. държи лед 5 дни :thumbsupsmiley около 100 лв. е

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  krasimir77 Пет 16 Сеп 2011 - 11:34

roko koko написа:Една приятелка работи в медицинска лаборатория ,там им носят някакви лекарства в едни стириопорови кутии с пакети (или както там се казва )които се замразяват в хладилника 3-ри броя са.Та тази чанта (говоря за еднодневни излети)като влезем в лодката да се разходим запазва бирата и другите питиета студени (като казвам студени ,студени ,не охладени)до като решим да излезем а това примерно е около 19.30 следобед .При условие ,че бъркаме вътре постоянно (имам предвид че често се отваря което също сговня нещата)и външната температура е над 30-тина градуса.Като литраж не знам колко е ама събира 3-ри двулитрови бири ,бутилка 750-грамова с по-висок алкохолен градус ,шише минерална вода ,някой друг зеленчук ,някой мезелък приготвен предварително,нарязани тънки мезенца. А бе за един ден 4-ма човека ни оправя добре подредена и като се има предвид ,колко често се бърка вътре и пак се поподреждат нещата си е убийство.И не на последно място (което е и най -важно)потрошим ли я нещо ни се доставя на мига друга и то безплатно :dancingHappy_i .Пак казвам за еднодневен излет ,като се върнем в къмпинга си зареждаме наново тия панели ли там каквото се казваше да са готови за следващия ден. :609c1f728720fb .Така ,че ако някой има такава позната да изкрънка една ще остане доволен.


До вчера бях с чанта, изцяло от стериопор - 2мм. Но т.к. външната облицовка беше много слаба - нещо като мушама, та от друсането и тряскането в лодката, чантичката се потроши, разши и скъса :21fe7b94c4e424 Иначе с 5 пълнителя и 1лтр пвц от мляко замръзени ме изкарва 1 ден на жегата в морето, като и рибата и напитките остават студени (не хладки, а студени) Случи ми се онзи ден (след риболов цял ден), да я забравя в колата за през нощта. По обяд на другия ден, когато я отворих - студ и студена кола :29e6bbd771c7f3 Та този вариант от към цена е много добър, но се троши лесно в лодка! Сега си мисля за Иглу25 Marine - беличката?! Хем ще мога и да си сядам върху нея смях Имам метровска на 220/12V - 25 ltr, но не държи такъв студ както стериопорената!
krasimir77
krasimir77
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.06.2011
Брой мнения : 362 Рожд.дaта : 05.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  roko koko Пет 16 Сеп 2011 - 13:17

Краси ,на тая за която говоря ,стените са 3-4 санта (не че не се чупи при добро желание смях )...а бе върши чудесна работа за без да даваш пари -даже по-добра работа от евтините произведени хладилни чанти.
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  тони котев Пет 16 Сеп 2011 - 14:51

Колега,мой приятел е облякъл такава чанта с плексиглас и си е решил проблема.Плексигласа го лепи с хлороформ. Много лесно и здраво става.Капака е подвижен,но много точно изрязан .
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  тони котев Пет 16 Сеп 2011 - 14:54

roko koko написа:Краси ,на тая за която говоря ,стените са 3-4 санта (не че не се чупи при добро желание смях )...а бе върши чудесна работа за без да даваш пари -даже по-добра работа от евтините произведени хладилни чанти.
Бургаската група,нищо не пишете за риболовни успехи.Фишека уж обеща като дойдат рибите да се обади....... sunglasses2
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  tano Пет 16 Сеп 2011 - 16:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
ето едната -малката ,,чанта''50л и голямата 70 литра от тефлон са и издържат повече от иглу и колеман но и цените им са 509601 [You must be registered and logged in to see this image.]
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  roko koko Съб 17 Сеп 2011 - 8:51

тони котев написа:
roko koko написа:Краси ,на тая за която говоря ,стените са 3-4 санта (не че не се чупи при добро желание смях )...а бе върши чудесна работа за без да даваш пари -даже по-добра работа от евтините произведени хладилни чанти.
Бургаската група,нищо не пишете за риболовни успехи.Фишека уж обеща като дойдат рибите да се обади....... sunglasses2

Тони ,здравей брат .Само една вечер изтрпахме сафрида ,ама само за около час (щот късно влязохме след дълъг обеден аператив)и след това скромни количества по 2-3 кила ама пак за кратко време надвечер.
Тони,ти си тръгна и почнахме да вадим сафридец ,лекичко ама за хапване вечерта доволно,сякаш е надушил че си тръгнахте sunglasses2 .Мого поздрави на Дари :609c1f728720fb .Спирам ,че оспамих темата на Тошето.
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  sllipi1 Вто 7 Фев 2012 - 18:00

ние с joro74 ползвахме тази и неможем да се оплачем беше и на промоция за около60лв май а и му подхождаше цвета на кораба (и тя е иглуу)[You must be registered and logged in to see this image.]
sllipi1
sllipi1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.10.2011
Брой мнения : 1246 Рожд.дaта : 19.10.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Хладилните чанти Empty Re: Хладилните чанти

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите