GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Размисли за риболова в Гърция

+10
nikola polizovski
Gergov
esox hunter
Тедо
tano
Шморхи
КИРО
max
Петър Василев
nissana
14 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  Gergov Пет 8 Юли 2011 - 18:23

една добавка и от мен за скритите форуми
мухарите почхме да правим уж мухарска федерация и какво излезе
тайно се поканиха учредители, после направиха скрит форум за присъстващите,
много глупости се изписаха в форума (аз нямах регистрация и не ми дадоха ползвах паролата на един
от богоизбраните ) и на финала регистрацията се провали в съда
има ли нещо тайно то рано или късно замирисва

avatar
Gergov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.06.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  КИРО Пет 8 Юли 2011 - 18:33

Не мислим чак толкова скрито да правим ве баце.
Просто ми се иска в този форум да са сериозни хора.
Не всеки сладководен мрежар да си черпи инфо от тука.
По-горе го казаха колегите.
Като си отидат на любимите места-да не могат после място да си намерят,
и да слушат по цели дни джангъра на другите.

Днес гледам един иска да се регистрира,ама в друг форум от 2008г там няма нито едно мнение.
Дали тука ще пише а ?
Не ги пускам такива вече.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  nikola polizovski Съб 9 Юли 2011 - 2:29

И аз да се намеса малко,ако повече се задържате на морския риболов тук в темата,всепък проблема е същ и в слатководния....
Така сега....и аз много обичам хубавите репортажи...писал съм,писал...свободно мога да каже наймного репортажи по форумите от Гърцко...от началото в репортажите ми лиспваха още координати за Google Earth 41990 друго всичко си пишеше,след това започнах да пускам репортажи без имена на водоемите....след това репортажи с само найсекретните снимки...и вече съм на идея-никакви репортажи.
Започнах да ходя по толкова далечни места-за който бех уверен че никога няма да стъпи Българин или Македонец там sunglasses2 Ето разбрах че вече и там е окупирано...и това от същите групации който не ставаха с седмици от прословутия от миналото-ПОТАМИ.Ако не пишеме-губи се смисъла на форумите,ако пишеме рискуваме да загубиме места който с труд,мъка,расходи-сме открили.Кое е правилното??
Споделял съм на ЛС места с колеги,за возврат не съм получил ни едно ново место,което не съм знаел..и пак не отказвам на истинските приятели.
Така да и аз вече си мечтая както каза колегата ESOX HUNTER,за секретно место с 2-3 местни с който ке си пия ракия и ке си лова риби
:5f3aea9b1ac151 Жалко но ставаме егоисти-оправдано.
avatar
nikola polizovski
вече не е сред нас

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 35 Рожд.дaта : 22.02.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  nissana Съб 9 Юли 2011 - 14:58

Никола,оправдано си е.Аз мога и да не хвана риба,но искам да ми е чисто тихо и приятно.Риба мога и да си купя.....
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  КИРО Съб 9 Юли 2011 - 22:44

Никола така е да го е...
То не напразно Чурулика спря да пише вече,пък и не само той де.
По морето стана тясно - да не говорим за водоемите.
Даже май ЕС ще ни стане тесен скоро. смях

КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  Gergov Нед 10 Юли 2011 - 14:22

Момчета, чисто и хубаво място за риболов си зависи от нас самите
дали е чисто на всякъде пколо нас. Аа да са чисти и водоемите
това е народопсихология а нея не можем да променим,
просто сме кофти племе.
avatar
Gergov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.06.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty 123

Писане  max Нед 10 Юли 2011 - 23:42

Gergov написа:Момчета, чисто и хубаво място за риболов си зависи от нас самите
дали е чисто на всякъде пколо нас. Аа да са чисти и водоемите
това е народопсихология а нея не можем да променим,
просто сме кофти племе.
Колега за племето (не си прав) винаги съм се гордял че съм Българин .Всяка стадо си има и мърши .Всеки да си прецени плюсовете и минусите при даването на подробно инфо за риболова в Гърция.Аз за себе си мога да каша че разходите направени за даден риболов винаги надхвърлят в пъти (рибата която мога да си купя за една година от най-качествените магазине в Бг.) Ходя на риболов заради тръпката и природата :609c1f728720fb надявам се във форума повечето да са като мене sunglasses2 Аз ще продължавам да пиша за риболова в Гърция (както да сега ).Простотията ще я има винаги (дано по рядко да ставаме свидетели на неориентираните ни сънародници който след всеки риболов изчисляват разходите и ги делят върху Х-кг. риба :217b315cad77fe ).
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  Gergov Пон 11 Юли 2011 - 8:13

Относно разходите и приходите от риболова
аз лично пускам всичката риба хваната в България, дали има повече такива като мен
за това нямам снимки с рибата на ливатада
аз за племето съм прав и това не е от сега а от векове
но това е право на всеки да има лично мение


avatar
Gergov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.06.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 8:28

Почват да ми хлопат лимките от някои изказвания в темата,ще ви помоля да не използвате като нарицателно,
Българи,селяни,племе и тем-подобни,живеем свободно и който иска може по всяко време да си забие шута от
,,милата ни родина,, като в странство може да обявява на всякъде че е Марсианец - примерно
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  antares Пон 11 Юли 2011 - 11:31

Момци, темата малко се поразми, но акцентите са основно два - поведението на българите в Гърция и допуска и репортажите в сайта ни. Разбирам и патриотичните и нихилистичните изказвания по този повод, макар да клоня по-скоро към вторите. Понеже не можем да променим по никакъв начин нашенеца, колкото и обидно да звучи това на някои колеги, нека променим условията и допуска в сайта. Принципът на Кубертен за масовост в участието не навсякъде върши работа, за това нека помислим за един наистина по някакъв начин ограничен достъп до информацията, която пускат добросъвестни и лоялни колеги. По този начин, ако не спрем, то поне ще забавим нашенските "завоеватели" на чуждите красоти. Вчера със Сава се върнахме от гръцко след една чудесна и богата на улов почивка и ще публикуваме репортаж, разбира се, но и аз смятам, че някои подробности трябва да се спестят, защото не искам следващия път да видя на тези места тълпа бракониери, псуващи "тъпата" гръцка администрация и сеещи мръсотия и простотия навред. А наистина вярвайте, че гърците няма да ни търпят още дълго, както вече става и в по-близките до нас дестинации. Съм "ЗА" за създаването на един сайт от колеги, приятели и любители на природата и риболова, колкото и ограничен и елитарен да е той. И въпросът не опира до това дали някой се гордее с факта, че е българин, а с поведенито на българи на в чужбина! Щом сме толкова "горди", нека тогава направим нещо, за да оправдаем тази гордост!
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty 123

Писане  max Пон 11 Юли 2011 - 12:56

Колега никой не си избира родителите и държавата в която се е родил 488232 ако мислиш че като се откаже човек от Бг. поданството ще стане по-различен (бъркаш много).Живял съм известно време в Швеция и знам за какво става въпрос (манталитет,култура и др.)На нашата ширина всичко е малко по-друго (и до голяма степен е продиктувано от системата след 44г.)Гърците със сигурност ще затегнат режима на риболов (и с право).ПП.Успялия човек не го бърка националността (пожелавам го на всички) :609c1f728720fb
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  antares Пон 11 Юли 2011 - 13:17

Нито искам, нито мога да се откажа от това да съм българин! И не ме е срам от това, че съм българин, а от това, което правят българите , за съжаление. А оправданието за така нареченото "тежко наследство" от социализма, турското иго, византийското робство, марсианското нашествие, алкохолната зависимост, египетските скакалци, синя пъпка, червен вятър, бяло течение и ешерихия коли са само една теория, типично нашенска, за да се оправдаем за това, което не е трябвало да правим. Но пак изместваме темата - тя не е патриотизма, а, както го разбирам, да променим нещо при нас така, че да не даваме възможност на несъзнателните да правят поразии и по някакъв начин да променим и тяхното съзнание, и мнението на другите за нас! 21188
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  КИРО Пон 11 Юли 2011 - 13:23

Айде спирайте се де.
Каквото мога правя,за да изчистя форума от попиващи елементи.
Прочетете тази тема [You must be registered and logged in to see this link.]
И погледнете долу колко потребителя има форума.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 13:52

antares написа: Нито искам, нито мога да се откажа от това да съм българин! И не ме е срам от това, че съм българин, а от това, което правят българите , за съжаление. А оправданието за така нареченото "тежко наследство" от социализма, турското иго, византийското робство, марсианското нашествие, алкохолната зависимост, египетските скакалци, синя пъпка, червен вятър, бяло течение и ешерихия коли са само една теория, типично нашенска, за да се оправдаем за това, което не е трябвало да правим. Но пак изместваме темата - тя не е патриотизма, а, както го разбирам, да променим нещо при нас така, че да не даваме възможност на несъзнателните да правят поразии и по някакъв начин да променим и тяхното съзнание, и мнението на другите за нас! 21188

Aми правим,даваме пример,почистваме мястото кадето ловим риПка-не само пред себе си,видимо,натрапващо се за околните ловящи,и дори с риск да ни понабият някой път смях смях смях правим забележка на изхвърлящия си боклука на висок глас,,,представете си как бихте се почуствал ако някои ви навика пред множество хора за мръсотията /примерно/изхвърлена от вас.
Та исках да кажа,че може да се окаже заразно,на 10 един да си промени мисленето БЕРЕКЕТ
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  nissana Пон 11 Юли 2011 - 14:29

Никога не съм се отказвал от България,след толко обикаляне,имах възможност.Тоше,селянина за мене не е географско понятие,а състояние на духа,но ако се чувстваш по някакъв начин обиден-търкай.Мисля.че на всички е ясно,за какво говориме.За промяната на хората-опитваме,даже на чистенето на Пънча с Видрите,местните чички помогнаха,и такива,дето семейно бяха излезли на разходка.Яд ме е за друго-ходиме при съседите,всичко е ОК,чисто,за кеф,а ще ни резнат заради селяните с чувалите нож и ако с някои от репортажите си,съм дорпинесъл за това-как да се чувствам?Аз също риба мога да си купя,болшинството я пускам,но искам пълноценно да се наслаждавам на хобито си.В България вече е тегаво,в Гърция ще ни резнат,е имам и други дестинации,но НЕ МИ ХАРЕСВА СЛУЧВАЩОТО СЕ!Но проблема си е мои.......
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  rikitikitavi Пон 11 Юли 2011 - 14:59

КИРО написа:Айде спирайте се де.
Каквото мога правя,за да изчистя форума от попиващи елементи.
Прочетете тази тема [You must be registered and logged in to see this link.]
И погледнете долу колко потребителя има форума.
Киро, направете примерно така- тези дето са в пробвация да не могат да копират текст и картинки, а картинките да им излизат малки (5-6см) при четене. А който си остава с едно- две мнения за некакъв период и тои на същият клон.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  dbc Вто 12 Юли 2011 - 23:39

Здравейте, не мога да разбера тази тема за сладководния или морския риболов в Гърция ли се отнася, но вече десет години всяка есен си почивам на Халкидики и си ловя кога по-добре, кога по-зле, но не съм виждал от тея с чувалите. По принцип никога или много рядко ловя от кейове, а обикновено от места до които се ходи поне 30 минути пеша. Освен, че няма непознати, хубавото е, че няма и познати (разбирайте жени и деца). В 99% от случаите съм сам и никой не ми пречи, освен някой заблуден харпунджия. Повярвайте тези места са много само на Ситония и винаги има по някоя изненада. Наистина имам си едно-две любими места с повечко зарган, но ако сезона е добър и заргана е в добро количество го има почти навсякъде. Аз понеже използвам зарган за стръв предпочитам места където го има в по-големи количества. Както и да е, мнението ми по темата се изчерпва с пожеланието просто да отидете до който и да е нашенски язовир и да видите какво плува в него и какво е изпълзяло на брега. Можете да видите и зад блока си. Има и културни нашенци, но за съжаление на повечето явно не им пука къде живеят. Абе щом само в неделя и по празниците топлата вода не стига се сетете за каква народо-хигиена говорим. Щом не можеш под мишницата си да позамиеш - какво очакваме? А колко гърчоля съм виждал да си хвърлят боклука на земята е друга работа. Ето ви линк с част от посвизите ми публикувани в друг форум [You must be registered and logged in to see this link.]
[url=http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?f=14&t=11758&p=309202#p309202][You must be registered and logged in to see this link.]
Да се надяваме, че и тая есен ще има какво да пусна. Миналата треснах един много добър лаврак, материал има нейде из тоя форум.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  valium Вто 12 Юли 2011 - 23:47

Колеги, не смятате ли, че не можем да спрем експорта на простотията докато не престанат простащините у нас? Само ако се научим да бъдем хора едни спрямо други във всеки един момент, на всяко едно място можем да разчитаме на благополучие, себеуважение и уважение в чужбина. За да няма месарщина в чужбина не трябва да има такава и у нас, но как може да стане това не знам, но знам, че отговорът няма да е еднозначен. Може би трябва и по нашите водоеми да има повсеместен контрол за количеството уловена риба, над разрешеното да се таксува независимо от това в какъв водоем е уловена, за да се загнезди в съзнанието на месарите че ще им е по-евтино да си купят пържоли от магазина отколкото да си напълнят фризера с уловена риба, щото те нали само сметката гледат да им излиза.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Гърция - Размисли за риболова в Гърция - Page 2 Empty Re: Размисли за риболова в Гърция

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите