GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

+71
spinarkata
4o4o
penko
georg
max
baralya
vvt1970
ПЛУВЧО
Тедо
savi aleksiev
Димитур
vatus
mimaki
milen kordov
Емо Кръстев
marvin
mikibg
Tiho Todorov
s4etovod
ribar72
Доктора
Иво - Шабла
rikitikitavi
Балта
Кирил Калчев
Владо Коцев
ДЯДО ИВАН
jorogai
Моряка
sllipi1
strijok
Любак
str.hadjiev
sve25
xoxo
dobria1
вакрил
roko koko
с.стоянов
тони котев
Светозар Върбанов
govani
sistefanov
valium
Nikolov
DOCTORABukarNo1
makari
gogo26
promarine
JimBeam
КИРО
Петър Василев
ivaylo.filipov
bkd
baispartan
miroslavpetkov
tano
antares
var4o
flirtadjiika
nissana
esox hunter
Шморхи
chapara
gogolisec
Adrian
Дели
Мънцата
божо77
cerberus
nikinenov
75 posters

Страница 4 от 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  nikinenov Пет 13 Май 2011 - 0:14

Шморхи написа:В Понеделник ще е тук, ноооо не е на Тасос, а на Самотраки. Колегата по-назад много правилно се зачуди има или няма прилики между двата острова, но явно няма да открием отговора скоро.

Кадето о.Тасос там и Самотраки, самоче на Тасос съм ходил а на Самотраки не съм и ми е малко чуждо, и като чета тук повечето риболовстват от лодка в региона, а аз нямам. И квот докопа до брега аз се опитвам да го гепа.
Малко се откланям от темата за островите, но на Халкидики заслужава ли си да се ходи и кога, какви риби излизат и на какво, защото там имам каде да отседна по всяко време. :609c1f728720fb
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  cerberus Пет 13 Май 2011 - 9:59

Шморхи написа:В Понеделник ще е тук, ноооо не е на Тасос, а на Самотраки. Колегата по-назад много правилно се зачуди има или няма прилики между двата острова, но явно няма да открием отговора скоро.
Ако говорим, за преди години, определено Самотраки имаше повече риба, сега е повече там където още не са я хванали.
Навремето Самотраки, бе основна дестинация за риболов, идваха от цяла Гърция и чужбина специално за риболов, само че тратите си казаха думата и всичко се унищожи
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Пет 13 Май 2011 - 10:52

Какво е "тратите"?
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  cerberus Пет 13 Май 2011 - 11:00

Това са вид риболовни кораби, не знам как са на български.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  tano Пет 13 Май 2011 - 21:21

[quote="Шморхи"]Какво е "тратите"?[
катастрофа ,кадето мине рибата не се връща
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Пет 13 Май 2011 - 21:28

Това трябва да е дънен трал. Иначе около Самотраки шетат ей такива корабчета:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  cerberus Пет 13 Май 2011 - 21:50

Бъди сигурен, че появи ли се риба, се улавя веднага, бях там година и половина, познавам ги всички местни рибари, знам им начина на мислене. Последната таверна, от към западния нос, в Камариотиса е на Харанас, той е най-големия, има 10-тина трати, нищо не оставя след себе си. Принципно внимавайте с хората там, ако могат да ви направят мизерия, няма да пропуснат шанса :)
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Пет 13 Май 2011 - 21:54

Да, това вече го разбрахме. Благодаря за предупреждението все пак. То май си важи за цяла Гърция това, но понякога и българите правим за бой.
Ние бяхме в хотелчето, което е най-близо до хелинга за пускане на лодки. Забравих името на собственика. Той също има РК-а. Май някви...мароканци имаше за екипажи. Готин пич беше и е ударил рамо при проблема създаден от местните, но то е ясно при него от какво е породена добрината. Все пак редовни клиенти си има от Бургас и Варна.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  max Пет 13 Май 2011 - 22:03

Колеги да попитам нещо извън темата : Какво правите с хванатата риба като сте за няколко дена ? Понеже нямам намерение повече от две-три риби да взимам (за цялия престой от няколко дена).Решил съм на успешните воблери да им махна контрите sunglasses2 (за да не наранявам рибите преди да ги върна в морето) .А какво по-хубаво нещо може да му се случи на човек от това да върне във водата трофейна риба пред погледа на гръцки рибар :3f7e6dc87de4b9
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  КИРО Пет 13 Май 2011 - 22:44

Все ще искаш да я пробваш ? 017
Серия от хладилни чанти - не знам дали е удачен вариянт.
Но изчистване на рибата,осоляване - силно,може би е вариянт.
После като се прибереш,ден два в сладка вода.
Не знам дали е най-удачния номер.
Но поне Петьо така ми докара една бакаляро,
стана после перфектно изпържена.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  makari Пет 13 Май 2011 - 23:10

Някой може ли да пусне снимка на бакаляро.
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Пет 13 Май 2011 - 23:19

Информация от днес. Току що я получих. На Самотраки - нищо интересно. Някакви попчета, гръцки модели, но били големи колкото нашите, както и калмари. Бедна работа. Ни на воблери, ни на пискюли, ни на нищо. За днес това.
Утре - нов ден, нов късмет!
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty 123

Писане  max Вто 17 Май 2011 - 20:31

Инфо от вчера за Самутраки 488232 без лодка (два лаврака прилични около 2кг. единия +две ципури на силикон :217b315cad77fe колегите с лодките са по-зле (от към успеваемост тия дни). 12666
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Вто 17 Май 2011 - 20:50

И аз имам същото инфо.
От лодка са хванали 3 октопода, доста калмари(единия доста голям), но половината поне от брега - от кея, огромен сафрид(мисля, че кокали му беше заглавието) и...разни по-дребни риби. Нищо сериозно в крайна сметка. На пискюли, на воблери е било зле. Имало е доста скумрийки, хванали са и ципура...Дошли са някакви пичове от София и нацепили лавраците от брега за нула време. Нашите лодкари се запознали с тях и отишли заедно да правят проби, но за лош късмет рибата е офейкала. Рано сутрин и доста късно вечер са ловили лавраци.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  ???? Вто 17 Май 2011 - 21:19

Моят скромен опит е следният:

Керамоти (най-краткият път до Тасос е от там с фери):

[You must be registered and logged in to see this image.]

След това:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Но ципурата иска чистене на люцпи и рязане на перки...

Но има и сафрид и скумрия, но аз нямам нерви да клепа за скумрия.
Набързо няколко сафрида за вечеря и айде. Никога не ловя повече отколкото можем да изядем на момента.

[You must be registered and logged in to see this image.]

След това:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Иначе на Тасос, само разходки...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Там не съм ловил риба.

Само да ви предупредя, че там е збранено от лодка, ако нямаш някакво разрешително или нещо подобно. Направо конфискували всичко и след това глоби и т.н.
Така ми казаха местните, може да не е истина.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  nikinenov Вто 17 Май 2011 - 21:30

datajumanji написа:Моят скромен опит е следният:
Керамоти (най-краткият път до Тасос е от там с фери):
........................................
Само да ви предупредя, че там е збранено от лодка, ако нямаш някакво разрешително или нещо подобно. Направо конфискували всичко и след това глоби и т.н.
Така ми казаха местните, може да не е истина.


Колега това кога го лови на Керамоти. И ако е сега каква друга риба излиза. Благодаря за инфото предварително. :609c1f728720fb
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Мънцата Вто 17 Май 2011 - 21:42

datajumanji написа:Моят скромен опит е следният:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Мноо скромен тоа опит ве eyeballs_icon И аз искам :689a4208aff0bd
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Петър Василев Вто 17 Май 2011 - 21:52

nikinenov написа:[Моят скромен опит е следният:

Керамоти (най-краткият път до Тасос е от там с фери):

[You must be registered and logged in to see this image.]


Но ципурата иска чистене на люцпи и рязане на перки...

Това не е Ципура бе братле,това е Спарос и то много едър 226711
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  ???? Вто 17 Май 2011 - 22:12

може и да си прав, но е като ципурата в метро, тази съм я остъргал.
прилича на каракуда, но е с перки на кустур.
но в крайна сметка, кефа е по-важен...и после хапването...останалото е...нали...
стръвта я купих от там, някакъв червей и т.н. облечен в кална черупка и още една на която всички казват нокът...но сафрида е гигантски...и то без стръв...
по едно време хванах на чипаре някаква доста голяма риба, да кажем около кило, обаче нямах кеп, имаше едни колеги от пловдив до мен с кеп обачИ човека с кепа вкара всички куки в кепа, та после не моха да ги откача 1 час, а рибат отвън, ама на мен кво ми пука, важното е да сме живи и здрави, даже не мога да се ядосам на такива неща...освен това след това му подарих и чипаре ама не знам какво стана, хванахме към Тасос...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Петър Василев Вто 17 Май 2011 - 22:21

смях 023
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  ???? Сря 18 Май 2011 - 9:14

nikinenov написа:
datajumanji написа:Моят скромен опит е следният:
Керамоти (най-краткият път до Тасос е от там с фери):
........................................
Само да ви предупредя, че там е збранено от лодка, ако нямаш някакво разрешително или нещо подобно. Направо конфискували всичко и след това глоби и т.н.
Така ми казаха местните, може да не е истина.


Колега това кога го лови на Керамоти. И ако е сега каква друга риба излиза. Благодаря за инфото предварително. :609c1f728720fb

1.Спарос или както там се казва съм хващал от 1 май до края на септември, защото само през този период сме ходили. Не знаех как става и затова се залепих до едни цигани. Както знаете циганите знаят всички номера. Ловяха без въдица, а както ние едно време на шише, обаче с някакви дървени мотовилки. Видях стръвта и взех да се оглеждам за такава, но не намерих. Попитах ги и те ми обясниха от къде се купува. Купих си от двата вида, на едната кука от единият, на другата от другия. Когато взима се хващат по 2.
Един ден обаче ходихме до селото и гледам едни типове на едно корабче прекарват едно въже през една халка, а на въжето миди, а те падат на пода, после ги тъпчат в едни ръкави и т.н., после разбрах, че още щели да ги угояват, оказаха се българи. Дадоха ми много миди, такива като нашите и пробвах на тях да ловя. Оказа се, че става.
2.Друга риба, която съм хващал или съм виждал, че хващат: сафрид (аз също), скумрия (не е голяма), някакъв вид кефал (доста едър и борбен), виждал съм едни дъртаци как клепят за октопод и хващат, на някаква силиконова или пластмасова примамка, която е доста едра и пак без въдица, държи една дебела корада в ръката.

Там има толкова много риба, че просто не е истина. Дори през комунизма тук не е имало толкова много риба. Скумрията я ловат на едни малки рибки, да кажем около 3-4 см, които плуват на ята около кея и ги хващат с кеп или ръчило. Аз не нося кепове и ги ловя по следният начин: пускам чипарето и почвам да го дърпам нагоре, надолу и те се събират около него, и хоп няколко рибки се нанижат на куките. И после на подвижна плувка на дъното, но иска чакане за скумрията. Това го знам само от наблюдения, просто няма кой да попиташ за информация, а и ние се задържаме по 1-2 дни на едно място само.

Купете си аутан и димящи спирали за вечерта...щото... 509601

ПП
Така или иначе утре откриваме морският сезон, ако някой е по южното черноморие и зърне сив къмпер форд, да се обади и да се запознаем, освен ако не хванем за гръцко...лошото на къмпера е, че ти идват разни идеи в последните 30 секунди...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  max Сря 18 Май 2011 - 9:30

Шморхи написа:И аз имам същото инфо.
От лодка са хванали 3 октопода, доста калмари(единия доста голям), но половината поне от брега - от кея, огромен сафрид(мисля, че кокали му беше заглавието) и...разни по-дребни риби. Нищо сериозно в крайна сметка. На пискюли, на воблери е било зле. Имало е доста скумрийки, хванали са и ципура...Дошли са някакви пичове от София и нацепили лавраците от брега за нула време. Нашите лодкари се запознали с тях и отишли заедно да правят проби, но за лош късмет рибата е офейкала. Рано сутрин и доста късно вечер са ловили лавраци.
Пичовете от брега са хората с който обикалям за риба в Гърция (много са в час и се чудеха защо не ловят по тяхния начин) sunglasses2 Единия има риболовен магазин в София.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Сря 18 Май 2011 - 9:34

Точно! :609c1f728720fb Бе те и нашите се чудели защо не хващат и затова решили да ловят като тях, но като се оказало - рибата явно е офейкала.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  cerberus Сря 18 Май 2011 - 18:52

toyo1 написа: (много са в час и се чудеха защо не ловят по тяхния начин) sunglasses2 Единия има риболовен магазин в София.
По какъв начин са ловили?
И интересно, точно на кое място в Самотраки, са имали такъв успех?
============
Деца, промених ви малко името на темата, защото е много хубава и има информация и за двата северни Гръцки острова, които са сходнии и единствени. Надявам се не се сърдите, ако има нещо, пишете ми на ЛС
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Шморхи Сря 18 Май 2011 - 19:30

Питаш Тойо, но ще ще се обадя...пак. 439871 Доколкото зная, ловили са по брега около пристанището на Камариотиса, но от външната страна, както и около косата, която започва от пристанището на селцето.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1 - Page 4 Empty Re: Риболов на островите Тасос и Самотраки - 1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите