GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

3 posters

Go down

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон Empty Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

Писане  Светозар Върбанов Сря 13 Апр 2011 - 12:11

Ето и малко от моите творения , за пролетно -есенния сезон , пропускам летния защото съм на морето , а там шарани няма , както и нямам време да ходя на риболов !

Тази я направих преди 5 мин . и вече почна да се оцветява !

[You must be registered and logged in to see this image.]
и сега се консервира -

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ароматите са - скопекс и малина + ягода . Царевицата беше кисната от снощи и тази сутрин я пуснах да поври за 30 мин . след , което я сложих в бурканите и добавих ароматите + боя за яйца и боя за сладки ! Вари се 15 мин . за консервация и е готова . След , като я отворите и не я изхабите цялата трябва да се съхранява в хладилник ! Тази царевица е суха !

А тези са от преди седмица и са с аромат - ванилия , ред неш+ неш мърша и скопекс . Тази е млечна царевица !

[You must be registered and logged in to see this image.]

В момента са с перфектно покритие и оцветяване на зърната , както и ароматизирани .

п.п. Скоро ще бъдат и изпробвани :whistle:
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон Empty Re: Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

Писане  icokanev Сря 13 Апр 2011 - 13:04

[You must be registered and logged in to see this image.] , а как определяш количеството ароматизатор - хем да не е слабо, хем да не е прекалено силен. Знам, че и двата случая не са удачни!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон Empty Re: Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

Писане  Светозар Върбанов Сря 13 Апр 2011 - 14:50

Попринцип Аз си ги правя с по силен аромат и на един такъв буркан слагам по 200 мл ароматизатор / есенция / дип . Защото под водата след известно време няма да има мирис , не дай си боже да е и тинесто дъното - тогава много по бързо ще изчезне аромата ! Но и затова ловя на фидер - там се сменя по често стръвта - на всяко презамятане и пълнене на кошничката ! Аз лично така правя . Инче не знам да има някаква пропорция ? Ако Васко или някой по запознат с миризмите и диповете знае , нека каже 12666
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон Empty Re: Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

Писане  icokanev Чет 14 Апр 2011 - 9:22

Здравей, Зарко! Чел съм и статии за "отблъскващия" ефект при силно ароматизираните захранки, става дума при "стоящи" води. Като основни фактори са: дъно, дълбочина, течения, температура и т.н. на водата. Може би, установените с опити резултати, са за предпочитане? Нали целта е да "излъжеме" рибата? А фирмите-производители едва ли имат такива тестове!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон Empty Re: Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

Писане  carpsliven2 Чет 14 Апр 2011 - 20:37

не е проблем с ароматизирването .. при по-силно дръжи повече .. при по слабо .. издържа по-малко... иначе за отблъскването .. там гаранция няма .. може и лека миризма да я отблъсне.. ама отблъсква .. отблъсква .. колко да ги отблъсква .. сменяш миризмата и рибата идва... все пак тя няма нашия мозъчен капацитет :)
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Цветна царевица за пролетно-есенния сезон Empty Re: Цветна царевица за пролетно-есенния сезон

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите