GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

+7
gogo26
тони котев
tano
Петър Василев
Тедо
DOCTORABukarNo1
max
11 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  max Нед 21 Ное 2010 - 19:42

Здравеите колеги,всеки момент чакам да ми пристигне кемпера 4х4 и понеже постоянно получавам инфо от Гърция (никои не вади разрешителни а през седмица ходат да влачат в гръцко с надуваеми лодки -понеже не се регистрирали??? )Как да разбера ПОСЛЕДНО ---МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ЛОВИ РИБА В МОРЕТО ОТ БЪЛГАРИ и ако може с КАКВИ ЛОДКИ (до колко кс да е мотора ?)Знам че тука има хора които са запознати и ще се радвам ако кажат кое как е (не искам да отида за риба и да се озова в затвора понеже не съм си дал лодката да я конфискуват) ако е толкова СТРАШНО в краен случаи ще РИСКУВАМ (някоя ДЖАПАНКА-надуваема под 3м ) и стар извън бордов и ако е писано да я взимат.......ПП.За кемперите горе доло знам в общи линии но не изключвам и там да има тънкости.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  DOCTORABukarNo1 Нед 21 Ное 2010 - 20:40

За да ловиш от лодка в Гърция ти трябва регистрация. Във форума има всичката инфгормация.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  Тедо Нед 21 Ное 2010 - 21:17

правилото е ясно - за возене и разходки с твърда лодка и мотор до 30кс или надуваема с мотор до 15кс НЕ ТИ ТРЯБВА капитанско и регистрация... За риболов ти трябва билет и регистрирана ЗА РИБОЛОВ лодка, независимо дали е надуваема 3м с 2.5кс или 7-метрова моторница...

Аз лично съм ходил на 3 морски почивки в Гърция с лодка и съм ловил риба без някой някъде да ме проверява... Мои клиенти (3-4 човека) са ги проверявали и или нищо не са им казали за въдиците или са ги предупредили само... До затвор дълбоко се съмнявам, че ще стигнеш освен ако не напълниш 5 щайги риба и се изпериш на кея да ги продаваш (чух за такъв случай с българи в Турция :( )
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  max Нед 21 Ное 2010 - 22:48

Тедо написа:правилото е ясно - за возене и разходки с твърда лодка и мотор до 30кс или надуваема с мотор до 15кс НЕ ТИ ТРЯБВА капитанско и регистрация... За риболов ти трябва билет и регистрирана ЗА РИБОЛОВ лодка, независимо дали е надуваема 3м с 2.5кс или 7-метрова моторница...

Аз лично съм ходил на 3 морски почивки в Гърция с лодка и съм ловил риба без някой някъде да ме проверява... Мои клиенти (3-4 човека) са ги проверявали и или нищо не са им казали за въдиците или са ги предупредили само... До затвор дълбоко се съмнявам, че ще стигнеш освен ако не напълниш 5 щайги риба и се изпериш на кея да ги продаваш (чух за такъв случай с българи в Турция :( )
Колега лодката ми е 6,10м. дъл. на 2,40м.шир . 115кс 4 тактов +елTorqeedo Cruise 2.0 и е оборудвана с всичко наи. ел даунрингери ,сонари GPS и др. не мога да си позволя да стане грешка с властите (докато ако е някоя надуваема даже и наи-лошото да стане няма да ме боли толкова) Не че не искам да съм ЗАКОНЕН но езиковата бариера и бюрокрацията не са ми слабост.А за МЕСАРИТЕ (не съм от тях на 100% ловя риба за тръпката )Мерси за инфото и УСПЕХ
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  Тедо Пон 22 Ное 2010 - 9:55

не виждам какъв ти е проблема да я регистрираш - отиваш при адвокат и казваш, че ти трябва регистрация... Ако искаш, пиши ми на ЛС - знам адвокатка българка в Александруполис, която извършва услугата, а в Кавала има английски говорящ адвокат, пак може да ти свърши работа...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty 123

Писане  max Вто 21 Дек 2010 - 23:10

Наи после една хубава новина относно Български плавателен съд (с международна регистрация) f0169589900b7bd305e7 Колеги след толкова ЛУТАНЕ наи-после случаино попаднах на правилния адвокат ) човекът е работил във морска админ. юрист ----завършил във Франция межд. право--- ся щи кажа и след като му обясних какво искам да правя ---РИБОЛОВ в чужди води ---предимно Гърция fishing1 ми каза какви документи да му приготвя и че с Бг и Гр флаг няма да имам НИКАКВИ проблеми ---естественно ще си извадя билет за риболов ----капитанско имам отдавна МНОГО СЕ СМЯ като му казах за одписването на лодката и регистрирането в Гърция.Направо ще регистрирам голямата с каютата и няма да се занимавам с глупости.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  Петър Василев Сря 22 Дек 2010 - 16:19

toyo1 написа:Наи после една хубава новина относно Български плавателен съд (с международна регистрация) f0169589900b7bd305e7 Колеги след толкова ЛУТАНЕ наи-после случаино попаднах на правилния адвокат ) човекът е работил във морска админ. юрист ----завършил във Франция межд. право--- ся щи кажа и след като му обясних какво искам да правя ---РИБОЛОВ в чужди води ---предимно Гърция fishing1 ми каза какви документи да му приготвя и че с Бг и Гр флаг няма да имам НИКАКВИ проблеми ---естественно ще си извадя билет за риболов ----капитанско имам отдавна МНОГО СЕ СМЯ като му казах за одписването на лодката и регистрирането в Гърция.Направо ще регистрирам голямата с каютата и няма да се занимавам с глупости.

Във България знаеш как стоят нещата,тук е същото,,,ще ти тряснат някоя глоба ,че този дето се е смял този път няма да се смее и ще съжаляваш и за лодката си после.
Тольо тук са Балканите,тук не е Европа,,,,не демокрация ,а анархия,,,само това мога да ти кажа.
Задължителна е регистрацията за всякакви лодки,с мотор,без мотор,за разходка или за риболов.Това е закона и ще те пише ако му е ''накривена шапката'' и никой не може да те спаси.Освен ако познаваш брат му или кумът му.
Така,че ако искаш да ловиш риба от лодка по този начин се приготви за конфискация на лодката и солидна глоба.
Това ,разбира се може и да не се случи за години напред,но може и на първия ти риболов,,не мога да гадая дали ще те предупредят или ще действат по закон,,,ти си направи сам преценка и действай както намериш за добре.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  tano Сря 22 Дек 2010 - 17:34

Петьо е прав -на мои познат грък му прибраха лодката 6.40м +175 сузуки че нямаше разрешително за риболов и сега сега си дърпа космите по г.за от мъка че глобата ще е много яка
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  тони котев Сря 22 Дек 2010 - 18:26

Здравеий колега.Относно лодките вслушай се в мнението на Петьо,правил е всякакви проучвания заради нас,който сме във форума.За кемпер мога да ти споделя моите впечатления,от 3 години обикалям крайбрежието от Александропули до вторият ръкав на Халкидики.Спирал съм на много места и почти никъде не съм имал проблеми,единствено до Неа Перамос има някакви казарми и може да се спира след тях,но пък местото,под една крепост е много хубаво.Когато не пътуваме 2-3кемпера,а сме сами обикновено спираме до някой друг кемпер,така открих много красиви места.Препоръчвам ти да направиш обиколка на Тасос,ако е хубаво времето няма да съжаляваш.Гърция просто е създадена да я обикаляш с кемпер,през 20-40км. има прекрасни заливчета и плажове.На къмпинг не съм спирал защото,просто на едно място повече от ден два не съм се задържал.На повечето плажове има душове със сладка вода и след като се изнесат плажаджиите можеш да се изкъпеш.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  gogo26 Чет 23 Дек 2010 - 9:08

Тони,с кемпера само на определени за това места ли спираш,или където си поискаш?
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  ???? Чет 23 Дек 2010 - 10:58

За риболов в сладка вода от лодка трябва ли ми разрешително.

Досега с съм говрил с 4-ма гръка с лодки и те ми казват, че няма такова нещо или поне те нямаха. Отделно няколко пъти засичаме руснаци да ловят с надуваеми лодки съвсем спокойно.

Иначе за глобите да пишат колкот си искат, ако не ме вкарат в панделата ще им платя следващия живот. Измекяри мързеливи гръцки.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  тони котев Чет 23 Дек 2010 - 11:38

gogo26 написа:Тони,с кемпера само на определени за това места ли спираш,или където си поискаш?
Гого,спирам където ми хареса.Спал съм 2 дена и на 300м. от къпинг(в Керамоти),полицията си патрулира и толкоз.Разбира се като си тръгвам от местото си почиствам боклука акуратно,даже понякога и чуждия.Спал съм и в центъра на Александропули.Паркирах в 18ч.,разгледахме града,хапнахме и към 23ч. решихме да се преместиме на близко плажче,хем да преспиме на спокойствие,хем сутринта да направиме хубаво къпане.Да ама на паркига беше пълно с коли,поне 20тина ме бяха запушили и волю неволю преспахме там.Най-интересното беше,че на паркинга имаше полицай който се усмихна и на развален английски ни каза,че е невъзможно да ни съдейства,а по добре да си лягаме тук.Комшиите са много чуствителни на тема-паленето на огън,глобите са умопомрачителни,но мога да ги разбера,с тия пожари.Иначе за 3-4 хил. километра досега не ме е спирал полицай,в интерес на истината спазвам стриктно правилника,че глобите са им солени.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  Петър Василев Чет 23 Дек 2010 - 16:12

Ivak написа: Иначе за глобите да пишат колкот си искат, ако не ме вкарат в панделата ще им платя следващия живот. Измекяри мързеливи гръцки.
Ивак,по другите форуми можете да си псувате гърците на воля,но тук не позволявам и това по-горе написаното нищо добро не говори за теб.
Ако си спазваш законите никой няма да те глоби или пък нагруби.

За сладководните е разрешено само за промишлен риболов с лодка.
За любителски риболов от лодка в сладководните басейни,било то реки или язовири е забранено навсякъде в Гърция.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  tano Чет 23 Дек 2010 - 18:55

Ivak написа:За риболов в сладка вода от лодка трябва ли ми разрешително.

Досега с съм говрил с 4-ма гръка с лодки и те ми казват, че няма такова нещо или поне те нямаха. Отделно няколко пъти засичаме руснаци да ловят с надуваеми лодки съвсем спокойно.

Иначе за глобите да пишат колкот си искат, ако не ме вкарат в панделата ще им платя следващия живот. Измекяри мързеливи гръцки.
говориш с тях,искаш съвет и после ги псуваш такова отношение не е положително меко казано .Да очаквам такова отношение и към всеки друг .Когато си спазваме законите и се държим на ниво НЯМА НИКАКВИ проблеми :609c1f728720fb
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  max Съб 25 Дек 2010 - 11:52

тони котев написа:Здравеий колега.Относно лодките вслушай се в мнението на Петьо,правил е всякакви проучвания заради нас,който сме във форума.За кемпер мога да ти споделя моите впечатления,от 3 години обикалям крайбрежието от Александропули до вторият ръкав на Халкидики.Спирал съм на много места и почти никъде не съм имал проблеми,единствено до Неа Перамос има някакви казарми и може да се спира след тях,но пък местото,под една крепост е много хубаво.Когато не пътуваме 2-3кемпера,а сме сами обикновено спираме до някой друг кемпер,така открих много красиви места.Препоръчвам ти да направиш обиколка на Тасос,ако е хубаво времето няма да съжаляваш.Гърция просто е създадена да я обикаляш с кемпер,през 20-40км. има прекрасни заливчета и плажове.На къмпинг не съм спирал защото,просто на едно място повече от ден два не съм се задържал.На повечето плажове има душове със сладка вода и след като се изнесат плажаджиите можеш да се изкъпеш.
Колега не ме притесняват таксите които са 25е на ден за кемпера и семеиството ми .Тая година съм решил от велик ден още да започна с обиколките sunglasses2 Ако имаш GPS координати на тякои места ми ги пусни на ЛС :609c1f728720fb Чао и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  tano Съб 25 Дек 2010 - 21:00

Обиколил съм цяла Гърция с кола ,има много неща за разглеждане но бих препоръчал Метеора :609c1f728720fb
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty 123

Писане  max Нед 26 Дек 2010 - 0:27

Метеора е във списька отдавна :609c1f728720fb .Мерси колега
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  sistefanov Сря 5 Яну 2011 - 15:45

Колега на Метеора бяхме на къмпинг "Кастраки". Много ни хареса. Нови бани и тоалетни, барбекю, газови котлони и не на последно място гледката е невероятна. Намира се съвсем близо до манастирите и се виждат няколко от тях. Има и басейн, но мисля, че там ми се възпалиха ушите и след това ми беше малко трудно с гмуркането 509601 . Иначе го препоръчвам. Ето тук малко инфо и снимки. [You must be registered and logged in to see this link.]
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty 123

Писане  max Сря 5 Яну 2011 - 21:30

Мерси колега със сигурност ще мина от там поне за два дни че тръпката ми е морето и ...... sunglasses2
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  ???? Пет 7 Яну 2011 - 11:50

Хубаво няма да ги псувам. Може би трябва да обесня защо съм псувал.

Спазвам всички гръцки закони като съм в Гърция.(те при нас едва ли) Искам да ловя от лодка в сладките им води, но за мен не може. Съжевременно Гърците си ловят без проблем, отделно на всички язовири и по-големи реки си има постоянно присъствие от руснаци с лодки и си ловят необезпокоявани.
На Козани например си ловят хора от цяла Европа сом от лодка. Всички ли са нарушители-барконери? езерото е известно в цяла европа с уловен рекорден сом една идея по-малък от настоящия наш рекорд. Но аз не мога да ползвам лодка там, закона не ми позволява.
На Вардар е пълно с кейчета и лодки за риболов, не Промишлен, а с въдица. Хора с лодки вътре бол. За мен пак не може.
На Струма в долното течение си щъкат постоянно наши, руснаци, гърци търбушат реката с мрежи и ловят с въдици от лодките. За мен пак не може.

Та така, няма да ползвам лодка в Гърция и толкова. Гърция е векове напред пред България, но е мноооого далеч от бяла модерна държава и едва ли някога ще стане.

Извинявайте за развалянето на темата. Приключвам с писането.
И една молба, да ми изтриете профила. Различията в моето мислене и форумното няма да доведат до хубаво.
Айде със здраве.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  tano Пет 7 Яну 2011 - 13:48

ако си изкараш документи -доста сънародници са си изкарали и за лодките си , ловиш и никои нищо неможе да ти каже каквито са законите за нас такива са и за останалите европейци.Жалко че се засягаш тук е форум за ПРИЯТЕЛИ ида си помагаме ако идеш в централна Европа тогава ще разбереш колко са толерантни с нашите цигании бай Ганьовски истории
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  тони котев Пет 7 Яну 2011 - 13:58

sistefanov написа:Колега на Метеора бяхме на къмпинг "Кастраки". Много ни хареса. Нови бани и тоалетни, барбекю, газови котлони и не на последно място гледката е невероятна. Намира се съвсем близо до манастирите и се виждат няколко от тях. Има и басейн, но мисля, че там ми се възпалиха ушите и след това ми беше малко трудно с гмуркането 509601 . Иначе го препоръчвам. Ето тук малко инфо и снимки. [You must be registered and logged in to see this link.]
Благодарности за инфото.Жена ми е ходила до Метеора ,но се разбрахме настоящата година да ги разгледаме семейно.Къмпинга идва точно на място.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  tano Пет 7 Яну 2011 - 14:06

тони котев написа:
sistefanov написа:Колега на Метеора бяхме на къмпинг "Кастраки". Много ни хареса. Нови бани и тоалетни, барбекю, газови котлони и не на последно място гледката е невероятна. Намира се съвсем близо до манастирите и се виждат няколко от тях. Има и басейн, но мисля, че там ми се възпалиха ушите и след това ми беше малко трудно с гмуркането 509601 . Иначе го препоръчвам. Ето тук малко инфо и снимки. [You must be registered and logged in to see this link.]
Благодарности за инфото.Жена ми е ходила до Метеора ,но се разбрахме настоящата година да ги разгледаме семейно.Къмпинга идва точно на място.
в единия манастир имаше една бъчва 5 тона маи беше, за вино eyeballs_icon
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  tano Пет 7 Яну 2011 - 14:09

ако не бързате не минаваите по магистралата за да запомните и пътуването -има много красоти :609c1f728720fb
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  Петър Василев Пет 7 Яну 2011 - 15:39

Ivak написа:Хубаво няма да ги псувам. Може би трябва да обесня защо съм псувал.

Спазвам всички гръцки закони като съм в Гърция.(те при нас едва ли) Искам да ловя от лодка в сладките им води, но за мен не може. Съжевременно Гърците си ловят без проблем, отделно на всички язовири и по-големи реки си има постоянно присъствие от руснаци с лодки и си ловят необезпокоявани.
На Козани например си ловят хора от цяла Европа сом от лодка. Всички ли са нарушители-барконери? езерото е известно в цяла европа с уловен рекорден сом една идея по-малък от настоящия наш рекорд. Но аз не мога да ползвам лодка там, закона не ми позволява.
На Вардар е пълно с кейчета и лодки за риболов, не Промишлен, а с въдица. Хора с лодки вътре бол. За мен пак не може.
На Струма в долното течение си щъкат постоянно наши, руснаци, гърци търбушат реката с мрежи и ловят с въдици от лодките. За мен пак не може.

Та така, няма да ползвам лодка в Гърция и толкова. Гърция е векове напред пред България, но е мноооого далеч от бяла модерна държава и едва ли някога ще стане.

Извинявайте за развалянето на темата. Приключвам с писането.
И една молба, да ми изтриете профила. Различията в моето мислене и форумното няма да доведат до хубаво.
Айде със здраве.
Първо искам да ти кажа,че тези ,които казваш(гърците)си бракониерстват,защото са си в къщи и все ще се намери я брат,я сват за да ги оттърват от глобата,но ти ще си я платиш като поп,защото няма кой да те отърве.Плюс това ме питаш и кое е законно,та ти отговорих.За това дали не спазват законите когато са във БГ,,,си е техен проблем,не наш,да си плащат глобите.

п.п.Ако наистина настояваш да ти изтъркам профила потвърди,макар,че не виждам нещо лошо да си направил,попита,отговорихме ти и т.н.
Сега, ако си пък нещо настроен срещу форума по някоя счупена китара си е друг въпроса sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция Empty Re: Питане за кемпер и риболов с надуваема лодка в Гърция

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите