GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нещящи лавракита

+8
ПЛУВЧО
Петър Василев
nissana
Моряка
esox hunter
Мънцата
DOCTORABukarNo1
cerberus
12 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Нещящи лавракита Empty Нещящи лавракита

Писане  ???? Съб 20 Ное 2010 - 7:28

Здравейте колеги!Напоследък ми се случват все странни неща,все едно съм на посещение в някакъв аквариум и виждам доста риби ама не мога да ги хвана.С тая разлика,че в аквариума не нося въдица!Тази седмица на два пъти ходих вечер на едно пристанище да посурвакам малко.Резултата една баракудка с воблерче на йо зури,което го бях купил няколко часа преди това(фосфоресциращо,един приятел е разбил лавракитата в северна Гърция с такова).Та значи както си хвърлям от време на време минават едни сериозни лавракита(виждат се добре понеже има много лампи),които реагират на примамките ми както аз реагирам на лещата на жена ми,след като преди това съм хапнал солидно на някоя таверничка!Имах само едно бързо приближаване на лаврак и то след сливър на рапала(17см),на който преди време имах удари на огромни баракуди точно на това място(сливъра го сложих ей-така от носталгия).
Сигурно много от вас си казват: абе що все при тоя идват дето не може да ги хваща,ту дорада ту лавраци!?!
В последния брой на сп."Псарема" има една статия в която се разказва как ги ловят успешно на мач със стръв бял червей и захранване през ноща.Някой пробвал ли е нещо подобно защото все пак списанието си е списание?
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  cerberus Съб 20 Ное 2010 - 10:46

Просто са те забелязали и са разбрали какво им готвиш, учудващо щеше да бъде обратното, ако ги беше хванал :)
И аз съм чувал за бял червей, но не съм виждал, нито ловил.
Доктора имаше някаква техника със скариди, може би ще бъде любезен да ни каже подробно, за да не объркам аз нещо...
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  DOCTORABukarNo1 Съб 20 Ное 2010 - 13:29

Риболова с живи скариди за лаврак е следният.
Лови се на плувка 5-8г. Дълъг повод, флуорокарбон 2м, без олово.
Кука от тънка тел с къса дръжка, по-голяма - зависи от размера на скаридите. В Англия ловя на скариди 5-8см с куки Но: 2/0-4/0.
Тайната е че се закачат две живи скариди с лице една към друга прз първия сегмент, така че опашките да са им свободни.
Скаридите са много тереториални и сложени в такава близост почват да се бият и издават тракащ звук с опашките копйто много привлича лаврака. Затова няма нужда от захранка. Лови се при изгрев и през ноща на осветен кей. Скаридите ги ловя като остъргвам с кеп стената на кея и камъни.
Скаридите ги държа в пластмасова кофа с помпа.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Съб 20 Ное 2010 - 19:29

Благодаря за интересния метод,но все пак ще поупорствам още малко на спининг и ако няма резултат ще търся някакво подобно решение,щото спининга е хубаво нещо ама аз обичам и да хапвам рибка не само да спортувам!
Между другото вчера взех едно воблерче на Maria"duplex",което прилича на миноу на йо зури обаче е с малко по широка лопатка и при 80мм. тежи 31 гр.,досега не съм ползвал такова,предполагам че при по-бавно водене,което си мисля че е добре за лавраците може да върви доста по-дълбоко.Ще ми се то да е разковничето.Поне при мен миноу на йо зури са най-успешните воблери за лаврак.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  DOCTORABukarNo1 Нед 21 Ное 2010 - 1:50

До колкото аз разбирам лаврак се лови на повърхностни воблери не на дълбокогазещи.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Нед 21 Ное 2010 - 18:52

DOCTORABukarNo1 написа:До колкото аз разбирам лаврак се лови на повърхностни воблери не на дълбокогазещи.

Сигурно е така,както споменах при мен най-успешни са тип миноу на йо зури,които са плиткогазещи,имам обаче някакво наблюдение,че по едрите лавракита си обичат по- безопасни дълбочини особенно в пристанищата въпреки,че можеш да ги видиш и на повърхността.Много хора ловят на псаротрофи(един вид пружина с много куки и размекната гранула на основа сардина) на дъното и само сардина на полиангистро на дъното.Хващал съм добър лаврак на сардела на дъното в 2 на обяд в най голямата жега,и в същото време доста дребни през ноща на място дълбоко 1м. на 2-3метра от брега?!?В същото време гледах как един японец представяше уолкъра Сами на Лъки Крафт и ги късаше навсякаде,ама то там вреше от лавракита а аз още нямам сторване на него.Май Цербера лъкатуши такъв,я да каже хваща ли нещо с него!Иначе много ми е кеф да му правя баня,с тия зиг- заци.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Пон 22 Ное 2010 - 15:08

Първо да кажа, че нямам никакъв опит с лавраците и морския риболов.

Но не виждам смисъл да се гонят на спининг при положение, че си вземат на жива стръв.
Случая е от преди две седмици, скапах се да въртя воблери и клатушки, влачих, мятах по недостъпни места на голяма дистанция и нямаше пипане.
На стръв резултата 2 риби едната 2,600 точно другата към 2 кг


[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от Ivak на Пон 22 Ное 2010 - 15:40; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  Мънцата Пон 22 Ное 2010 - 15:13

Ivak написа:Случая е от преди две седмици...
Къде тва бре eyeballs_icon
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  cerberus Пон 22 Ное 2010 - 19:20

za4o75 написа:...лъкатуши такъв,я да каже хваща ли нещо с него!Иначе много ми е кеф да му правя баня,с тия зиг- заци.
Нямам спомен, да съм хващал лаврак на него, но имам няколко лефера. Сами не е чист уокър, а е хибрид, може да се води и като попер и издава добър звук, ако му свикнеш. По принцип няма причини да не хваща лавраци, даже бих казал че има всички характеристики да ги хваща.
Ivak написа:...Но не виждам смисъл да се гонят на спининг при положение, че си вземат на жива стръв....
Ти с няколко думи, закопа всички спинингисти и спининга като цяло... :)
Ivak написа:...скапах се да въртя воблери и клатушки, влачих, мятах по недостъпни места на голяма дистанция и нямаше пипане...
Някъде бъркаш. В това е чара на спининга, да направиш нещо, но по трудния начин :)
DOCTORABukarNo1 написа:До колкото аз разбирам лаврак се лови на повърхностни воблери не на дълбокогазещи.
Докторе, в много случаи, с дълбокогазещи има по-добри резултати
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  esox hunter Пон 22 Ное 2010 - 22:32

Мънцата написа:...Къде тва бре eyeballs_icon
Тъй като ги гледам някъде там, където сладката вода се умешва със солената sunglasses2 ...Жокерче sunglasses2 .... па ако бъркам Ivak-a да ме порави sunglasses2

Ivak, страхотни лавраци - Бравос! :609c1f728720fb
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Вто 23 Ное 2010 - 8:21

Cerber грешката ми беше жълтия плетеняк (въпреки замътената вода) или поне така си мисля. Иначе проводки и воблери уж са ясни. Бързо с пресекулки или поне така са ме учили.

Там някъде е където се срещат сладката и солената вода. На лични ще кажа къде са ако някой има мерак да ходи eyeballs_icon

Бях тръгнал за сом, ако бяхме целенасочено за лавраци щеше да има повече риби предполагам. Рибите си вземат на метален повод с 3 нули кука като стой та гледай, удъра е доста тежък за риби такъв размер eyeballs_icon риба 2-3 кг отнасяше стръв 10-15 см като стой та гледай. Повече инфо в темата на Никола в Нариба

И все пак си мисля, че резултата спининг срещу стръв би бил 10:1 най-малко
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Вто 23 Ное 2010 - 19:06

Абе Ivak първо казваш,че нямаш никакъв опит с лавраците а после даваш резултат 10-1 в твоя полза.Вярно е че риболова със стръв има по голямо приложение.Само не разбрах за какъв удар говориш,удара е при спининговия риболов и за това на мен той ми доставя най-голямо удоволствие.А доколкото разбирам твоята цел е рибата да излезе от водата,а как ще стане това не е много важно.Няколко пъти аз съм се изкушавал и съм използвал не толкова спортсменски методи на риболов обаче нищо не може да се сравни с удоволствието на извадената риба по любимия ми начин-спининга!
Иначе лаврака е една от най-лесно вадещите се морски риби.Между другото използва ли така нашумелия флуорокарбонов повод?




Май малко го попресилих това изказване!?!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Сря 24 Ное 2010 - 9:07

Първо бях тръгнал за сом а не за такива дребни риби. Затова и такъмите са ми такива.

Защо ме нападаш Колега или този който търси най-краткия път до рибата е браконер.
По горе написах, че съм се мъчил на спининг, но явно толкова си мога с този метод. Исках да си хвана сом, не съм искал да тормозя лавраците с дебели куки и влакна и дънни въдици. Просто при риболова на сом няма нищо финно. Относно удъра - влакното е изпънато от течението и въдицата е вдигната високо та като клъвнеше рибата си натискаше върха на въдицата, това имах на предвид.
Отделно когато не съм ходил месец и повече за риба имам желание да хвана нещо не да стоя 3-дни на брега като прани гащи.
Нямам желание за спор, просто показах по-разлчичен начин по който се хванаха лавраци, би било от ползва за разучаването на поведението на рибите предполагам.

Относно спининга, като съм говорил с хора, които ги ловят прилично добре. Лови се на развиделяване и смрачаване, мнооого бърза проводка, насечена от време на време, каменисти сравнително плитки места, заливи
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Сря 24 Ное 2010 - 18:39

Ивак каза;
Отделно когато не съм ходил месец и повече за риба имам желание да хвана нещо не да стоя 3-дни на брега като прани гащи.
Нямам желание за спор, просто показах по-разлчичен начин по който се хванаха лавраци, би било от ползва за разучаването на поведението на рибите предполагам.

Колега не съм искал да те нападам,просто обичам да споря пък ти нямаш желание sunglasses2 .Упреквам теб ама и аз скоро на моето място ще ги пробвам на стръв(мисля си за бял червей).Поздрави!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Вто 30 Ное 2010 - 22:03

Лавракитата пак нещат нещо ама има и други риби.В събота се събудих много рано и отскочих преди работа да ги пробвам пак.Беше около 5ч. духаше лек ветрец.Рибари имаше на около 150м. от мен.Носих две пръчки една 3м.20-40гр. и една 2,40 15-30гр.Разпънах по късата щото много по ми е удобно да водя повечето видове примамки с нея.Има достатъчно светлина и на няколко метра се вижда какво минава.А то движение си имаше.Приближих се до едно удобно място между два големи скални къса,като се постарах да не хвърлям голяма сянка към водата.След пробата на тежкия воблер за ,който бях писал(движи много странно нещо не ми хареса) сложих едно йо зури миноу имитация на сардела и в този момент видях две кокалита да се отдалечавт вляво от мен.Метнах пред тях и още на втория оборот удари,много хубаво кокали .За първи път ми удря кокали на такава едра примамка.След няколко минути сложих една силиконка Раглу с утежнена кука(джиг) и още на първото хвърляне по сериозен удар -луцос ,след кратка борба го гребнах с кепа.След малко пак некви сенки бързо сграбих едно по -малко воблерче от кутията и замах по посока на рибите.Джакото(както се оказа в последствие) има много високочестотни вибрации и въпреки малкия си размер се усеща доста отчетливо по пръчката,удари ми почти веднага.Пак хубаво кокали.След малко още един удар, но не се закачи.Трябваше да тръгвам и по пътя към колата хвърлих на едно по плитко място пак с джакото.Пак незабавен удар и едно малко лавраки за разнообразие.Действително вече закъснявах и трябваше да тръгвам.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Вто 30 Ное 2010 - 22:05

Нещо не мога да качвам снимки!?!Рибите не са малки кепа е голям sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  Моряка Вто 30 Ное 2010 - 23:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Сря 1 Дек 2010 - 6:37

Благодаря колега!Ако не ти представлява проблем би ли ми обяснил накратко как ги слагам в темата?След като копирам от снимка бг.какво правя по натам?
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  Моряка Сря 1 Дек 2010 - 11:56

Пада се 11-та снимка от темата

[You must be registered and logged in to see this link.]
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  nissana Чет 27 Яну 2011 - 16:21

Злати,тва ЙоЗури е убийствено,фаворит ми е.Лови не само на морето.Аз ще пробвав лавракитата началото на тая година само на джърк,па кво сабя покаже.Има едни 4-сантиметрови попери на ЙоЗури,направо да си оближеш пръстите :dancingHappy_i
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  nissana Чет 27 Яну 2011 - 16:22

Я провери моля те,кой е модела на фосфоресциращото Дзури?
П.С.Получи ли подаръци?
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Чет 27 Яну 2011 - 22:53

Не си спомням как се казва модела а и не го намирам сега в каталога ама утре ще мина през магазина да го видя,ей това е.А подаръците ги е взел баща ми и тъкмо с тях повод да ми прати течни провизии!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  ???? Чет 27 Яну 2011 - 22:57

nissana написа:Злати,тва ЙоЗури е убийствено,фаворит ми е.Лови не само на морето.Аз ще пробвав лавракитата началото на тая година само на джърк,па кво сабя покаже.Има едни 4-сантиметрови попери на ЙоЗури,направо да си оближеш пръстите :dancingHappy_i

И аз имам доста повърхностни примамки ама още не съм хващал нищо на тях,вярно че и ги пренебрегвам малко.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  nissana Пет 28 Яну 2011 - 20:35

Баце,се едно ловиш пъстърва-тихо,иззад камъните,да не те видят.А кви воблери ми показа Крумофф,уникални,италиански.Дилара беше Утопиалурес.
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  Петър Василев Пет 28 Яну 2011 - 20:45

nissana написа:.Дилара беше Утопиалурес.
Ко речиииии смях
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Нещящи лавракита Empty Re: Нещящи лавракита

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите