GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Царевични гранули

5 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Царевични гранули Empty Царевични гранули

Писане  ???? Съб 6 Ное 2010 - 9:24

Здравейте,наскоро ползвах царевични гранули.Не става въпрос за традиционните пелети, които трябва да се накисват предварително от вечерта.В магазина ми казаха че се разтварят по бързо от пелетите.Хвърлих една шепа до брега, за около дестина минути се разтвори и стана на каша.Сложих ги в захранката и мисля че имаше резултат.:dancingHappy_i
Колеги ползват същото на плочки за капан ,аз лично не съм.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  carpsliven2 Пон 8 Ное 2010 - 22:34

Несъм виждал такива .. незнам защо неги правят .. сигорно си има неква причина
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Вто 9 Ное 2010 - 13:42

carpsliven2 написа:Несъм виждал такива .. незнам защо неги правят .. сигорно си има неква причина

Тука в Търново ги правят,ще се поинтересувам magnifier и ще дам инфо.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  carpsliven2 Чет 11 Ное 2010 - 19:47

Кой ще си играе да прави бавно или бързо разтворими.. гранулите се правят в БГ само за животни... а тези които правят садковите .. ги правят само в опаковки по 50 кила... е еее нема нормален рибар да си купува по 50 кила гранули от вид.
Със много от гранулите се злоупотребява .. понеже ги правят от трици и ярма и ги продават за хубави и лъжат масово хората.. Други пък взимат от трици от фуражните .. дето са по 20 стотинки килото.. запечатват в неква смешна торбичка.. без да спазват дори правилата (да се слага в целуфанена торба за да несе задушава) ами слагат в найлонови торби понеже са по-ефтени и ги продават по 1.50лв.. Абе кво да ви кажа .. общо взето безобразия.. 60678 606186 :f38b1c44c48ae2
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Чет 11 Ное 2010 - 20:52

carpsliven2 написа:Кой ще си играе да прави бавно или бързо разтворими.. гранулите се правят в БГ само за животни... а тези които правят садковите .. ги правят само в опаковки по 50 кила... е еее нема нормален рибар да си купува по 50 кила гранули от вид.
Със много от гранулите се злоупотребява .. понеже ги правят от трици и ярма и ги продават за хубави и лъжат масово хората.. Други пък взимат от трици от фуражните .. дето са по 20 стотинки килото.. запечатват в неква смешна торбичка.. без да спазват дори правилата (да се слага в целуфанена торба за да несе задушава) ами слагат в найлонови торби понеже са по-ефтени и ги продават по 1.50лв.. Абе кво да ви кажа .. общо взето безобразия.. 60678 606186 :f38b1c44c48ae2

Не така де колега,не така.Не може да мислиш, че понеже сме в българия и всичко е менте и е направено за злоупотреба.Определено има доста хубави неща,това че си попадал някога на нещо некачествено не ти дава правото да класифициаш всички като шарлатани! :9bbce68c65a7e8
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  carpsliven2 Чет 11 Ное 2010 - 21:05

Колега .. аз съм отдавна в тез системи .. кажи ми един който не е шарлатанин и кои са тез гранули.. и на каква цена са .. бъди по-конкректен за да повярваме че наистина неса шарлатани.. щот аз такива несъм виждал 12666
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Пет 12 Ное 2010 - 19:52

Тука изглежда че аз трябва да защитавам нещо, за което вие имате лошо мнение!
Поинтересувах се малко повече,за какво става на въпрос.
Даже направих няколко проби!
Много интересно!При накисване не се размиват, а се разпадат на все по малки парчета за около от час и половина, образувайки нещо като мъгла около тях.Което лично мен ме устройва,пресяват се рибите,като се минава от по голяма на по малка.На практика ако се захранва периодичо ще има винаги мамка за едрите но можем докато дойдат да си скубем и по дребните.
В течаща вода, за приблизително същото време но без мъглата.Теченито отмиваше по малките частици и на мястото което сме захранили оставаха само едрите.
Представляват, царевично тесто оформено като гранули и изпечено на бавен огън.
Човека който ми даде инфото каза, че предпочита такива плочки(ТТХ) и гранули поради трайноста и ефиктивноста им.
Обясни ми ,че ги предпочита понеже се разтварят бавно и по малко се размиват, а дребните риби не могат да ги налапат.Не като другите които са пресовани и след като се намокрят 'цъфват" и дребната рибата ги изсмукват като прахосмукачка.

Цената по магазините е приблизително 2,50лв.

Тей като вече съм спец,ако има нещо друго съм насреща sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Пет 12 Ное 2010 - 21:20

gegata написа:Колега ти къде и кога ги пробва тва пресовано царевично брашно че стигна до тези изводи?
Царевично тесто.
И за да се стигне до изводи е достатъчно да се помисли малко!
първо-аз лично пробвах в домашно условия;
второ-казах че съм ги ползвал;
трето-цитирах човек който има предпочитания към тях:

Ако смяташ, че не съм прав ще ти пратя два пакета да си направиш пробите.И да ги споделиш в темата.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Съб 13 Ное 2010 - 20:07

gegata написа:Еми колега питам ЗАЩОТО така и си помислих че ,си я пробвал .В домашни условия няма как да постогнеш 100% ефект за поведението на захранката във река(пусна чешмата ли).Трябва да се вземе в пред вид и температурата на водата(пусна крана и накисна ).Най-оптимално и ефекно захранката(зависи каква) се влияе от градусите на водата(при по-топла ,и по -студена),това ми беше питането.
А царевичното ТЕСТО(се прави от царевично БРАШНО ако не греша).
Вече е късно да ми пратиш ма съм ти и малко далечко,мисълта ми е че,тази захранка трябва да се пробва на самото място(язовир,река),в подходящо време и сезон.

Сам казваш, че в момента няма как да се направят реални проби.Като се запролети ще направя и на два три разновидни водоема.
И ако има желание се намира начин,това че си далечко не може да е проблем,
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  carpsliven2 Пон 15 Ное 2010 - 18:41

И ти ми говориш че, неса шарлатани.. колега .. ако незнаеш мога да ти кажа че, царевицата в България е 0.23лв. .. За цена която говориш от 2.50лв. е повече от шарлатанство .. това си е живо обирджийство.. дори е подсъдно..
Такива гранули би трябвало да струват не повече от 0,50-0.60лв. за килограм.

carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Пон 15 Ное 2010 - 19:50

carpsliven2 написа:И ти ми говориш че, неса шарлатани.. колега .. ако незнаеш мога да ти кажа че, царевицата в България е 0.23лв. .. За цена която говориш от 2.50лв. е повече от шарлатанство .. това си е живо обирджийство.. дори е подсъдно..
Такива гранули би трябвало да струват не повече от 0,50-0.60лв. за килограм.


Колега, аз говоря за ефективноста!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Цената няма да коментирам,така са сметнали такава са сложили.
На нас и подаръци да ни правят, пак косури ще намерим.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  carpsliven2 Вто 16 Ное 2010 - 18:59

Колега .. нямам нищо против ефектноста им.. неможе то тъй да се решава.. че, те утре могат да решат хляба да стане по 5 лева.. и кво тряа да плащаме ли или да се опълчим.. изглежда неосъзнаваш че, такава цена за царевични гранули си е направо подигравка с риболовците .. ама както и да е ..
Исках само да ти докажа че, и те са шарлатани ..
Не се опитвам да спора или да те убеждавам в нещо.. само си тълкуваме реално нещата..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Мънцата Вто 16 Ное 2010 - 19:19

Ае стига сте я дъфкали таз тема веееее :6425deb86829a0 Васе, тва са частници ве брат, всичко могат да правят, като не ни отърва ... знаеш sunglasses2 А колегата просто сподели впечатления, за което трябва да му благодарим :thumbsupsmiley В румънско питаш ли ме кво преживях, като дадох 45 лв за кило топки 41990 Винаги ще има клиенти и за въпросните царевични гранули, знаеш - кеф цена няма sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Pavkata 1977 Вто 16 Ное 2010 - 20:07

Мънцииии,не е така Брат темите трябва да се дъвчат,трябва да има дискусии за да се стигне до истината!
Започвам първо с това да кажа на Васко как стоят нещата,макар той да знае по-добре от мен!
Колко парици е реалната цена на захранките,които купуваме по 2-2.50лв.(имам предвид бъларските Респект,Филстар...),консервираната царевица в 150 милилитра бурканче колко ли струва,кьоспе...
di_vik сега към теб-Васко имаше един пост,че най-трудното е да разбереш местообитанието на рибата,тя има характерни места,особенно в големите язовири и ако ти не си там може да си стоиш с месеци и да нямаш класна риба,ако ще и 1 тон царевични гранули да хвърлиш на Жребчево и ако не познаваш навиците на шараните и амурите ще си капо!
Гега трябва да се експериментира,като познавач на дунавските места-ти ме водиш на мястото,аз започвам с експериментите,които много често включват "интервю" с местните рибари-това е повече от сонар,такъмииии и всичко останало!
Благодаря Ви Приятели,че Ви има в спора се ражда истината,а особенно рибарската е многолика:на Дунав е едно,на Жребеца друго,а на Пясъчник трето!
Но ние затова сме "Форумът" за да обменяме инфо и да знаем къде,как и с какво!
Лека вечер! 856625
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  carpsliven2 Вто 16 Ное 2010 - 23:08

Да оставим частниците настрана .. наистина евала на колегата че споделя с на.. просто ме е яд малко като се ебават с цените за фуражни стоки..
Добре е да се обедени няква тема за гранули като цяло.. Аз доста години съм се занимавал с най-различни гранули и тестове.. понеже обичам да експериментирам .. ама тва е защото хода за риба на седмицата по два пъти за по 3 дни 41990
..
Според мен най-добрите Български гранули са на с.Калояново.. създадени от ихтиолозите.. съдържат - соев шрот,слънчогледов шрот,царевица,пшеница,оризово брашно. ароматизирани са със фуражна ванилия.. Продават се само в разфасовки от 10кг. Ако ги вземеш от място .. цената им е 0.64 лв. за килограм. В Сливен се предлагат разфасовки по 1кг. .. цената е 1лв. .. ако вземеш повече от една .. цената е 0.80лв.
До колкото знам .. фуражния им завод е един от най-модерните технологии е Европа.
Но както и да е .. определено гранулите им работат навсякъде където съм ходил..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Сря 17 Ное 2010 - 15:57

Pavka-принципно съм съгласен с теб,но нима целта не ни е да хванем риба даже и на неправилното място.
Всяко едно живо същество се движи за да се храни, като се ориентира по съставките, цвета и аромата на храната.
После идва реда на задържането точно на мястото което ние сме захранили.И тогава влиза в сила умението на риболовеца.Ако го има си тръгва с пълен живарник,ако ли не ... сори.
Всеки си носи всякакви бърканици за да хване риба,от трици за прасето до високо качествени захранки.Но не всеки ги използва както трябва!
Та отдалечихме се от темата.
Всички сме виждали, че в марковите захранки има царевичен шрот-получава след като са минали термична обработка и изцедени на преса.Следователно са сбити и им трябва време да се разтворят!
Както написах в предните си постове гранулите започат да се разтварят след хвърлянето им във водата и не е нужно предварително накисване.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Pavkata 1977 Сря 17 Ное 2010 - 16:09

Съгласен съм,но все пак твърдя,че за големите държавни водоеми е много важно да знаеш местообитаването или "маршрута" на рибите за да можеш посредством храната да ги задържиш!
А за Дунава конкретно трябва да се мисли нещо...с това течение,нека се произнесат Дунавските,но там се иска тежка храна,тия пелети ще ги отнася!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Сря 17 Ное 2010 - 16:14

За там има същото, но е на плочки.Чудесно е за капан.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Pavkata 1977 Сря 17 Ное 2010 - 16:46

За мен "капана"като метод е достатъчно остарял и бракониерски,не искам да обиждам никого,но ползването на повече от 1 кука води до рискове както за здравето на самата риба,така и за нейното вадене!
Предпочитам сигурността на монтажа и порядъчното отношение към рибата пред "капана" с 4-6 куки,които не е ясно кога,как и къде ще ушият рибата,а останалите свободно веещи се ще се закачат при първият шавар,дънер,праг...
Давам пример от последният риболов на Панчарево,шаро взимаше на 2 метра от шавара,монтаж "метод", косъм,12 удара---10риби,всички в добро здраве,като се има предвид,че ваденето беше силово с корави тояги!
Ели-пружина с 2 куки,много по сериозен процент откачания!
Мисля,че за съвременният шарански риболов различните видове монтажи "на косъм" е най-добрият вариант!
Иначе пружинката си я ползвам редовно,но и там открих малко тайнички,гарантиращи по-голям процент сигурно закачени риби!
Да отклонихме се от темата доста,но пък се получи диалог!

Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Сря 17 Ное 2010 - 17:29

Като повдигна въпроса "на косъм".Дали има начин да ползваме и гранулите по този начин.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Красимир Сря 17 Ное 2010 - 19:38

Има специални гранули за това.
avatar
Красимир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 29.08.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Сря 17 Ное 2010 - 21:22

di_vik написа:Като повдигна въпроса "на косъм".Дали има начин да ползваме и гранулите по този начин.

Има силиконови косми с пръстенчета, точно за такива монтажи. Има и само пръстенчета с ухо за директен монтаж на куката. Има и пробити в средата гранули за монтаж на нормален косъм(както е писал колегата в предния пост). Има и меки гранули за директен монтаж на кука(това е пак и за шарани, предимно на плувка).
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Красимир Сря 17 Ное 2010 - 22:59

Много трябва да се внимава при риболова на гранули с монтаж на косъм,зависи от гранулите за колко време се растварят във водата.
avatar
Красимир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 29.08.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  ???? Чет 18 Ное 2010 - 9:42

Красимир написа:Много трябва да се внимава при риболова на гранули с монтаж на косъм,зависи от гранулите за колко време се растварят във водата.

За колко време трябва да се разтварят гранулите според тебе за да има ефект.
И за да съм по темата, времето което се разтварят въпросните гранули достатъчно ли е или не?
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Pavkata 1977 Чет 25 Ное 2010 - 17:05

Има гранули(пелети),които карат по 4-5-6 часа в зависимост от дълбочината,течението,дребната рибка,която ги "усмуква".
Като имам време ще си поиграя с фотоапарата и ще внеса малко снимков материал и ще си кажа мнението.
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Царевични гранули Empty Re: Царевични гранули

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите