GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сев.Гърция-места за риболов

+18
baralya
КИРО
chapara
direktora
sistefanov
cerberus
Ресьора
govani
KREPEJA
s4etovod
dbc
flirtadjiika
Gergov
Стефан Добрев
nissana
DOCTORABukarNo1
Петър Василев
tano
22 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  dbc Вто 26 Апр 2011 - 22:46

Стефан Добрев написа: Между другото да попитам нещо.На скарида лови ли се нещо,защото останах с впечатлението,че скаридата нищо не я яде.

Аз я ям. sausage
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  tano Вто 26 Апр 2011 - 23:12

dbc написа:
Стефан Добрев написа: Между другото да попитам нещо.На скарида лови ли се нещо,защото останах с впечатлението,че скаридата нищо не я яде.

Аз я ям. sausage
не само ти ами и на почти всики риби им е любимото ядене обаче си има чалъми за приготвяне и не купуваите готова обелена .
Като я обелите нарежете я на парчета колкото големи ви трябвата и я сложете на слънце върху вестник и омешана със сол или захар sunglasses2
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Стефан Добрев Сря 27 Апр 2011 - 19:42

Ако ги опазя от жената /сигурно и със захар ще ги яде/ ще го пробвам Тано.Благодаря!
Стефан Добрев
Стефан Добрев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.10.2010
Брой мнения : 304 Рожд.дaта : 15.12.1954
Години : 69

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Петър Василев Сря 27 Апр 2011 - 20:54

Стефане,аз пък ще ти кажа друг начин за приготвяне и съхранение на скаридата,макар,че скаридата като стръв е сама за риболов от лодка.
Обелваш я и я осоляваш обилно и я оставяш да си пусне соса.После я прибираш в хладилника без да я изцеждаш sunglasses2
Не я изцеждай или изсушавай никога!
Така можеш да си я прибереш във фризера и да я използваш след месеци sunglasses2
Изпитана марка,няма майтап,пък за измама въобще не се говори sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  dbc Чет 28 Апр 2011 - 13:03

Стефан Добрев написа:Ако ги опазя от жената /сигурно и със захар ще ги яде/ ще го пробвам Тано.Благодаря!

clap
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Стефан Добрев Чет 28 Апр 2011 - 15:35

[quote="Петър Василев"] скаридата като стръв е сама за риболов от лодка На едната въдица слагах обелена скарида,но от черноморските/дребна/.5 часа я презамятах,но винаги си я вадих цяла.Сигурно защото е от брега?Хвърлях на около 80 метра.Между другото и зарганите ги хванах между 60 и 80 метра от брега.
Стефан Добрев
Стефан Добрев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.10.2010
Брой мнения : 304 Рожд.дaта : 15.12.1954
Години : 69

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  tano Чет 28 Апр 2011 - 16:17

НЕ ВЗИМАЙ обелена не става за риболоф ,а ако се загледаш из локвите около скалите има много жива местна гарида!Гаридата я използваи от скалите за петропсара sunglasses2 100% ще има резултат ,преди да взема лодката повечето така ходех за риба.Успех!!!
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  s4etovod Вто 24 Май 2011 - 19:14

Прясно инфо за Ставрос!!!

Слуховете, че се навърта скумрия са верни! В Събота /21.05/ през ноща след 3 часа е имало изпълнения на петричани от по една хладилна кутия..... Да!!!...и нали няма петричани във форума...инфо вяло или по-скоро няма 484712

Кандардисах се и аз и в неделя /22.05/ в 21ч бяхме на линия да проверим за какво става дума. И... голямото чакане почна....до 6,00 сутринта, когато чат-пат започнаха да излизат. НОООО това трая САМО 1 час, защото дойде още един голям кораб и целия кей в момента е блокиран и не става за риболов. Два кораба са и ще ги пълнят с нещо и като помня колко време отнема това от миналогодишната ми ваканция там -> чао скумрия за тая пролет :!: :!: :!: Резултатът от нашата разходка е 300км път за 15 бройки...но поне уситхме тръпката отново.

Та така, ако някой иска да ходи да се пробва - първо да събере актуално инфо дали няма кораби щото ще иде и само ще слуша как рибата пляска зад тях. В момента и поне още 4-5 дни ще пълнят корабите, така че по-добре се ориентирайте другаде или просто идете на плаж - виж за това вече става.

Поздрави
s4etovod
s4etovod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.09.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 10.05.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  KREPEJA Пон 13 Юни 2011 - 17:53

Интересува ме дали има добри шаранджийски дестинации в Гърция ?
Благодаря предварително !
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Петър Василев Пон 13 Юни 2011 - 20:50

KREPEJA написа:Интересува ме дали има добри шаранджийски дестинации в Гърция ?
Благодаря предварително !
Има и то доста sunglasses2 ще потърся и ще пусна тема :95a6347ec54c90
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  KREPEJA Вто 14 Юни 2011 - 16:53

Петър Василев написа:
KREPEJA написа:Интересува ме дали има добри шаранджийски дестинации в Гърция ?
Благодаря предварително !
Има и то доста sunglasses2 ще потърся и ще пусна тема :95a6347ec54c90

Благодарим за което ! beer
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  govani Сря 15 Юни 2011 - 7:58

Езерото Волви.Минава се по стария път от Ставрос за Солун.
govani
govani
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.04.2010
Брой мнения : 44 Рожд.дaта : 11.09.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  KREPEJA Пон 20 Юни 2011 - 16:32

govani написа:Езерото Волви.Минава се по стария път от Ставрос за Солун.
Благодаря , а нещо по близко до Свиленград ? sunglasses2
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Ресьора Пон 20 Юни 2011 - 16:40

KREPEJA написа:
govani написа:Езерото Волви.Минава се по стария път от Ставрос за Солун.
Благодаря , а нещо по близко до Свиленград ? sunglasses2
Ми Харманли sunglasses2 Цане работата много се е стегнала в Гърция на близките до Свиленград места щото наши недобросъвестни колеги ся се у....ли с боклуци разхвърляни на всякъде а мургавелковците с кражби шама
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  KREPEJA Вто 21 Юни 2011 - 12:09

Ресьора написа:
KREPEJA написа:
govani написа:Езерото Волви.Минава се по стария път от Ставрос за Солун.
Благодаря , а нещо по близко до Свиленград ? sunglasses2
Ми Харманли sunglasses2 Цане работата много се е стегнала в Гърция на близките до Свиленград места щото наши недобросъвестни колеги ся се у....ли с боклуци разхвърляни на всякъде а мургавелковците с кражби шама
Жалко :21fe7b94c4e424 , имах мерак есента да премеря сили с някой гръцки карп исполин fishing1
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  cerberus Вто 21 Юни 2011 - 12:56

KREPEJA написа:
Благодаря , а нещо по близко до Свиленград ? sunglasses2
Риболова в момента е много зле. Всичко е преровено с мрежи, даули, ток, риба вече няма никъде, само в Еврос се среща все още, но и там е трудна работа. За кефалчета и каракудки, може да пробваш на Арда. За сериозна риба, не може да става и дума.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  KREPEJA Вто 21 Юни 2011 - 15:41

cerberus написа:
KREPEJA написа:
Благодаря , а нещо по близко до Свиленград ? sunglasses2
Риболова в момента е много зле. Всичко е преровено с мрежи, даули, ток, риба вече няма никъде, само в Еврос се среща все още, но и там е трудна работа. За кефалчета и каракудки, може да пробваш на Арда. За сериозна риба, не може да става и дума.
Наистина жалко, явно нашанските герои и там са се "представили блестящо" !
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Ресьора Вто 21 Юни 2011 - 15:45

KREPEJA написа:
Наистина жалко, явно нашанските герои и там са се "представили блестящо" !
За наше най голямо съжаление братле
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  sistefanov Вто 21 Юни 2011 - 18:14

А някой знае ли какво е положението на устието на Струма. Дали е разрешено за риболов и каква риба има? Като минавам оттам не съм виждал рибари ама и винаги съм шофьор и нямам много време да се огледам.
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  cerberus Вто 21 Юни 2011 - 19:27

KREPEJA написа:
Наистина жалко, явно нашанските герои и там са се "представили блестящо" !
Не, не са българите! Гърците унищожиха всичко! Такъв е манталитета в този район, грък с въдица почти няма, или ако има са единици, под риболов тук се разбира само бракониерство, преди няколко години се научиха да я бият с ток и с риболова се приключи. Преди една две години имаше по някое скрито язовирче, дето можеше да се хване хубав сом или шаран, ... вече няма! Останаха няколко канала с щука, със силно намаляла популация и река Еврос, в която може все още да се хване нещо, но рядко. За радост напоследък, някои хора започнаха да разбират какво става, започнаха да се взимат някои мерки, но е много трудно да се промени манталитета...
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  KREPEJA Сря 22 Юни 2011 - 10:56

Значи да разбирам , че ако в другите райони манталитета е различен има шанс да се намери някой съхранен обект с трофейни шаранови риби?
Миналата година колега беше пуснал в carp.bg репортажи от много добри излети на язовир Потами !
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  s4etovod Сря 22 Юни 2011 - 20:45

sistefanov написа:А някой знае ли какво е положението на устието на Струма. Дали е разрешено за риболов и каква риба има? Като минавам оттам не съм виждал рибари ама и винаги съм шофьор и нямам много време да се огледам.

Разрешено е! Доколкото знам някъде в района има военна база и там не дават. Докато бях миналата седмица на Ставрос отскочих за час на устието откъм Неа Кердилия - там има някакво мини рибарско село с лодки - мятах на бял за кефал и на воблери, но нищо. Доколкото ми стана известно от българи в Ставрос някъде от другата страна на устието имало някакъв пристан, където в момента ловели морски кефали, а нощно време и скумрия, но инфото е само предадено.

На Ставрос имаше пак два кораба, накрая се махнаха - резултата: два-три дни идваше някаква скумрия /до 10-тина риби/ в интервала 17-19.30ч. След това, както и нощно време капо. Сутрин по някой заблуден зарган. Сега, въпреки, че не е сезона на окпопода бях отново късметлия и оцъклих двама маляки като дръпрах един към кило и половина - верно по-малък от миналогодишния, на за сметка на това за седем дни не видях някой за извади по-голям, дори рибарските лодки.
s4etovod
s4etovod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.09.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 10.05.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  sistefanov Вто 28 Юни 2011 - 20:30

Мерси за инфото за Струма. Миналата година и аз бях закачил октопод на Ставро, но нямах щастието да го извадя, защото бях без кеп и въдицата не издържа и се счупи 509601 , заради едно гърче, което почна да вика "октопус" и да ми опъва кордата. Но сега вече с харпуна се справям по добре. Тази година имам извадени четири. :dancingHappy_i
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  direktora Сря 26 Окт 2011 - 13:49

Здравеите колеги , и азда помоля за малко помощ.На 28, 29, 30, 31октомври сме решили да направим един рибилов някаъде по северната част на Гърция. Иска ми се да опитаме за хищни риби. Въпросът ми е хищната риба близко ли е до брега в момента ? Ще опитам на скарида , пипала от калмар, беиби октоподчета - абе каквото има във щанда за прясна риба във МЕТРО ще опитаме. Регистрирах се съвсем наскоро във този форум и несъм наясно със морският риболв но определено ме привлича. Ако ми препоръчате места където имам шансове за хищна риба ще ви бъда благодарен.Ще ловя от брега , лодката несмея да взимам ,че няма регистрация във Гръцко.Моля колеги помагаите че няма време -решихме го малко инцидентно. По принцип щяхме да ходим за сом на тролинг но сменихме тактиката .
Благодаря ви предварително, обещавам пепортаж от излета 231589
direktora
direktora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.10.2011
Брой мнения : 14 Рожд.дaта : 10.10.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  DOCTORABukarNo1 Сря 26 Окт 2011 - 14:16

Пробвай кейовете на Неа Перамос и плажовете по южната част на полуострова в южната част на залива.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Сев.Гърция-места за риболов - Page 2 Empty Re: Сев.Гърция-места за риболов

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите