GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEEP FISHING

+17
Моряка
LZ5BF
DOCTORABukarNo1
Иво Ломски
mdesov
Румен Ганев
Попа
xoxo
divein
EU_BG_akademika
КИРО
max
Rimohit
ПЛУВЧО
esox hunter
Петър Василев
tano
21 posters

Страница 2 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  КИРО Съб 3 Сеп 2011 - 23:35

Ами честито за наученото бре. clap
Сега вече ще се научиш как да снима клиповете докрая. spying

Какво извади в последния клип ? 017
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Нед 4 Сеп 2011 - 0:02

Тано,пак си мърсувал по наще градинки 21188 смях
Браво бе пич ,ако знаеш как ти завиждам 509601 ма след 10 месеца ще съм всеки ден там и няма да ти оставя нито едно баладаки :29e6bbd771c7f3
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Пон 25 Авг 2014 - 22:58

Абе много отдавна никой не е писал в тази тема. Да не сте изловили вече всички Баладакита.
Като гледам, в Италия е доста популярно, над такъма с многото куки за баладакита да слагат по една голяма кука с цяла сардина (или даже две).
Така често хващат и едни големи, грозни дълбоководни мерута, които обитават същите места като баладакитата.
Никой ли не е пробвал такава техника в Гърция (предполагам, че и там живеят разни дълбоководни дзверове)? 12666
А искам и да попитам, с какво сонда е оборудван сонара та отчита риби на 500+ м дълбочина? Моята е 1кВ, Airmar TM260, но на повече от 200м не ми е отчитала риби.
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty 123

Писане  max Пон 25 Авг 2014 - 23:37

promarine написа:Абе много отдавна никой не е писал в тази тема. Да не сте изловили вече всички Баладакита.
Като гледам, в Италия е доста популярно, над такъма с многото куки за баладакита да слагат по една голяма кука с цяла сардина (или даже две).
Така често хващат и едни големи, грозни дълбоководни мерута, които обитават същите места като баладакитата.
Никой ли не е пробвал такава техника в Гърция (предполагам, че и там живеят разни дълбоководни дзверове)? 12666
А искам и да попитам, с какво сонда е оборудван сонара та отчита риби на 500+ м дълбочина? Моята е 1кВ, Airmar TM260, но на повече от 200м не ми е отчитала риби.
С 1кВ ако не виждаш незнам с какво ще видиш ??? Сигурен ли си че работи точно ? Окло мене повече от 80м дьлбочини няма и нямам опит с такива дьлбочини 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 7:42

max написа:
promarine написа:...
С 1кВ ако не виждаш не знам с какво ще видиш ??? Сигурен ли си че работи точно ? Около мене повече от 80м дълбочини няма и нямам опит с такива дълбочини 488232
Дъното съм виждал и на 400м. Предполагам, че ще го лови и на повече, но риби ми отчитала до 200м. Сонара е Lowrance HDS 8 Gen2. Може би трябва да си поиграя с настройките 12666
Със старата сонда (стандартната 50/200 kHz на HDS) съм засичал риби до 70-80м. На по-големи дълбочини като включа "fish alarm" ми писукаше, но на екрана не се виждаха никакви следи от риби. С новата сонда на екрана съм виждал следи от риби до 200м, но не когато рибите са близо до дъното а когато се вдигнат поне на 15-20м. Виждах си и стръвта и оловото, докато потъват но приближат ли дъното - изчезват от екрана. Около дъното беше бъкано с риба (от 100 до 300 гр) но рибите не се виждаха на екрана докато не вдигна уловената на 20-тина метра от дъното.
След това се вижда много добре, докато я докарам до повърхността, но ми е много по-важно какво има в първите два-три метра от дъното. Сега в началото на септември заминавам за Турция и ще експериментирам. Набелязал съм си на картата няколко подводни планинки които се издигат от 400-500м до около 150-200м и смятам да ги проверя за наличието на баладес.
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Авг 2014 - 8:19

Лорънс имат таблица при каква дълбочина, колко ти е ширината на лъча......

Това е един от твоите варианти.... :здравей:

[You must be registered and logged in to see this link.]
От [You must be registered and logged in to see this link.]
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 10:10

Не си мисли,че на такава дълбочина лесно ще засечеш риби.Трябва да имаш точки на ,които са ловени риби(баладес)..от някой ,който с проби ги е открил или взел наготово.Другият вариант е да си търсиш сам.За да откриеш такива места трявба да търсиш от 240 м до 5-600м дълбочина.Лодката трябва да се движи съвсем бавно за да успява сонара да сканира дъното.
Не е важно да виждаш риби,важно е да различиш на сонара какво е дъното,Дали е скалисто,плоча или забатачено(тинесто дъно).Точно на такива места ,забатачени се въртят тези риби и най-важното е,че те не са мигриращи.Значи откриеш ли дупката може да изловиш всичките риби от там,,стига да се хранят.
Баладес,Скорпиоманес,Бакаляро,Мугрита в много големи размери,Черноморска акула и Влахос(голяма Свирида,,,за Меруто,което спомена) са рибите ,които най-често се ловят от 240м дълбочина и на горе.
От 100 до 250 м пък се държи Червеният Балас,т.н. Букакаос ,,много вкусна риба и Ханоси по 300-400гр.
Свиридата(Влахоса или Меруто )се намира и то от 200м нагоре.
За стръв използвай скарида,предварително обелена и усолена и я държиш в соса,който си е пуснала като си я усолил.Няма да го изхвърляш.Той я стяга,но и я държи като прясна.Също така за стръв ,Хамсия,пак така усолена и в соса си,,Сафрид,Херинга и Скумрия.
Най отдолу на кръстачката си вързваш кука 2-3 нули и зареждаш глави от голям Сафрид или Скумрия.Може да сложиш и цяла сепия или калмар.
Също така трябва да имаш и специални FLASH CAPSULE(не знам как се казват на бг) ,които се закрепят на монтажа и като преминат в мрака започват да блещукат за да привлекат рибите.По удачни са тези с зелената светлина.
Монтажите са два вида и се продават в почти всички риболовни магазини в Гърция.Единия монтаж е на кръстачка с по четери куки.Аз използвам него,но го режа по средата,защото са 10 кръстачки и трудно се борави.Оставям го с 5 по 4 куки,,напълно достатъчно и лесно .


[You must be registered and logged in to see this image.]

Чесно да кажа,не знам от къде да започна и да завърша spying
Толкова е голяма тази тема,та затова питайте ме конкретно какво точно ви интересува за да ви отговорям на въпросите 95a6347ec54c9075c0ab
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 10:30

Учудва ме, че трябва да ги търся на тинесто и глинесто (предполагам че това наричаш забатачено) дъно. Аз си мислех, че трябва да са по-скоро на каменисто дъно. Получава се, че трябва да търся не хълмове а по-скоро ями и каниони.
Също така по-скоро на стръмни места или на полегати има смисъл да се търсят?
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 10:45

promarine написа:Учудва ме, че трябва да ги търся на тинесто и глинесто (предполагам че това наричаш забатачено) дъно. Аз си мислех, че трябва да са по-скоро на каменисто дъно. Получава се, че трябва да търся не хълмове а по-скоро ями и каниони.
Също така по-скоро на стръмни места или на полегати има смисъл да се търсят?
Това ,което си мислил е грешно.
Точно на тинесто дъно ще ги търсиш,по дупките ,никъде другаде sunglasses2

Следващият въпрос magnifier
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 11:23

Петър Василев написа:....
Следващият въпрос magnifier

Ооооо, сега ще те затрупам с въпроси  sunglasses2
Ето го и следващия: къде е по-перспективно търсенето, в големи и дълбоки заливи или по-скоро към открито море?
Пред издадени носове, където става бързо дълбоко встрани от носа или навътре където пред носа дълбочината нараства по-бавно?

Ако можеш да посочиш перспективни места на следващите две снимки ще съм много благодарен. worshippy

[You must be registered and logged in to see this image.]
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty 123

Писане  max Вто 26 Авг 2014 - 11:45

Охоо качил си Навионикса и си включил функцията /сонар/ :здравей: Да види Академика за какво става дума 488232 Тая тема ще я следя ...
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty 123

Писане  max Вто 26 Авг 2014 - 11:50

Петър Василев написа:
promarine написа:Учудва ме, че трябва да ги търся на тинесто и глинесто (предполагам че това наричаш забатачено) дъно. Аз си мислех, че трябва да са по-скоро на каменисто дъно. Получава се, че трябва да търся не хълмове а по-скоро ями и каниони.
Също така по-скоро на стръмни места или на полегати има смисъл да се търсят?
Това ,което си мислил е грешно.
Точно на тинесто дъно ще ги търсиш,по дупките ,никъде другаде sunglasses2

Следващият въпрос magnifier
Не сьм сигурен на 100% но от опит знам че тинесто дьно е кьдето е равно 12666 има ли рязки разлики в релефа е камьк 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 11:53

Ами ние тук за да достигнем дълбочини се отдалечаваме поне на 2 мили от брега.
Този риболов няма нищо общо с издадени носове и т.н.
Просто търсиш ями ,които започват от 250 м и пробваш.

Тези снимки можеш ли да ми ги пуснеш така,че да мога по-хубаво да огледам дълбочините?

Къде е този район? Кой град е най-близо за да погледна в Navionics Europe.Там по-добре се разбират дълбочините.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty 123

Писане  max Вто 26 Авг 2014 - 11:56

Само не казвай че пускате котва на 250м че .....??? Като гледам май за Турция става дума ама мога и да бьркам 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  divein Вто 26 Авг 2014 - 11:57

А някой да знае къде в БГ се продават джигове за дълбоководен джиг над 100гр-150 гр.??
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 12:25

max написа:   Не сьм сигурен на 100% но от опит знам че тинесто дьно е кьдето е равно 12666 има ли рязки разлики в релефа е камьк 488232

Морското дъно е се явява като тънка черна линия.
Ако линията е твърде широка това значи,че на дъното има водорасли,корали, и т.н.
Цветовете под тази черна линия.
● Ако видите червено и след това жълто, тогава сме над камък.
"Меките обекти" на камъка, като например ,риба ,корали, гъби, имат цвят черно или синьо.
● Ако под черната линия цвета е червен, а след това син ,имаме под нас плоча,твърдо дъно.
● Ако дъното има черен цвят с бели и сини точки , тогава имаме много меко дъно (тиня).
● Пясъкът се характеризира с тънка черна линия на дъното и отдолу жълта широка черта ,
● водорасли върху пясък имаме, когато линията на дъното е дебелосиня и жълто отдолу.


Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 12:28

max написа:Само не казвай че пускате котва на 250м че .....??? Като гледам май за Турция става дума ама мога и да бьркам 488232
Аз не съм пускал никога,но има хора пущат.Ако си имаш машинка да ти вдигне котвата какво ти пречи?
Иначе до 150 м съм пускал и си я вдигам с една туба и мръсна газ sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 13:21

За позициониране без пускане на котва съм монтирал на носа ел.двигател с вграден GPS. Има функция котва, която те държи на място с отклонения максимум до 1м. Супер удобно е и съм го взел именно за deep drop fishing и вертикал джигинг.
Релефа на дъното гледам от тук: [You must be registered and logged in to see this link.]
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Авг 2014 - 13:55

max написа: Да види Академика за какво става дума 488232 .
Аз ти бях сложил навионикса, ти си удави телефона. После бързаше, каква вина имам аз тия работи стават проби :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 14:11

promarine написа:За позициониране без пускане на котва съм монтирал на носа ел.двигател с вграден GPS. Има функция котва, която те държи на място с отклонения максимум до 1м. Супер удобно е и съм го взел именно за deep drop fishing и вертикал джигинг.
Релефа на дъното гледам от тук: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ами какво да кажа? Супер си 45479
Като огледах и местата дето риболуваш ще ти кажа,че там е рай за тези риби.
Гледам,че и на близко до брега има дълбочини,няма да ходиш надалеч.
Братле,само ти казвам,че ще трябва да си откриеш ямите и със сигурност ще има резултат.
Ще се опитам от приятели да ти взема някоя точка там наблизо.
Не обещавам де,,ако имат няма да имаш проблем 45479
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 14:23

Петър Василев написа:
promarine написа:...
Ами какво да кажа? Супер си 45479
Като огледах и местата дето риболуваш ще ти кажа,че там е рай за тези риби.
Гледам,че и на близко до брега има дълбочини,няма да ходиш надалеч.
Братле,само ти казвам, че ще трябва да си откриеш ямите и със сигурност ще има резултат.
Ще се опитам от приятели да ти взема някоя точка там наблизо.
Не обещавам де,,ако имат няма да имаш проблем 45479

Даже прекалено бързо става дълбоко. Има места дето на 1,5 км от брега дълбочината достига 800м. Има и места където се подпираш с ръка в скалата за да не се удари борда на лодката и при това сонара отчита 100м  :аххх:
Ел.макарата ми /ryobi hipower 101/ събра 650м плетено влакно 110 Lbs (май трябваше да навия по-тънко че да има поне 800м). Надявам се да не ми се налага да търся на повече от 550м.
Ще трябва да почерпя ако успееш да ми посочиш някоя полянка та да не се налага цяла седмица да търся magnifier а накрая и да не намеря.
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 14:32

divein написа:А някой да знае къде в БГ се продават джигове за дълбоководен джиг над 100гр-150 гр.??

Във Варна в магазини Велвет и Гоу Фишинг има доста добро разнообразие от модели от 150 и 200 гр.
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Петър Василев Вто 26 Авг 2014 - 14:43

promarine написа:[Ел.макарата ми /ryobi hipower 101/ събра 650м плетено влакно 110 Lbs (май трябваше да навия по-тънко че да има поне 800м). Надявам се да не ми се налага да търся на повече от 550м.
Ще трябва да почерпя ако успееш да ми посочиш някоя полянка та да не се налага цяла седмица да търся magnifier а накрая и да не намеря.
На тези дълбочини се засичат няколко течения в различни посоки,тъй,че разбираш какви кореми ще прави влакното ти.Можеше да си сложиш и 80 либрово ,пак ще ти върши работа.
Сигурен съм,че няма да се наложи много време да търсиш,защото знам от приятели,че има места в този район все още девствени с много риба.Местните не се занимават с този риболов,защото имат други риби в изобилие.,а и за този риболов са си нужни доста средства за да започнеш dollars
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  promarine Вто 26 Авг 2014 - 14:58

Петър Василев написа:...
Сигурен съм,че няма да се наложи много време да търсиш,защото знам от приятели,че има места в този район все още девствени с много риба.Местните не се занимават с този риболов,защото имат други риби в изобилие.,а и за този риболов са си нужни доста средства за да започнеш dollars

Дай боже да се окажеш прав. По повод девствените места може и да има някъде в големите дълбочини. Иначе ми се е случвало няколко пъти да хвана риби със скъсани куки в устата. Местните залагат герими с по 200-500 куки, които винаги ми е било чудно как ги пускат (и как ги вадят) на по 200-250м дълбочина. Иначе на пазара има огромно разнообразие от всякакви риби (не не и беладес 12666 )
promarine
promarine
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.03.2010
Брой мнения : 94 Рожд.дaта : 06.07.1967
Години : 56

http://www.plodex.eu

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Авг 2014 - 17:08

promarine написа: Местните залагат герими с по 200-500 куки, които винаги ми е било чудно как ги пускат (и как ги вадят) на по 200-250м дълбочина.
Предполагам с хидравлика...едно време така пускахме и вадехме парагад за акули на 100-120-130 метра 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

DEEP FISHING - Page 2 Empty Re: DEEP FISHING

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите