GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За остров Наксос.

3 posters

Go down

За остров Наксос. Empty За остров Наксос.

Писане  Mi7chell Чет 16 Юли 2009 - 13:15

Каква риба обитава водите около острова,каква стръв и такъми,са необходими,има ли заргани :)...и дащен ли е риболова по-това време на годината там?В понеделник заминавам за 1 седмица и всякаква информация ще ми бъде полезна,благодаря предварително!
Mi7chell
Mi7chell
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 04.07.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

За остров Наксос. Empty Re: За остров Наксос.

Писане  Петър Василев Чет 16 Юли 2009 - 14:59

Mi7chell написа:Каква риба обитава водите около острова,каква стръв и такъми,са необходими,има ли заргани :)...и дащен ли е риболова по-това време на годината там?В понеделник заминавам за 1 седмица и всякаква информация ще ми бъде полезна,благодаря предварително!
Само ще ти кажа,че сте избрали най-лошия месец за риболов no2 По -нататък има думата Цербер,той се подвизава по този край,но риба надали ще хванете.Наблегнете на студени бирички и плаж c6a5fe8fcd923ebeb917 За риба след 15 август ся щи кажа sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

За остров Наксос. Empty Re: За остров Наксос.

Писане  cerberus Пет 17 Юли 2009 - 9:38

Ми аз на Наксо никога не съм ходил
Принципно морския риболов на всякъде изисква добро познаване на местата и актуална информация, за да разчиташ на сигурен успех.
Наи-лесен е риболова на мирни риби, на плувка, дъно или потъваща бомбарда, с различни червеи, скариди, рачета, дето Петьо така добре ги е описал. За тях успеха ти е почти сигурен, ако избереш някое пристанище или кей, където има дълбочини. И все пак, за трофейни риби или добър риболов ти трябва информация.
Този сезон е най лошия за хищник, не че е изкл. да хванеш, но трябва да знаеш точно къде да отидеш. Предполагам знаеш че се лови на спининг, жива или мъртва рибка, калмар. Методите са както при сладководния риболов, с тапа и на дъно
Зарганите се събират около брега, обикновено Август- Септември, но винаги има изключения, някои години, се ловят целогодишно
Аз се занимавам само със спининг и английски риболов, ако искаш някаква информация, по точно за тях, ме питай нещо конкретно.
Поздрави
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

За остров Наксос. Empty Re: За остров Наксос.

Писане  Mi7chell Пет 17 Юли 2009 - 11:34

Благодаря за информацията,засега съм намислил да работя предимно с бомбард за зарган ,плувка и на дъно за кефалови,блесните ще ги взема за всеки случай може да пробвам.Този метод с полиангастрото не можах да го разбера от видеото което гледах в раздела и по-точно начина на вързване на куките,така че най-вероятно ще отпадне.А също така и чипарета глася,но като за нашето море,че и малко по-екзотични :).
Mi7chell
Mi7chell
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 04.07.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

За остров Наксос. Empty Re: За остров Наксос.

Писане  cerberus Пет 17 Юли 2009 - 18:42

Вземи си за всеки случай и потъваща бомбарда, защото може да не намериш зарган.
Готови полиангистра, ще намериш в риболовните магазини, не е нужно да ги връзваш сам.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

За остров Наксос. Empty Re: За остров Наксос.

Писане  Mi7chell Съб 18 Юли 2009 - 13:17

Задължително ще взема всякакви бомбарди,тръгвам с нагласата да ловя заргани,тук при нас вече взе да се обажда,нищо чудно и там да я има вече.
Mi7chell
Mi7chell
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 04.07.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

За остров Наксос. Empty Re: За остров Наксос.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите