GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

+4
nasco2
eminem94
felippemassa
Валентин Караилиев
8 posters

Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  Валентин Караилиев Сря 5 Май 2010 - 21:22

Според мен каракудата не е много капризна по отношение на захранката,но все пак успешно се влияе от нея....аз почти винаги за основна съставка ползвам попарено кюспе и различни добавки най вече да стане по “жилава“ консистенцията на захранката(като накиснат хляб,царевично брашно и малко от готовите захранки предлагани от магазините) sunglasses2
Валентин Караилиев
Валентин Караилиев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.04.2010
Брой мнения : 109 Рожд.дaта : 07.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  ???? Нед 16 Май 2010 - 22:07

Моето мнение се различава коренно от на колегата, с което не искам да го засегна ни най малко или да омаловажа поста му. За мен каракудата е една от най-"интилигентните" риби. Изключително внимателна и подозрителна към всичко във водоема. Определено се влияе от захранка подавана или къпирана на малки порции гарнирани със различна жива стръв. От моите наблюдения мога да направя извод че обича повече тъмна храна, богата на стръв. Ароматите за захранката рябва да са сладки. Острите миризми не са за предпочитане. Такъма трябва да много фин с лека кука и силно издължена плувка. Каракудата усеща най - лекото съпротивление при поемането на стръвта поради физиологията на устата си, която е много нежна и поради тази причина се е наложило мнението че повода трябва да лежи на дъното, но това не винаги е така.......
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  Валентин Караилиев Пон 17 Май 2010 - 13:11

Съжалявам....грешката е моя-имах предвид каква захранка слагам на пружинките когато ловя каракуда на дъно(по време на неколкодневни излети винаги едната ми въдица през деня е на пружинка за да не ми е скучно).....а каракуда на плувка ловя рядко в малки селски язовирчета в шавара-и там предпочитам да захранвам само с малки топчета омесен хляб(на каквито и ловя) sunglasses2
Валентин Караилиев
Валентин Караилиев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.04.2010
Брой мнения : 109 Рожд.дaта : 07.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  felippemassa Съб 29 Май 2010 - 22:03

На някои водоеми обаче не става да се мята захранка заради наличието на много червеноперка и раци като Николаевка. Там най удачно е да се стреля царевица. 488232
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  eminem94 Съб 29 Май 2010 - 22:10

Аз ползвам следния монтаж(за река обаче): Пружина и две куки с къси поводчета през да кажем 10-12 см.На пружината много Хляб а на куката кус-кус .
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  nasco2 Съб 29 Май 2010 - 23:07

Каракудата е най слабохаретната риба която познавам. Кълве на всичко, но когато поиска. Когато не ще, няма да клътвне каквото и да правиме. Мнението ми е обосновано на много опит на яз. Искър, на който вися с седмици. Като рещи да дава, дава на всички и на мен с груби монтажи, и на колегите с щеките с плувки под 1 грам.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  d_bozhkov Съб 29 Май 2010 - 23:35

Не съм спец по захранките,но гледайки един руски филм за риболов на Карас видях ,че руснаците ползват в захранката и аромат на чесън.
Че на НС на Езерово ,реших и аз да опитам.
Купих си от магазина 2 пакетчета чесън на прах и ги забърках в захранката.
Не знам дали от чесъна или от водоема , но след 10 -на минути пред мене определено завря от риба.Само беше трудно да отделя Йедрата от дребната ,че се принудих няколко пъти да сменям различни видове стръв докато разбера на какво кълват по едрите.
За мен успешната комбинация се оказа торен червей + едно бяло на върха на кукичката.(за да мърда) .Просто торния беше измрял на втория ден.
Кълвеше по рядко на значително по едър калибър.
d_bozhkov
d_bozhkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 1180 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 52

http://bozhidar.narod.ru

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  nasco2 Нед 30 Май 2010 - 0:00

Специално за Езерово, храних няколко дни с прашка царевица, като очаквах шарко, така и не дойде. Но сл;ед 7-ия ден почнаха да се обаждат каракуди около половинката, на косъма за шарко и на торен червеи. Торният червеи беше доста тлъст и нанизан само веднъж през средата. Това го видях там от колеги и ми беше странно, но го прбвах и проработи.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  germanov.1974 Вто 1 Окт 2013 - 22:41

За каракуди специално няма точна захранка. Може да използвате най-качествените храни Сенсас, Марсел, Марош, черни,тъмни,светли и ефектът може и да е нулев, а до вас някой да е скубе в несвяс. Каракудата трудно можеш да е контролираш с храна. Наистина , че има моменти в който буквално полудява и взема на всичко, но през останалото време не е така. Има моменти в който подхранката има отблъскващ ефект независимо от вида и количеството. Единствено глина с кълцан торен обръщат мача само в водоема да няма слънчаци231589 
Имах един риболов на каракуда на Дебелтския канал, никаква индикация, а риба има колегите кой капо, кой една каракуда и толкова.
Един час не подадох никаква храна, минах на плувка 0,3гр. основа 0,12/0,10 кука 20-ка Камасан В611 едно житце без никакви добавени аромати, дохранвах с по 10 зрънца на интервали и стана страшно.
germanov.1974
germanov.1974
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.09.2013
Брой мнения : 334 Рожд.дaта : 24.10.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  gloupan Сря 2 Окт 2013 - 10:36

d_bozhkov написа:Не съм спец по захранките,но гледайки един руски филм за риболов на Карас видях ,че руснаците ползват в захранката и аромат на чесън.
.
Това с чесъна работи в по студените месеци- ранна пролет и късна есен.
Сега е момента да се използва
gloupan
gloupan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.07.2009
Брой мнения : 538 Рожд.дaта : 11.03.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  петко стоянов Сря 2 Окт 2013 - 12:16

За едрия КАРАКУД -90% не се влияе от захранване с "мека" храна.Иска си царевици,жито,семена разни....и ТОРАНАГА кълцан на едро.
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА Empty Re: ЗАХРАНКИ ЗА КАРАКУДА

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите