GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

+7
Мънцата
andoncki
host200
carpsliven2
Nedeltcho Delev
Ресьора
georg
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 11:26

петър василев написа:
А ааа,за това съм сигурен,защото в Гърция тази макара струва 1500 евро,пък във България,,1500 лв,,,как става този номер,също така и PΕΝΝ.

Много от водещите производители, имат специални преференции за България; нещо като за страна от третия свят... смях Например, всички стоки на Дайва-Корморан, както са по каталожни цени за Европа в евро, у нас са на същите стойности, само че в лева. Ако една макара по каталог е 100евро, същата макара у нас е 100лева- по цени "на дребно"! Трабуко са по същия начин, само че са с 35-40% "надолу" и т.н. и т.н. Та, затова е така- по-евтино е да се купи "доставено" в България, от колкото немска стока в Германия... magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Мънцата Вто 30 Мар 2010 - 11:29

Бачо Илия написа:Много от водещите производители, имат специални преференции за България; нещо като за страна от третия свят... смях
Защо ли... ? sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Петър Василев Вто 30 Мар 2010 - 11:39

Не съм на ясно с търговиите ,но има нещо гнило,,,толко голяма разлика в цената 41990 по-скоро или са залежали стоки или ментета sunglasses2 по друг начин не мога да си го обесня,пък и на много ментета съм се нагледал по форумите дето ги продават за оригинални.Даже на скоро в един форум се продаваше един прът за оригинален ,а беше живо менте,,само като видях водачите и загрях ,че е менте.Поснах му марката и името в гугала и какво излезе,,,, :217b315cad77fe съвсем различен прът,,,оригиналния sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 12:07

Нищо гнило няма- става дума за нови модели, каталози 2010 и нов внос, дето още не е пристигнал; предварително се знае колко ще е цената +/- няколко лева, точно по схемата с преференциите, дето писах по-горе. Но не всички фирми ги имат(дават). Даже помня миналата година на 2-3 пъти в НаМагазин.ком имаше случаи за опити да се продаде много по-скъпо, от колкото струва у нас- човека си купил "нещото" от Германия и поства ли поства, тамошните каталожни цени.... sunglasses2
От друга страна, и тук са се навъдили едни търговци... заработват по над 100% по тази схема, ма това е друг въпрос. бесило 60678
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 13:45

Реших да се намеся в тази тема, защото пак виждам, че относно търговия и внос на риболовни стоки се пише от хора, които никога през живота си не са внесли и един пакет куки (не говоря някой да си е купил за лично ползване от чужбина). Хора, които никога не са преговаряли с фирми производителки и т.н. Ако не съм прав, моля поправете ме.
Дебело искам да подчертая, че не целя някакво заяждане, а да внеса малко повече яснота по въпроса за вноса:
1. НИТО ЕДНА фирма не предлага преференциални условия за внос за България, а ТОЧНО обратното! България е един много малък пазар за тях и за това НЕ дават добри цени за вносителите. Сами се сещате, че ако даден производител има възможността да продаде 10 000 макари например в Русия и 1000 макари в България на кой вносител ще даде по-добри цени? На този в Русия или на този в България???? Лично аз съм се сблъсквал с оферта на фирма прозводител за Испания и такава оферта за България. Еми цените за Испания бяха с 20% по-ниски като стойност, а на всичко отгоре бяха в долари, а за България в евро! Та с една дума, НИКОГА не можете да очквате цените в БГ да бъдат по-ниски или дори еднакви с тези например Русия, Англия, САЩ и т.н.
2. Тука идва въпроса, дадения български търговец да не ламти за голяма и бърза печалба , а да се наложи на пазара като се стреми да поддържа близки цени до тези в родината на фирмата производител. Някъде може, другаде не. Но това е съвсем нормално след като едровата цена , която фирмата производител, след начисляване на транспорт и други разходи по доставката до БГ не позволява да е на същата цена като там.
3. Много от разликите в цените от тези в БГ и в чужбина идват и от един друг факт, който човек като не се е занимавал с внос на такива стоки не може да го знае. Когато даден каталог за новата година излезе, производителя продава на търговеца на едро дадена стока примерно за 100лв. Търговеца купува например 100бр от тази стока и я вкарва в България и започва да я продава примерно за 180лв. Но идва в един прекрасен момент края на годината и призводителя решава , че трябва да се отърве от старата стока и решава например на неговия сайт да обяви промоция от 100лв за дадения продукт, само и само да се отърве от него. И тогава според вас какво трябва да направи тъговеца??? Да направи и той промоция на тази стока на 100лв??? След като е платил куп работи (транспорт, ДДС, застраховки и др разходи) над тези 100лв и реално на него му се е вързала например реално на 150лв???
Е просто няма такъв търговец да работи на загуба.
4. Молбата ми е да не слагате всички търговци под един знаменател! Съгласен съм , че има много некоректни търговци, но НЕ всички са такива.
5. Ще си позволя да дам един цитат от друг форум, където пак се заформи такава дискусия и отново пуснах подобен отговор:

Тъй като в дадената тема: [You must be registered and logged in to see this link.] се цитират линкове към магазина: [You must be registered and logged in to see this link.] в който аз съм един от собствениците, бих желал да споделя следните неща:
1. Ние сме вносители на следните марки: [You must be registered and logged in to see this link.] ; [You must be registered and logged in to see this link.] ; [You must be registered and logged in to see this link.] и [You must be registered and logged in to see this link.] .
Ние като български магазин, можем да Ви отговаряме на въпросите САМО И ЕДИНСТВЕНО относно цените на тези продукти!!!!! За въпроси относно ценообразуването на всички останали продукти може да се обръщате към търговците , които внасят тези продукти! От тук на тататък не смятаме да отговаряме на нито един такъв въпрос!
2. По въпроса за Шиманото: Утре ще Ви отговоря на въпросите относно цените в нашия магазин, когато се свържем с многобройните единствени вносители на Шимано и не изясним проблема! Към днешна дата ние имаме тези цени , които са на нашия магазин! Въпрос към всички писали в гореспоменатата тема: някой нещо купи ли си на Шимано когато цените ни бяха с 20-30% надолу през Декември?
3. По въпроса за цените в Англия: За продуктите които ние внасяме (виж точка 1) се опитваме да се държим около цените в Англия!!!! Някъде успяваме, някъде не! Може и да намерите по-ниски цени от нашите, но ние не можем да си позволим да ги предлагаме! Това е свободен пазар и ние не можем да задължим никой да пазарува от нас! Ако видите продукт от фирмите , които внасяме и с доставката от Англия Ви излезе по-евтино, моля не се чуствайте неудобно да си ги вземете от там!
4. За другите вносители от Англия, ние не отговаряме. Ако имате въпроси за цените поддържани от тях, моля НЕ цитирайте нашия магазин!
5. За цените на риболовни стоки, като общо , не искаме да коментираме, защото сме наясно с Великия Китайски брат!
6. В нашия нов магазин, може и да има разминаване в някои от цените на стоките предлагани от българските вносители (дължащо се единствено на грешки при прехвърлянето на базата данни), но Ви уверяваме, че в най скоро време, ако има такива разминавания, те ще бъдат изчистени!
7. Не си мислете и не ни приемайте като търговци, които искат да станат милионери на ваш гръб! Целта ни е да направим достатъчно добър он лайн магазин, в който всеки ще може да намери нещо за него! Искам да Ви уверя, че даваме съответните отстъпки за лоялни клиенти (много хора могат да го потвърдят) и слава богу за сега негативен фиидбек нямаме! Магазина е направен от рибловци и ние много добре разбираме нуждите на колегите! Стремиме се да подържаме максимално ниски цени (изключение прави Шиманото, но от утре както казах по-нагоре ще го оправим, ако вносителите внесат някаква яснота)!

Май много дълго стана

Поздрави, наслука и приятно пазаруване

И пак казвам, това го пиша с най-добри чувства, а не да се заяждам или обиждам някого.

Колкото до колегата с въдиците, мога да му препоръчам да види и тези на TF Gear, които смея да твърдя , че по нищо не отстъпват на посочените от него модели, говорим за високия клас sunglasses2

Поздрави на всички.
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Петър Василев Вто 30 Мар 2010 - 14:10

Това е логично,но ти си наясно по въпроса,обясни ми как една и съща макара,,едната в Гърция,а другата във България имат разлика в цената с 100%,тук е двойно по-скъпа.
От вносителя ли зависи това 12666 и няма ли някакви световни задължителни цени които ще са +...– да речем няколко процента 12666
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 14:20

петър василев написа:Това е логично,но ти си наясно по въпроса,обясни ми как една и съща макара,,едната в Гърция,а другата във България имат разлика в цената с 100%,тук е двойно по-скъпа.
От вносителя ли зависи това 12666 и няма ли някакви световни задължителни цени които ще са +...– да речем няколко процента 12666

Значи има няколко фактора за тази аномалия.
1. На първо място зависи от вносителя.
2. На второ място, риболовните такъми за слаководен риболов в Гърция не са много популярни, сам знаеш , че там ловите повече, ако не и само в морето. Та от тук идва въпроса, дадения вносител, колко Стели ще продаде за морски риболов? А от тук идава и въпроса, каква цена му е дал Шимано за тази Стела.
3. Искам да те питам на колко места в Гърция продават тази Стела? В смисъл, всички места ли си обиколил, които продават Шимано и на всякъде ли е такава цената?

Поздрави
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 14:26

Само да спомена че имаме колеги Гърци от Серес и Солун, които си пазаруват от нас. Като говорихме с тях, те казаха, че специално за шаранджийско обурудване няма абсолютно нищо в Гърция. Трагедията от към такъми била жестока.
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 14:38

Ето примерно в Англия, най-скъпия модел на Стела е 980лв ;)

[You must be registered and logged in to see this link.]
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 14:42

Колега, аз не съм търговец; аз съм клиент на търговците у нас и като такъв дето си харчи неговите пари, а не чуждите(с разлика) съм пряко заинтересован да съм наясно с определени неща! По-горе в поста си съм писал за някои западни производители, писал съм и че не всички са "така". За да не съм голословен и понеже половината ми работи са на Trabucco ще си позволя да постна примерно, някои цени на дребно в сайта на вносителя и в сайта на производителя:
ФИДЕРИ:
-
NEOX GAME FEEDER 3.90m., фидеров прът -139лв тук, 89.90евро-там

NEOX PW FEEDER 3.90m., фидеров прът -149лв тук, 89.90евро-там

REVENGE METHOD FEEDER 3.90m., фидеров прът -159лв тук, 109.90евро-там

SPILFYTER XD FEEDER 3.90m., фидеров прът -129лв тук, 79.90евро-там

Това, мисля че е достатъчно като цени за съпоставка:

фидерната страничка на ТОМАКС:
[You must be registered and logged in to see this link.]

и фидерната страничка на Трабуко:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Останалите стоки и цени на този вносител и този производител са приблизително в същите съотношения!!!
Как би го коментирал това, като се има в предвид че при Корморан тези разлики са 100%!?!

п.п. и това не е от сега; моя фидер съм го купил от Томакс преди 11 години за 15олв, при цена на Трабуко 120евро.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Петър Василев Вто 30 Мар 2010 - 14:47

Истината е ,че тук не се дават толкова пари за една макара,защото при нас е много голяма соленоста на морето и каквато и макара да е за две-три годинки си заминава ако не се почисва след всеки риболов.Това е за хубавите марки.Китайските не могат и една годинка да направят.
Та затова най-скъпите не са предпочитани.Повечето колеги вече преминана на електрически мултипликатори,,за тях се дават и по 1500 евро ,но можеш да я използваш за всякакъв вид риболов,,даже и за джигинг и са издържливи.
Стела я има само в два магазина в града,а рибарските са 7-8 ,отделно и тези дето продават лодки и двигатели.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 15:05

Бачо Илия написа:Колега, аз не съм търговец; аз съм клиент на търговците у нас и като такъв дето си харчи неговите пари, а не чуждите(с разлика) съм пряко заинтересован да съм наясно с определени неща! По-горе в поста си съм писал за някои западни производители, писал съм и че не всички са "така". За да не съм голословен и понеже половината ми работи са на Trabucco ще си позволя да постна примерно, някои цени на дребно в сайта на вносителя и в сайта на производителя:
ФИДЕРИ:
-
NEOX GAME FEEDER 3.90m., фидеров прът -139лв тук, 89.90евро-там

NEOX PW FEEDER 3.90m., фидеров прът -149лв тук, 89.90евро-там

REVENGE METHOD FEEDER 3.90m., фидеров прът -159лв тук, 109.90евро-там

SPILFYTER XD FEEDER 3.90m., фидеров прът -129лв тук, 79.90евро-там

Това, мисля че е достатъчно като цени за съпоставка:

фидерната страничка на ТОМАКС:
[You must be registered and logged in to see this link.]

и фидерната страничка на Трабуко:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Останалите стоки и цени на този вносител и този производител са приблизително в същите съотношения!!!
Как би го коментирал това, като се има в предвид че при Корморан тези разлики са 100%!?!

п.п. и това не е от сега; моя фидер съм го купил от Томакс преди 11 години за 15олв, при цена на Трабуко 120евро.

Бачо Илия, дай ми моля те някъв линк към цени на Трабуко на запад, че този който си дал е за каталога, а там цени няма.
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 15:14

gele76 написа:

Бачо Илия, дай ми моля те някъв линк към цени на Трабуко на запад, че този който си дал е за каталога, а там цени няма.

Как да няма бе човек; аз съм ги извадил от там. Увеличи си страницата на 100%, под всяка пръчка има таблица с характеристиките и последната графа е цената в евро sunglasses2 Аз от къде да ги измисля цените с такава точност... :217b315cad77fe
Понеже съм дал цени директно на производителя и на единствения вносител за БГ, то какво излиза, че Томата доплаща от джоба си 20-30% +транспорт+ ддс; отделно дето ни прави услуга и не печели нищо... :21fe7b94c4e424 :d5b65c17bec10f смях
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 15:47

Сори, Бачо Илия , не ги бях видял.
1. Специално за тази марка нищо не мога да кажа, тъй като след дълго, мъчително и трудно търсене в нета да открия поне един он лайн шоп, който продава такъми ударих на камък. Та пак ще те помоля , ако имаш инфо за някакъв такъв магазин освен Томакс да пуснеш един линк.
2. Цените по каталозите на фирмите производители нямат нищо общо с реалността sunglasses2 Това е така наречена RRP цена, която се води за препоръчителна, но никой не продава на нея. Така е и с продуктите на TF Gear , които ние внасяме. Ако ти дам каталог на TF Gear с цени, ще ме носиш на ръце, ще ме нацелуваш и даже като си купиш нещо от мен ще почерпиш sunglasses2
3. Човека , който внася Трабуко може да си е договорил всякакви отстъпки - за оборот и т.н., което няма нищо общо с твърдението, че за БГ Трабуко дава по-добри цени от колкото примерно за Англия. Просто е смешно това да се твърди.

Поздрави
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 16:05

Нямам друг освен този на Томакс и този на Трабуко:
[You must be registered and logged in to see this link.]
И не искам да имам...по видими причини sunglasses2 Ето затова, една от предпочитаните от мен марки е Трабуко и то от десетина години насам.
Между другото, цените които са в сайта на Томакс, също нямат нищо общо с цените на който аз си купувам "работите" но това е отделен въпрос.
Естествено че тези цени в сайта не са тези на които купува вносителя, но са съпоставими като порядък на цени на дребно там, и цени на дребно тук! Все едно, в нашите онлайн-магазини, цените да не са тази, които са обявени....то, вярно че не са, ама и това е друг въпрос sunglasses2 Защо мислиш че цените на стоките за БГ, не може да са по-ниски от тези за Англия или за Германия. Ми при ДАМ, БАЛЗЕР и КОРМОРАН, разликите са 70-100% в наша полза, в сравнение с отрудения немски гражданин; ма той се труди за 4000евро, пък ние за 400лева (да го целуна). Та, май най-вече от там идват разликите- от разликата в стандарта! 60678
Колега, аз също не влагам нищо лично... просто споделям как стоят нещата в някои отношения и при различните вносители и търговци- кой, как се е спазарил- така!!! 484712
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 16:51

Това за стандарта никой производител не го интересува, повярвай ми sunglasses2

А сега малко примери с Корморан:

Тук: 90лв
[You must be registered and logged in to see this link.]

Там: 69
[You must be registered and logged in to see this link.]

Тук: 125лв
[You must be registered and logged in to see this link.]

Там: 120лв
[You must be registered and logged in to see this link.]

Тук: 110
[You must be registered and logged in to see this link.]

Там: 109
[You must be registered and logged in to see this link.]

В този случай, вносителя "Майсторски риболов" се опитва да се държи около цените в Европа.

ДАМ:

Тук: 72.60лв
[You must be registered and logged in to see this link.]

Там: 49лв
[You must be registered and logged in to see this link.]

Balzer:

Тук: 193.60лв
[You must be registered and logged in to see this link.]

Там: 196
[You must be registered and logged in to see this link.]

Това са малко примери, ма сега не ми се рови за повече.

Така, че общо взето, и тукашните търговци се опитват да са в крак с цените в Европа.

Най - фрапиращи са разликите в Шиманото, но явно такава им е политиката.

И пак да преговорим няколко неща:
1. Цените в БГ зависят на първо място от коректността на вносителя.
2. Цените зависят и от договорните отношения Вносител/Производител
3. Цените на официалните каталози на прозводителите нямат нищо общо с действителноста (с малки изключения). Тука за пример мога да дам католжната цена на пръчка на TFG в официалния им каталог: Vanquish carp Rod - 199.99 лири, а ние я продаваме на 140лв. Не сме ли най-готините вносители, а? :dancingHappy_i

Айде и със здраве
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 17:32

Ама, точно за това си мислех- че ще видя за пример "Майсторски Риболов", като цени в БГ и точно те са едни от тези с около стоте % надценка... sunglasses2

Сега, аз да ти дам един пример: ето тези двете макари съм ги купил от магазин в Карлово, прясно докарани за 130лева общо двете, като в тях печели нещо и магазинера (даде ми ги с 5 лева отстъпка, та значи 135лв. цена на дребно).

[You must be registered and logged in to see this image.]

При Ивайло по същото време тези макари са :

[You must be registered and logged in to see this link.]

99 лева спининговата и 101лева мачовата(със заден аванс и двете)- общо 200.0лв.

Колко са в сайта на Корморан- не знам; ще ми бъде интересно да разбера!?!
Та, за това говорим- от къде идва това надуване със 70лева; при всички положения нашия магазинер не ми е продал "на загуба"- продал ми е на нормалните цени, с нормална надценка :dancingHappy_i

п.п. като си помисля че по Великден ще получа 2 бр/20гр хранилки за фидер на Престън, по 6(шест)лева бройката- пак от "Майсторски Риболов" и....кво да кажа.... 60678
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  gele76 Вто 30 Мар 2010 - 18:10

Ами Бачо Илия, няма какво да ти кажа. Нямам идея от къде това магазинче се сдобило с тези макара, ама ако ги е взел от Ивайло няма как да ти ги е дал на тази цена. Нямам правото да коментирам ценовата политика на другите вносители, а и не е моя работа. Всеки носи глава на раменете си и си преценява. Както по-горе писах, аз отговарям за нещата, които нашата фирма внася. Но по-важното са 2 неща , които българския риболовец трябва да проумее:
1. Ние, Българските вносители няма как да вземем такива едрови цени, които ще вземе един Англичанин, Руснак, Американец, Французин, Германец и т.н. Просто НЯМА как да стане. Освен ако всики риболовци в БГ ловят с една марка въдици и макари смях Тука изключвам търговците , които спекулират.
2. Коректните търговци не сме ви врагове, за да ни плюете всички под един общ знаменател като някакви търгаши ламтещи за милиони левове. Напротив, винаги (специално ние) сме целяли да отговорим на изискванията на клиента от страна на обслужване и цени.

Та общо взето бая оффнахме темата на колегата, та ако някой модератор може да я раздели, ще е добре.
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Мънцата Вто 30 Мар 2010 - 18:19

gele76 написа: Не сме ли най-готините вносители, а? :dancingHappy_i
135d02aa35ad75a2cb71
gele76 написа: Коректните търговци не сме ви врагове, за да ни плюете всички под един общ знаменател като някакви търгаши ламтещи за милиони левове.
Напълно си праФ 65ace96196811c664645
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  ???? Вто 30 Мар 2010 - 18:22

gele76 написа:

Та общо взето бая оффнахме темата на колегата, та ако някой модератор може да я раздели, ще е добре.

:d5b65c17bec10f worshippy

п.п.то, "тва магазинче" май зарежда полвината окръг, че и още няколко с такъми на добри цени....
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  carpsliven2 Вто 30 Мар 2010 - 21:09

Марин написа: Коректните търговци не сме ви врагове, за да ни плюете всички под един общ знаменател като някакви търгаши ламтещи за милиони левове.
Напълно си праФ 65ace96196811c664645[/quote]
Дубре че, има коректни вносители като колегата gele76 .. и ни правят отстъпки на стоките които ни трябват в тези трудни времена..
Аз също съм в тази свера.. трудно се работи с рибари .. понеже всеки иска да е много добро и много ефтино.. но това са нормални неща.. Във всяка свера има измамници .. има и коректни продавачи.. нетрябва всички да се слагат под общ знаменател.. Чест прави на колегата че, е решил за съфорумци да прави отстъпки
thumbsUp_icon
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Кико Вто 30 Мар 2010 - 21:18

петър василев написа:А ааа,за това съм сигурен,защото в Гърция тази макара струва 1500 евро

Абе аз за толкова пари взех кола на жената no-no
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  carpsliven2 Вто 30 Мар 2010 - 21:41

Тва са цени за сводници сигорно :4506ea66aafe7f
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Какви да взема?Помощ,шаранджии..! - Page 2 Empty Re: Какви да взема?Помощ,шаранджии..!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите