GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

4 posters

Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  ???? Нед 28 Фев 2010 - 17:25

На едно място в провинцията , където понякога ходя за по някой ден, не се предлагат никъде живи рибки. Какъв е, според вас, най-добрият - комфортен и достъпен начин за собствен улов на каракуди или други риби с размер около 9-10 сантиметра?.. Изключвам от въпроса си метода с въдица плувка и кука.Съответно - с какви пособия може да стане това!?... Разполагам с една от онези мрежи, които са като квадрат, и които се теглят с връв, закачена в средата им, но ми се струва, че те са подходящи повече за съвсем малки рибки - по няколко сантиметра!?..
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  Петър Василев Нед 28 Фев 2010 - 18:03

Ми то както стана вече ,май за да си уловиш малки рибки трябва да станеш бракониер sunglasses2
Не съм сигурен ,но така разбрах ,че и рачилото вече е бракониерски инструмент 12666
Пак казвам не съм сигурен,,,кажете бе,че като си дойда във България и пусна рачилото да не ме погнат като бракониер spying
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  ???? Нед 28 Фев 2010 - 18:09

Мрежата, за която пиша по-горе, е от онези, които във водата стоят хоризонтално. Има едни, които пак са правоъгълник, ограничен от двете страни с ПВЦ тръбии тежест на долната, и се залагат вертикално. Не знам доколко се ефективни и удобни, а също така не знам дали ги предлагат някъде - в някой магазин!?... А също така, както казваш, интересно дали са забранени!?
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  Иван Нед 28 Фев 2010 - 18:10

Бракониерствам с рачилото, за друг начин не се сещам.
Тия дето ги продават в магазина да не би случайно да ги ловат с въдица.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  ???? Нед 28 Фев 2010 - 18:11

Рачилото се води като бракониерско средство за риболов.Малките таранки,които са за стръв,може да ти излезнат златни ако ИАРА те хванат с тях,понеже пък те се водят за маломерки.Тва естествено е възможно само в БГ.Препоръчвам ти да си ги ловиш с рачило или цапало,но по-скришмата и си крий след това малките рибета.И дано не те видят ИАРА,че за теб и за всички нас обикновенните рибари,закона е страшен magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  Иван Нед 28 Фев 2010 - 18:13

refab написа:Мрежата, за която пиша по-горе, е от онези, които във водата стоят хоризонтално. Има едни, които пак са правоъгълник, ограничен от двете страни с ПВЦ тръбии тежест на долната, и се залагат вертикално. Не знам доколко се ефективни и удобни, а също така не знам дали ги предлагат някъде - в някой магазин!?... А също така, както казваш, интересно дали са забранени!?
Това се казва цапало и с него се ловят предимно уклейчета и са забранени както и рачилото разбира се.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  carpsliven2 Нед 28 Фев 2010 - 18:24

На теца цапалото е разрешено :dancingHappy_i
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  dekata Нед 28 Фев 2010 - 19:05

По нашият край не съм имал проблем с рибките за стръв.За по сигурно обаче може да си вземеш една касова бележка от някой рибарски магазин.Все едно си ги купил sunglasses2
dekata
dekata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 407 Рожд.дaта : 01.07.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  ???? Нед 28 Фев 2010 - 19:20

Всеки един мрежест уред се води за незаконен. Казвам ви го да го знаете.
Риболовът е разрешен единствено с въдица и то съобразно с останалите законови разпоредби.

Оттук нататък - всеки прави това, което сметне за правилно.
Темата според мен е изчерпана.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Чудя се какви са  най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!? Empty Re: Чудя се какви са най-добрите начин и средства за осигуряване на жива стръв за улов на щука!?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите