GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Голям талон на колата за Гърция !?

+27
chapara
dbc
Любак
Емо Кръстев
D.Dimitrov
batjoro81
тони котев
roko koko
strijok
EU_BG_akademika
vvt1970
gloupan
baralya
bkd
gogo26
Красен Матеев
Тедо
nkolev66
JimBeam
вакрил
dobria1
gogata1
ivaylo.filipov
Петър Василев
max
Моряка
esox hunter
31 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Чет 15 Май 2014 - 19:44

На тази интересна и "леко" притеснителна новина попаднах. Не бях чувал, че да караш в Гърция се изисква да си носиш и големия талон 12666 41990 
[You must be registered and logged in to see this link.]

Отново се сетих за ония стар катаджийски виц... " Тук в талона пише, че е Фиат Уно, вие 'що сте 3-ма в колата......" Един вид, ако решат все, ще намерят за какво да се захванат...
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Моряка Чет 15 Май 2014 - 20:19

Току що и по новините го казаха, че има глобени, така, че носете си и големия талон.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty 123

Писане  max Чет 15 Май 2014 - 20:23

Моряка написа:Току що и по новините го казаха, че има глобени, така, че носете си и големия талон.
Само тировете имат ядове /за сега/.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Чет 15 Май 2014 - 20:57

max написа:
Моряка написа:Току що и по новините го казаха, че има глобени, така, че носете си и големия талон.
                 Само тировете имат ядове  /за сега/.
Колите,които са на лизинг също имали проблем,защото нямали този големият талон.В такъв случай трябвало да си носиш договора за покупката на колата и то преведен на гр.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ivaylo.filipov Чет 15 Май 2014 - 21:07

И аз го чух преди малко в новините, леле, колко пъти съм пътувал имал съм късмет, че не са ме спирали :) :) Ма щом го искат хората, ще си го носим.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  gogata1 Чет 15 Май 2014 - 21:25

Това вчера го чух по новините . Да еба и ченгетата винаги ще намерят как да те изчукат .
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Чет 15 Май 2014 - 22:04

Доста е тъпо да се носи и големия талон...един вид трябва винаги да е в колата, а това си е "ела вълчо изяж ме"   : :wow:  :  ...... и то не визирам точно гръцки бандити ами други елементи от целия балкански полуостров...
Представете оставя си някой лаченото возило с голямто талонче в жабката и отива на плажче и някой тъмен балкански субект отваря, качва се и отпрашва....после да си я търси в арабския свят....например....
Нали не мислите, че някой, ще си ходи по бански джапанки на плаж и с големия талон 12666
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty 123

Писане  max Пет 16 Май 2014 - 0:05

Петър Василев написа:
max написа:
Моряка написа:Току що и по новините го казаха, че има глобени, така, че носете си и големия талон.
                 Само тировете имат ядове  /за сега/.
Колите,които са на лизинг също имали проблем,защото нямали този големият талон.В такъв случай трябвало да си носиш договора за покупката на колата и то преведен на гр.
Ако имаш договор за покупко продажба ще имаш и голям талон  sunglasses2 Лизинговите компаний ти дават голямия талон като си внесеш /ако успееш/ последната вноска  :здравей: Ако пьтувам за Швеция /примерно/ и минавам транзит през няколко дьржави от ЕС трябва ли за всяка дьржава да имам отделна папка с преведени документи на езикьт на дьржавата в която сьм в момента ??? Скоро ме спираха на Серес /мотористи/ и ми извадиха от джоба на вратата шофьорската нож /като на Рамбо с компас в дрьжката и трион / и стана весело ...............след 15 мин ми го вьрнаха и кааха че е забранено в Гр острие над 5см и да си го оставям в Бг като пьтувам пак . 488232 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Пет 16 Май 2014 - 6:40

На мен пък ми е чудно от къде гр.полицаи ще знаят за втория талон и ще го изискват аджеба??
Кой им го е подшушнал  sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  dobria1 Пет 16 Май 2014 - 7:24

Раздухват случая и според мен са си прави
Надали този изпатилия са го спрели ротинни по скоро е направил някоя голяяма глупост и някой го е изпял на куките и затова са го разпънали на ченгела.
Мен като ме спираха на Тасос не са ми искали голям талон (знаех за това но имах само копие) то и колан не бях си сложил ама и за него нищо не казаха НО първото което поиска полицая беше ЗЕЛЕНА КАРТА (после изреди и другите бумаги)така че не подценявайте и това

п.п.Мен също ме спряха не рутинно а с причина но няма да казвам защо  sunglasses2 
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty 123

Писане  max Пет 16 Май 2014 - 7:38

На Тасос като караш в град можеш и без колан  488232 Преди години не са спирали колите ако кара жена  :аххх: 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ivaylo.filipov Пет 16 Май 2014 - 8:56

Колеги, а Зелена Карта за Гърция и вобще за ЕС не трябва от 2007-ма година. Аз винаги съм я плащал, понеже знам, че трябва (трябва за Турция и Македония). Преди 3 седмици като ходих да си подновя полицата в Булстрад, момчето ми каза, че за Гърция не ми е нужна, даже ми даде една книжка, в която пише включително и на Гръцки, ако някои вика се заяде с теб в Гърция му я покажи, та в понеделник ако се сетя ще я взема от колата и ще я сканирам. Ама като не сме запознати със закона всеки си ни дупи как му е кеф.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Пет 16 Май 2014 - 10:01

Прав е Иво,аз също като пътувам за България вече не си вадя зелена карта.
От както сме влезнали в ЕС не е нужна зелена карта.
В населените места можете да карате без колан,но все пак с чужди номера сте,така,че по-добре си ги слагайте.
Аз като шофирам във България и ако пише на знака 50 карам с 45,а покрай мен летят бг коли с 100  :аххх: ,но аз си карам с 45 км/ч ,защото съм с гръцки номера ,,сещате ли се  sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ivaylo.filipov Пет 16 Май 2014 - 10:05

И аз като Петьо правя в Гърция, колко пише на знака, малко от долу :) Че в чуждо село бият и керемидите, както е казал народа  sunglasses2 А и нямам за къде да бързам нали на почивка съм тръгнал, аман от бързане.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  вакрил Пет 16 Май 2014 - 10:18

Аз па се  залепям на 100м зад някой местен койот и си карам с него sunglasses2Ама на талона ще взема да му направя едно копие за всеки случай :здравей: 
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  JimBeam Пет 16 Май 2014 - 12:01

В мнение под линка в първия пост : "До автора: не подвеждайте аудиторията моля......доколкото разбрах от адския шум който се вдигна по всички медии - става въпрос само за превозвачи - камиони бусове и прочее а не за леки автомобили...ако обичате проучете въпроса добре и го доуточнете... "  На кой да вярвяш вече?
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Пет 16 Май 2014 - 12:31

Нова ТВ, както обикновено не си довършват качествено репортажите и да потърсят още мнения от оторизирани лица, а и от гърците...все трябва да е останал някой в тази телевизия, които  да знае гръцки - нали бяха собственост на гърци sunglasses2 
На мен ми е интересно 'къв е този, които (в репортажа на 02:24 мин) веднага започва да се цепи за промана на закона за смяна на малките талони и т.н. и едва ли не, че гърците са в правото си и т.н. - не са го изписали... 12666
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  nkolev66 Пет 16 Май 2014 - 15:12

Май ще стане като във вица:
" - Знаеш ли, че бай Иван от нашето село спечелил Волга от лотарията?
- Не бе не си разбрал добре - не е бай Иван, а бай Колю и не е от нашето село а от съседното, и не е Волга а Москвич, и не го спечелил ми го блъснал."
Иначе вица ще го пусна и в съответния раздел.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Тедо Пет 16 Май 2014 - 16:34

За мен това е поредната поръчкова партенка в стил "не ходете в Гърция", поръчана от нашенските криворазбрани бизнесмени-хотелиери...
На талона на лизинговите коли има собственик /лизинговата фирма/ и ползвател /вие/... За какво им е договора за лизинг...
 :аххх: 
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Красен Матеев Пет 16 Май 2014 - 16:56

Аз пък винаги си нося големия талон, било то в Турция или Гърция...за всеки случай. Спазвам си ограниченията и смея да твърдя, че и турските , и гръдските полицаи са много по-очтиви от нашенските ( лично мнение). Преди 10 дни турски полицай ме спира за ротинна проверка...и като видя, че сме колона от БГ автомобили, и аз изтървам колоната, бягаше да ми върне документите и го направи с усмивка на лицето хахаха с жена ми бяхме потресени направо...това тука ще се случи на куково лято (ако има полицаи от четящите да ме извинят )  6e6ebecd09233a2d4a30 
И те така...
Красен Матеев
Красен Матеев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.03.2012
Брой мнения : 266 Рожд.дaта : 15.03.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  gogo26 Съб 17 Май 2014 - 8:50

Според мен си е поредната партенка мухи или някой се е осрал яко и са го поогъзили....и после реве и разправя небивалици.
Имал съм близки срещи с турски и гръцки полицаи и винаги са се държали абсолютно коректно.
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ivaylo.filipov Сря 21 Май 2014 - 9:08

Колеги, сканирах книжката, която ми дадоха от Булстрад, че не е нужна Зелена Карта, с превод на Гръцки, Ромънски, Сръбски и Английски.

Качил съм нещата в един арихв, който можете да изтеглите от тук:
[url=http://dox.bg/files/dw?a=123a753a4d ][You must be registered and logged in to see this link.] [/url]
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  bkd Сря 21 Май 2014 - 16:23

Поредната нашенска пъртенка,започва сезона/туристическият/ и айде да поразмятаме пъртенки в ефира.
Аз се чудя що им се връзвате на наште чуТУР оператори.Толкова пъти са ме спирали и документи са ми проверявали - нема такова животно.
Наште хотелиерчета драпат всячески ,за да си понапълнят изпразващите си мастодонти..........
Не може бетон и външна водна тоалетна да повиши посещаемостта !!!
bkd
bkd
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.01.2010
Брой мнения : 927 Рожд.дaта : 29.01.1961
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Сря 21 Май 2014 - 17:41

bkd написа:...Не може бетон и външна водна тоалетна да повиши посещаемостта !!!
 смях ...може, може, но на съседни, а и по-далечни дестинации смях смях  В този ред на мисли, гръцките хотелиери трябва да благодарят и почерпят българските си колеги... sunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  baralya Сря 11 Юни 2014 - 8:59

Айде пак от днес

[You must be registered and logged in to see this link.]
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите