GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

каяк в гърция

+2
sistefanov
esox hunter
6 posters

Go down

Гърция - каяк в гърция Empty каяк в гърция

Писане  dbc Съб 17 Ное 2012 - 22:49

Здравейте, знам, че има много изписано по темата, ама аз да си питам. Сдобих се с каяк и много ми се иска да си го ползвам в гръцко за риба. Няма ли някакъв начин без да имам имот в гр., да мога да си изкарам разрешително. Надеждата умира последна.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  esox hunter Съб 17 Ное 2012 - 23:41

dbc написа:Здравейте, знам, че има много изписано по темата, ама аз да си питам. Сдобих се с каяк и много ми се иска да си го ползвам в гръцко за риба. Няма ли някакъв начин без да имам имот в гр., да мога да си изкарам разрешително. Надеждата умира последна.
Има, но си е въпрос на късмет в кое лименарио и там на кого ще попаднеш.
Трябва да си извадиш билет по това има много писано във форума струва 30-на евро и важи за 2 години после подновяването 8 Е за следващите 2 години и т.н. Моя преди месец и нещо го поднових та знам.
'Ся понеже на места искат гръцки данъчен номер единият вариант е да си извади с помощта на адвокат и 20на Е става (дава се адреса на адвоката) т.е. имот не ти е нужен само адрес за кореспонденция, но може и да минеш с твоето ЕГН..Като те питат казваш "ми това ми е данъчния номер"...на мен ми е вписано така и срещу него пише - Bulagaria... Иначе 3 снимки и копие на ЛК
Пак казвам, ако някъде те върнат отиваш в следващото. Може също и ако познаваш някой местен да те "препоръча" пред шефа на лименариото... Аз тази година при подновяването бях и така (че билета ми беше ваден на друг остров и без данъчен номер)...в такъв гръцки филм бях (гледах отблизо), че като се сетя още ме напушва смях... смях Но не ме разбирай погрешно стана лесно....
Нема се пУашиш, както биха казали някой... в Гърция е страна на възможностите... само да знаеш как 570556 смях
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  dbc Съб 17 Ное 2012 - 23:54

Благодаря ти Хънтър, имам познати
гърци, ама не вярвам да познават милиционерите. Все пак ще си ги водя, поне за преводачи.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  sistefanov Съб 17 Ное 2012 - 23:56

Ето тук може да видиш как може да си извадиш разрешително, ако е едно и също за подводен риболов и риболов от кану.
[You must be registered and logged in to see this link.]
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  dbc Нед 18 Ное 2012 - 9:14

Stefanov, линка води към несъществуваща страница.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  dbc Нед 18 Ное 2012 - 9:20

Всъщност го открих, ето: [You must be registered and logged in to see this link.]
Явно е доста лесно, дано да е така и с каяка.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  dbc Нед 18 Ное 2012 - 9:34

Вижте какво пише тук
[You must be registered and logged in to see this link.]

b. If you have a 15 hp motorboat you can go fishing without having a license. You only have to declare that you are going to use the specific boat for fishing to the boat owner (if you rent one). In case the boat is yours, you must have a license for amateur fishing. If you don't have such license, you must ask for permission from the local port authority. The limit on the amount of fish you can catch is also valid in this case. Using fishing nets and paternoster line is forbidden. c. About underwater fishing: it is permitted from sunrise to sunset only. Underwater fishing near ports is forbidden. Going for underwater fishing at night, using flashlights or oxygen supplies is also forbidden. It is recommended that the person who wishes to fish underwater will use a buoy.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  dbc Нед 18 Ное 2012 - 9:39

Излиза, че с лодка с мотор до 15 кс работата е лесна. Подозирам, че и с каяка ще да е така, стига да обещаете, че няма да развивате повече от 15 кс
Къде е доктора? Да каже и той какво е открил по въпроса, че той отдавна каякари (каячи, каякира) shock11
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  Любак Нед 18 Ное 2012 - 9:40

dbc написа:Вижте какво пише тук
[You must be registered and logged in to see this link.]

b. If you have a 15 hp motorboat you can go fishing without having a license. You only have to declare that you are going to use the specific boat for fishing to the boat owner (if you rent one). In case the boat is yours, you must have a license for amateur fishing. If you don't have such license, you must ask for permission from the local port authority. The limit on the amount of fish you can catch is also valid in this case. Using fishing nets and paternoster line is forbidden. c. About underwater fishing: it is permitted from sunrise to sunset only. Underwater fishing near ports is forbidden. Going for underwater fishing at night, using flashlights or oxygen supplies is also forbidden. It is recommended that the person who wishes to fish underwater will use a buoy.

Чичко Google Translate преведе. 364672


- Ако имате 15 к.с. моторна лодка, можете да отидете на риболов без разрешение. Вие трябва само да декларира, че ще използва специална лодка за риболов на собственика на лодката (ако сте под наем). В случай, че лодката е твое, трябва да имате лиценз за любителски риболов. Ако не разполагате с такъв лиценз, трябва да поиска разрешение от местните власти пристанище. Ограничението за размера на рибата, можеш да хванеш важи и в този случай. Използването на рибарските мрежи и броеница линия е забранено. в. За подводен риболов: това е позволено от изгрев до залез само. Подводен риболов в близост до пристанищата е забранено. За подводен риболов през нощта, като се използват фенерчета или запас от кислород е забранено. Препоръчително е, че лицето, което желае да риба под водата ще използват шамандура.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  esox hunter Нед 18 Ное 2012 - 19:07

На човека (колегата) му трябва персонален лиценз за риболов, а не за лодката (каяка), така че това да си извади билет е предостатъчно.
Представям си, ако тръгне да си вади лиценз на каяка за риболов...ония в лименариото, ще умрат от смях смях
Така че колега вади си пресонален лиценз (билет), както ти писах и си влизай с каяка смело, но не и неразумно sunglasses2
Ако случайно те видят от някоя брегова охрана и ти искат документ показваш си билета... и казваш, че си на спорт фишинг. Каяка двигател няма, така че да видим, какви конски сили и пр sunglasses2
Това което трябва да спазваш е да гледаш, къде влизаш да не е някоя забранена за плаване зона или морски резерват... за останалото не се притеснявай sunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty 123

Писане  max Нед 18 Ное 2012 - 20:37

Като се замисля (моя билет изтича тая година а е ваден от наш съфорумец sunglasses2 дано не се налага да то подновявам в друга лименария). 12666 Гърците не се заяждат с чужденците (в морето) но не е желателно да се прекалява.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  esox hunter Нед 18 Ное 2012 - 20:59

max написа:Като се замисля (моя билет изтича тая година а е ваден от наш съфорумец sunglasses2 дано не се налага да то подновявам в друга лименария). 12666 ...
Че какъв е проблема - може да се подмени във всяко лименарио в Гърция. Ти пък специално си имаш и гръцки даначен ноемер, така че съвсем не виждам проблем 12666
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty 123

Писане  max Пон 19 Ное 2012 - 8:52

Ходих тази година да извадя на мой приятел и се оказа че на Тасос не става да вадят на друг ??? А моя го извадиха на халкидики без проблем 488232 Не че няма да се оправя но като нищо може да се пробват.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  antares Пон 19 Ное 2012 - 9:21

max написа:Като се замисля (моя билет изтича тая година а е ваден от наш съфорумец sunglasses2 дано не се налага да то подновявам в друга лименария). 12666 Гърците не се заяждат с чужденците (в морето) но не е желателно да се прекалява.


Ти гледай да отидеш за подновяване преди да е изтекъл, защото иначе трябва да го вадиш на ново! 509158 Ако до тогава ходим със Савата за риба, може да опитаме да ти го подновим. sunglasses2
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  esox hunter Пон 19 Ное 2012 - 11:23

Принципно за ваденето почти навсякъде вече искат лично присъствие. За подновяването също, но все някъде с "препоръка" или ако ви знаят може да мине.
Другото, което се сещам мен гръцките рибарите познати ме бяха предупредили, че не се чака точния срок на изтичане на билета, ами има някакъв срок до датата на изтичане в която трябва да се поднови...Примерно, ако изтична на 30-то число да кажем подновяването да става до 15-то нещо такова...Такйа че проверете го и това, защото не съм на 100% сигурно дали е така. Аз моя го поднових 3 дена пред да ми изтече, но както споменах имах си и "препоръчители" и "препоръки" sunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  sistefanov Пон 19 Ное 2012 - 12:34

Моето разрешително го подновявах юни месец. Бях си направил планове да съм там 2-4 юни(4 беше понеделник), но нали гърците имат много празници се оказа, че съм попаднал на един от тях. Като разбрах как стоят нещата с познат грък отидохме в лименарията в Ставро. Той си поприказва с дежурния и попълнихме нещо като пълномощно. Платих 1-2 евро такса и оставих още 8 за самото разрешително. Във вторника е било готово и един приятел ми го донесе.
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty 123

Писане  max Пон 19 Ное 2012 - 18:45

Ако до тогава ходим със Савата за риба, може да опитаме да ти го подновим. ..................Мерси колега за съдействието (още не съм черпил sunglasses2 ) На Тасос съм си почти в нас вече .Познаваме се (рибарите) комшийте са ми ок а това лято изкарах със семейството 3 месеца там.Ако нещо се запънат ще импровизирам в движение .
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - каяк в гърция Empty Re: каяк в гърция

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите