GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

+31
Вельо
nasco2
Васил
divein
вакрил
Кирил Калчев
rikitikitavi
vvt1970
sava14
gogo26
Шморхи
nikinenov
тони котев
jorojoy
max
antares
timo1
Ресьора
tano
maestroto
xivo
Тедо
marvin
esox hunter
mite
makari
prokop4o
anastas_peykov
cerberus
Дели
Петър Василев
35 posters

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Васил Чет 5 Юни 2014 - 17:04

вакрил написа:А как стои въпроса с гумените лодкки около 3,5м които не са регистрирани,те трябва ли да се регистрират,каква е практиката в Гръцко?
Да и мен ме интересува!     sunglasses2
Васил
Васил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2012
Брой мнения : 1078 Рожд.дaта : 24.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Чет 5 Юни 2014 - 17:44

вакрил написа:Бе като трябва ще я регистрирам.А как стои въпроса с гумените лодкки около 3,5м които не са регистрирани,те трябва ли да се регистрират,каква е практиката в Гръцко?
Тук всичко,което плува се регистрира ако ще и сал да е  sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Васил Чет 5 Юни 2014 - 17:48

Петър Василев написа:
Тук всичко,което плува се регистрира ако ще и сал да е  sunglasses2 
А Петьо колко пари излиза регистрация на гумена лодка около 3,6?
Васил
Васил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2012
Брой мнения : 1078 Рожд.дaта : 24.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Чет 5 Юни 2014 - 19:26

Васил написа:
Петър Василев написа:
Тук всичко,което плува се регистрира ако ще и сал да е  sunglasses2 
А Петьо колко пари излиза регистрация на гумена лодка около 3,6?
Вече няма нужда да се регистрира в Гърция.Преди това беше нужно за да можеш да риболуваш от лодката,а за да риболуваш от лодката ,на самата лодка се вадеше разрешително за риболов ,Сега вече това разрешително не е нужно.
Регистрацията обаче на плавателният съд какъвто и да е той си остава.
Ти можеш да си я регистрираш във БГ за да имаш някакви документи да удостовериш,че лодката е твоя.
Така мисля аз.Не знам дали гърците ще го изискват това нещо.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  nasco2 Пет 30 Яну 2015 - 14:22

Изчетох всичко каквото намерих из форума, та да попитам правилно ли съм разбрал, капитанско и застраховка се иска за мотор над 35 коня. За регистрацията вече може и да си е регистрирана в БГ и с документите си я пускаш и караш и там? Съдружникът ми е решил да си взима рип около 4,5 метра с мотор 30-40 коня, ще я ползва за разходки.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Пет 30 Яну 2015 - 14:37

nasco2 написа:Изчетох всичко каквото намерих из форума, та да попитам правилно ли съм разбрал, капитанско и застраховка  се иска за мотор над 35 коня. За регистрацията вече може и да си е регистрирана в БГ и с документите си я пускаш и караш и там? Съдружникът ми е решил да си взима рип около 4,5 метра с мотор 30-40 коня, ще я ползва за разходки.
Правилно си разбрал Наско.
Вече всички лодки се таксуват за отдих и разходки.Няма такива с документи за любителски риболов.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  nasco2 Пет 30 Яну 2015 - 18:50



Благодаря началник :здравей:
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Вельо Нед 1 Фев 2015 - 13:34

Извинявам се, ако въпросът ми е тъп! И за каяк ли трябва регистрация? Защото имам мерак да се обзаведа с един и да не ме шОкат по празната глава. Благодаря!
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Нед 1 Фев 2015 - 13:38

Вельо написа:Извинявам се, ако въпросът ми е тъп! И за каяк ли трябва регистрация? Защото имам мерак да се обзаведа с един и да не ме шОкат по празната глава. Благодаря!
Да,за абсолютно всички плавателни средства се изисква регистрация,но това да не те претеснява теб(защото си турист sunglasses2 ) Не вярвам някой да ти потърси документи за каяк.Стига да не се случи случка!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Вельо Нед 1 Фев 2015 - 14:31

Петър Василев написа:Да,за абсолютно всички плавателни средства се изисква регистрация,но това да не те претеснява теб(защото си турист sunglasses2 ) Не вярвам някой да ти потърси документи за каяк.Стига да не се случи случка!
Благодаря!
Доколкото прочетох, мога да я направя в България и това важи и за Гърция. Ако е така, не е необходимо да ми отговаряте - да не дуем темата залудо.
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  anastas_peykov Сря 16 Мар 2016 - 20:01

Ако метна в багажника един сак с три метров надуваем дюшек и за него ли ще трябва регистрация? Ако тука тръгна да го регистрирам ша ме помислят за луд
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 49

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  nkolev66 Чет 17 Мар 2016 - 9:17

anastas_peykov написа:Ако метна в багажника един сак с три метров надуваем дюшек и за него ли ще  трябва регистрация? Ако тука тръгна да го регистрирам ша ме помислят за луд
Няма да те помислят за луд, но няма и да го регистрират. Лично ходих в Морска администрация в Бургас и опитах да регистрирам надуваема лодка 3,6 м. с алуминиево дъно, но отказаха категорично. Сега има някакви промени и може би е възможно, но не съм пробвал.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Чет 17 Мар 2016 - 16:52

anastas_peykov написа:Ако метна в багажника един сак с три метров надуваем дюшек и за него ли ще трябва регистрация? Ако тука тръгна да го регистрирам ша ме помислят за луд
Ти с надуваем дюшек ли ходиш за риба ?
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  anastas_peykov Чет 17 Мар 2016 - 19:33

Имам и една такава дето малко повече прилича на лодка но там колесари ... сложна работа, не си струва да мъча колата 2000 километра. А тоя дюшек е супер , един голям сак е и едно 6 коня моторче като метна вътре в багажника, за разходка , за някакъв ала-бала риболов , ше свърши работа. Четох , четох и не можах да разбера , ако надуваемата лодка я ползвам за разходка покрай брега дали и трябва регистрация или това е само за риболов?
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 49

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  esox hunter Чет 17 Мар 2016 - 22:25

anastas_peykov написа:... Четох , четох и не можах да разбера , ако надуваемата лодка я ползвам за разходка покрай брега дали и трябва регистрация или това е само за риболов?
Щом нещо плава във водата никой не го интерсува с кава цел разходка, риболов и пр. По закон за лодките си трябва регистрация и ако се загледаш в Гърция, ще видиш дори дингита по 2 м . с регистрационен номер.
Регистрация за риболов вече не се изисква казано е във форума за кой ли път, иска се само застраховка и да можеш да докажеш с документ, че лодката и двигателя са твои + изискуемите по закон аксесоари, жилетки и пр. пособия дискутирани многократно тук.
Така е по закон, а всеки си решва с какво и как да влиза в морето, както и доколко и какви рискове да приема спрямо гръцките закони и изисквания.
Преди за малките съдове не се заяждаха, но от миналата година заради заповед на техния министър на морските работи взеха да се "оглеждат" и в малките лодки.
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Чет 17 Мар 2016 - 23:43

esox hunter написа:Щом нещо плава във водата никой не го интерсува с кава цел разходка, риболов и пр. По закон за лодките си трябва регистрация и ако се загледаш в Гърция, ще видиш дори дингита по 2 м . с регистрационен номер.
Регистрация за риболов вече не се изисква казано е във форума за кой ли път, иска се само застраховка и да можеш да докажеш с документ, че лодката и двигателя са твои + изискуемите по закон аксесоари, жилетки и пр. пособия дискутирани многократно тук.
Така е по закон, а всеки си решва с какво и как да влиза в морето, както и доколко и какви рискове да приема спрямо гръцките закони и изисквания.
Преди за малките съдове не се заяждаха, но от миналата година заради заповед на техния министър на морските работи взеха да се "оглеждат" и в малките лодки.
Благодаря ти Цецо,че вече ми стана банално постоянно и във всички теми да повтарям,потретвам едно и също.

Братлета,разберете най -накрая ,че преди да зададеш въпрос трябва да помислиш.........бе аджеба ,дали вече не пише нещо по въпроса.Има търсачка ,потърси ,че тогава питай!
На въпроси от рода на "дюшеци" и ала-бала рибилов,не очаквайте отговор! Вече съм уморен и то доста!Ако искате да се бъзкате или майтапите ..има доста спам теми във форума.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  anastas_peykov Пет 18 Мар 2016 - 0:16

Абе четох всичко ама много объркано щот има теми от стари години, а и самите теми са много разтеглени във времето и ми ми се омешаха нещо. Значи туй каквото разбрах последно е:
1. Всяко нещо дет плава си иска регистрация че е плавателно средство, демек номер и талон като леките автомобили. Туй може и с българска регистрация.
2. Ако ще ловя риба с лодката до сега се искаше да се регистрира лодката за риболов. Туй последно отпадна.
3. Разрешително за риболов на рибаря или рибарите в лодката, демек риболовен билет. Туй и то отпада.
4. Ако мотора е над 30 коня , застраховка и капитанско право.
5. Лодката оборудвана с всичко каквото трябва.
6. Документ на двигателя доказващ че е мой. Документ и за лодката доказващ че е моя. Туй може би ако не е регистрирана по  точка 1 на мое име  а примерно съм я взел под наем.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 49

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  D.Dimitrov Пет 18 Мар 2016 - 8:16

anastas_peykov написа:
[/color]4. Ако мотора е над 30 коня , застраховка и капитанско право.
Провери пак за застраховката, че нещо не мога да си спомня точно, ама май си е задължителна без оглед на големината на мотора.
И аз ще питам днес в компанията/гръцката/ където си правя моите застраховки за да не те подведем.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Петър Василев Пет 18 Мар 2016 - 16:57

Всичко си е по старому с единствената разлика,че вече не се изисква риболовен билет нито за риболовеца и нито за лодката.Това отпадна!
Застраховките за двигатели над 30 коня са задължителни,независимо от колко ти е голяма лодката! Това е.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  anastas_peykov Пет 18 Мар 2016 - 17:30

Проверих в морска администрация във варна и бяха категорични че малки лодки не можело да регистрират особенно надуваеми. Но казаха че чули че в гърция правили проблем.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 49

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  тони котев Пет 18 Мар 2016 - 18:13

Мойте хора се прибраха преди няколко дена от поредния риболов. Този път пропуснах, че работата ме натисна. Те ми споделиха, че са имали пълна щателна проверка, костгарда са дошли с бързия риб-2х250 кс., който ни проверява и миналия път, но сега са гледали и датите на годност на пожарогасителя, ракетите и аптечка са искали. Гледали са и за жилетки, Ицо докато е вадел тези неща са видели въжетата и плаващата котва, абе всичко по закон, добре, че нещата са били наред, кой знае каква цифра е глобата за нередност.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  esox hunter Пет 18 Мар 2016 - 22:36

тони котев написа:... добре, че нещата са били наред, кой знае каква цифра е глобата за нередност.
Има "натиск" над чуждите лодки заради оплаквания от местните под предлог, че видите ли им излавят рибата. По малките населени места всички се познават и са роднини, като в ония филм "роднина - милиционер, роднина-милиционер" и такива оплаквания бързо се реализират в реални проверки.
Заради вече многото нашенски лодки там, понякога и голямата фукня (не визирам никого лично) такива проверки, ще са все по чести.
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  mimaki Пет 18 Мар 2016 - 23:35

anastas_peykov написа:Проверих в морска администрация във варна и бяха категорични че малки лодки не можело да регистрират особенно надуваеми. Но казаха че чули че в гърция правили проблем.


Имам регистриран 360 риб. Много им поздрави на Морска администрация Варна. Без регистрация, застраховка и пълно навигационно и  спасително оборудване не си и помисляй.
mimaki
mimaki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.06.2012
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 01.06.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  anastas_peykov Съб 19 Мар 2016 - 0:23

Ми да , да си наемеш лодка от тях. Както яхтите. Лошо няма. То като дръпнеш на финала чертата може наема на лодка по евтино да ти излезе.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 49

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  тони котев Съб 19 Мар 2016 - 14:18

esox hunter написа:
тони котев написа:... добре, че нещата са били наред, кой знае каква цифра е глобата за нередност.
Има "натиск" над чуждите лодки заради оплаквания от местните под предлог, че видите ли им излавят рибата. По малките населени места всички се познават и са роднини, като в ония филм "роднина - милиционер, роднина-милиционер" и такива оплаквания бързо се реализират в реални проверки.
Заради вече многото нашенски лодки там, понякога и голямата фукня (не визирам никого лично) такива проверки, ще са все по чести.
Лодката е с гръцка регистрация. А костгарда са подкарали всички наред, правят чести проверки и на риболовните кораби, миналия път бях свидетел. Даже и нашият приятел който дава лодките под наем са го предупредилида си махне барачката на плажа която ползва за офис и да си сложи каравана, била подвижен обект, а тази барака е от много години там.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите