GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сулки, карагьоз и чернокоп...

Go down

Чернокоп - Сулки, карагьоз и чернокоп... Empty Сулки, карагьоз и чернокоп...

Писане  batmilen Съб 6 Ное 2010 - 19:15

Днес росни-пресни към 5.30(Киро дойде към 8.30) цъфнахме на Западния мол за карагьози. Петьо дойде малко след мен...първо пробвах в тъмното със спининга на чепаре от пуйка, куки една нула ...дведесетина. Миналата година даваще доволно в тъмнината преди съмване едри карагьози. Да ама днес не даде, смених такъма и взех дългата 8 метрова върлина с 30на куки...разни десени но с преобладаващ цвят - зелено. Поклатих малко и...ДУУУМ, една 500 грамова сулка се беше закачила някъде по средата. Изкарах я с финес и...продължих риболова...и до тук. Дойде Киро, някой колеги взеха тук - там по някоя риба...и Киро взе едно прилично карагьозче. Риба няма...но играеше нещо, едни големи "думани" (кръгове) се появяваха между прътите...

Киро реши да хвърля на дъно за сулка, Петьо услужливо ловеше мезе-прясна хамсия на кърмата на влекача и я предоставяше за стръв... Та хвърли Кира на дъно жива хамсийка и...докато защипваше сигналните дрънкулки...ДУУУУМ и на него. Все да вади ...и аааа един едър чернокоп, докато го вадеше във въздуха чернокопа му гризна куката и цопна във водата...

Ех...Киро,Киро...провикна се бай Вангел ... тая работа не е за всеки!
- хъкъта-мъката взе да се оправдава Киро, маркуче нямало, куката била виновна... карък, просто днес не му беше ден.

Сложих на тапа...една жива хамсийка любезно предоставена от Петьо. И аз докато се натуткам, един чернокоп натисна ема(стръвта), изяде я и си отиде по-живо, по-здраво.

Мда, търсим ние карагьоза...а то кучето било тука. Докато се усетим и то напече, станало икиндия, наловихме малки таранчици за стръв и...Киро пое към Мандрата, а аз към къщи, че дрямка ме налегна.

Снимки не направих...домързя ме, за две риби!
batmilen
batmilen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.10.2009
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 01.05.1956
Години : 68

http://blackseawolves.eu/forum/

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите