GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

+2
sokingr
Дели
6 posters

Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  Дели Съб 20 Юни 2009 - 14:37

Сериозен проблем за българите на почивка в Гърция е стръвта. От къде и каква да си набавят. Цената също е стряскаща. Пишете тук за вашия опит. Аз примерно открих идеална и безплатна стръв за зарган и дребни хищници. Случайно до мястото където лових има дере и забелязах, че в него плуват дребни рибки. Дъщеря ми хвана няколко с кепчето си . С учудване видях, че това са нашите аквариумни гупи. Оказа се, че заргана ги харесва .
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  Дели Сря 16 Сеп 2009 - 15:50

Опитах краставицата като стръв, но почти никакъв интерес от рибите. Иначе изключително здава и не пада от куката. Друго обаче ми направи впечатление. Докато ги вадех от морето пробвах една да я продупча във водата. От нея изкочиха под налягане или вътрешности или хайвер и се събраха риби да кълват. Дойде ми наум на надупча няколко на мястото където ловя и се получи добра захранка. Събраха се доста риби наоколо и се задържаха часове.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty стръв

Писане  sokingr Сря 3 Ное 2010 - 19:53

най евтината и лесно достъпна стръв е сарделата.просто я филетирате ,нарязвате на малки парченца и ок. В последно време тук ловим със ситно нарязани парченца от червено телешко месо,колкото да покрие кукичката,като върха и го оставям леко открит .месото задължително с червен цвят и прясно.На тази стръв тук ние ловим кефал,зарган лаврак ,мурмура,ципури,спарос или просто това което кълве в момента.Работя с болонезе 6метра стационарна плувка от кея на пристанището/Нея Каликратия или Нея Мудания това е на 35 и 55 км от Солун посока Халкидики/ Последните два риболовни излета с тази стръв - 1-лаврак/1.7кг,10 спаруса и 2 лици и 2- 22 кефала /350-650 гр./ 4 лици и 12 заргана . Мисля че е повече от добре . Дадено за стръв около 1.50 евро !!! Успех
sokingr
sokingr
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.10.2010
Брой мнения : 38 Рожд.дaта : 15.08.1963
Години : 60

http://greekestate.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty стръв

Писане  sokingr Сря 3 Ное 2010 - 19:57

Месото е добра стръв защото не пада от куката,не го крадат лесно дребните рибки но го ползваите само за 4-5 замятания, след като побелее го сменяите защото вече мяма да имате кълване
sokingr
sokingr
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.10.2010
Брой мнения : 38 Рожд.дaта : 15.08.1963
Години : 60

http://greekestate.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  DOCTORABukarNo1 Чет 4 Ное 2010 - 13:30

Дай снимка на парченцата месо които използваш и как стоят на куката!
Благодаря!
На Керамоти ползват пилешко месо - парченца(лентички) колкото нокът на малкият пръст и 2-3мм дебели на кука No10. Телешкотo според теб по-добро ли е?
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  Дели Чет 4 Ное 2010 - 14:19

Да съживим темата още малко. В условия на криза става особенно актуална.
Предлагам ви да опитате и конусните миди, като универсална стръв. Намират се на почти всички камъни . Достатъчно жилаво месо имат и почти всички риби ги харесват. Използвам ги най-вече докато хвана първата заргана. От там нататък, за мен филето от зарган е незаменима универсална стръв.
До тази година скептично се отнасях и към белите червеи, но след като на 2-3 червейчета ми удари каиш си промених мнението.
Телешкото месо звучи добре като стръв и при първа възможност ще го опитам и него.
Забелязах че филето от сардина особенно се харесва на рибите, но много бързо омеква месото и трудно се задържа на куката.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty стръв

Писане  sokingr Чет 4 Ное 2010 - 18:58

колеги месото е с размер на кукичка номер 11/колкото да я покрие/. преди и аз ползвах пилешко но то е с много бял цвят и ако на пиле имате 1 кълване то на телешко ще са 3-4. А сарделката също е страхотна стръв,но по-лесно се дърпа от дребосъка.А относно захващането на куката -- пробождам веднъж изкарвам куката и нанизвам отново като този път показвам само леко връхчето на куката.По този начин ловя вече 3-4 години с добър успех на болонезе със стационарна плувка,основно 22 и повод 18/около 25-30см/.По горе съм описал последните два излета.Също така ако видите на пристанището кораб който еловил сардела отидете и помолете за 10ина парчета сарделомана/точно това наименование-това е остаряла сардела която никой не купува/ Нейното месо е по -твърдо и по червено.Като я филетирате/не слагайте от коремчето с костите/ и нарежете както по горе посочих ще имате стръв за излета.Завиваите стъвта в много леко навлажнено парцалче за да не изсъхва.А за захранка използваите скапана сардела от мрежите на корабчетата или червалъците от някои магазин за риба/в Гърция хората ти я почистват/ и успех
sokingr
sokingr
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.10.2010
Брой мнения : 38 Рожд.дaта : 15.08.1963
Години : 60

http://greekestate.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  4o4o Пон 26 Мар 2012 - 18:46

Малко и от мен по темата, макар, че не е писано скоро.
Макар и в доста от случаите да ловя на изкуствена стръв, съм си набавял и естествена докато съм с фамилията на плаж.
- пясъчен червей (незнам дали така се казва всъщност), но това е една гад, която малкия откри, докато си правеше замък, точно където е границата на водата и пясъка на плажа, на дълбочина 10-20 санта под повърхността. Има червеи с прилични размери, сиво - кафеникави, с отбясъци нЕкакви. Червея е много нежен и трябва да се боде внимателно. Като си харесаш мястото копаш с лопатката на хлапето и пясъка го товариш в една кофа, доливаш вода поне 10 санта да покрие пясъка, ръзбъркваш енергично и чакаш известно време да се утаи. Червеите излизат отгоре. В шишенце с морска вода живеят около ден. На тях кълве всякаква крайбрежна гад, даже и сафриди на плувка.
- Рачета - докато си плувате на плиткото (0,5-1 метър), в повечето случаи дъното е осеяно с дребни черупки от различни видожве рапани, та в тия черупки живее така наречения рак отшелник (може и да греша) или казано малки рачета, които според мен не отстъпват по нищо на зелените "каравидакита". Трябва за да излезне цяло животинчето да се счупи черупката. Перфектна стръв за мурмура.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  rikitikitavi Вто 27 Мар 2012 - 0:30

Ако ти трябват цели рачета пустинници, най-лесно излизат като се сложат в чаша с вода от басеин. От хлорта вътре им прилошава ,изпадват от черупките и почват като пияни да се кандилкат по дъното на чашката.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  4o4o Вто 27 Мар 2012 - 9:56

Това е хитро, колега, ще го пробвам задължително. Тука по Кърджалийско няма много раци-отшелници и не ги знам тия работи.
Тъй и тъй съм писал, може и да не е тук мястото, но да попитам знаещите за захранването с бял червей и същата стръв за ЛАВРАК (или трябва друга стръв, незнам). Чел съм няколко пъти за тая тактика и се пробвах да я приложа но без никакъв резултат. На каква дълбочина евентуално се търси в такъв случай лаврака, по кое време, колко често се стреля с прашката и т.н.?
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  sokingr Вто 27 Мар 2012 - 20:22

Колега сега е сезона когато лаврака се търси най-вече на бял червей.Стреляш по една чашка на около 30 минути и го търсиш на 10 сантиметра от дъното.За лятото на жива скарида / ловиш я вечер след 21.00 с малък прожектор по кея на пристанището или по камъните-- като светнеш очите им се виждат червени и с кепа прибираш / Закачат се след 1-2 опашна броничка и не слагате никаква тежест просто скаридата да плува свободно. Аз ползвам ваглер 10 грама и повод около 120 сантиметра като за тежест ми служи скаридата.
sokingr
sokingr
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.10.2010
Брой мнения : 38 Рожд.дaта : 15.08.1963
Години : 60

http://greekestate.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  4o4o Сря 28 Мар 2012 - 9:46

sokingr написа:Аз ползвам ваглер 10 грама и повод около 120 сантиметра като за тежест ми служи скаридата.
Т.е. да разбирам, че го търся в случая със скаридата на около 120 см. от повърхността, или пак както при белия червей до самото дъно? Съжалявам за тъпия въпрос, но не ми стана ясно нещо.........
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  sokingr Сря 28 Мар 2012 - 18:26

Всичко зависи от дълбочината, по принцип около 40- 50 сантиметра от дъното ,максимум 1 метър да е кукичката със скаридата
sokingr
sokingr
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.10.2010
Брой мнения : 38 Рожд.дaта : 15.08.1963
Години : 60

http://greekestate.net

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  4o4o Сря 28 Мар 2012 - 19:29

thumbsUp_icon Мерси, колега.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  тони котев Сря 28 Мар 2012 - 20:41

Морския червей който си открил ,наистина е универсална стръв.Слага се на куката като се нанизва през устичката която може да се забележи в единият му край, като се вгледа човек по-внимателно.Когато се нанизва трябва да се внимава да не се пробие тялото на червея, скапва се веднага или след едно две хвърляния и трябва да се подмени.Кефала много го уважава, на Дяволската река имам доста извадени кефали на морски червей.Има го почти на всички пясъчни плажове.
Миналата година май месец научих на какво се лови успешно скумрията.Гърците пускаха рачило до самия бетон на пристанището и хващаха дребни рибки на които кълвяха скумриите.Рибките бяха като нашите виолетки на големина.Аз пробвах на опашка,нямах рачило и обирах умрелите рибки,и имах на моменти по-добри резултати отколкото на жива рибка.
Успех на всички през новия сезон. :609c1f728720fb
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  4o4o Чет 29 Мар 2012 - 9:59

Да, определено пясъчния червей е много нежен и пълен с някъква течност. Относно кефалите - не съм пробвал, защото те по принцип са последните риби за които ще хвърля. Не ми предстваляват никакъв интерес.
Относно рибките - миналата есен разпиляхме много едри сафриди на Керамоти именно на рибе. След като се стъмни се събират милиони под лампите на кея, ловят се с рачило или по-добре кепче, ама с много ситна мрежа. Всички им казваха "папалини", мен ми приличаха на хамсии, но много-много дребни. Имаше даже едно момче, което на тия папалини в началото на кея хвана за една нощ около 20 лаврачета по педя a275a53363d0ff61431f 60678 Прибра ги разбира се, ужасно престъпление - ама това е друга тема.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Гърция - ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ Empty Re: ЕСТЕСТВЕНА СТРЪВ ЗА ГЪРЦИЯ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите